Автор Тема: Проблем с Убунту 9.10  (Прочетена 1352 пъти)

valery_petkov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Проблем с Убунту 9.10
« -: Aug 12, 2010, 00:20 »
Проблемът си състои в това, че при всяко цъкане в даден прозорец той се мести на горе-надолу. Това се случва в прозорецът за настройки на Compiz или в покерът на пример. Сигурно е нещо просто, но днес ми е 1ви ден с тази ОС. :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Убунту 9.10
« Отговор #1 -: Aug 12, 2010, 08:54 »
Заглавие на тема: лошо написано
Зададен въпрос: още по-лошо написан
Прочетени правила на форума: не
Използване на търсачката на форума: също не

Човек нищо не разбрах от въпроса ти - нагоре-надолу - какво означава това?
Първи въпрос - пуснат ли ти е compiz-а?
Втори въпрос - защо 9.10?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

valery_petkov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем с Убунту 9.10
« Отговор #2 -: Aug 12, 2010, 12:02 »
Добре, съжалявам за не добре написаната тема, но беше късно и очаквах бърз отговор.  :-[

Значи като максимизирам прозорецът и цъкна в него, независимо с кой бутон на мишката, при всяко цъкане се мести. По този начин постоянно ми се скрива горната или долната част от прозореца. Много е трудно да се уцели нещо в прозореца, а и е много дразнещо.

Compiz-ът е пуснат.
 
9.10 е защото нямах никаква възможност да намеря друга.

Забравих да кажа, че става въпрос за лаптоп с 10' widescreen.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Убунту 9.10
« Отговор #3 -: Aug 12, 2010, 12:16 »
Ми спри си compiz-а, и може да пробваш да си сложиш Ubuntu Netbook Edition 10.04

PS: Има го, ако случайно кажеш, че не можеш да го намериш.
« Последна редакция: Aug 12, 2010, 19:47 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Проблем с Убунту 9.10
« Отговор #4 -: Aug 12, 2010, 18:27 »
Може някой от ефектите в Compiz да предизвикват това нежелано местене (ако приемем, че не е някакъв бъг), обаче кой точно ефект го предизвиква не мога да ти кажа. Ще трябва да си поиграеш с включване и изключване на ефектите, и по метода на проба грешка да разбереш какво причинява това.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем с Убунту 9.10
« Отговор #5 -: Aug 12, 2010, 19:12 »
Отърви се от 9.10 и си сложи като белите хора 10.04. Не пипай излишно ефектите. По принцип системата преценява възможностите на хардуера ти. При по- слаба машина стартира с минимални ефекти, при по- мощна стартира със средно ниво на ефекти. Мен ако питаш ефектите са някакво извращение, което само отнема ресурси, но има хора, които си ги харесват. Само дано не си инсталирал с Wubi. Това не е пълноценна система и няма възможностите на чистата инсталация. Не видях да си написал и един ред за хардуера ти, както и как си инсталирал системата.
« Последна редакция: Aug 12, 2010, 19:35 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

valery_petkov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем с Убунту 9.10
« Отговор #6 -: Aug 13, 2010, 00:06 »
Машината е asus eeepc 1000h. Ефекти не ми трябват. Случи се, че останах без ОС буквално и само този диск с 9.10 ми беше под ръка. Така, че веднага го инсталирах и сега съм си изтеглил 10.04 netbook версията, и се опитвам да я инсталирам. Ама нещо не ми спори работата с тия флашки и sd-карти  :D
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем с Убунту 9.10
« Отговор #7 -: Aug 13, 2010, 07:52 »
правилно си се ориентирал.само нетбук ремикси. Ако не се оправиш вземи от някой едно външно CD/DVD включи го и инсталирай от него.а за запис на образ върху флашка във форума е писано достатъчно.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

flatko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
Re: Проблем с Убунту 9.10
« Отговор #8 -: Aug 13, 2010, 13:05 »
Аз имам същия проблем с 8.04. Като пусна Compiz, се случва при диалогови прозорци, които са по-високи от екрана. Цъкам уж на някой бутон, но вместо да се натисне, целият прозорец отива нагоре и долният му край се изравнява с долния край на екрана. Видима остава долната му част. При следващо цъкане, горния му край с горния на екрана, а съответно прозорецът отива надолу... Явно е бъг на Compiz, и то не от вчера. Резултатът е, че не можеш да натискаш бутоните по прозореца и съответно да съхраниш файл. Така става например в Гимп . (Що ползвам Харди ли? Щото щайгата ми е с половин гига рам и 1.4 процесор, а ползвам много програми наведнъж.)
Активен

valery_petkov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем с Убунту 9.10
« Отговор #9 -: Aug 13, 2010, 14:14 »
Вече съм с netbook версията. Малко по-кофти ми се струва, но дано да е само първо впечатление  :)
Активен