Автор Тема: За Никола Тесла  (Прочетена 2765 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
За Никола Тесла
« -: Mar 15, 2014, 12:43 »
ЦЪК

Някой нещо да добави?  ^-^ Имате думата.
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За Никола Тесла
« Отговор #2 -: Mar 15, 2014, 13:25 »
gat3way, надявам се да не се бъзикаш, защото тия двамата са професори, а не някои квартални пенсионери, бистрещи световната политика.  ^-^
Във всеки случай Тесла е имал много гениални прозрения и кой знае къде щяхме да сме сега, ако някои другари не бяха твърде алчни за пари и власт.  ::)
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За Никола Тесла
« Отговор #3 -: Mar 15, 2014, 14:51 »
Нищо против професорите нямам, единия от центъра за космическите изследвания определено ме кефи, за другия нещо не съм толкова убеден, защото залиташе малко с недоказани и неверни твърдения - примерно Тесла бил открил микровълните и рентгеновите лъчи - всичко това са глупости, които лесно могат да се проверят. При всички положения иначе Тесла е бил забележителен човек допринесъл с доста неща на науката.

Това което абсолютно ме отврати от това предаване е тъповатия евтин сензационализъм, съвсем упорито раздухван от водещия. Като почнеш с "оръжието HAARP" (единия професор го коригира с "експеримента HAARP", но пичът това му мина покрай ушите и продължи да си говори за оръжието). И нарочно пробутва разговора в посока конспиративни теории и когато започне да се излиза от това русло, веднага ги прекъсва с поредната простотия уж от апаратната, където някой зрител бил питал нещо. Но това е ТВ7 все пак, можеше да е далеч по-зле.

Иначе тоя пича от центъра по космическите изследвания е забавен - според мен подхвърля добре известни факти и се забавлява с интерпретациите на водещия, забелязвах на моменти някаква дяволита усмивка :)

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: За Никола Тесла
« Отговор #4 -: Mar 16, 2014, 23:28 »
Цитат
и кой знае къде щяхме да сме сега, ако някои другари не бяха твърде алчни за пари и власт

и сега има опити за алтернативни източници на елетричество
Активен

edmon

  • Гост
Re: За Никола Тесла
« Отговор #5 -: Mar 19, 2014, 09:32 »
Нека хипотетично,
аз съм един нефтен милиардер ,
нека живея по времето на Теслата,
нека чуя за неговото открити по прехвърляне на енергия безжично и/или
неговото изобретения за безплатна енергия и/или
неговото изобретение с перспектива и
аз мога да си позволя 3-4 милиона за инвестиране!!!
Какво правя?
Правя се на луд и не инвестирам в нови открития!
Правя се на идиот и гледам сеира на Тесла?
Инвестирам 2-3 милиона долара в перспективни открития!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За Никола Тесла
« Отговор #6 -: Mar 19, 2014, 10:01 »
Какво правя?

Палиш му (изобретателя се има предвид) лабораторията, купуваш му патентите или в краен случай го самоубиваш.  >:D
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За Никола Тесла
« Отговор #7 -: Mar 19, 2014, 10:05 »
Патентите в САЩ имат давност 20 години, след това стават публично достояние. Оттогава са минали доста повече от 20 години и ЕРП-тата продължават да опъват жици. Нещо куца в цялата работа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Re: За Никола Тесла
« Отговор #8 -: Mar 19, 2014, 10:09 »
Какво правя?

Палиш му (изобретателя се има предвид) лабораторията, купуваш му патентите или в краен случай го самоубиваш.  >:D

Нали в условието посочих, че съм милиардер, а не спортист по силов спорт роден преди 70-та година!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За Никола Тесла
« Отговор #9 -: Mar 19, 2014, 10:26 »
Нали в условието посочих, че съм милиардер, а не спортист по силов спорт роден преди 70-та година!

С химикалка се убиват много повече хора отколкото с бухалка или Глок.
Това, че милиардерите не ходят с качулки и не прескачат огради не значи, че не могат да убиват и че не убиват хора.

 8)  >:D

gat3way, прав си, но ми се струва, че ако Тесла би пуснал безплатната (или евтината) енергия без патенти, под ГПЛ  ;),  а това пак разтуря работите на петролните магнати.  ^-^
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За Никола Тесла
« Отговор #10 -: Mar 19, 2014, 11:43 »
Не можеш да съдиш човека, че е избрал комерсиалния лиценз тогава. Негов си избор.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За Никола Тесла
« Отговор #11 -: Mar 19, 2014, 21:06 »
Не можеш да съдиш човека, че е избрал комерсиалния лиценз тогава. Негов си избор.

Аз варианта го знам така:

Цитат
На 13 март 1895 г. в лабораторията на Пето авеню избухва пожар. Сградата е изгорена до основи, унищожени са най-новите постижения на изобретателя - механичен осцилатор, нов метод на електрическо осветление, нов метод за безжични комуникации на дълги разстояния и метод на изследване на природата на електричеството. Тесла заявява, че може да възстанови всички открития по памет. (Уикипедия)

 ::)
Активен

Без правила няма игра

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
Re: За Никола Тесла
« Отговор #12 -: Mar 20, 2014, 04:25 »
РП-тата продължават да опъват жици. Нещо куца в цялата работа.

Ами ако попадне технологията за безжично пренасяне на енергия на циганите  ;D
Активен

live free or die хард :)

edmon

  • Гост
Re: За Никола Тесла
« Отговор #13 -: Mar 20, 2014, 10:54 »
Нали в условието посочих, че съм милиардер, а не спортист по силов спорт роден преди 70-та година!

С химикалка се убиват много повече хора отколкото с бухалка или Глок.
Това, че милиардерите не ходят с качулки и не прескачат огради не значи, че не могат да убиват и че не убиват хора.

 8)  >:D

gat3way, прав си, но ми се струва, че ако Тесла би пуснал безплатната (или евтината) енергия без патенти, под ГПЛ  ;),  а това пак разтуря работите на петролните магнати.  ^-^

Разбирам, че единственото, което ти идва наум, когато трябва да се бориш с конкуренция е като
я смажеш от един път, като я унищожиш физически. Т'ва изкупуване на бизнеси, фирми и/или идеи, цели развойни екипи не си го чувал никога, никога, никога през целият си живот.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За Никола Тесла
« Отговор #14 -: Mar 20, 2014, 15:31 »
Всеки бизнес за печалбата е готов на всичко, а като стане по-голям дори и да убива!
Аз лично мислейки по логиката на бизнеса, не вярвам нито тези глупости за медицината дето отдавна е открила ляк за рака и, че петролните магнати подтискат безплатната енергия. Виждаме нагледно как безплатната слънчева енергия излиза по-скъпо от фосилната.
Всеки потребител търси по-евтинкото и като се стигне до цена....... стигаме до това което и Гейта по-горе констатира за патентите.
Активен