Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Надолу

Автор Тема: Откога свободният софтуер започна така яко да се вбоклучава?  (Прочетена 65417 пъти)

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
В конкретния случай става въпрос за Censhare (http://www.censhare.com).
Там всичко е писано на Java, в момента върви на един SUN, с тенденция да се мигрира към RHEL.
И в интерес на истината, не съм пробвал да пусна java приложението през X от друг компютър.

Иначе да, знам как да стартирам приложение от сървъра на моят компютър. Най-малкото ssh -X :)
А относно графичните интерфейси и инсталирането им - на мен ми пращат OVF Template, аз просто го импортвам в ESXi-a. Предполагам, от censhare знаят какво правят, и не случайно слагат и графичен интерфейс... аз там не пипам :)
Не разбрах защо мислиш че Swing или която и да е графична библиотека за джава не ползва системните за целта и защо да не може да се изнесе екрана на джава програма. Препоръчвам ти да видиш какво е примерно инсталатора на DB2, защото аз мога да те уверя че него го инсталирам отдалечено, не на сървъра
А защо слагат графичен интерфейс - ами защо си мислиш че те могат да се оправят в командна линия, те харесват да си цъкат с мишката :)
Активен

0x2B|~0x2B

Mitaka

  • Гост
В интерес на истината, аз пък не се оправям с графичните интерфейси :)
Правил съм опити - да конфигурирам например Asterisk чрез FreePBX, е няма такава мъка... след като не ми се получи, конфига си го направих за около час...

Но GUI-тата си имат и добра страна: не мога примерно да си представя как бих конфигурирал един ESXi клъстер от команден ред :) Сигурно има начин, но аз не го знам....
Активен

bot

  • Гост
В интерес на истината, аз пък не се оправям с графичните интерфейси :)
Правил съм опити - да конфигурирам например Asterisk чрез FreePBX,...

 /off
 знаеш ли някои евтини sip trunks които работят с крайни клиенти. С търсачките не мога да открия такива. Най-евтиният, който знам е този, който ekiga предлага по default - diamondcard.us
Активен

Mitaka

  • Гост
В интерес на истината, аз пък не се оправям с графичните интерфейси :)
Правил съм опити - да конфигурирам например Asterisk чрез FreePBX,...

 /off
 знаеш ли някои евтини sip trunks които работят с крайни клиенти. С търсачките не мога да открия такива. Най-евтиният, който знам е този, който ekiga предлага по default - diamondcard.us

Ами аз ползвах voipjet, ама нещо май фалираха. Иначе услугите им бяха супер. Не знам защо фалираха, но ме съмнява, че заради ниските цени. 1 цент на минута до САЩ, Канада и 2 цента до ЕУ... не знам къде им излизаше сметката :)
Даваха да си пращаш твой си CallerID. Ставаше яко шоу като звънна на някой от 166 или от 000000000 :) Или например му звъня, и на дисплея се изписва... собствения му номер.
 
Имам не лоши впечатления от bgopen (bgopen.net). Проблеми са се случвали 1-2 пъти за около година.
Ползвал съм и terrasip - също съм доволен. Проблеми не съм имал. Ползвах го за межфународни разговори.

В момента ползваме SIP от БТК. Цените са доволно ниски, но имат големи изисквания, за да ти предоставят SIP. Т.е. изградена оптика до офиса най-малкото, при което ти пускат друг VLAN специално за SIP-a. Проблеми не е имало откакто е пусната услугата.

Ако ти трябва за разговори от компютър - bgopen.net, дават и английски номер безплатно + БГ номер срещу 2 лв/месец.
Активен

bot

  • Гост
В интерес на истината, аз пък не се оправям с графичните интерфейси :)
Правил съм опити - да конфигурирам например Asterisk чрез FreePBX,...

 /off
 знаеш ли някои евтини sip trunks които работят с крайни клиенти. С търсачките не мога да открия такива. Най-евтиният, който знам е този, който ekiga предлага по default - diamondcard.us

Ами аз ползвах voipjet, ама нещо май фалираха. Иначе услугите им бяха супер. Не знам защо фалираха, но ме съмнява, че заради ниските цени. 1 цент на минута до САЩ, Канада и 2 цента до ЕУ... не знам къде им излизаше сметката :)
Даваха да си пращаш твой си CallerID. Ставаше яко шоу като звънна на някой от 166 или от 000000000 :) Или например му звъня, и на дисплея се изписва... собствения му номер.
 
Имам не лоши впечатления от bgopen (bgopen.net). Проблеми са се случвали 1-2 пъти за около година.
Ползвал съм и terrasip - също съм доволен. Проблеми не съм имал. Ползвах го за межфународни разговори.

В момента ползваме SIP от БТК. Цените са доволно ниски, но имат големи изисквания, за да ти предоставят SIP. Т.е. изградена оптика до офиса най-малкото, при което ти пускат друг VLAN специално за SIP-a. Проблеми не е имало откакто е пусната услугата.

Ако ти трябва за разговори от компютър - bgopen.net, дават и английски номер безплатно + БГ номер срещу 2 лв/месец.

 /оff

 Мерси Митко,току-що проверих тези bgopen.net, цените им към наземни линии са ок, но към мобилните са малко високи. Това им е ценовата листа в лева, освен това отчитането на разговори към мобилните мрежи е на минута.

359           Bulgaria - Fixed                   0.0450
10           Bulgaria - Fixed Lowcost   0.0200
3592    Bulgaria - Fixed Sofia           0.0450
35999   Bulgaria - MaxTelecom   0.1000
35989   Bulgaria - Mobile Globul   0.3000
35988   Bulgaria - Mobile Mobiltel   0.3000
35998   Bulgaria - Mobile Mobiltel   0.3000
35987   Bulgaria - Mobile Vivacom   0.3000

 Ето и цените на diamondcard.us цените са в евро, отчитането е на 30 сек.

Bulgaria            359              0.045
Bulgaria, Mobile    35948              0.036
Bulgaria, Mobile    35987             0.103
Bulgaria, Mobile    35988, 359989    0.09
Bulgaria, Mobile    35989            0.11
Bulgaria, Mobile    35998, 35999    0.041
Bulgaria, Mobile    359988         0.084
Bulgaria, Sofia    3592              0.033    
Активен

Mitaka

  • Гост
Ами аз за това съм вързал един BlueGate SIP и съм рутирал разговорите към GSM през него :)
Вътре има 2 СИМ карти на планове с по 100-тина минути към всички + незнамколко в мрежата на оператора, и готово....

Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Все още съм с Fedora 16. Вчера и пускам едно обновяване, но то забива и спирам програмата от бутона "Спиране на програмата". По-късно я стартирах пак - същата работа. Понеже ми се беше случило преди месеци и си мисля, че знам какво трябва да направя, отварям един терминал (в графичната среда GNOME 3), пиша yum clean all, но той ми казва "Има работещ процес, изчаквам го". Не се изненадвам, пиша едно ps ax | grep yum, след което се пробвам да убия двата процеса, в които присъства yum, единият от които е в състояние зомби. Е, умират си. ps показва, че ги няма, но yum clean all казва пак същото. Пак пиша ps ax | grep yum и се каня да убия отново двата процеса и ... изненада! Те имат същите pid като преди да ги убия! Това, казвам си, може ли да е някаква странна политика за раздаване на pid на нови процеси? Е, не! Не може да бъде... Пак ги убивам - изчезват. И след като стартирам yum - отново са същите, и със същите pid.
Отивам в конзола извън GNOME и се оказва, че те въобще не умират! И какво излиза? Излиза, че GNOME shell скрива изхода от ps, понеже би трябвало процесите да са убити... Що за ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Все още съм с Fedora 16. Вчера и пускам едно обновяване, но то забива и спирам програмата от бутона "Спиране на програмата". По-късно я стартирах пак - същата работа. Понеже ми се беше случило преди месеци и си мисля, че знам какво трябва да направя, отварям един терминал (в графичната среда GNOME 3), пиша yum clean all, но той ми казва "Има работещ процес, изчаквам го". Не се изненадвам, пиша едно ps ax | grep yum, след което се пробвам да убия двата процеса, в които присъства yum, единият от които е в състояние зомби. Е, умират си. ps показва, че ги няма, но yum clean all казва пак същото. Пак пиша ps ax | grep yum и се каня да убия отново двата процеса и ... изненада! Те имат същите pid като преди да ги убия! Това, казвам си, може ли да е някаква странна политика за раздаване на pid на нови процеси? Е, не! Не може да бъде... Пак ги убивам - изчезват. И след като стартирам yum - отново са същите, и със същите pid.
Отивам в конзола извън GNOME и се оказва, че те въобще не умират! И какво излиза? Излиза, че GNOME shell скрива изхода от ps, понеже би трябвало процесите да са убити... Що за ... трева пушат разработчиците на Гном? И аз искам такава!
Fixed
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Мани, мани. Аз три месеца използвах една друга ОС, скоро ще се разбере защо и съм готов за самоубииство. То бива боклук, ама тия бият всякакви рекорди. Тъй че Федорка може да е буболечеста, ама е маслодайна роза пред „алтернативата“. Моля да се отбележат кавичките.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Абе, аз на санди бридж платформа си ползвам още 10.04 и се чудя, къде го намирате този толкоз нов хардуер дето не върви на по-старото и изпитано!
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Зхз ние това го знаем от както се появи DVD като формат. Просто си младо момче и не си се занимавал тогава. Много шумно беше, едно момче на твоята възраст в затвора щяха да вкарват. То представи си що за защита е, като един юноша може да напише програма 20 КБ, която да я троши. Но всичко това, както се казва е история. Самото DVD вече е история.

Само не мога да разбера, защо го поместваш в тази тема? Това е тема за оплакване от любимата ОС. А проблема с DRM е глобален за всички цифрови хора и съвсем не се отнася до някаква ОС конкретно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

HeavenWarrior

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 168
    • Профил
Аз си реших проблема като смених КДЕ с ХФСЕ, Кторрент с Делуже и Файърфокс с Гугъл Хром. Особено Кторрент и Файърфокса много ми товареха системата.
Активен

FreeBSD 6.2 KDE 3.5.7; Debian Sid KDE 4.0.0
"If You Know Your Brother Is A Greedy Bastard Never Give Him The Password" --Puffy Baba And The 40 Vendors (OpenBSD songs)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Не мисля, че сравнението ти е много обективно. Ktorrent за мен е приличен торент клиент за KDE /но, предпочитам qbittorrent/. Дори да си го тествал в xfce, заедно с него се инсталират KDE библиотеки. Deluge е доста тежък торент клиент. Предпочитам flush и transmission. Когато тестваш приложенията, го прави при една и съща графична среда. Последните версии на Cromium/Chrome не ми се струват много по- "леки" от лисицата или Опера.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

HeavenWarrior

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 168
    • Профил
Аз не се боря за обективност, просто споделям при мен кои приложения, които използвам всекидневно най-много товареха. Ще пробвам flush-а, преди Хром и Опера цъках и тя е по-добре от лисицата.
Активен

FreeBSD 6.2 KDE 3.5.7; Debian Sid KDE 4.0.0
"If You Know Your Brother Is A Greedy Bastard Never Give Him The Password" --Puffy Baba And The 40 Vendors (OpenBSD songs)
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Нагоре
« назад напред »