Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 68716 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1350 -: Jun 13, 2022, 01:26 »
Кой примира за Русия? Нито веднъж няма да си ме видял да се изкажа ласкаво за тази държава. Но понеже не понасям и ненавиждам американската политика и в това число и тази на ЕС ( ако изобщо имат някаква тези безгръбначни ), това автоматично за теб означава, че Русия ми е на сърцето ли? Много черно-бяло виждаш нещата май... И ти ли си като тези фанатици, @jet - ако не си с мен, си против мен. Ако не съм със САЩ и ЕС съм с Русия? И пенсионирания полковник от видеото към предния ми пост ли е русофил? По тази логика, сигурно лиже подметките на Путин...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1351 -: Jun 13, 2022, 04:25 »
Ако не съм със САЩ и ЕС съм с Русия?
Че то кой остана бе пич - марсианците ли?! Да, те не са черни или бели, а са зелени.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1352 -: Jun 13, 2022, 04:32 »
В България има силна червена партия (слаба, слаба, колко да е слаба). На какво се крепи според тебе, и не е година, две? Те, на всичките ей тез русофили, би трябвало да намаляват/умират, ама май и се въдят достатъчно нови за поддържане на баланса.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1353 -: Jun 13, 2022, 11:05 »
Ако не съм със САЩ и ЕС съм с Русия?
Че то кой остана бе пич - марсианците ли?! Да, те не са черни или бели, а са зелени.
Кой остана? Китай? Защо изобщо трябва да симпатизирам на някого? За да има заради какво да ме хулиш ли? Според теб съм длъжен, да съм някакъв *фил, щото са ти тикави представите ли?  Ами, бъркаш
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1354 -: Jun 13, 2022, 12:06 »
Ако не съм със САЩ и ЕС съм с Русия?
Че то кой остана бе пич - марсианците ли?! Да, те не са черни или бели, а са зелени.
Кой остана? Китай? Защо изобщо трябва да симпатизирам на някого? За да има заради какво да ме хулиш ли? Според теб съм длъжен, да съм някакъв *фил, щото са ти тикави представите ли?  Ами, бъркаш
В детската градина (преди години :) ):
- Ти от кой отбор си?
- Ъ-ъ ..., ами-и ... от никой.
- Значи си от "Левски"!
- Защо от "Левски"?
- Защото аз съм от ЦСКА!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1355 -: Jun 13, 2022, 13:58 »
Ами мислех да направя намек за незрял поглед върху света, но щеше да е прекалено и може би некоректно. Все пак, не познавам @jet така добре, че да отивам толкова далеч. Всичко, което зная за него е от тук, от форума и приказките му. Недостатъчно е.

Малките деца са тези, които учим че има зло и добро. Чак като добият малко собствен опит или сами разбират, или ние отново ги учим, че не всичко което не е бяло, не трябва да е само черно. Пък и те го виждат с очите си. 
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1356 -: Jun 13, 2022, 15:44 »
Радвам се, че си си избрал страна.
Малките деца ги учат, че България е някакъв фактор в света и най-великата на света, а отборите не я вълнуват. Факта, че сравняват света с футболни отбори, показва, че са били добри само в час по литература трети клас (свободните съчинения).
Когато си една малка държавица, трябва да влезеш в някой голям отбор иначе се оплакваш, че всички те бият и крадат, а политиците са ти корумпирани (те вече са си избрали отбори). Накрая влизаш в отбор по принуда (обикновено трето дивизионен).
Що не сравняваш с лодка с гребци - дето единия не гребе или гребе на обратно.
Когато л?!ната ударят вентилатора, трябва да вземеш страна
Историята ни показва какво ни се случва като сменяме отбори в движение или избираме грешните отбори (в ежедневието се наричат курвенски номера или от два стола сядаш на земята) - ама на малките деца такива работи не се казват. Накрая пак те бият, а уж си вкарал голове. И се почват оплаквания, че не сме случили нито на поробител, нито на освободител.
Дори неутралните държави си имат отбори, а се водят неутрални щото географията им го позволява - България няма този лукс, няма и ресурси.
Историята пак ще покаже кой е зрял и неузрял.
Факта, че България е последна по всички показатели  и продължава да сменя отбори показва, че зрелите само се мислят за зрели и са имали двойки по история.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1357 -: Jun 13, 2022, 16:00 »
Е, в историята ни има и други факти. Че винаги сме избирали губещата страна. Сега сме в НАТО и ЕС.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1358 -: Jun 13, 2022, 17:04 »
България за съжаление е една руска подлога и е най-рософилската държава в Европа. И не пропуска да го демонстрира дори пред Нато и ЕС - т. нар. съюзници. Отстрани изглежда доста грозно, не знам какво ви дават по новините. Едва ли не са ви накарали да сте членове насила (когато бях в БГ, българия току що бе приета в Нато и още не бе в ЕС).
Дори руснаците го признават, че сме им троянския кон в ЕС. колко години изтичаше информация от Нато, хората ни търпяха простотиите.
Дори по-зле от Унгария, на едно ниво със Сърбия.
Не можете да ми обясните защо примирате по Русия, а опитах да ви питам на няколко пъти, вие скачате като опарени и почвате да ми обяснявате за Америка, педалите, евреите, черните и пр.
Надявах се с годините нещата да си дойдат на място, ама то става по-зле.
45г. тъпкахме на място, после още 30, никой нищо не научава от историята.
Ако Путин нападне България ще му постелете червения килим.

   Ебаси,реактивен,това е писание на българомразец !



Ще започна с факта,че нямаше референдум за присъединяване на България към ЕС и НАТО.
Познай какъв щеше да бъде резултата,ако имаше такъв ...

Нито САЩистан,нито Англия,нито Германия,нито Франция са цивилизовани държави.
Пак ли да пиша за бруталните извращения,извършвани от горепосочените !

И що за сталински начин на мислене имаш ?
Тип: "ако не си с нас,си против нас" ...






П.С. А Канада не е ли подлога на Англия ?
Живееш в шибана васална държава,и се надуваш ...

Ъ ?
« Последна редакция: Jun 13, 2022, 17:08 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1359 -: Jun 13, 2022, 17:31 »

Ще започна с факта,че нямаше референдум за присъединяване на България към ЕС и НАТО.
Познай какъв щеше да бъде резултата,ако имаше такъв ...


Пасирания щеше да получи припадък, не да плаче артистично  ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1360 -: Jun 13, 2022, 17:31 »
Надува ли се там нейде по Канадата ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1361 -: Jun 13, 2022, 17:37 »
Както казвах, за @jet нещата са лични и не мога да си представя какви точно. Нещо му се е случвало, ма не иска да каже  какво. Направо жлъч хвърчи от писаниците му.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1362 -: Jun 13, 2022, 17:53 »
Може да е избягал от тука по бай Тошово време.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1363 -: Jun 13, 2022, 19:40 »
Мисленето в крайности е съзнателно прокарвано от Bigtech, но и от другите в битката за планетата. Истината е, че е много лесно и удобно, когато има ясна разделителна линия. И тази линия не е между истината и лъжата, а между Левски и ЦСКА. Ако линията беше по оста добро-зло, то щеше на всички да ни е неудобно, защото всички сме там, отвъд чертата. Но пък и не се притеснявам, защото знам, че има Някой, който се грижи за това нашите злини да се претворяват в уроци за нас самите.

Тая тема е типичния пример. Ако обществото не беше разделено на принципа поддръжници на Русия и такива на Украйна, а на такива настояващи за мир и такива, които са почитатели на разрушението и страданието, всичко щеше да си е по местата. Защото в такъв случай щеше да е ясно, че всики са военолюбци и желанията на всички страни в конфликта водят до пропастта на насилието и нищетата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1364 -: Jun 14, 2022, 11:00 »
Реалната битка в момента е съвсем друга и се води поцелия свят.. Политиците срещу хората. И за да не го осъзнаем, ни отвличат вниманието се неща като ковид, войната в Украйна, съзнателно предизвикваната икономическа катастрофа.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2252 98992 Последна публикация Mar 26, 2024, 20:52
от Nik123