Автор Тема: Flood / Help !  (Прочетена 5781 пъти)

CentOS

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Flood / Help !
« -: Feb 09, 2012, 01:38 »
Здравейте ! Много се радвам че се сдобих с този сайт, мисля че ще  ми помогнете да продължа да се занимавам с linux. Имам следния проблем !

- Имам server на Counter Strike 1.6, самоче некакви лапета ме флуудят със UDP или незнам там какво. Имате ли идея как да спра флууда? Преди време приятели са ми казвали че като си на linux никoй неможе да те флууд? Те направо ми спряха интернета... Ако имате идея, ще съм много благодарен.
Активен

CentOS / 4Ram / 2.30GHz / AMD Athlon(II) 360
http://speedtest.net/result/1781217476.png

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Flood / Help !
« Отговор #1 -: Feb 09, 2012, 01:47 »
Преди време приятели са ми казвали че като си на linux никoй неможе да те флууд?
Да бе, напикава се от страх само при мисълта... ;)

Сега по темата - не можеш да спреш флъдъра да те флъди. Както не можеш ти да спреш някой друг човек да ползва компютър или Интернет, или каквото и да е. Говорили сме го и сме го обяснявали хиляди пъти и едно малко търсене с търсачката (което по принцип си длъжен да направиш по Правилата на форума) щеше да ти даде отговор защо е така (в случай, че сам не осъзнаваш, че флъденето е чуждо действие по чужда инициатива). В частност днес отново обясняваме същото в още една тема тук.

Блокирането на влизането на пакетите в твоята машина няма да спре пълненето на твоята тръба. Трябва то да става на по-предни нива. Говори с твоя доставчик, той да ги блокира още при него, а по възможност да се свърже с техния доставчик, за да бъдат блокирани още по-назад във веригата. А ако случайно се докопаш до физическата им локация, може да идеш и да ги обезвредиш физически ;)
Активен

CentOS

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Flood / Help !
« Отговор #2 -: Feb 09, 2012, 02:00 »
Преди време приятели са ми казвали че като си на linux никoй неможе да те флууд?
Да бе, напикава се от страх само при мисълта... ;)

Сега по темата - не можеш да спреш флъдъра да те флъди. Както не можеш ти да спреш някой друг човек да ползва компютър или Интернет, или каквото и да е. Говорили сме го и сме го обяснявали хиляди пъти и едно малко търсене с търсачката (което по принцип си длъжен да направиш по Правилата на форума) щеше да ти даде отговор защо е така (в случай, че сам не осъзнаваш, че флъденето е чуждо действие по чужда инициатива). В частност днес отново обясняваме същото в още една тема тук.

Блокирането на влизането на пакетите в твоята машина няма да спре пълненето на твоята тръба. Трябва то да става на по-предни нива. Говори с твоя доставчик, той да ги блокира още при него, а по възможност да се свърже с техния доставчик, за да бъдат блокирани още по-назад във веригата. А ако случайно се докопаш до физическата им локация, може да идеш и да ги обезвредиш физически ;)
Мерси брато ! Значи сега утре звъня на доставчика, самоче може ли да ми каjesh с точно думи, какво да му кажа ?
Активен

CentOS / 4Ram / 2.30GHz / AMD Athlon(II) 360
http://speedtest.net/result/1781217476.png

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Flood / Help !
« Отговор #3 -: Feb 09, 2012, 08:11 »
Понеже си на тема "Брато" - ще се обърна така:

Пич,

Напъни се малко, разбери кой какъв е тук. Ще те извиня ако си само за да вземеш съвет и да побегнеш пак да трепеш с РПГ-та врага.

bop_bop_mara е едно от най-светлите неща в този сайт и не е брат ами сестра - в истинския случай на думата. Дори тук с теб се държи като медицинска сестра.

Отгоре на всичко е и модератор във форума, така че отнасяй се с малко повече респект и уважение към нея!



Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Flood / Help !
« Отговор #4 -: Feb 09, 2012, 13:07 »
Понеже си на тема "Брато" - ще се обърна така:

Пич,

Напъни се малко, разбери кой какъв е тук. Ще те извиня ако си само за да вземеш съвет и да побегнеш пак да трепеш с РПГ-та врага.

bop_bop_mara е едно от най-светлите неща в този сайт и не е брат ами сестра - в истинския случай на думата. Дори тук с теб се държи като медицинска сестра.

Отгоре на всичко е и модератор във форума, така че отнасяй се с малко повече респект и уважение към нея!
Ехее, вие се обиждате повече от мен, бре  ;D ;D ;D Споко сега... Респектът и уважението (те тия думи не значат ли едно и също ;)) се печелят с дела и думи, а не заради някакъв си "пост". Разбира се, независимо доколко имаш уважение към даден човек, възпитанието и Правилата изискват учтив тон. Ninjastylle не е нарушил нищо.

Иначе какво точно да се каже на доставчика, че да има максимален ефект, не знам. То зависи и от доставчика, зависи с кого ще говориш - каката, дето знае само за компютърчетата в долния десен ъгъл, или техника, дето си мисли, че при смяна на ОС ти се сменя и МАК-адреса, или ще успееш да се свържеш с някой, който наистина разбира какво говориш и какво трябва да се направи.

Запиши си адресите, от които те флъдят (дано да са само 1-2 и постоянни). Ако искаш,направо ти си ги виж и в whois откъде идват. Ако идват от България, направо звъни на техния доставчик, не на твоя.

Обясни учтиво, че машината ти е флъдена от тези IP адреси, като разполагаш с нужните логове, които да го докажат. Даже ако не вярват, може да ги поканиш у вас да видят ;) Попитай ги ще направят ли нещо по този въпрос (все пак флъда пълни не само твоята тръба, а и тяхната). Ако откажат, значи одобряват политиката на флъдене, значи ти, може би и с помощ от другарчета, може да засилите един здрав флъд (нека някой по-запознат да каже подходящо стряскащо число трафик) наобратно без да ви пука. ;) Това последното би трябвало да ги стресне, ама знам ли...

Успех!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5279
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Flood / Help !
« Отговор #5 -: Feb 09, 2012, 13:28 »
Или пък съвета на Боровака, с тръбата и през ръчичките на лошия. Те тез ISP (и твоя и неговия) като се засилят, че да филтрират IP-та; портове; протоколи, че да издирват нарушителя, че т.н.

И повече ползване на ТЪРСАЧКАТА и четене на подобни, или направо същите теми. Има ги бол тук във форума. С обяснения, с примери, съвети и препоръки.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Flood / Help !
« Отговор #6 -: Feb 09, 2012, 14:30 »
Off: Населението на тази държава отива към тотален регрес...
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Flood / Help !
« Отговор #7 -: Feb 09, 2012, 15:59 »
/off

за съжаление е така и то не само в тази:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1221884
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Flood / Help !
« Отговор #8 -: Feb 09, 2012, 16:04 »
Или пък съвета на Боровака, с тръбата и през ръчичките на лошия. Те тез ISP (и твоя и неговия) като се засилят, че да филтрират IP-та; портове; протоколи, че да издирват нарушителя, че т.н.
Абее, то ясно, че всеки го мързи, но съм чувала и за хора, успели да "разчувстват" ISP-то. Но май след заплаха, че могат да засилят наобратно към флъдъра трафик, дето да ги срине. Нека да опита човека, аз пак казвам - ако на ISP-то не му пука, значи няма право да се оплаче и ако отвърнеш на удара.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Flood / Help !
« Отговор #9 -: Feb 09, 2012, 20:32 »
Off: Населението на тази държава отива към тотален регрес...

Прилича ми на годините когато dial_up-a беше във възход и модерно да flood-неш модемчето на бедното потребителче усмелило се да навлезе в дебрите на Internet-та или да изпрати заклинание от рода ATH++ или там както беше :)

Активен

А печат ?

CentOS

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Блокиране на IP да има достъп ?
« Отговор #10 -: Feb 10, 2012, 20:43 »
Здравейте, понеже не разбирам много, и се обърнах към вас. Искам да ви питам, и да ми предложете някоя програма която прави така

- Когато някои се опита да ме атакува със (ФЛООД), програмта да му филтира IP, и да му забрани достъпа до моят интернет ?
  :)

Не знам защо реши да пуснеш нова тема за същото. Няма смисъл, затова я преместих към предишната.
bop_bop_mara

« Последна редакция: Feb 10, 2012, 20:59 от bop_bop_mara »
Активен

CentOS / 4Ram / 2.30GHz / AMD Athlon(II) 360
http://speedtest.net/result/1781217476.png

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Блокиране на IP да има достъп ?
« Отговор #11 -: Feb 10, 2012, 22:04 »
Здравейте, понеже не разбирам много, и се обърнах към вас. Искам да ви питам, и да ми предложете някоя програма която прави така

- Когато някои се опита да ме атакува със (ФЛООД), програмта да му филтира IP, и да му забрани достъпа до моят интернет ?
  :)

Не знам защо реши да пуснеш нова тема за същото. Няма смисъл, затова я преместих към предишната.
bop_bop_mara

Прочетете какво е дискутирано по-горе!!! ВИе не можете да го спрете, провайдерави може
Активен

0x2B|~0x2B

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Защита от udp flood
Системна Сигурност
newuser1 8 7930 Последна публикация May 06, 2009, 16:05
от gat3way
Проблем с syn flood
Настройка на програми
sasho0o 9 5565 Последна публикация Jun 25, 2009, 20:45
от gat3way
Iptables & UDP Flood (спешно)
Настройка на програми
Breakfist 6 4499 Последна публикация Aug 02, 2010, 15:35
от borovaka
Flood на apache
Системна Сигурност
carbonated 1 3341 Последна публикация Jan 29, 2011, 18:25
от kip
syn flood в локална мрежа
Хардуерни и софтуерни проблеми
dvbb 19 5767 Последна публикация Sep 26, 2011, 16:26
от dvbb