Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18   Надолу

Автор Тема: Откога свободният софтуер започна така яко да се вбоклучава?  (Прочетена 65450 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
@Митак, знаеш ли колко от проблемите в живота, нямаше да ги има, ако ги нямаше компютрите !?
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
backinblack, добре, че ги има компютрите, иначе аз нямаше какво да работя - както се пееше в една песен на Уикеда: "...нищо не мога и нищо не знам..." с 2 леви ръце в г*за съм, ама програмирам  ;D кво друго може да се прави като си некадърен  ^-^
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бах мааму! Малко повече съм си пиинал снощи и съм объркал форумите!
Този предния ми пост не е бил за този форум!

Ама компютрите, наистина най-много работа вършат, да разрешават проблеми които не са съществували преди тяхното появяване :D 
Активен

Mitaka

  • Гост
Ама компютрите, наистина най-много работа вършат, да разрешават проблеми които не са съществували преди тяхното появяване :D

Хахаха... има нещо вярно :)
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
ОК, ясно, Линус е стожер на перфекционизма и себеотдайността, линукс ядрото е особено стабилно, не е напачнато с хакерии като пернишки голф, добре документирано, няма препокриване на функционалност, няма тон legacy боклуци, девелопмент процеса е прост и ясен - качествения код се merge-ва и в цялата тази меритократична схема няма място за упадъчни финансови интереси. Линукс фондацията е просто начин хищническите корпорации да изкупуват греховете си и Линус в никакъв случай не приоритизира работата си според интересите на тези, които му плащат заплатата. И ако не съм успял да схвана всичко това, виновен съм аз защото само пари са ми в главата или имам инерция в мисленето :)

Браво, поздравления. Всичко изписано разбира се е на светлинни години от истина, но забелязвам здрави наченки на самокритичност. Има шанс за теб gat3way, дерзай!

ПП Сарказъма от поста ти го игнорирах нарочно.  :P ;D
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Шансът е висок, трябва ми единствено машина на времето. При добро желание, мога дори да повярвам в Дядо Мраз.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Шансът е висок, трябва ми единствено машина на времето. При добро желание, мога дори да повярвам в Дядо Мраз.

Френд, приеми факта, че никой не може да бъде компетентен по всичко и има неща, за които и ти трябва да се поучиш от "малоумника"!

Просто ти се много добър в определена насоченост, но друг който дори комплексно е много под теб, може да разбира някои неща повече от теб!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Никой не отрича, че си най-добрия бизнесмен във форума  ;D Всъщност може да направиш услуга на Гейта като го светнеш как да капитализира hashkilla, защото това наистина е уникална програма, не че се оплаква от безпаричие. Но поне ще спре да мрънка за ОПЛ, в което имам и личен интерес, защото все се чудя как да му отговарям. Последният път едва ли не си направих мини Википедия за целта.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Това е твой проблем, ти си заел да го браниш пустия социалистически GPL като лична кауза :) Аз моите кумири си ги сменям често, примерно миналата седмица беше Вили Вуцов.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Никой не отрича, че си най-добрия бизнесмен във форума  ;D Всъщност може да направиш услуга на Гейта като го светнеш как да капитализира hashkilla, защото това наистина е уникална програма, не че се оплаква от безпаричие. Но поне ще спре да мрънка за ОПЛ, в което имам и личен интерес, защото все се чудя как да му отговарям. Последният път едва ли не си направих мини Википедия за целта.

Ами аз не си падам по неговите занимания и не мога да преценя колко му е добра програмката, но ще се радвам да видя съфорумец с който съм спорил, па не дай си боже и да съм му помогнал, да го спрягат като "голямата работа"! Духовната чикия за мен ще е огромна :D .

Ама, квото и да си говорим, идиализма му идва малко в повече от професионализма. Аз съм му казал, че принципно, най-свободния лиценз е БСД, а не ГПЛ и спор нямаме за това, но моето лично мнение е, че след като аз съм споделил знания е редно и другите да го правят, без да им се оставя избор да се скатават ;)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Това е твой проблем, ти си заел да го браниш пустия социалистически GPL като лична кауза :) Аз моите кумири си ги сменям често, примерно миналата седмица беше Вили Вуцов.

Абе татю му, ставаше за треньор, особено с неговата пакетна система дето никой не знае кво прай, ама в пакета се опраяха, ама синкото мноо на емоция го докарва!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Даа, гледах го как дърпаше ушите на един съдия и се прехласнах. Истински достоен българин.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Я имаме си левскар. Аз не го помня като треньор. Ама никой не се сети да почете днес (вчера) рождения ден на апостола.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Я имаме си левскар. Аз не го помня като треньор. Ама никой не се сети да почете днес (вчера) рождения ден на апостола.

Абе, вчера и днес, по цял ден ми минават разни надути патриоти във фейса, че било годишнина, ама като нямаме държава която да го почита, защо трябва аз да се прая на патриот!?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не съм много сигурен за левскарството. В смисъл нямам идея откога датира този безценен материал, не беше първо качество, беше на нещо като тренировъчен мач. Може да е било от периода с отбора на Цонку Метъла.

P.S я някой ако може да хвърли малко повече светлина по въпроса:

http://www.youtube.com/watch?v=sTeUDEUaQ_o
« Последна редакция: Jul 19, 2012, 09:25 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18   Нагоре
« назад напред »