Автор Тема: Моля някой да ми обясни какво пише..  (Прочетена 14514 пъти)

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Сървъра е с гигабайтско дъно: GA-7TESM. Имам два x5670, охлаждани от Noctua NH-D14. Всичко си зареждаше и работеше перфектно, до днес, когато извадих кабелчето на една перка в кутията. Дръплах го доста силно понеже заяждаше и изискваше повечко сила. Хедъра му е близо до единият cpu. Забелязах, че процесорното охлаждане на същият процесор грее супер топъл въздух приближавайки на 1см пръсти до него. Другото процесорно охлаждане не грее топъл въздух.  Снимка


Зареждам xubuntu от флашка и като му дам опцията не да инсталира, а да зареди live започва да зарежда и ми изписва този надпис:


Моля обяснете ми какво пише, какво ми казва. Не разбирам. Какъв е проблема? Как да го оправя?
« Последна редакция: Oct 05, 2018, 18:37 от ignorant »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Моля някой да ми обясни какво пише..
« Отговор #1 -: Oct 05, 2018, 16:47 »
Какъв надпис?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Моля някой да ми обясни какво пише..
« Отговор #2 -: Oct 05, 2018, 17:06 »
Редактирах :)
 Снимка

P.S. ако му дам хиксче бе зд аизбеера нито да инсталира, нито да заредии live ми зарежда с графичната среда, но курсора се влачи бавно.
« Последна редакция: Oct 05, 2018, 17:35 от slaff »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Моля някой да ми обясни какво пише..
« Отговор #3 -: Oct 05, 2018, 17:30 »
Нищо не си редактирал. Пак не евава да зарежда никакъв линк. Е то бива бива, ама .............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Моля някой да ми обясни какво пише..
« Отговор #4 -: Oct 05, 2018, 18:06 »
Нищо не си редактирал. Пак не евава да зарежда никакъв линк. Е то бива бива, ама .............

https://imgur.com/iYpmjaz редактирах. явно ти е кеширано, все едно.  ето и тук:


https://imgur.com/iYpmjaz

иначе в биоса пуснах да проверява за грешки на памет и процесори. и зареди всичко окей, ама без дветеплочки памети. изобщо не ги ии вижда в биоса вече. Тва значи ли,че проблема е бил от тях иса умрели? илиса излезли? пуснах и уин и аида 64 и  и тъпия уин ми показва в таск мениджъра си,че има 32гб памет работеща, и още 8 бг  хардуерно резервирана. а трябва да е 48гб общо. понеже имам 6 пълни слота по 8гб.

най-щастливия сценарий за мен ше е ако просто се е извадила нещо паметта а е жива. как мога да тествам за това?
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Моля някой да ми обясни какво пише..
« Отговор #5 -: Oct 05, 2018, 18:33 »
Цитат
илиса излезли
Направо са се изсулили.

Постарай се повече с картинката че нищо не се чете. И ако се съмняваш в някоя пръчка почвай да сменяш... И комбинираш докато установиш коя прави проблем. Може и слота да прави проблем.

Контактите на паметта може да се зачистят с офисна хартия за принтер. Използваш хартията като шкурка.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Моля някой да ми обясни какво пише..
« Отговор #6 -: Oct 05, 2018, 18:39 »
трябва да кликнеш на малката снимка за да се увеличи. от написаното установяваш ли нещо? няма как да снимам същото защото вече не ми го изписва. всичко работи нормално, но с по-малко рам :((((((((((
Активен

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Моля някой да ми обясни какво пише..
« Отговор #7 -: Oct 05, 2018, 22:12 »
Ето тук ще ти помогнем :)
https://www.kaminata.net/forum/viewtopic.php?f=279&t=26869&sid=8b33de32369183c465b76793dac55232
Ох моля по-сериозно!

В биоса настроих да проверява рама с някакъв retest (който не ми излиза) и след като запаметих биоса така, и рестартирах, после ми зарежда всичко нормално. С няколко часа тест за стабилност на аида64, за всички неща в списъка  и всичко си рабооти нормално,
С тази разлика, че вече ми е 40ГБ рама, вместо 48.

Ето снимки: https://imgur.com/a/mJ5HvFM
Сега едната неработеша рам плочка заработи някак от самосебе си, и остана само една неработеща осмица.


Как мога да я локализирам софтуерно, в кой слот е?  ..за да не пипам другите слотове :(
Активен

malin

  • Гост
Re: Моля някой да ми обясни какво пише..
« Отговор #8 -: Oct 06, 2018, 00:02 »
В биоса настроих да проверява рама с някакъв retest (който не ми излиза) и след като запаметих биоса така, и рестартирах, после ми зарежда всичко нормално.
С тази разлика, че вече ми е 40ГБ рама, вместо 48.

Простата сметка показва, че още един ретест ще покачи рамта до 48.
Активен

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Моля някой да ми обясни какво пише..
« Отговор #9 -: Oct 06, 2018, 04:45 »
В биоса настроих да проверява рама с някакъв retest (който не ми излиза) и след като запаметих биоса така, и рестартирах, после ми зарежда всичко нормално.
С тази разлика, че вече ми е 40ГБ рама, вместо 48.

Простата сметка показва, че още един ретест ще покачи рамта до 48.
нима е възможно?
Активен

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Моля някой да ми обясни какво пише..
« Отговор #10 -: Oct 08, 2018, 01:44 »
В биоса настроих да проверява рама с някакъв retest (който не ми излиза) и след като запаметих биоса така, и рестартирах, после ми зарежда всичко нормално.
С тази разлика, че вече ми е 40ГБ рама, вместо 48.

Простата сметка показва, че още един ретест ще покачи рамта до 48.
мама му... колкото и да звучи странно, Получи се! Влезнах в биоса, изтрих blc лога с грешки, после настроих да направи retest нa паметта.  запаметих  настройките в биоса. рестартира. и като зареди операционната система си зареди с 48гб (6по8гб) работеща и използвуваема ECC RAM! Някой ако може да ми го обясни.. аз не мога да си го обясня!!!!
Активен