Автор Тема: ГДБОП удари chitanka.info  (Прочетена 25760 пъти)

Mitaka

  • Гост
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #60 -: Jun 29, 2010, 16:33 »
ХАхаххахахахаааааа, Митака изби рибата с туй проникване "интромисия".

А, избил съм аз... в статията за СРС е посочен тоя линк.
Явно някой си прави ебавка :)
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #61 -: Jun 29, 2010, 16:43 »
Явно някой си прави ебавка :)
Мислех си да я цензурирам тая думичка... ама в случая просто друга не подхожда  ;D ;D ;D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #62 -: Jun 29, 2010, 16:54 »
Не бях аз :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #63 -: Jun 29, 2010, 17:18 »
За сега групата във Фейсбук не е набрала критична маса.

В един момент, ако се намери някой значително по-луд от нормалното може да се обяви за лидер и да поведе останалите.

Повечето от хората са пасивни - чакат някой да каже какво да направят.

Има една тема за организация на протест, но още не се е намерил някой, който да каже "аз ще организирам протеста и ще поемам отговорност вкл. и заплащане за охрана, искане за провеждане на протест (там каквито бумащини са необходими) и т.н.".
Активен

vladi246

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
  • Ако можех бих взривил КАТ
    • Профил
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #64 -: Jun 29, 2010, 17:42 »
Форумът вече работи
http://forum.chitanka.info/
Активен

Mikrotik-bg.net - ISP Network Forum

tyuio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #65 -: Jun 29, 2010, 18:18 »
Е хубава работа. Поне някой да е свалил копие на сайта ??? Беше ми любим.
има го в пиратския залив
Ти сериозно ли си мислиш, че ме интересува кой ще плаща за охрана на мероприятието, да го охранява смрадливата полиция. Абе вие с вашите законови уредби няма никога да промените нищо - абсолютно нищо.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #66 -: Jun 29, 2010, 19:02 »
Какво предлагаш? Организация на незаконен протест ли?

Не съм убеден, че е целесъобразно организирането на незаконен протест.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #67 -: Jun 29, 2010, 23:09 »
Абе хора я се успокойте що се тъпчете един друг?
Всеки ще прави квото си иска нали това е свободата?

Пък и има напредък Бил Гейст щял да си дарява парите :) Поне от хората ги е взел да да им ги върне нещо като Робин Худ се мъчи да става.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Mitaka

  • Гост
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #68 -: Jun 29, 2010, 23:15 »
Абе хора я се успокойте що се тъпчете един друг?
Всеки ще прави квото си иска нали това е свободата?

Пък и има напредък Бил Гейст щял да си дарява парите :) Поне от хората ги е взел да да им ги върне нещо като Робин Худ се мъчи да става.

Бил Гейтс до момента е дарил над 20 милиарда долара.
Лошото е, че ги дава на някакви организации, които.... не е ясно как ги управлява.

Факт е, че е дарил 20 милиона за пловдивските библиотеки /това даже има връзка с темата/ - да въведат компютри и т.н. в тях, да изградят онлайн библиотека... другият факт е, че компютри в библиотеките няма! Няма и онлайн библиотека.
А човека едва ли знае какво е станало с парите му.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #69 -: Jun 30, 2010, 02:20 »
Бил Гейтс финансира глобалната пловдивска библиотека
http://news.plovdiv24.bg/134054.html

Цитат
Към средата на годината пловдивчани ще имат безплатен интернет достъп до всички световни информационни бази данни, включващи не само заглавия, а и текстове, възможна ще е и дигитализацията на различни документи. Това ще стане факт благодарение на проекта "Глобална библиотека", договора за чиято реализация подписаха днес кметът Славчо Атанасов и директорът на НБ "Иван Вазов" Радка Колева, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
 
Около 50 милиона долара е стойността на проекта, който обхваща 900 български библиотеки, а други 700 ще бъдат подпомогнати частично. 15 милиона от средствата дава Бил Гейтс, който ще осигури компютрите, голяма компания ще предостави софтуера на стойност 6 милиона, Министерството на културата ще отпусне 28 милиона.

"С 30 хиляди лева от общината ще оборудваме залата за обучение на библиотекари и на граждани. Очакваме 25 компютъра. 10 от тях ще са в залата за обучение, с другите 10 ще работят библиотекарите, а 5 ще са из читалните в библиотеката", обясни Радка Колева.
 
29 пловдивски библиотеки участват в проекта.

(C) Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv24.bg/134054.html#ixzz0sHrG7BRV

Докато някои дават милиони долари за цифровизация на книги други го правят безплатно, но държавата им пречи!

Май на тези, които усвояват милионите не им харесва, че същата работа е направена от доброволци безплатно и затова са насъскали ГДБОП срещу читанката.

« Последна редакция: Jun 30, 2010, 02:25 от vstoykov »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #70 -: Jun 30, 2010, 12:06 »

Докато някои дават милиони долари за цифровизация на книги други го правят безплатно, но държавата им пречи!

Май на тези, които усвояват милионите не им харесва, че същата работа е направена от доброволци безплатно и затова са насъскали ГДБОП срещу читанката.

Е че те парите са отишли при наши хора :)
То и със сайта за детските градини стана така - взеха 400 бона, и се из_раха.
Другия път да ми се обадят, за 200 ще им го пусна, ако се срине - връщам парите.

Ако Бил Гейтс знае какво е положението в България, едва ли би дарил и една стотинка.
От 50 милиона долара, за 900 библиотеки се падат по 50 бона на библиотека... доста сериозна техника ще накупят.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #71 -: Jun 30, 2010, 17:46 »
Ако Бил Гейтс знае какво е положението в България, едва ли би дарил и една стотинка.
От 50 милиона долара, за 900 библиотеки се падат по 50 бона на библиотека... доста сериозна техника ще накупят.

Той много добре знае, че част от парите се крадат чрез корупция. Дал е повечко за да може след като откраднат да остане достатъчно за да купят все пак нещо с тези пари.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #72 -: Jun 30, 2010, 18:35 »
Той много добре знае, че част от парите се крадат чрез корупция. Дал е повечко за да може след като откраднат да остане достатъчно за да купят все пак нещо с тези пари.

Да, ама пак нищо не е закупено :)
Няма и "модерна онлайн библиотека".... нищо няма.
Абе изобщо сме.. нямам думи в тая държава.

Хората не протестирали - ами как ще протестират, като знаят какво ще стане - ще дойдат отрядите на ББ, и ще пометат наред.
Вижте в Гърция - някой да вижда полицията да бие по време на протестите? А гърците палят, чупят и т.н. - не казвам, че е правилно!!! Но там дори не мога да забележа полиция!
А тук.... охраняват само гей паради. То в тая държава май е най-добре да си или обратен, или циганин - ебаси привилегиите имат тия.
Ако арестуват обратен - веднага ще се намесят камара организации, европейски съюз, посланика на САЩ ще каже колко е лошо да се нарушават правата на "различните".
Ако е мангал - има камара организации, които защитават "малцинствата"...
И така... това е положението.

За това и никой не се наема да протестира... мен лично ме е страх - арестуват ли ви, могат да ви лепнат каквото си поискат!!!
Ето пример за момче от Пловдив, което е обвинено във въоръжен грабеж - седя 6 месеца в ареста, после го осъдиха условно.
Нищо, че по време на обира е бил на работа. Нищо, че шефа му е свидетелствал, че е бил на работа.
Нищо, че работата е в Интернет зала, и камара клиенти също са свидетелствали, че той е бил там по време на обира.
Нищо, че жертвата не е била съвсем сигурна дали точно този човек я е обрал.
Просто решават да ти го лепнат, и толкова. Нищо не можеш да направиш, ако ще и Господ да свидетелства в твоя защита.

Това е действителността в България.
Абсурд след абсурд....
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #73 -: Jun 30, 2010, 18:42 »
Колко сериозна техника ще закупят? Няма да им стигнат парите дори за хардуер. Лизенза за SQL сървъра им е $5-6 хиляди на процесор, лиценза за windows server още няколко хиляди, лиценза за няколко майкрософтски workstation-a: няколко хиляди, Adobe Acrobat - няколкостотин, да ти напишат уеб приложението немарливи родни дотнетаджии: няколко хиляди и айде то не остана за сървъри, storage, UPS и лентово устройство. Това все пак е важен проект и никой не може да си позволи да разчита единствено на RAID1 масив - примерно стане ли малко наводнение, заминаха не знам колко човекочаса.

Ъъъм да де, ще стигнат парите ако се реализира с opensource софтуер, линукс вместо windows, postgresql  вместо ms sql, bacula вместо някой скъп платен софтуер за бекъпване и т.н и т.н ма никой няма да го направи поради три причини: първата е че треа се въртят пари и оправдават разходи и втората е че в държавната администрация няма много линукс-разбиращи хора и третата е че Санчо е много несериозен и обикновено знае повече отколкото може. Плюс това дори и да има фирма, няма представително порше, офис, секретарка с големи цици, известен опит с печелене на държавни поръчки и не на последно място - подходящите познати. Как да повериш на такъв мръшляк държавна пара бе, ще разсипе проекта, просто не е сериозно.

Затва за-е-би.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: ГДБОП удари chitanka.info
« Отговор #74 -: Jun 30, 2010, 20:52 »
Само дето и софтуера е осигурен от МС...
Иначе за една обикновена библиотека не трябва кой знае какво... и 50 бона са им предостатъчно.
Още повече - като им е осигурен и софтуер....
А това което си изброил (SQL  & Windows Server) - ще им трябва само за сървъра.

Виж, за немарливо написаните приложения съм съгласен :)
Могат да го направят и на Линукс, ама след като МС даряват и софтуера, не виждам какъв им е проблема да го направят на каквото си искат?

Е, със сигурност пак ще наемат фирма, която ще вземе 400 бона за един сайт, който ще се счупи и после ще са виновни лошите хакери :) /аз им предлагам другия път като решат да пускат такъв сайт, да им го хостна аз на моята скромна щайга, да видим ще падне ли/

Но не виждам защо да го правят, щом:
Цитат
голяма компания ще предостави софтуера на стойност 6 милиона

Само този софтуер за 6 милиона да не е пак някой сайт :)

Да си говорим истината:
Ако не беше в България, а в някоя по-бяла държава, при тези пари и условия (осигурени 50 милиона долара, и софтуер) - до сега всичко щеше да е изпипано, и да работи :)
Активен