Анкета

Въпрос: Къде ще изпозлвате новата ОС Уиндоус 7?

  • У дома
    - 6 (11.8%)
    На работа
    - 7 (13.7%)
    При приятели, познати, роднини
    - 9 (17.6%)
    Публичен компютър (Интернет клуб, хотел и т.н.)
    - 3 (5.9%)
    Никъде (нито на моя компютър, нито на работа, нито където и да било. Освен при  force majeure)
    - 12 (23.5%)
    Ще си махна Линукса и ще си сложа Прозорци 7
    - 1 (2%)
    Другаде
    - 1 (2%)

Общ брой гласове: 23

Автор Тема: Юруш на прозорците  (Прочетена 2535 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Юруш на прозорците
« -: Oct 23, 2009, 10:55 »
И така, Windows 7 (Прозорци 7) е вече тук. Някои дори сън не спаха по случай събитието.  На печелившите честито! :D

Като занимаващи се с ИТ на повечето тук ще се наложи да се сблъскват доста с тази ОС занапред, дали на работа, дали при инсталация на клиент, дали някъде другаде. Имате думата.  ;D
Активен

Без правила няма игра

jivkojj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #1 -: Oct 23, 2009, 11:14 »
Ще го ползвам където и когато ми е необходим. Едно време и аз се втелявах на тема Прозорци срещу Линукс, но вече прагматично гледам на нещата.


ПС: личното ми менние е, че имаме късмет че не Apple а друга фирма стана монополист, щото сега още по-зле щеше да е работата. Те доят по-лошо и правят собственически стандарти много по-брутално от микромеките. Примерно на шикозния им USB удължителен кабел, който дойде с гъзарската им клавиатура не мога флашка да закача, щото така е направен нарочно.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #2 -: Oct 23, 2009, 11:58 »
Примерно на шикозния им USB удължителен кабел, който дойде с гъзарската им клавиатура не мога флашка да закача, щото така е направен нарочно.
Имах проблеми със закачането на флашки с удължителен кабел. Сигурен съм, че тези проблеми можеха да доведат и до загуба на данни. Така че, щом са го направили нарочно, значи знаят защо го правят.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Arvigeus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Whatever
    • Профил
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #3 -: Oct 23, 2009, 12:03 »
Преди месец се пробвах с RC. Като цяло нищо чак толкова невиждано, просто Виста на диета. Но причината, поради която си я махнах след седмица работа беше, че това нещо просто е ненаситно за дисково пространство, дебелее без видима причина (winsxs), а не ми се заделят повече от 5 GB. Иначе ми хареса, че експоръра и network manager-a много приличат на тези от Gnome (и KDE горе-долу).
Вчера си сложих Коала 9.10 RC, голям напредък има!
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #4 -: Oct 23, 2009, 13:39 »
Преди три дни обнових до 9.10 и няма грешка, Windows 7 не успя да издържи толкова време, един син екран ме отблъсна и го затрих. Не, че щях да го ползвам...
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

shoshon

  • Гост
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #5 -: Oct 23, 2009, 13:59 »
Тъй като тази тема е  да си побъбрим, реших и аз да се обадя :)
Днес е страхотен ден! :)
Времето най-накрая се оправи.
Въпреки, че е забранено да ползваме нелицензирани неща на работа, намерих папка с 5000+ мп3-ки в споделената мрежа.
Работата ми спори... и така.

А м-у другото Прозорците  не са чак толкова лоши. Забиват и не правят винаги това което искаме, но и с линукса си е така. Дано Прозорци 7 направи потребителите си щастиви. Пишат, че бил по популярен от Хари Потър.

БТВ, то на нас и гол терминал да ни дадат сигурно ще се орпавим, но на Прозорци-потребителите ще им е трудно - не им е това работата. Сега като са изчистили Вистата, ще се радвам надявам се на по-малко намръщени физиономий.

А иначе не им се сърдете на другарите разработчици от МС. И те хляб ядат. И те деца гледат. Ако нещо не сте доволни от маркетинговата стратегия - пускайте спам на Балмър :)

Да върват напред нещата, че много боксуваме на едно място напоследък.

А при вас нещата как са? Кажете нещо весело?

Поздрави на всички във форума.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #6 -: Oct 23, 2009, 14:19 »
Даже Linus Torvalds е замесен в рекламната кампания на Windows 7 - http://picasaweb.google.com/cschlaeger/JapanLinuxSymposium#5395358413061926434  ;D
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #7 -: Oct 23, 2009, 15:09 »
Линус Турвалдс определено има чувство за хумор ;)
Активен

pikimos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
  • Distribution: Kubuntu 9.10
    • Профил
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #8 -: Oct 23, 2009, 15:35 »
Налага ми се да го ползвам на работа а и също да го инсталирам на клиенти.
Това е най-добрата операционна система излизала някога от Microsoft според мен.
Дразни ме обаче доста защитната стена особено с тъпите зони и съответните права за тях. А има и една купчина процеси, които не се знае за какво са и са вкарани като изключения.
От друга страна новото Ubuntu също бележи голям напредък и е напълно достоен конкурент на Windows 7. Някой може би сега ще ме изкритикуват, че Ubuntu 9.10 е много по-напред от Windows 7 и може и да се окажат прави. :)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #9 -: Oct 23, 2009, 15:43 »

А при вас нещата как са? Кажете нещо весело?

А-аа, добре сме! Чакаме вече Windows 7 SP1  :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

shoshon

  • Гост
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #10 -: Oct 23, 2009, 16:35 »

А при вас нещата как са? Кажете нещо весело?

А-аа, добре сме! Чакаме вече Windows 7 SP1  :)
Аз чакам 8-ми Декември. Някакви рпедложения къде е хубаво? Дали има в хотела Прозорци 7 е без значение...
Активен

Deathmaster

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 184
  • Distribution: Kubuntu 8.04.2 & Kubuntu 9.04
  • Window Manager: KDE 3.5.10 & KDE 4.2.2
  • Do not disturb - already DISTURBED (rock)
    • Профил
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #11 -: Oct 23, 2009, 19:37 »
И аз го чакам :P 8-ми декември де :D А колкото до седмицата да видим дали ще я сложат в тази студентска програма за взимане на windows. Може и да го пробвам, че като цяло доста добри мнения чувам за него. Но по ми е интересно новото Убунту какво ще предложи в интерес на истината. :)
Активен

Freedom is divine! Open Source is Freedom! Do you wanna be free ?
Kubuntu 8.04.2 & Kubuntu 9.04 - The power of Linux!

edmon

  • Гост
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #12 -: Oct 23, 2009, 20:50 »
Ще го изпозлвам навсякъде кадето се наложи.
с КВМ така и не можах да си пусна вин7 ама с вируталбокс стана... цък цък ... че бива...
като за хората бива!
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #13 -: Oct 23, 2009, 22:12 »
Струва ли си инстал-а?
В сравнение с ХР-то де...За Вистата не ми се говори...
Питам информативно,не съм се занимавал досега със седмицата.
Благодаря!
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Юруш на прозорците
« Отговор #14 -: Oct 23, 2009, 22:19 »
Ако ми тръгнат китарните мултиефект процесори на него ще си го сложа на мястото на XP,но ако не оставам с XP,което както съм казал стои на компа ми само заради пустото посвирване на китара отвреме-навреме.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!