Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18   Надолу

Автор Тема: Откога свободният софтуер започна така яко да се вбоклучава?  (Прочетена 65026 пъти)

tyuio

  • Гост
днеска видинци май сме много тука!
По темата:
Седим си преди няколко месеца с един приятел дето е толкова върл уиндолсар че чак понякога говори глупости и при нас сяда общ приятел с двойно зареждане на системата и се оплакава на мен "Много тежка е тая лисица бе нямога да отворя някой саитове направо" уин френда вика "еми линукс какво да го правиш"  "е да ама и под уин е так?" вика нашия "е па то и под уин лисицата е лоша" - уиндоласят. Нашия пак "е да ама и ие7  пак так нам разлика"  уина-"ми сложиси 8". И аз не се стърпях и викам да идем да видим какво е и всеки ще си оправя за неговата ос. Взехме двулитровка и айде у тях. Какво мислите ИБМ нетвиста 512 рам 1.6 П4 16 мб нвидия. Викам да видим с какво товари и той отваря замунда. Бре бях забравил че има толков амного флаш и други реклами тука. аиде викам вие си пиите бирата аз ще погледан какво може да се направи. Останах си сам и свалих Суифтфокс за неговия процесор и после разбирасе добавката adblock plus викам ги . браузера си работи доста добр в пъти даже. Минаваме на уин оня ми слага ие 8 аз магииката на лисицата и познайте какво става. Мани какво става ам за да се измъкне нашия уин човек вика на оня да си сложи ие 6. е да ама как се слага ие 6 на уин след като си надградил. Не че е не възможно де ама... Отворения код има хиляди възможности стига да поискаш. то и в уин има ама някой са такова че неможе да го сподлиш с общноста официално щото уин не е дал да пипаш там. много може да се приказва по тоя въпрос ама айде стига за тая вечер монолози! :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Доктора от години е с доказана диагноза, ето ти отговора:


http://blog.gatakka.eu/?p=92
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Времето и енергията, отделени за този отговор, липсата на чувство за хумор и самокритика на авторът му, единствено доказват твърденията на доктора :)

Освен което сме се виждали с него, не потвърждавам подобна диагноза :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Питай градския ти Пора дали я потвърждава. А времето за отговора (няколко секунди) е безкрайно малка величина пред заплаха като него. Плевели като тоя индивид са като пир, трябва бързо и методично да се изкореняват, иначе завладяват всичкои убиват всичко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
Аз ще задам само един въпрос и приключвам по темата.

Ама да ми отговори само някой който няма Windows под каквато и да е форма на компютъра ( dual boot, virtual).

Можете ли да си вършите ежедневната работа само с Линукс и свободен софтуер.

Задачите са следните:

1. Свързване с интернет.

2. Отварняне на интернет страница ( abv.bg )

3. Отваряне на flash ( youtube.com )

4. Редактиране на текстов документ.

5. Електроно подписване на въпросният документ.

6. Изпращане на въпросният документ по интернет.

7. Теглене на филм.

8. Гледане на филм.

9. Редактиране и качване на снимка в интернет.

10. Редактиране и качване на видео в youtube.com

11. Слушане на музика ( легална и мp3, ogg, wmv )

12. Гледане на HDTV 1080p ( с различна от Nvidia карта ) без специални настройки.

Айде сега като се намери някой който няма windows на компютъра под никаква форма да ми отговори.


Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни

tyuio

  • Гост
Гледане на HDTV 1080p ( с различна от Nvidia карта ) без специални настройки.-Не ползвам
5. Електроно подписване на въпросният документ. - не ползвам
 
На личния ми лаптоп няма никакъв уин и никога не е имало.
go_fire няма на нито един от комповете а те са 4  типай него тои даже и не ползва версията на адоби за флащ
Активен

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
мисълта ми е че когато трябва да се свърши някаква истинска работа се ползва Windows.

Аз на моя лаптоп имам само Virtual но все пак от време на време го ползвам.

Особено като се има на предвид че аз поне софтуер за линукс за издаване на фактури незнам.

Да не говорим за свестен счетоводен софтуер и други подобни.

Но иначе като цяло да аз също предпочитам отвореният код за сега.
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Нека съм аз. Боза имам само едно iso, което съм приготвил да изпека на сестра си, която е на двеста километра от мен. Никога не бих си хабил, доста скъпата машина (само кутията без захранването на основната ми машина е 450 лева) с боза.

1, Това го не може само М$ Шиндош, странно, че питаш, за сички останали е без проблем.

2, Всеки ден я отварям.

3, Не ползвам проприетарни отпадъци, но да става за секунди. Когато извънредно ми потрябва ползвам виртуална машина, за тубата си имам gnash.

4, Сравнение с МС Уфсъ 95,97,Хвани Пътя , 2003 и 2007, редактирането на какъвто и да е документ е удоволствие под опънатия. За съжаление използвам първото интезивно и всекидневно в службата, но дори там си сложих опънатия, познай защо? А досовските версии на това г*вно няма да споменавам, колко бяха дървени.

5, Никакъв проблем.

6, Не казваш по кой протокол, но проблеми с пращането има само знаеш кое подобие на ОС.

7,  Делуге е клиент, който разни мюта и комети, никога няма да бъдат, ако говориш за торенти разбира се, пак не уточняваш протоколи, но за всички е така, чак до вярното муле. Тегля детски филмчета за децата, защото не искам за себе си съдържание от някой, който не ме уважава, като човек, потребител и фен.

8, Това е проблем само пак за някакво подобие на ОС. При истинскита такива е автоматизирано и решено поне от десетилетие.

9, Че някой глупак не може да ползва шопара, аз не съм виновен. Тхе ГИМП се справя отлично, ползвам го всекидневно.

10,Не го правя, но Иван Ванков го прави няколко пъти седмично под Убунту и не съм видял оплакване, даже напротив. Единствено се оплаква от глупавите ограничения, на глупавата, но масова услуга. Ако не знаеш кой е Ванков, марш веднага да научиш, преди да съм те пернал.

11,Странно, че питаш. Огг винаги е бил свободен. Слушането на мп3 извън САЩ и Японската империя е легално навсякъде. Познай там ли живея? А ти? И да най-добрата библиотека за ТРЗ е...? Марш да научиш!

12,Моята е нВидиа, но както казах "филми" (не мога да не го сложа в кавички) рядко гледам. Единствения 1920*1600 които гледах, беше „Вig big buck bunny“. Гледах го на Радеон х550, какъвто имах тогава, никакъв проблем.


Доволен ли си?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
//offtopic

Г-да това е отговора на въпроса :)

http://video.google.com/videoplay?docid=2514730680283477734#

Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Докато пиша два отговора се родили. Значи за фактуриране знам поне два свободни софтуера и още десетина платени. Пълни счетоводни няма, защото няма интерес, казаха го самите Микроинвест (най-масовите). В световен мащаб съвсем не е така. А ако искаш пълни решения, трябва да помогнеш на разработчиците на съществуващите да ги осъвършенстват. Пионерството има негативните си страни. Така е било в началото и с боза. Аз помня как се зародиха първите версии на Конто.
« Последна редакция: Dec 22, 2009, 22:25 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

tyuio

  • Гост
Цитат
Особено като се има на предвид че аз поне софтуер за линукс за издаване на фактури незнам.
http://www.microinvest.net/warehouseopen.php
има още няколко и дота които не са на бг ама това не е проблем на опън сорса ана бг опън сорса
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И двата си ги разцъквал пролета преди феста. Ама иначе да беднни сме на свободен софтуер за бизнеса в Б-я, прав си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Аз ще задам само един въпрос и приключвам по темата.

Ама да ми отговори само някой който няма Windows под каквато и да е форма на компютъра ( dual boot, virtual).

Можете ли да си вършите ежедневната работа само с Линукс и свободен софтуер.

Задачите са следните:

1. Свързване с интернет.

2. Отварняне на интернет страница ( abv.bg )

3. Отваряне на flash ( youtube.com )

4. Редактиране на текстов документ.

5. Електроно подписване на въпросният документ.

6. Изпращане на въпросният документ по интернет.

7. Теглене на филм.

8. Гледане на филм.

9. Редактиране и качване на снимка в интернет.

10. Редактиране и качване на видео в youtube.com

11. Слушане на музика ( легална и мp3, ogg, wmv )

12. Гледане на HDTV 1080p ( с различна от Nvidia карта ) без специални настройки.

Айде сега като се намери някой който няма windows на компютъра под никаква форма да ми отговори.




Аз имам на компа ХП, 7 и Дебиан. Първите две ОС са заради сина ми и неговите игри. Аз си ползвам само и единствено Дебиана.
Единствено не ползвам електронен подпис, защото компа си ми е домашният и си го ползвам за домашните нужди. Ползвам единствено и само и много интензивно интернет, в последно време с браузера на гугъл, от който съм много доволен. Играя в 4 онлайн масивни стратегически игри, в които всичко е флаш.
Доскоро издавах онлайн вестник за линукс, в която дейност интензивно се създаваха и редактираха текстови документи и картинки, после всичко се зглобяваше във пдф документ със програма за издасделска дейност.
А, и филми тегля от замунда нон стоп и гледам постоянно. То това ми е второто нещо, за дето ползвам компа.
Музика рядко слушам, но плеери има бол, видео не редактирам, но често енкодвам за плеерчето ми DIVA FX.
Това е. Всички изброени точки са изпълними без излишни телодвижения в Линукс. Единственото, което не може да се прави нормално е игра със тежките 3Д игри, всичко друго е напълно възможно. Е, и няма едно към едно алтернативи за фотошоп, корел и още една две супер професионални и скъпи програми, но това не го броя. Ако имаш пари да ги купиш тези програми, то цената на уиндоса ще е трохичка. Но на машината си не държа неща, напълно излишни за мене, както и пиратски, с изключение на уиндосите, които не ползвам аз.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
Да разбирам ли че на работа работиш с windows go_fire ?

Значи и ти ползваш всеки ден Windows. Така че като цяло и твоят отговор не се брой а и каза че имаш виртуалка с windows на която си пускаш youtube когато ти трябва.

Е аз ползвам Linux и на работа и в къщи.

И честно казано има много какво да се желае.

Но може би нещата ще се подобрят знам ли.

Въпроса е че в крайна сметка в момента нещата не се развиват в правилната посока.

Защо ?

Според мен обратната съвместимост и дразнещата идея на разработчиците във всяка нова версия конфигурацията да е на различно място и с различна структура е най-големият проблем.

Примери: pulseaudio ( вместо alsa ), grub2 (съвсем различен начин за конфигуриране на системата ), openoffice.org. Май никога не сте се пробвали да качите OO.o 3.1 на Lenny от backports, и други такива недомислени и недомислени неща.


Това поне мен ме дразни не ми е забавно да си настройвам системата при всеки ъпдейт.

Както казах не трябва да ме разбирате погрешно ползвам го всеки ден 24/7 и съм доволен като цяло. Но има неща който не се развиват правилно поне според мен.

 
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18   Нагоре
« назад напред »