Автор Тема: Ipad mini vs Nexus 7  (Прочетена 17650 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ipad mini vs Nexus 7
« -: Mar 25, 2013, 05:07 »
Колебая се между едно от двете. Изчетох няколко ревюта и не мога да реша. Ipad-а е без retina дисплей, цената е горе-долу сходна. Бих взел ipad-а само защото изглежда по-добре, но нямам нерви да се занимавам с тази нечовешка гадост наречена itunes, както и няма кой знае какви свестни безплатни приложения. Също, това важи за 16-гигабайтовия модел. Засега клоня към google-ския таблет, обаче се бях зарекъл ако си вземам таблет да не е с андроид. Имам още 2-3 дни да си мисля кое да избера.

Някакви идеи?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #1 -: Mar 25, 2013, 09:18 »
Аз имам нексус 7 и смея да твърдя, че е голям боклук...( хем е от новите партиди, а не от първите... C0 мисля) 2 пъти вече ходи в сервиз, да не говорим, че с този 1 ГБ рам положението е много лошо... като пуснеш скайп на бекграунд и суитчваш м/у него и фейсбук примерно, направо почва да забива...

Най-редовно крашва и ме кара да пращам бъг-репорти и т.н.

Аз също се колебаех м/у двата и сега ме е яд, че не взех iPad-a ... разцъквал съм го, няма да забележиш проблеми с дисплея : )... даже изглежда по-добре...

Взех нексуса само защото мога да го нося в предният джоб на дънките... Груба грешка  :'(

А с нексуса ще береш ядове под линукс... mtp протокола му не се поддържа никъде... само в последните git билдове уж има някакъв съпорт, но пак е куц... iPad-a ще го управляваш по-лесно под линукс... колкото и странно да звучи!

За андроид почти буквално няма приложения с таблетен интерфейс! Броят се на пръсти, повечето са раздърпани такива за телефон...

Моят е 32 гигабайтовият вариант и паметта свършва бързо, мисли внимателно! 2 игри на него по 2 ГБ и си аут... или 1 - 2 филма...
Реално при 16 ГБ-овият ще имаш само 13-14 гб на разположение... :P

Ако някой ми предложи бартер за iPad мини го давам на секундата ! [_]3

П.С. А и предната му камера е много скапана, 1.2 мегапиксела а видеото, което пуска е VGA, има пачове в XDA за 720п, но това не е нормално!
iPad-a e с HD предна и задна! Видеото му в класи отгоре.
« Последна редакция: Mar 25, 2013, 09:26 от vyrgozunqk »
Активен

netgraph

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: *BSD, Fedora, RHEL
  • Window Manager: Fluxbox, Mate
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #2 -: Mar 25, 2013, 13:51 »
Здравей, имам нексус и iPad 4 с ретина и това, което ще кажа си е лично мое мнение и се отнася и за мини-то, тъй като
впечатленията на един колега, който го ползва са същите.
Според мен избери iPad.
С Нексуса само проблеми както е написал предния юзър, а и батерията държи осезаемо по малко на активна работа
от мини-то, а за големия да не говорим.

Като offtopic ще напиша как използвам 4-ката, тъй като някои неща се отнасят и за мини:
Трябва ми лаптоп, който държи поне 10 часа на активна работа с пуснат wi-fi, на който мога да закачам
флашки и да имам vim + git (и да не тежи 100 кила). След jailbreak на 4-ката + клавиатурка, имам "лаптоп" с изключително висока
резолюция, който издържа 14 часа на активна работа с пуснато wi-fi, на който имам git, vim и цялото git дърво
на Линус (+ множество локални клонове) свалено, а и добро мултимедийно устройство  8)
След jailbreak с camera kit-a спокойно можеш да закачаш и флашки, до тук не съм имал проблем, въпреки че
някои хора се оплакват, че флашките им не палят. Явно е въпрос на късмет :-)

Та колкото и да не харесвам политиките на Apple, устройствата им определено ми допадат.

Поздрави  [_]3
« Последна редакция: Mar 25, 2013, 14:00 от GytOS »
Активен

__asm__("jmp .");

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #3 -: Mar 25, 2013, 14:34 »
Гейт, въпроса е преди всичко как и за какво ще го ползваш. За браузване, скайп, ГПС и някои дребни нещица, всеки с 2 ядрен процесор и 1ГБ рам ще ти върши работа.
Аз от 1 седмица съм с Галакси Ноте Таб 10.1, а приятелчето има иПад2. Върви перфектно гладко, матрицата му реагира абсолютно точно където пипнеш, абе пирфектен, но ...... това след отключването тука чакай еди колко си секунди за да изтеглиш нещо, че пиши и кодове и тем подобни глупости не ми издържа и не бих си купил такова нещо, дори и по-евтино да е от андроида.
Аз игри не играя и нямам проблемите на Върго. На мен ми трябва да има 3G, по възможност ГПС, но мога и без него щото си го имам на телефона и добра матрица, че с кофти матриците малко трудно се улучват хиксчетата на прозорците като вляза с rdp или vnc клиент на Уиндоуси-те дето не са пригодени за работа с пръсти.
Преди 2 дни експериментирах с на един приятел Галакси Ноте телефон и бях очарован, че и от него се работи общо взето прилично през клиентите на Уиндоус и Линукс. Браузването е също достатъчно прилично и бих те посъветвал да помислиш за Галакси Ноут, а ако изчакаш малко, новия модел всеки момент ще го пуснат и ще е с 6,8" на фул хд. Според мен, над 1280х800 резолюция е напълно излишно.
Онзи ден, преди да взема Галаксито разцъквах и един Ейсър с резолюция 1920х1200 10" и бях поразен колко добре работи, но самсунга го откънах втора употреба на 3 месеца за 700 лефа, а за тези пари само Ейсъра от същия модел, но с 3G, но модела с 3г е с резолюция 1280х800 матрица и общо взето на същото ниво по всичко друго, но без...... "клечка" което за мен е голям минус.
Та, според мен, ако няма да играеш игри, гепай галакси ноут и няма да съжаляваш, но според, за таблет под 10" инча, квото и да вземеш ще е малко куца работа.
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #4 -: Mar 25, 2013, 15:28 »
И аз имах наскоро допир до двете платформи. Наистина качеството е една идея по-добро при ipad-a, въпреки че има повече свобода при android. Но това си го предценяваш ти - не знам как точно седи положението с гаранцията, но май когато го jbreak-неш, гаранцията на ipad-a отпада ако не се лъжа.

Мултитаскинга и при двете платформи е тромав! Специално съм тествал за това нещо. Skype по принцип си е страшно смотан софт, да не говорим за поддържката му. А като става дума за поддържка, и двете устройства са добре от тази гледна точка.

Дисплея на nexus-a е по-зле като цяло, но пък поне резолюцията му е 1280х720 (браузъра на ipad-a няма fullscreen за доста от видео форматите)...
Скоростта на Apple-a е малко по-осезаема, най-малкото защото не се занимава с java машините...
Батерията на ipad-a е по-издръжлива, но пък ако гледаш hd видеа, няма много голямо значение.

Като цяло моето лично мнение е - ако ще ползвам таблета за работа - Ipad-a, ако ще го ползвам за multimedia/забавление - Nexus-a.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #5 -: Mar 25, 2013, 16:26 »
backinblack - какви игри те гонят ?! Никъде не съм споменавал игри... Теграта е страхотна за игри...: )) Най-добрите графични ефекти вади, заради строхотните си шейдъри...

intel - скайп го дадох само като пример... андроида е тромав, бакинблек не знам какви ги бърбори за бързият ноут, но ноут 2-ката е безумно бавен, един се помоткваше около мен известно време  ::)
(това за таблета нали, не телефона ?! )
Двуядрен и с 1 гб рам... целият му интерфейс лагва, дори без пуснати приложения на бекграунд...

Ако не го виждаш, явно имаш диоптер или не си играл с по-бързи машинки... мен ме побърква и минимален лаг, който за съжаление е навсякъде в андроид... ( жаба машина ...)

При епъла поне не спича цялата ОС, при превключване между приложения, не блокира екрана и разни други мизерии... Обикновено iPad-a не ти се рестартира в ръцете...


А относно обслужването, Асус нямат сервиз в България, обслужва ги Most  Computers, а те пращат машината до Чехия, понеже нямат право да ги отварят тук, та за изгорял говорител го чаках 3 седмици... ( сменя се с 2 винтчета...)

Четох за много хора, които се оплакват от "разлепяне на дисплея", буквално изпада... хаха е при мен не изпадна, само имам едно по-светло петно в долният ъгъл, като поусуча малко таблета и се намества...  :D
Да не говорим, че цветовете са много по "омити" от тези на айпада, който е по RGB стандарт... (това са все масови проблеми)

Да му и майката... на боклука, много ме е яд... Искрено се проклинам, че не взех епъла...
Относно повечето свобода в андроида... колко ненормален трябва да си, да си пуснеш сървър на таблета ?! - обикновено за такива идиотщини иде реч...

Минимума за един андроид да работи нормално като хардуер, трябва да бъде 4 ядрен Snapdragon S4 pro с 2 ГБ рам! Това е по лични виждания...

Ако някой от вас иска, можем да се видим на по бира и да му дам, да го разцъка... : )
« Последна редакция: Mar 25, 2013, 16:29 от vyrgozunqk »
Активен

nikito_blend

  • Гост
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #6 -: Mar 25, 2013, 16:45 »
От скоро имам Nexus 7 3G (Android 4.2.2) и като непретенциозен потребител съм много доволен. Сега отворих скайп, фейсбук, туитър, гугъл+, браузъра, картите, ютюб, магазина са приложения, гугъл currents, гугъл диск и проблеми с мултитаскинга или някакво забавяне не усещам. Кум Apple съм твърдо предубеден и не бих си купил техен продукт, но това си е мое лично мнение. Според мен ги разгледайте някъде и двата и си решете. Мисля че ябълката ще е по подходяща за вас, четейки блога ви. Успех с избора. :-)
« Последна редакция: Mar 25, 2013, 17:49 от nikito_blend »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #7 -: Mar 25, 2013, 17:31 »
Върго, както по-горе казах, дилемата не е толкоз в марката или хардуера, а в концепциите на двете.
За мен Ноут-а е предостатъчен като възможности. Както и колегата над мен и аз не забелязвам такива проблеми с мултитаскинга за каквито ти говориш и при това нива на андроида и хардуера, епъл и за подарък не го искам, но пък за елементарните неща за които е предназначен таблета, не отричам че е много добър, даже прекалено добър и няма нужда и от джулабрейк.
Имам и един inol 8" с едноядред процесор на 800Мх и 500МВ рам с разделителна 1280х800 и за моите нужди не ми идва слаб, особено като му разчистих разни ненужни неща, но липсата на 3G не можах да я превъзмогна. Матрицата му въпреки по-големия размер от на Ноут телефона, по-трудно се целят хиксчетата на уиндоус и линукс прозорците, но след 1-2 часа разцъкване му се хваща цаката, но въпреки много по-слабата батерия и по-малка автономност от Ноут пада, тежи 2 пъти повече от него.

П.С. В другата тема спорихме доста на тема иПад вс андроид с теб и няма нужда отново да я подхващаме. И двете да добре в зависимост от целите за които се вземат.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #8 -: Mar 25, 2013, 17:51 »
Всъщност, няма да го ползвам за работа, или поне не да върша работа от него. Предимно за браузване, гледане на някой филм, игри за малката (които не са претенциозни) ми трябва. От чисто хобистка гледна точка, андроид ми е по-интересен от IOS поне за момента. Ipad-а обаче е по-красив, по-лек и държи повече. Освен това клавиатурата ме кефи. Що се отнася до приложенията, не ме интересува толкова. Със сигурност няма да го ползвам да пиша код или да връзвам ssh обаче.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #9 -: Mar 25, 2013, 18:02 »
Мда, като техника е много добре изпипан, но не вярвам да не ти се прииска да го комбинираш в последствие с компа и тука ще изпиташ липсата на ssh клиент дори и джулабреекнат.
Имах преди време Делл Страйк и бързо установих, че металния корпус не е предимство, а също и горила глас стъклата.
На първото падане на теракота и му се подби ъгълчето и се пукна стъклото. След още 2 падания стъклото съвсем се нацепи и изгуби управление. Не можах да изкарам с него и 1 цяла година. От тогава съм със Сони-Ериксон Нео повече от година и половина и е понесло доста повече падания и е като ново, но пък е пластмасов корпус и не е с горила глас стъкло.

П.С. Но пък по-авторитетно ще изглеждаш с него ;)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #10 -: Mar 25, 2013, 18:27 »
Искаш да кажеш че няма ssh клиент за IOS? Не мисля...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #11 -: Mar 25, 2013, 18:54 »
Искаш да кажеш че няма ssh клиент за IOS? Не мисля...

Всъщност, имах в предвид sftp клиент. Доста търсихме с приятелчето за ипада, но не намерихме. SSH за конзолно в терминал май имаше нещо, но общо взето, няма такива приложения в апп стора, а след джулабрейк си е малко изкуство докато си намериш подходящите неща. Не е като с андроида дето има избор какъвто ти душа сака, че и кракнат дори :D
На телефона имам 4 GPS програми с най-актуални карти за бг. Не ги ползвам едновременно, но пък избор има :D
« Последна редакция: Mar 25, 2013, 18:57 от backinblack »
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #12 -: Mar 25, 2013, 21:08 »
Има повече от един ssh и sftp клиент! Ама са $$$ което на повечето не им харесва...

Всъщност разликата при 2-те платформи е донякъде колкото между OSX и Linux. И при двете имаш свобода, но при едната свободата прераства в хаос (дискутирали сме го много пъти, да не почваме отново).

Имам в момента под ръка всякакви устройства... ами на Андро чак последните версии не лаги (забележимо!). И проблема не е в устройствата, а в това че не се използва GPU-то за рендеринг ами CPU-то.

Nexus 7 е (беше) забележително устройство... може би наравно с Kindle Fire който с лекота страна най-добрия таблет сред Андроидите. Проблема е че Огнения е на Амазон които клонираха цялата инфраструктура за обслужване на Андроид и изтриха навсякъде от кода обръщенията към Гугъл и Андроид изобщо. И се получи най-добрия форк на Андроид! Но Големия Брат (r) (tm) видя какво ще се случи и взе мерки - в новите версии форка не е одобрен официално въпреки че е с отворен код. Естественно това е скрито зад legal mumbo jumbo - говори се за консистентност на платформата и т.н.

Засега само Амазон си позволи да направи това.

Сега конкретно за mini vs. NX7 - и двете са забележителни устройства, но и на двете им липсва нещо... на единия му липсва Ретината (има слухове за евент през Април!), на другия нещо качеството му падна (първите бройки бяха с много високо качество, после почнаха проблемите - експлозии, дисплеи и т.н. все пак е за $200). Така че който и да вземеш все ще си пре!бан. Може би mini ще ти хареса малко повече като платформа, под NX7 имаш много добри стокови приложения и след това пълна скръб (примерно приложение оптимизирано за 320х240 и после метнато на таблет при неговата разделителна... цирк и 1/2).

Конкретно при iOS след jail се получава функционалност като при root. Не вярвам да останеш с един гол firmware без да ти се поиска да видиш отвътре карантиите му...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #13 -: Mar 25, 2013, 22:27 »
Е те вкараха поддръжка за vsync (60fps) чак в JB 4.1 или 4.2, така че всичко преди тази версия може да лагва стабилно при малко по-натоварен професор :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #14 -: Mar 26, 2013, 06:17 »
Май все пак ще взема Nexus-а, Apple се оказват големи гейове. $349 е 16GB варианта, само wifi. 32GB варианта е $100 отгоре, доста грубо. За справка, 32GB Nexus-а е само $249, почти 200 долара по-тънко. Това с дизайна и теглото ще го прежаля, въобще не ми пука (апропо нексуса е дори някак по-удобен според мен, може да се държи с една ръка). Единственото, което все още ме кара да се колебая е камерата и това с батерията. Някак ще прежаля факта, че ще дам сигурно още толкова за приложения, обаче тази гавра itunes няма да я понеса.

Всъщност - има ли начин лесно да си качвам музика на ipad-а без itunes? Ако има и е лесно, хммм, изборът става много сложен.

Аааа да, има и Kindle Fire и цената е сносна, но субективно ми изглежда голямо дърво. Тежи повече от всички, дебело е, грозновато е, дисплея не ме кефи особено, доколкото разбирам няма google play и не знам този амазонския appstore дали е достъпен от България въобще (сигурно е и звучи тъпо ма знам ли). Освен което много ме радва как са го bundle-нали с някакви амазонски облачни услуги все едно ти правят великата оферта. Най-много ме е яд че и в трите варианта няма някакъв слот за SD карта, съвсем нарочно го правят гадовете, за да им ползваш услугите, специално Амазон го правят толкова нагло, че не - няма да купя техния таблет.
« Последна редакция: Mar 26, 2013, 06:31 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake 10.1 mini
Настройка на хардуер
zhvk19 4 2435 Последна публикация Jul 01, 2005, 22:30
от zeridon
ubuntu-mini ram
Настройка на програми
knoppix 1 2608 Последна публикация Jul 30, 2005, 07:31
от Ekspert
Mini sd & debian
Настройка на хардуер
sverdlov 0 1970 Последна публикация Feb 07, 2007, 22:26
от sverdlov
проблем с vocp & xml::mini
Настройка на програми
senser 0 1820 Последна публикация Oct 25, 2007, 10:21
от senser
Kernel 3.5 + Nexus 7
Живота, вселената и някакви други глупости
n00b 2 2026 Последна публикация Jul 26, 2012, 09:14
от borovaka