Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Надолу

Автор Тема: Откога свободният софтуер започна така яко да се вбоклучава?  (Прочетена 65404 пъти)

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
//извън темата
ама като нямаме държава която да го почита, защо трябва аз да се прая на патриот!?
Без да се засягаш от по-твърдия тон ;)


П.П.: А, да. И една интересна за размисъл статия, която и е по темата, и не е: цък
« Последна редакция: Jul 19, 2012, 10:02 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Френд, аз за каузата си се боря по моя си начин! Виждам как се борят другите вече 22 години и вървим все по-надолу.
Имаме едно уникално качество да виним винаги другите за грешките които сами провим, вместо да си ги признаем, анализираме и повече, поне същите да не ги допускаме.
В други форуми или теми съм твърдял, че днешните пенсионери си заслужават съдбата!
Защо ли!? Преди 22 години, когато бяха първите избори, СДС искаха да се направи шокова приватизация. Да се продадат заводите както са работещи, както направиха Полша и Чехия и ние тогава млади бяхме за СДС.
Но излезнаха комунистите с едни репортажи от Полша, как новите чорбажии като купили заводите и половината работници останали без работа и нямало какво да ядат, и ако спечелят те, намало да правят шокова, а постепенна приватизация и нашите родители, днешни пенсионери се юрнаха на това хоро. Спечелиха комунистите социалисти, натрупаха дългове заводите и ги разпродадоха на парче под масата на техни си хора, а хората на улицата. Виждаш резултата на старите заводи в Полша и Чехия и виждаш нашите заводи.
Сега, на всички ББ им е виновен за всичко, но чакам с интерес да го свалят и да им гледам пак сеира как някой друг ще ги оправи.
Порочна е цялата европейска система Френд и съвсем скоро ще се изравним по стандарт с обединена европа, но по-вероятно е те да се изравнят с нас.
Аз за себе си съм се погрижил и нямам намерение да мисля за тези които сами не мислят за себе си в бъдещо време!

П.С. Неоспорим факт, че по Тодор Живково време, с далеч по лоша техника и с далеч по-малко работа се произвеждаше повече от колкото днес с модерната техника и съсипани от нерви! Не милея за това време да се върне, но може да се взаимства нещо добро от старото.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Аха да започна нова тема със заглавие: Внимание! Fedora 18 - не инсталирайте!, ама се спрях :) !

От известно време ме е обзела една депресия и вероятно ще съм подходящ обект за изучаване в светлината на "Депресията ...", разглеждана от Васил Колев.

- Откакто превеждам Fedora има проблеми в публикуването на преводи в документацията и до сега никой не се е заел с решаването им, въпреки многото дискусии по темата. Резултатът - дискусии вече няма, а аз отдавна не превеждам документацията. :)
- От известно време насам се питам "Защо превеждам Release Notes?". Дали някой ги чете и дали четящите ще станат повече, ако е на български? На всичкото отгоре, толкова много съпътстващи проблеми в публикуването и превеждането им (по инфо от други преводачи), никога не е имало до сега. Резултатът - реших, че за 18-та версия няма да ги преведа.
- Няколко дни след като излезе 18-alpha я свалих и пробвах Live версията във виртуална машина. Правя го, за да видя как и къде излизат текстовете, които превеждам. Оказа се, че не мога да я превключа на български. Казах си- ще почакам да излезе 18-Beta. Е, излезе. И какво мислите - същата работа. Е не може, викам си, никой да не е реагирал! Потърсих и поднових един рапорт за бъг на тази тема. Резултат - може и да видим :).
Днес реших да погледна актуалните Release notes относно интернационализацията и какво мислите - явно са решили съвсем да откажат потребителите да ползват Fedora на родния си език. Резултатът - временно спирам да превеждам Fedora.
 [_]3 и не се депресирайте - за да стане нещо хубаво, първо трябва яко да се вбоклучи!
« Последна редакция: Dec 07, 2012, 15:51 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не знам за Федора, но ще споделя моя опит. В Дебиан много народ четем бележките по изданието, които са ни много информативни. Не знам, кой го прави, но преводът им е прелестен, а текста си е дългичък. Без тях като нищо ще пропуснеш някоя новост, нищо, че точно Дебиан често са „по първите страници“ с всичко дето се случва.

Мисля същото трябва да се отнася и за потребителите на Федора.

В мой публикации, като е ставало въпрос за Федора, честичко съм насочвал към твой преводи.  Тази, която ми изниква по спомен е:

 http://homelinuxpaper.org/news.php?item.536.1

Спомням си я, защото бях много саркастичен към една особа, колежка да я нарека. Но съм използвал случая да спомена за преводите. Направих го съвсем целенасочено.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
@laskov. Съгласен.


Не инсталирайте F18. Вече я бявят цял месец и щом е такя явно някой яко се е осрял. До колкото разбрах, по default форматирала /home.

НЕ ИСНТАЛИРАЙТЕ!

Те тея образи още не са дописали инсталатора, та камо ли да го тестват. Даеба, преебаха хубавто дистро поне за 1 година напред!

П.П. Благодаря за преводите, но никой не ги чете :)
« Последна редакция: Dec 07, 2012, 17:46 от shoshon »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Не ги ли четат юнаците ? Трудна работа е четенето. По-мързелешко е с мишката, чики-рики и айде готово. Научили вече всичко келешите.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Откакто Столман мина на свободна храна....

http://www.youtube.com/watch?v=I25UeVXrEHQ
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Откакто Столман мина на свободна храна....

http://www.youtube.com/watch?v=I25UeVXrEHQ

Кой ме би да го гледам, докато си пия кафето де_а....
Нещо по-гнусно няма ли :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Много късно пиеш кафе. Кварталните пияници по това време вече са се почнали.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Много късно пиеш кафе. Кварталните пияници по това време вече са се почнали.

Аз малко прекалявам с кафетата, та за това :)
Преди ги правех по 7-8 на ден, сега - 3-4.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
И аз съм така, но само в работно време. Преди можех да поемам неограничени количества кофеин, ама сега не ми понася повече от 2-3. Като съм вкъщи странно защо не ми се пие кафе.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3396
    • Профил
Тоя явно е почнал да проявява Маймунски рефлекси. Те така правят ... Чоплат се и след това го опитват.......
Та никога не е късно да станеш за резил.


@laskov щом ти така се чувстваш сигурно и още много други се чувстват по същият начин .......
А това е много сигурен знак че не върви надобре. Откакто видях и чух какви глупости са почнали да набутват в линуксите и аз мисля че свободният софтуер е започнал много яко да се вбоклучава.

Е***бана init система...Гномета3/Shell-ове.....Кде-то и то стана много трудно за работа..... Grub2 също е боклук...Вместо да е просто - те те посрещат с някакъв ужасно сложен скриптов език -ала perl.... ,Бинарни логове.....кой идиот успя това да го измисли.?

Незнам какво ще стане със сърверските дистрибуции. Засега с Centos/RH6 поне още 10 години ще се запазят хубавите работи... Дано след 10 години се осъзнаят.
Ама не мога да ги мисля. RH7 ще излиза другата година и щял да цъфне с Гноме3..Ако и логове са бинарни...тея от RH здраво ще си го зачукат.
« Последна редакция: Dec 08, 2012, 22:57 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Mitaka

  • Гост
Графчната среда на сървърните дистрибуции не ме плаши, защото в 99% от случаите не я инсталирам.
Но има някои сървърни приложения, които искат графична среда, за да работят.... това за мен е проблем, защото трябва или да пускам VNC /което го мразя; а и си е лека дупка/, или да ходя "локално", което е дърво също, или да пускам vmware конзолата...

Иначе малко по малко и те започват да заприличват на Windows - всичко да се прави чрез "кликане" с мишката и чрез графични инструменти...

За графичните инструменти за настройка са ми казвали хора, които работят при "големите": HP, IBM и т.н., че там е задължително всяка една настройка да се прави с GUI. Причината е много проста: дадено нещо, използвайки GUI можеш да го настроиш по един начин. Редактирайки конфига има много по-голяма свобода на действието... и деята е: ти утре си тръгваш, на твое място идва нов. И няма да се чуди кое как е направено и къде е. Защото като си пусне GUI-то - там всичко си пише :)
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
.....
За графичните инструменти за настройка са ми казвали хора, които работят при "големите": HP, IBM и т.н., че там е задължително всяка една настройка да се прави с GUI. Причината е много проста: дадено нещо, използвайки GUI можеш да го настроиш по един начин. Редактирайки конфига има много по-голяма свобода на действието... и деята е: ти утре си тръгваш, на твое място идва нов. И няма да се чуди кое как е направено и къде е. Защото като си пусне GUI-то - там всичко си пише :)
не е точно. Настройките се правят със инструментите на ОС, а не с редактиране на конфигурационните файлове. Примерно промяна на потребител се прави в AIX с chuser а не като се пипат /etcpasswd, /etc/security/user, /etc/security/passwd

А по повод графичните екрани - да си чувал че можеш да ползваш локалния Х сървър и да ползваш за Х клиент програмата на отдалечената машина? До сега не съм виждал програма за която да имам нужда от граафичен интерфейс на нея
Активен

0x2B|~0x2B

Mitaka

  • Гост
В конкретния случай става въпрос за Censhare (http://www.censhare.com).
Там всичко е писано на Java, в момента върви на един SUN, с тенденция да се мигрира към RHEL.
И в интерес на истината, не съм пробвал да пусна java приложението през X от друг компютър.

Иначе да, знам как да стартирам приложение от сървъра на моят компютър. Най-малкото ssh -X :)
А относно графичните интерфейси и инсталирането им - на мен ми пращат OVF Template, аз просто го импортвам в ESXi-a. Предполагам, от censhare знаят какво правят, и не случайно слагат и графичен интерфейс... аз там не пипам :)

Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Нагоре
« назад напред »