Автор Тема: Колко от вас помнят какво беше преди?  (Прочетена 18607 пъти)

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
Re: Колко от вас помнят какво беше преди?
« Отговор #60 -: Apr 10, 2009, 21:43 »
Абе миналото си беше яко. Помня че първата машина с която си играех сериозно беше едно K2 на 266 mhz днес гордо изпълнява своята задача като любимият ми Linux router. Колко пъти съм го омазвал за да изтествам нещо на него само то си знае. А и първият път когато ползвах модема му (ISA, на един и същи IRQ с мишката) си спомням че всичко зависваше и сваляше с невероятните 0.5 КБ днес и ми отне 5 часа и 30 минути да сваля песен с размер 5.25 mb. Е после открих настройките в БИОС-а за IRQ-тата и нещата се оправиха цели 3кб-та. Днес когато ми се наложи да ползвам 3G интернет се мръщя защото е само 60 КБ  WTF. А колко отваряния на системата имаше само за да преинсталираш. А магическите boot дискети. Сигурен съм че още имам някъде такава. Тогава почнах да ползвам Knoppix от LiveCD а по-късно направих тази машина на Debian Etch рутер. Даже темата я има някъде из форума. А само преди седмица намерих старият backup на диск-а правен с Norton Ghost колко трудно ми беше да намеря версията с която е правен този файл. И с няколко магически трикове на VMWare-a си вастанових всички файлове от този хард. И естествено логовете от IRC който ме върнаха в едно съвсем друго време когато всичко беше по-хубаво. А игрите ех игрите компютърните клубове лан партитата на Doom и Quake изобщо романтика.
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни

nov_chovek

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 536
  • Distribution: Ubuntu 8.10 по принуда
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Колко от вас помнят какво беше преди?
« Отговор #61 -: Apr 11, 2009, 09:03 »
освен и аз да кажа. почнах '94-а с правец 8c -moon patrol, aztec, spy vs spy ....и великия ARCHON! Говорите за Стар Контрол, но Арчон също има велик геймплей.

..иначе съм правил около 3 мин. анимация с Take 2, и после за Правец 16 - FantaVision (фанта.ехе, сигурно кока-кола от там са го взели)
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Колко от вас помнят какво беше преди?
« Отговор #62 -: Apr 11, 2009, 15:11 »
ех.. при мен е значително по-късно от периодите на правец и т.н... 2006 година ми взеха ПС-то и 3 месеца по късно вече бях свалил 5-те диска на сусе 10 и го инсталирах при това не омазах нищо. Сега като се сетя че възприемах системата по коренно различен начин от сега.. тогава се кефех яко въй линукс въй линукс..нещо различно, коренно различна система от уин, различен вид, начин на работа, макар че нищо не разбирах ама лека по лека се оправях.. спомням си как цяла нощ компилирах на сусе-то mplayer.. :P , наскоро си намерих първите теми във форума където съм търсил помощ.. да се върна back in time :P и пак не задавах много и тъпи въпроси - въх сега ги прочетох пак мале какви работи съм писал :D . А пък сега.. си го възприемам кажи речи като нещо нормално, пък и го научих, свикнах му и с вида също и не ми прави особено впечетление. еех..
« Последна редакция: Apr 11, 2009, 15:51 от ilian_BIOS »
Активен

Stoil89

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
  • Distribution: Linux Mint 14 && Puppy Linux 5.5
  • Window Manager: Xfce, Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Колко от вас помнят какво беше преди?
« Отговор #63 -: Jun 09, 2009, 21:22 »
Първата ми компютърна конфигурация, събрана през септември-октомври 2000 г., имаше следните параметри:
CPU i486, 33 MHz, DX|RAM 8 MB|VGA <= 8 MB|FDD 3.5"|HDD WDC 325 MB
Скоро беше обновена до i486 DX2 66 MHz|RAM 16 MB|. И на двете конфигурации, доколкото си спомням, имаше Windows 95 OSR2 на твърдия диск.
С последната спомената конфигурация карах до лятото на 2002-ра. Тогава конфигурацията придоби следния вид:
CPU i586 266 MHz|RAM 32 MB|VGA nVidia 16 MB|SND AvanceLogic, ISA|LAN Kingston 10/100 MBit|CD CD-RW|FDD 3.5"|HDD Quantum 2.5 GB (този твърд диск бе закупен през декември 2001 година). За кратко сложих Windows 98SE, а като RAM паметта достигна 64 MB и повече - Windows ME.
В резултат на гръмотевични бури твърдия диск бе съсипан :(.
До февруари 2007-ма конфигурацията имаше 128 МB RAM, а твърдия диск беше сменен с WDC 20 GB. Правех опити за слагане на Windows XP и някои успяха, но предимно ползвах Win ME.
От февруари 2007-ма компютъра придоби следните компоненти: CPU i686 AMD Duron 900 MHz|RAM 160 MB|VGA - същата|SND - onboard|LAN, FDD, HDD-същите|OS WinXP.
Последната конфигурация (от 23.05.2009) е следната: CPU i686 Intel Celeron 2.6 GHz|RAM 256 MB|VGA SiS, onboard|SND,LAN - onboard|DVD-RW BENQ|FDD 3.5"|HDD - WDC 20 GB (с Puppy Linux 3.01 вътре :) ), ExcelStor 80 GB (с WinXP).
Започнах да се интересувам от Линукс през 2005-та година, когато баща ми даде диск с VS Live.
Пробвах да инсталирам Tilix 2.0, през август 2006, но се отказах поради бавния прочит от оптичното устройство.
През август 2007 пусках Puppy Linux 2.14, за който разбрах от download.bg и си го инсталирах на флашка. Оттогава насетне следващите версии на дистрибуцията все си ги инсталирам там :), като веднъж 2.17.1 я инсталирах и на WDC. Всичките инсталации на Puppy са frugal (икономични), с малки кратковременни изключения.
От октомври 2007-ма на USB флашката си държа Puppy Linux 3.01, икономична инсталация, която все присъстваше във всичките флашки, които съм сменил.
Аз също имам носталгични спомени към времето от 90-те години на миналия век, вкл. и компютрите тогава. Ето защо използвам дистрибуция, която сравнително лесно мога да я пригодя да изглежда като Win95/WinME :)
« Последна редакция: Jun 09, 2009, 21:24 от Stoil89 »
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Колко от вас помнят какво беше преди?
« Отговор #64 -: Jun 09, 2009, 23:50 »
Ае добре ве какво толкоз му харесвате на този слак , никога не сам го слагал него няма и да го сложа , така и незнам каква е причината поради която няма да го сложа , ама няма ...  може би от едно време му излезна името slack slack , linux "hacker"  и тн  но мен лично ме дразни ..

слак та слак
Активен

dobrev666

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
  • Distribution: Slackware, Slackware64
    • Профил
    • WWW
Re: Колко от вас помнят какво беше преди?
« Отговор #65 -: Jun 10, 2009, 12:42 »
Слака е същия като едно време.
Активен