Автор Тема: Българина е много прост ...!!!  (Прочетена 5952 пъти)

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #30 -: Oct 01, 2009, 21:12 »
Ако продължават да ми вдигат данъка на колата,бензина,застраховка "Гражданска отговорност" и прочие мисля да си пенсионирам колата.Накрая ще си взема един мотоциклет или в краен случай колело и така.Ама то май и на мощните мотоциклети данъка беше колкото на по-мощничка кола.така,че май ще остана на колело.Когато си купувах колата (от Швейцария) бензина беше все още поносим,както и разните там такси,данъци и т.н.Полакомих се и аз с пустите соц.комплекси да си купя мощна кола,тунингована,спортна.... ;D.Е,хубаво купих я и се почна.......Много скъпи части,защото много от тях са модифицирани заради преработения автомобил.Амортесьори по 200лв.минимум парчето,защото окачването ми е спортно и много ниско-трябвало специални амортесьори.Видях се в чудо и останах с пръст в г*з.А като се поувеличиха и данъци и какво ли не граждански отговорности ми идва да се гръмна.Пък и не карам на газ и машината ми лапа като змей-горянин.Така,че истината е в колелото или в магарешката каручка.ама тях май ги забрниха по градовете така,че остава колело или скутер ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #31 -: Oct 01, 2009, 21:54 »
От заглавието на темата не разбирам кой от българите е прост.
Активен

фонокартен телефонен апарат

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #32 -: Oct 01, 2009, 21:58 »
Добре де, как става корекцията с този коефициент? Дели ли се на него или се умножава по него?

Ако се умножава...значи живеем в доста социалистическа (и безмозъчна) държава.

Една нова кола със сигурност е по-безопасна, по-икономична и по-чиста. Това означава, че се намаляват парите за лечение на пострадали (недай боже има жертви - това би трябвало да се отразява на БВП). Намалява се тежестта върху съдебната система и съответните разходи за експертизи. Намалява се търговския дефицит, защото петрола се внася. Вярно че държавата така губи постъпления от акцизи, но тя така или иначе го прави в големи размери заради разни контрабандни горива и това е далеч по-голям проблем. И покрай това, атмосферата се замърсява по-малко и държавата пак има изгода от това, защото последствията от замърсяването (особено в големите градове) удрят директно здравния бюджет. В крайна сметка има огромна логика да се подкрепя новия внос, вместо вноса на старите дараци.

Разбира се, социалистическата логика винаги е малко против здравия ум. Автомобилите трябва очевидно да са масово достъпни. Не знам какви са чак толкова добрите страни на това, като гледам в задръстванията масово има автомобили, в които се возят 1 или 2 души, а хората е почнало да ги мързи да вървят 10 минути до близкия магазин. Колите се паркират навсякъде, трошат тротоари и бордюри, но и това няма особено значение, защото са достъпни за повечето хора.

При това поне държавата да си осигуряваше някаква печалба, колкото да покрие поне малко негативите от това че по улиците се движи армия от автомобили, излезнали от някоя автоморга. Ама на държавата не й пука - няма никакво желание да си осигури събираемост на глобите (щото корупцията е огромна), няма никакво желание да накара масово хората да си плащат гражданската отговорност. Последното го казвам с огромна доза лицемерие - наскоро установих, че моята е изтекла май месец и все още не съм си я подновил, обаче поне откакто разбрах за това, не съм карал колата, би било доста нагло. Аз и рядко карам де, защото не ми се налага.

И в крайна сметка явно в това има някаква социалистическа логика - дава се простор на огромната армия катаджии, тарикати дето те уреждат в КАТ, тарикати дето правят нарушения по пътищата и тарикати дето не си плащат застраховките и винетките. Както и на такива като мен дето забравят да си ги платят и ги мързи да отидат да свършат тази работа.


Абе и после това тук не било социализъм, ще имате да вземате :) Това си е ултралиберален социализъм, а онези скандинавци могат само да ни дишат праха :) Това тяхното и без това е измислена работа - съдират ги от глоби и данъци. Пък тук можеш да забравиш да ги платиш и няма такова голямо значение.

умножава се коефициента, ако не знаеш да ти кажа - у нас новите коли са с в пъти по-висок данък, което е против всякаква логика
но е ясно че логиката е на Другарите - който печели повече плаща повече, това е истински социализъм, само са пропуснали да забранят на търговците да слагат надценка ;)
Активен

edmon

  • Гост
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #33 -: Oct 02, 2009, 00:06 »
А според мен за софия данъка за колите трябва да е поне 5-6 пъти по-висок
и не само за софия а и за градовете които страдат от задръствания.
И понеже има много хитреци трябва да се реши и проблема с тези който ще решат да си регистрират колите другаде!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #34 -: Oct 02, 2009, 01:05 »
В София би било много достатъчно общината да си иска някаква такса, задето автомобилите паркират на общинска собственост. Това ще има потресаващ ефект, всички нови блокчета ще ги правят с достатъчно големи гаражи, ще стане изгодно да вдигнат паркинг вместо поредната жилищна сграда/офис сграда и такива работи. И в крайна сметка Бай Хуй поне малко ще се замисли преди да отиде до Горубляне.

Само дето ще се нададе ужасен вой ако целия град стане синя зона без преференции за тези дето живеят в района. Това е ужасно анти-социалистическо в крайна сметка. После циганите били виновни дето си харесвали някое място и си вдигат бараките. Все едно с паркирането не става по същия начин. Даже се карат за паркоместа, все едно са техни. Даже аз го отнесох покрай това, някой умник ми е надрал колата много демонстративно, за да не се объркам че е случайно има две резки. Ехех.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #35 -: Oct 02, 2009, 10:30 »
По стечение на обстоятелствата, в средата, в която се намираме нещо е ценно, ако някой му е сложил цена.
И аз, независимо от gat3way, съм стигнал до мисълта за "тотална синя зона" или за заплащане на абсолютно всяко парко място. Колкото и да има претенции за скъп град София, достатъчно е цената да е 20 лв на месец и изведнъж съседите, дето пазят по 3 трошки, ще се озоват пред трудна дилема.

И все пак не разбрах - кой е прост в цялата работа?
Активен

фонокартен телефонен апарат

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #36 -: Oct 02, 2009, 11:43 »
От заглавието на темата не разбирам кой от българите е прост.
Защото все пак  ние сме го измислили.
Да ви кажа само информативно . Ходих аз да питам защо е така ;) след 3 часа из кабинети със  хора над 60 години разговори  + пишещи машини ;) никой не ми даде разумен отговор ;) дадоха ми един телефон да званя до София , след като звъннах на  тия идиоти , ме препратиха  поне на 2 - 3 места . Най накрая ми дадоха още един телефон , и те ми задоха този въпроси "А вие от каде имате този номер " ? и ми затвориха. Сами преценете  какви служители рабоят из тези държавни администараций. Толкова млади и къдърни хора има който чакат работа    при което като идеш при тях ще направят всико възможно да ти отговорят и да ти помогнат  а те държат   хора с единия крак който са в гроба..... Абе незнам платих си дадъка  :( !!! Няма начин
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #37 -: Oct 02, 2009, 11:44 »
По стечение на обстоятелствата, в средата, в която се намираме нещо е ценно, ако някой му е сложил цена.
И аз, независимо от gat3way, съм стигнал до мисълта за "тотална синя зона" или за заплащане на абсолютно всяко парко място. Колкото и да има претенции за скъп град София, достатъчно е цената да е 20 лв на месец и изведнъж съседите, дето пазят по 3 трошки, ще се озоват пред трудна дилема.

И все пак не разбрах - кой е прост в цялата работа?
Еми ние  сме тези простите .... Ние сме го измислил   и ние плащаме  и със сигорност не сам единствения който е бесен от този факт. Но аз ще продължавам да ги псувам здраво.
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #38 -: Oct 02, 2009, 12:54 »
Въпросът е дали те дразни, че плащаш несъразмерно много, или неправилно харчат събраните пари за данъци.
Мен, определено, много повече ме дразни второто.

Иначе съм разбрал, че човек трудно може да направи най-правилната покупка. Винаги някъде е малко по-евтино или малко по-качествено за същите пари.

Така е и с цените на това, да си гражданин на дадена страна, т.е. данъците.
Активен

фонокартен телефонен апарат

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #39 -: Oct 02, 2009, 13:19 »
Ми  така в българия , още един пример за да съберат пари в хазната вариянта който е намерил Симеон Дяnков  e да вдигне акциза  на цигарите с една дума  !!Простак!!! това ли човека който толкоз работил из световната банка това ли е правилния избор ???  , това ли е правилното решение ??? аз не мисля така ...!!! 


И може би това пак било логиката за високите дануци. " Те тъй тъй са решили да си купят нова кола  дай и данка да е ноВ :ДД: "
« Последна редакция: Oct 02, 2009, 13:21 от ntrance »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #41 -: Oct 22, 2009, 16:31 »
Да е преди малко ми го пратиха този линк :Д Изрод ще да е този
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #42 -: Oct 22, 2009, 17:09 »
Егати якия тунинг Като си купя мерцедес такъв ще го направя !!!!  :) :) :)
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Българина е много прост ...!!!
« Отговор #43 -: Oct 22, 2009, 23:12 »
Ми  така в българия ...
Приеми това, което ще ти кажа като забележка, вЕрвай ми не искам да се заяждам.

Пише се България, с главна буква. ;) Както и Аржентина, Германия, Румъния и т.н. Ако в БГ-то нИ тЪ кьефи имаш грубо два варианта: да се опиташ да подобриш нещата или да напуснеш демонстративно. ;) Нещо като при свободния софтуер. Ако избереш второто ти обещавам много да плача. А като ти гледам правописа, голямо реване ще падне.

Ако избереш първото обаче го прави както трябва. Аз също имам проблеми с институциите. Често ми се налага да пиша жалби, възражения, оплаквания и т.н. и т.н., но не рИва по форумите и не го избивам на нихилизъм. Когато някой административно и чистосърдечно ме прати за зелен хайвер, винаги питам как се казва и как да се свържа с прекия му началник. Това обикновено води поне до втори прочит на оплакването ми. :) Ако ситуацията е по-куриозна, винаги можеш да се обърнеш към някой журналист или предаване с подобна тематика. Кеф ти "Частен случай, кеф ти "Господари на ефира" и др.

Ако имаш предложения от по-общ характер, можеш да пишеш на съответната институция, политическа партия на която вярваш или дори да инициираш подписка. Ама за това трябват топки ;) По-лесно е по форумите.

Тук си прав за простотията на българина :) Но ако искаш нещата и при нас да стават като при "белите хора", "на запад", добро начало е да подражаваш на себеуважението им. ;) Там, по "белия свят", имат навика да уважават държавата, в която са се родили, в която живеят и плащат данъци.
И то попринцип, а не само при победи на националния отбор. :)
Активен