Автор Тема: Гадни практики в паяжината  (Прочетена 5157 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Гадни практики в паяжината
« Отговор #15 -: Dec 31, 2014, 22:25 »
Тези променливи на средата се сетват от сървъра на база какво е видял в request хедърите. Това е толкова ужасно зависимо от браузъри, проксита и всякакви уродливи прекалено умни NAT-ващи гадини, че не мисля че можеш да разчиташ на това.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6183
    • Профил
Re: Гадни практики в паяжината
« Отговор #16 -: Dec 31, 2014, 23:02 »
Е то какво ти трябва освен видимата област на браузъра. Да знаеш кое css да приложиш. Ако искаш да разпознаваш клиентите, има си кукита, сесии, има начини. И главно дали е включен JS или не, че вече без това май почти никой сайт не може.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Гадни практики в паяжината
« Отговор #17 -: Dec 31, 2014, 23:09 »
Защото браузърите не са перфектни и тези алабализми с отговорния дизайн работят само с отговорни браузъри. В някаква (за щастие) малка част от случаите се налага да позиционираш и оразмеряваш неща спрямо големината на джама на прозореца и дори да определяш дали да има или да няма неща спрямо резолюцията. В смисъл аз не съм по фронтенд нещата и не ги разбирам, но съм чувал достатъчно много такива неща от фронтенд хората.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6183
    • Профил
Re: Гадни практики в паяжината
« Отговор #18 -: Dec 31, 2014, 23:23 »
Ми не са перфектни. А от Майкрософт ще пускат нов браузър. Няма да е нещо на гърба на ИЕ. Време беше и дано този път да обръщат повече внимание на стандартите на w3e. Ама то се очакваше де. Вече никой не им ползва смотания браузър. Към края на януари щели да го представят.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

edmon

  • Гост
Re: Гадни практики в паяжината
« Отговор #19 -: Jan 01, 2015, 04:38 »
Ми не са перфектни. А от Майкрософт ще пускат нов браузър. Няма да е нещо на гърба на ИЕ. Време беше и дано този път да обръщат повече внимание на стандартите на w3e. Ама то се очакваше де. Вече никой не им ползва смотания браузър. Към края на януари щели да го представят.

За тяхно съжаление, Гугъл вече определя правилата , а не АОЛ и няма смисъл да се пробват :))
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6183
    • Профил
Re: Гадни практики в паяжината
« Отговор #20 -: Jan 01, 2015, 12:07 »
Ми не са перфектни. А от Майкрософт ще пускат нов браузър. Няма да е нещо на гърба на ИЕ. Време беше и дано този път да обръщат повече внимание на стандартите на w3e. Ама то се очакваше де. Вече никой не им ползва смотания браузър. Към края на януари щели да го представят.

За тяхно съжаление, Гугъл вече определя правилата , а не АОЛ и няма смисъл да се пробват :))
Така е  :D Както винаги са 5 стъпки назад. Тоя динозавър и да го гръмнеш, ще разбере, че е умрял след една година. Толкова са тромави.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.