Автор Тема: Търся Linux системен администратор  (Прочетена 65493 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #15 -: Jun 19, 2018, 21:58 »
В действителност не е нищо сложно. РБългария, а мисля и САЩ са признали BT за валута. Което означава, че е нещо върху, което се дължат данъци. Щом има държава, щом има данъци, идват икономистите. Те живеят в законна среда.

BT се осчетоводява, като всяка друга валута. Няма значение, че курса се мени около двеста милиона пъти на ден. Има сметка (624 у нас), която е точно за курсови разлики.

Ако в съответната страна, BT не е признат (сиреч не се дължат данъци, което е върха на тъпотията), то е дори по-лесно. Това е нормална, невеществена ценност. Или на икономически език това е нематериален актив. Съответно мога да го призная (или не) за разход, мога да му начисля амортизация, мога да си го отчета всякак.

Няма нищо сложно в BT. Щом нещо има парично изражение, то е обект на икономиката. Единствения въпрос е дали дължа данъци. Ако не дължа, то живея в много смотана държава.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #16 -: Jun 20, 2018, 01:40 »
Е явно нашите счетоводители или не познават законите, или не са дорасли още (до твоето ниво), или не им се занимава, или.. софтуера (който ползват) не го поддържа.

то... в днешно време едно нещо не се ли поддържа от софтуера ... Все едно че не съществува.

На слушал съм на
- не може (да бъде)
- що бе?
- ами програмата/софтуера/ИИ така каза
И никой не се напъва да мисли, на че имало там някакви закони, софтуера не ги ли поддържа... Ще видите дръжки

Вече сме в матрицата, грижим се за нея, даваме си доброволно биометричните данни, а тя от др. Страна се грижи ние да не можем нищо което не е заложено в нея. Един голям... симбиоз, а
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #17 -: Jun 20, 2018, 02:21 »
То ще трябва и преоценка да се прави чат пат (интерсно дали БНБ имат фиксинг или по средно тавански курс)  ;D
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #18 -: Jun 20, 2018, 07:47 »
То ще трябва и преоценка да се прави чат пат (интерсно дали БНБ имат фиксинг или по средно тавански курс)  ;D

На теория би трябвало да имат и пак на теория на един, три, шест или година трябва да има преоценка. Реално нас ни е питал само един клиент за монетки, но според мен той беше на етап на проучване, защото повече не попита.

Аз обаче не съм виждал курса на БНБ. По принцип тия курсове се изготвят на база индекси. Ама и за индекси не знам. Понеже си говорим за пари, метода може да е тавански, но трябва да е облечен в сложна математика. И да имаш поне мъгляво обяснение, защо си сложил някой коефициент или константа.

Според мен на този етап монетките са признати по-скоро като вид ценна книга (акции, облигации, бонове), отколкото точно като пари. За да са пари (в днешните разбирания) трябва централна банка, а такава няма. Ако не броим АНС де.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #19 -: Jun 20, 2018, 08:09 »
Е явно нашите счетоводители или не познават законите, или не са дорасли още (до твоето ниво), или не им се занимава, или.. софтуера (който ползват) не го поддържа.

то... в днешно време едно нещо не се ли поддържа от софтуера ... Все едно че не съществува.

На слушал съм на
- не може (да бъде)
- що бе?
- ами програмата/софтуера/ИИ така каза
И никой не се напъва да мисли, на че имало там някакви закони, софтуера не ги ли поддържа... Ще видите дръжки

Вече сме в матрицата, грижим се за нея, даваме си доброволно биометричните данни, а тя от др. Страна се грижи ние да не можем нищо което не е заложено в нея. Един голям... симбиоз, а

Ремо, ТРЗ са едно проклето племе, което казва „не“, когато царя рече „да“. Но специално в този случай не съм склонен да ги виня. Тук по-скоро е остатъчното мислене на работодателя, че той ще ти плаща, а ти ще си клатиш краката. Което е тъпо. Резултата от работата ти, не е мръсен въздух,  а някаква съвсем истински свършена работа. Ако работата е свършена, него не би трябвало да го интересува, как, кога и по какъв начин си я вършил.

=*=

Благодаря за похвалата, но аз далеч не съм най-добрия в професията. По-скоро е обратното. Моята кариера е напълно провалена. Аз съм силно некадърен. А факта, че понастоящем работя, е от щастливо стечение и по-скоро проява на милосърдие. Ако бях работодател, бих уволнил работник с моите качества.

=*=

Връщам се на ТРЗ, за да кажа, че по принцип са големи буквояди и мега специалисти. Професията им го налага. Аз не знам по-сложна професия от тяхната. Чудо на чудесата е. Това теория и практика трупана в продължение на двеста години. Нормотворчеството може да напълни националната библиотека. На практика не е възможно да се напише софтуер, които да обхване всичко това. И не е написан. Самата супа е пълна трагедия. Аз защо го подбъзиквах Божо? Заема ми се с лесни, чикиджийски задачки. Викам му, оправи супата, това касае всички ни.

Случая, който описваш обаче, не е връх на некомпетентността. Това се разминава изобщо с дефиницията за човек. Мислещо същество? Какво-о-о???


ТРЗ е най-сложната наука, но правенето на заплати не е. Това в крайна сметка опира до една наредба, която не е променяна, кой знае колко. Всичко си е същото от „време оно“. Това е детерминиран процес, определен в подробности. За него може да се напише и има тонове софтуер. Възможно е да се правят заплати в електронна таблица. Аз съм правил заплати в електронна таблица.

Не е оправдание, че не може да ти се начисли заплата и осигуровки. Ако софтуера в действителност не го може (което силно ме съмнява), то се пише едно мило писъмце на производителя: ей в тоя член това го пише, а вашето нещо не го може. Оправете го, моля! И по-бързо.

Но този случай е толкова теоретичен, че не го вярвам на практика.

И при добро желание, докато проблема в програмата се оправи, на този човек може да му се направи ведомост, рекапитулация и ПСД на ръка. Познавам хора, които до ден днешен пишат в книги, а в НАП носят дискети.
« Последна редакция: Jun 20, 2018, 08:13 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #20 -: Jun 20, 2018, 18:15 »
Ако се смятам за достоен за тази хубава работа, как ще ми предизвикате интереса? Само като ми кажете, колко много задължения и отговорности имам? Защо заплащането се крие. За определената длъжност има определен бюджет, който е отпуснат и как ще определите дали да ми го дадете целия или част от него? Като ми направите интервю? Хах! Значи от интервюто директно ще разберете справям ли се или не? Да сте чували за изпитателен срок? Смехория! Ако сте уверени, какво искате и какво сте готови да дадете срещу това, няма да се притеснявате да напишете и възнаграждението, което сте приготвили. Ако сте готови да премълчите това, веднага човек ще се запита, какво още бихте премълчали. Аман! Ей затова бачкам за себе си, щото ми е писнало от шушумиги.  >:(

Как ще ти взимат, ако се сдобиваш с биткойни и транзакциите са анонимни? Ще следят цялата мрежа за да гледат откъде накъде се движат пакети? Ама транзакцията е до самия чейнблок и става вътре, а не до теб. Едни монети от един адрес, отиват в друг и това е. Иди разбери, на кой е този адрес.  :D Никой не те знае, кой си.
И ако не обръщаш койните във долари или друга валута, данъците в коини ли ще ги плащаш или имаш печалба, чак като ги обърнеш във конвенционална валута, тоест, чак тогава генерираш печалба? Както, ако продадеш имот. Колкото и да струва преди това, все тая.
« Последна редакция: Jun 20, 2018, 18:27 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

tonitoshev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #21 -: Jun 20, 2018, 20:49 »
Хубаво де, не разбрах какво толкоз си чешете езиците? Ч0века ясно си е казал - при интерес се свържете с мен....
Сина почна работа по обява и събеседвне по скайпа и сега си бачка щастливо...
Ква загуба на време, кви пет лева... То да пишете глупости тука и да се правите на велики доста повече загуба на време е ...
Е поне има кво да се чете във форума, вместо да търся някаква комедийка в Замунда..
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #22 -: Jun 20, 2018, 20:58 »
Всяко нещо си има цена, независимо дали е реализирано. Но, наистина печалба се формира в момента на продажбата. Всички транзакции са публични и могат да се проследят. Единствената тайна е собственика на сметката, но само докато той не я разкрие. При проверка е длъжен да покаже декларираното.

Много се радвам да видя инж.Тони. Сърцето ми е изпълнено. Днес е един щастлив ден.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #23 -: Jun 20, 2018, 21:20 »
Ква загуба на време, кви пет лева...
Избягвах да пиша в темата понеже е обява, но когато видях цитираното не се сдържах да си дам и моите 5 стотинки.

Наистина човека е написал за какво става въпрос и само тези, които не са в бранша не разбират за каква работа става въпрос (разбира се точните задължения се разбират на място).

Липсата обаче на цена  за дадена работа, винаги е бил проблем, не само за мен (работник), а и на работодателя (без да го разбира реално). Когато човек си търси работа - няма проблем (безработен), но когато искаш да вземеш човек със стаж и специалист...
Цитат
общо взето търся човек с приличен опит.
... той на 99% е сигурно че си има работодател и не може да обикаля по обяви (твоята е поредната еднаква обява в специалността му{щом няма цена, са еднакви}). Дори и да е кариерист и да проверява обяви за по-добра работа, след определена бройка се уморява и спира. От там идва и лафа за загуба на времето!

Бизнеса (или поне Българския)  това не го осъзнава и на практика при всяка такава обява, бърка само в кацата с безработните. От там после излизат и ония по телевизията и разправят - няма специалисти! Зелените пък викат -  все ми искат стаж.
 
Това е моя логика и не задължавам никой с нея, но трябваше да си я кажа :)
« Последна редакция: Jun 20, 2018, 21:36 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #24 -: Jun 20, 2018, 22:01 »
То си е хубаво да няма кадри. Малко и чорбаджиите да се поизпотят (конкуренция братче), пък някой току взел, че си отгледа и кадри и стотинките да се поуправят, може и на село да се направи офис (на жълтите павета взе да става тясно). Тя глобализацията и конкуренцията не е само за работниците, а и за фирмаджиите.
« Последна редакция: Jun 20, 2018, 22:04 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #25 -: Jun 20, 2018, 22:16 »
То си е хубаво да няма кадри. Малко и чорбаджиите да се поизпотят (конкуренция братче), пък някой току взел, че си отгледа и кадри и стотинките да се поуправят, може и на село да се направи офис (на жълтите павета взе да става тясно). Тя глобализацията и конкуренцията не е само за работниците, а и за фирмаджиите.
jet, май и ти не ме разбра. То конкуренцията хубаво, но когато е едностранна (работници), то реално я няма. Това се опитах да обясня - имаш пазар, но нямащ борса. Или по-скоро имаш изкривена борса и от там изкривен пазар. От там и работници и работодатели страдат. Разбира се говоря за конкретната обява, каквито съм виждал страшно много.

Ще се опитам да обясня с примери:
Ако си търсиш циганин на село да ти събори оградата и напишеш:
Цитат
Мисля че заплащането ще бъде интересно също така и работата която ще се върши.
Най-вероятно ще си намериш, пък и най-вероятно той ще остане доволен :) (решил си да дадеш 5 лева отгоре и да се направиш на интересен {по-разчупено така :)})

Но когато търсиш специалист (дори и да не е в ИТ сферата), вероятността такъв да се свърже с теб е минимална. И дори и да получиш апликации - после казваш тия за нищо не стават. В същото време реалните специалисти просто са ти подминали обявата.


« Последна редакция: Jun 20, 2018, 22:32 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #26 -: Jun 20, 2018, 23:53 »
Не, ти изобщо не си ме разбрал.
като искаш да се свърши работа и никой не се свързва с теб - не бъди циганин, а дай 10 000лв и ще видиш, че веднага ще се свържат с теб.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #27 -: Jun 21, 2018, 00:43 »
За мен е простичко. Работника трабва да може да се продаде на пазара на труда. Започва се още от CV-то. Макар че, ако бях работодател не бих дори чел SV-та. Това, което не осъзнават работодателите е, че те също се продават на пазара на труда. Квалифицираните и сигурни в способностите си хора знаят и какво искат. Интервюто е двупосочно. Случвало се е  не веднъж да задавам на интервю повече въпроси от интеряюиращата ( не зная що почти винаги на жени попадам ) срещу мен и почти винаги, когато това се случи, се спичат. Аматьорска му работа и там. Не са ме наемали нито веднъж след такова интервю. Но познавам човек на който му се е случвало, та има и не толкова бъзливи работодатели.

Не може да ревеш, че няма специалисти, а да не знаеш, как да ги провлечеш, а в последствие и да ги задържиш.

Проклета латиница!  :(
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #28 -: Jun 21, 2018, 07:50 »
Работник и работодател никога няма да се разберат. Това е в реда на нещата. Маркс го наричаше „класова борба“ и до преди петдесетина години наистина си беше борба с кръв, убийства и всичко, каквото си пише по книгите. То и до днес е така, но ние тук имаме щастието да живеем в свободния свят, сиреч Европа + Америка, Южна Корея и Япония, без Русия, но то Русия и републиките, колко е европейска, е друг въпрос.

Работодателя винаги ще мисли, че плаща прекалено много, а работниците работят прекалено малко. Работника винаги ще мисли обратното. Колкото и да му плащат ще му е малко. Колкото и да работи, ще му е много. От началото на кариерата си до днес го виждам непрекъснато.

Но и това е временен проблем. Когато дойде роботозирането, никой няма да работи за никой друг, освен за себе си. Тогава всеки ще изкарва, колкото реално е заработил. И няма да има шеф.

Макар да ви споделя, че работата с клиенти е отвратително нещо. Огромна част от кариерата ми е свързана с това и ако можех, никога не бих го повторил. По-добре на ниска заплата или изобщо без работа, отколкото да се занимавам с клиенти.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #29 -: Jun 21, 2018, 08:46 »
На мен винаги ми е било приятно да работя с хора. Можеш много да научиш също, а имам и някои много ценни познанства покрай работата с клиенти.

Колкото до отношенията работодател-работник... Работника трябва да си знае мястото, а работодателя да не използва по-високото си положение за налагане на непопулярни решения повече отколкото е нужно. Поради позицията си негова е отговорността да има уважение помежду им.

Автоматизацията е неизбежна, но тогава пък сегашния бизнес ще е изцяло в ръцете на хората, които ще разработват тези системи. Много опасна зависимост.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.