Автор Тема: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)  (Прочетена 16929 пъти)

pennywise

  • Гост
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #30 -: Jul 29, 2014, 12:15 »
Абе някой да обясни тази конспирация - снощи от всички възможни свободни wifi мрежи в мола до Хемус, вместо линукс-бг.орг получавах 302 към някаква страница на виваком, подканваща ме да си платя таксата за акаунта. Сега, моя оператор не е Виваком и линукс-бг беше единственият сайт за който това се получаваше. Голяма мистерия...
Някой в квартала е "отровил" DNS-те на свободните мрежи и е решил, че някой ще се излъже?
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #31 -: Jul 29, 2014, 12:52 »
302 е Found, само за протокола :)
Аде сега и оправдания. 8)


Абе някой да обясни тази конспирация - снощи от всички възможни свободни wifi мрежи в мола до Хемус, вместо линукс-бг.орг получавах 302 към някаква страница на виваком, подканваща ме да си платя таксата за акаунта. Сега, моя оператор не е Виваком и линукс-бг беше единственият сайт за който това се получаваше. Голяма мистерия...

Абе преди известно време имаше някакви 'прогресивни' идеи според които собствениците на веб сайтове трябва да плащат на ISP-та. Само дето тука е обратното..........Обърках се кой на кого трябва да плаща. ???
« Последна редакция: Jul 29, 2014, 13:05 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #32 -: Jul 29, 2014, 14:13 »
То да се излъже ОК ма защо пък точно линукс-бг са го таргетирали. Плюс дори да е така и да hijack-ват трафика и да го пренасочват на някой техен си сайт да крадат пароли, защо излиза тая вивакомска простотия. Абе наистина не мога да схвана смисъла.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #33 -: Jul 29, 2014, 17:20 »
Това хубаво, ама предлагам да се върнем към темата.  :)

Добре, тогава да попитам какво лично всеки от вас смята да направи, за да спаси света (ако има такова намерение де)?  [_]3

И тъй като знаем принципа „кой предложи, той заложи“, да си кажа аз с какво съм допринесъл. Примерно нямам деца (не че някога съм изпитвал голямо желание да размножавам това нещастно, посредствено тяло). Освен това, когато започне голямата патаклама и ако ми се отдаде техническа възможност, смятам да очистя света от възможно най-много мангали, защото както е тръгнало скоро светът ни ще се превърне в ад - просто вече циганията е повсеместна в преносния и буквалния смисъл на думата.  >:D Мислех да направя и еко-селище, ама каква полза ако няма сигурност, защото много бързо ще дойдат варварите да го плячкосат.
Та такива ми ти работи.  ::)
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #34 -: Jul 29, 2014, 17:38 »
Чисто теоретично, това ми се вижда рисково решение, защото няма гаранция че няма да се споминеш преди да стане голямата тарапана или дори просто да няма голяма тарапана. По-оптимизиран вариант ми се вижда да се препашеш с експлозиви и да се гръмнеш в центъра на някое циганско гето - така пак ще очистиш света от мангали и ще изпълниш целта на живота си и пак няма да ти търсят сметка, защото ще си станал на парчета. Пък и щом няма да се размножаваш, не виждам кое точно те спира да го направиш още сега.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #35 -: Jul 29, 2014, 17:43 »
Цитат
смятам да очистя света от възможно най-много мангали
За подобни изказвания, бацинка, във всеки нормален и уважаващ себе си форум биха ти треснали перманентен бан.

Разбира се, такова нещо тук няма как да стане, така че си изливай душата  :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #36 -: Jul 29, 2014, 18:00 »
Казах, когато почне голямата патаклама, не в мирно време.
Лунар, хубав е, че си схванал слога на деня - толерастията - налаган медийно от определени политически центрове. Сега е модерно да сме толерантни до... самоунищожение. Е, мен не ме кефи да гледам как режем клона на който седим. По принцип съм от консервативните сили.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

lunarvalley

  • Гост
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #37 -: Jul 29, 2014, 18:12 »
Проблемът с циганите е много сериозен, и решението може да бъде следната комбинация:

1) образование
2) труд
3) да няма гета

къде с добро, къде с бой. Въпросът е, че България е в толкова лошо положение, че няма нито пари, нито стредства, нито желание на някой да му се занимава. Няма и мисъл.

а за "толерастията" -- този толкова обичан из българските форуми термин. Значи фактът, че смятам призивите за масово унищожение на дадена група хора за неприемливи, ме прави толераст? Ти нормален ли си?
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #38 -: Jul 29, 2014, 18:22 »
Ти нормален ли си?

Ми явно не. Не виждаш ли, че съм потенциален масов убиец?  8)

А за циганите, предпочитам да бъдат изселени вместо избити. Не виждам нищо лошо циганите да живеят отделно, турците отделно и българите отделно, всеки в неговата си държава. Само че като знам що за стока са, ще има големи ексцесии. Всеки паразит неистово се съпротивлява, когато го отстраняват от приемника, защото обикновено това може да означава гладна смърт. Така че избиването остава като крайна мярка, но за съжаление далеч не невероятна.
За толерастията имах предвид, че  сега е модерно да се парира дори най-малкия намек за „расизъм", както обичат някои да лепят етикети.
Активен

Без правила няма игра

lunarvalley

  • Гост
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #39 -: Jul 29, 2014, 18:32 »
Цитат
Ми явно не. Не виждаш ли, че съм потенциален масов убиец?
ми, а де

Цитат
А за циганите, предпочитам да бъдат изселени вместо избити.
това е прогрес. Къде ще ги изселваме, в Индия ли? Та нали, според легендите, именно от там са били изгонени.

Цитат
всеки в неговата си държава.
супер. Българите по чужбина, какво ще ги правим?

Цитат
сега е модерно да се парира дори най-малкия намек за „расизъм"
Модерно е да, и аз не съм съгласен с манията за политическа коректност. Само дето, онова по-горе беше малко повече от "намек", не мислиш ли? За понятието "расизъм", според мен в над 90% от случаите се използва неправилно. Расизъм е ако смятам дадена раса за по-висша от останалите. Това, което в тея 90% е заклеймено като "расизъм" е всъщност ксенофобия.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #40 -: Jul 29, 2014, 18:48 »
супер. Българите по чужбина, какво ще ги правим?

Ако ги изгонят от там, където са, ще си ги вземем обратно. Ако не ги изгонят, ще могат да избират дали да останат или да се върнат.

Расизъм е ако смятам дадена раса за по-висша от останалите.

Т.е. според теб българите с нищо не са по-добри от циганите (телесно, умствено, културно)?
Активен

Без правила няма игра

lunarvalley

  • Гост
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #41 -: Jul 29, 2014, 18:55 »
културно -- да
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #42 -: Jul 29, 2014, 19:26 »
Къде е Волен ? Да прочете за циганята.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #43 -: Jul 29, 2014, 19:43 »
Не ставаш за масов убиец. Масовите убийци са си социопати по характер и не им трябват някакви външни фактори за да си оправдават деянията. Ама да почнела тарапаната, ама сме хващали пушките, ама не знам какво.  Пълни глупости. Единствената разлика е че ако стане тарапаната, няма да те преследва правосъдието, което така или иначе е последната грижа на масовите убийци.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #44 -: Jul 29, 2014, 23:19 »
смятам да очистя света от възможно най-много мангали
Хмм... и това поведение идеално се вписва към симптомите за проява на завист, за която споменах одеве... Ще излезе, че все пак наистина на нея се базират нагласите на някои (уж загрижени) хора, подхранвани от егоизъм. Кофти - трудно се води логичен разговор с човек, изпаднал в завист...
Премествам темата в по-подходящ за нея раздел, и тъй като и името "Да спасим света!" не ѝ отива, го променям с по-подходящо.

П.П.: Тук има едно примерно четиво какво е завист и какви са проявленията ѝ, ако на някой му се чете психологическо есе.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти