Автор Тема: Проблеми и питания за настройките на Zentyal 3.2 !?  (Прочетена 6310 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Правя някакви магии тука и ги докарах нещата май съвсем приемливо, но като отворя уеб дипекторията с някакво приложение, примерно оунклоуд или раундкубето и вместо да отвори приложението ми подава фал за изтегляне с описание на версията на програмата и тем подобни работи.
Магията за която споменавам е, че чиста инсталация на убунту 12.04 Сървър със Зентиал ъпдейтнах още в началото ПХР-то до в5.6 от хранилището ppa:ondrej/php5-5.6, защото оунклоуда 8-ма версия го иска, а в Зентиал 3.5 който е върви с 14.04 има много гаден и неприемлив бъг, а с 3.2 и 12.04 няма проблеми и версията се  поддържа защото е последна на 12.04, а не всеки надгражда.
Цитат
<VirtualHost *:80>
        ServerAdmin webmaster@webhostserver.kronos-eood.eu

        ServerName cloud.kronos-eood.eu
        DocumentRoot /srv/www/cloud.kronos-eood.eu

        ErrorLog /var/log/apache2/cloud.kronos-eood.eu-error.log
        CustomLog /var/log/apache2/cloud.kronos-eood.eu-access.log combined

        Redirect permanent / https://cloud.kronos-eood.eu:443/
</VirtualHost>

<IfModule mod_ssl.c>
<VirtualHost *:443>
        ServerAdmin webmaster@webhostserver.kronos-eood.eu

        ServerName cloud.kronos-eood.eu
        DocumentRoot /srv/www/cloud.kronos-eood.eu

        ErrorLog /var/log/apache2/cloud.kronos-eood.eu-error.log
        CustomLog /var/log/apache2/cloud.kronos-eood.eu-access.log combined

        # Custom configuration goes in this file
        Include /etc/apache2/sites-available/user-ebox-cloud.kronos-eood.eu/*

        # SSL
        SSLEngine on
        SSLCertificateFile    /etc/apache2/ssl/ssl.pem
</VirtualHost>
</IfModule>

Това пише в конфигурацията на файла и идея си нямам къде какво да гледам с тези уеб работи, когато не е проблем с който и друг се сблъсквал! Вижда се домейна и, ако се отвори ще се види какъв е проблема.
« Последна редакция: Oct 29, 2015, 12:40 от backinblack »
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
До като търсих и рових къде трябва да ги вкарам тези неща се оказа май или аз така го разбирам, че трябва да имам инсталиран пакета libapache2-mod-php5, а той не иска да се инсталира! Иска по-висока версия на апача!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Тези от Zentyal са ебати и капутите! В момента актуалната им версия 4.2 върху Убунту 14.04. Първата върху 14.04 е 3.5, а преди нея 3.4 е върху 12.10, а последната върху 12.04 е 3.3, а предната 3.2 се съпортва.
Много от новите уеб приложения искат ПХП 5.4 и по-висока, но пък той иска апач 2.4, а скриптовете на зентиала от 3.2 не работят с по-нов апач!
Версия 3.4 е с по-нови скриптове за апач 2.4, но не се инсталира нито на 12.04, нито на 14.04, а в 3.5 са вкарали доста промени като са и махнали някои не много значителни модули, но явно поради големите промени има кофти бъг, че веднъж инсталиран и настроен не може да му се смени повече ИП, защото за да се смени, трябва да се изключат ДНС сървисите и още други, а те гърмят и после не работят коректно. Бъга е доклаван още миналата година и може и да е оправен, но в по-новите версии след 3.5, но в тях са премахнали куп модули, които със сигурност се ползват от голяма част тези които са решили да го ползват от преди и са в задънена улица!

Има някакви магии във форума им ама нещо ужасно ми изглежда!
Активен

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
при мен ето така работи

<VirtualHost domain.com:443>
        ServerAdmin webmaster@localhost
        DocumentRoot /home/stable/main
        SSLEngine on
                SSLCertificateFile /root/38f96a70afc0d9c7.crt
                SSLCertificateKeyFile /root/domain.com.key
                SSLCertificateChainFile /root/gd_bundle-g2-g1.crt
        CustomLog /var/log/apache2/domain.com_access_log combined
        <Directory />
                AllowOverride None
                Options None
        </Directory>
        <Directory /home/stable/main>
                Options -FollowSymLinks -Indexes -Includes -ExecCGI
                AllowOverride All
                DirectoryIndex index.php index.html
        </Directory>
</VirtualHost>
Активен

live free or die хард :)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Добре, има два варианта, но и с двата няма да се оправиш, а и двата са леко рискови - първият е да успееш да замажеш положението, блъскайки си главата с малоумни пакетни зависимости и aptitude, вторият е да си билднеш целия стек от сорс - apache, mod_php и всичките им необходими модули.

При това положение нямаше ли да е по-лесно просто да ги пуснеш на две отделни виртуални машини? Споделен storage ако се налага, по най-евтиния и лесен начин може просто с NFS. Времето за което ще го сетъпнеш това убеден съм е по-малко в сравнение с останалите варианти.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Трябва ми за нуждите на малки фирми решение за файлов сървър, мейл сървър, и уеб сървър, което веднъж инсталирано и нагласено да може в последствие да се променя това и онова от не толкоз напреднали потребители, а също така и да не иска голям хардуерен ресурс и скъпа техника.
Разгледал съм и тествал на виртуалки почти всичко и това е най-оптималното. Готин и логичен дизайн без много излишни и заблуждаващи настройки, а и не на последно място с добро уики на сайта им.
Ако е лично за мен, все някак ще скърпя положението.
Явно се очертава като фаворит 3.2 и няма да е съвсем както го искам, а с някои минуси във функционалностите без възможности за надграждане след време, но това не е болка за умиралка, защото нужните на потребителите не растат толкоз бързо колкото им се иска погромистите :) .
Тази система Ебокс е била много добра, но и много е изпреварила времето си! В другата секция пуснах идея дали не можем да я възродим, защото Зентиал-а е тръгнал в съвсем друга посока.
Активен

sopata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Отваря ли ти се тестовия файл на php?
Активен

0101010101010101010101

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Нищо не се отваряше! Направо изхвърля файл за даунлоуд!

Този домейн и ИП са ми за експерименти и в момента други комбинации въртя на виртуалка и вече не може да се види нагледно какво прави. Отказах се да експериментирам с външни хранилища и други версии на Зентиал-а, освен с 12.04 и в.3.2, която се съпортва и си има абсолютно всичко необходима за целта. Трябваше ми по-ново ПХП и Апач заради 8-ма версия на Оунклоуд-а, но и в 7-ма си има всичко необходимо, освен, че не работи old_menu, но и dirrect_menu оправя този нов фейс заради тъчскрините на таблетите.

Сега имам проблем с логването в зарафата и нещо не правя както трябва и не стоплям какво! Проблема не е само при мен и в техния форум има много други с моя проблем, ама със зарафата днес и утре сигурно няма да се занимавам!

П.С. Мисля си, че тази тема ще и много полезна за някой който търси цялостно решение с лесно управление по уиндоуски и няма високи хардуерни изисквания, та модератора, ако може да промени заглавието на темата и да бъде за въпроси свързани с това решение, че ще имам и други питания свързани с него още.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Променено заглавие на тема
« Отговор #9 -: Oct 29, 2015, 09:39 »
Сам можеш да промениш заглавието на темата, като промениш заглавието на първото си мнение. Не е нужно да чакаш Нетер да види.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Благодарско Гога! Ще пробвам, но преди като съм пробвал не е ставало, но съм пробвал да променя заглавието та темата, а не на първото мнение!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
За сега приключих с уеб сървъра! Оунклоуд 7 си върви прекрасно. Към оунклоуда аднах самба споделените ресурси и си излизат като папки в главната му директория. Създава си нови файлове и папки с тях и никакъв дерт. Замаявам се в момента с мейл сървъра и там ми пълна Индия положението!
По "фабрични настройки" нагласих 3 юзверга. Прещат и приемат мейли от личния ми мейл в абв.бг. Нагласих и алиаси писмата към роот и постмастер да се отиват към единия юзверг, но ми изниква един друг въпрос дето не знам как да го проверя!
Сложил съм уебмин за да гледам къде какви записи и настройки прави зентиала и си настройва постмастера на виртуалния домейн към роот акаунта. Създадох два алиаса за постмастер и роот в зентиала и както казах, приемат и двата писмата на пощата на на създадения юзверг, но...... в постфикса има само един създаден алиас! Този на постмастера към роот акаунта, а другите ги създава някъде другаде в него си и се чудя, системните съобщения/мейли към роот акаунта за проблеми със сървъра и тем подобни, дали ще се отразяват към юзера в зентиала!!!?
Логично би трябвало, а и логично не би трябвало с други инстументи, освен с неговите си да се правят допълнителни настройки на тези работи!
Не съм сигурен дали успях да обясня правилно и дано съм бил разбран!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Как да му обясня на апача, че https://example.com и https://www.example.com са едно и също!!!?
На виртуалка на която ми вървеше сайта го бях направил с два виртуални домейна със и без www сочеши към една директория, но съм сигурен, че това не е правилния начин! Сега в Зентиал-а със създаването на уеб сайта създава и директория с името на уеб сайта в която да се пуснат файловете. Някъде в ДНС настройките ли трябва да се въведе или в конфигурационни файл на уеб сървъра, до който нямам достъп с неговите инструменти, а с уебмина и не ми се вижда много логичен този вариант, защото настройките би трябвало да се правят само от интерфейса на зентиала. За това се замислих, че би трябвало с ДНС-ите да си поиграя.
В конфигурацията на сайта имам това само:
Цитат
ServerAdmin webmaster@webhostserver.kronos-eood.eu

        ServerName kronos-eood.eu
        DocumentRoot /srv/www/kronos-eood.eu

        ErrorLog /var/log/apache2/kronos-eood.eu-error.log
        CustomLog /var/log/apache2/kronos-eood.eu-access.log combined

        # Custom configuration goes in this file
        Include /etc/apache2/sites-available/user-ebox-kronos-eood.eu/*

        # SSL
        SSLEngine on
        SSLCertificateFile    /etc/apache2/ssl/ssl.pem
Като сложа www пред името на сайта и ме праща в /var/www , webhostserver.kronos-eood.eu. Това име е си го "компилира" той от името на машината и името на домейна.
Активен

k0tka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Fedora 23, CentOS, Debian, OS X El Capitan
  • Window Manager: i3wm
    • Профил
Как да му обясня на апача, че https://example.com и https://www.example.com са едно и също!!!?

Alias?
Активен

"If you need an instructional video telling your users how to turn a machine off (http://windows.microsoft.com/en-gb/windows-8/how-shut-down-turn-off-pc), there’s something seriously wrong with your design." --  Andrew Gregory @ linuxvoice

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
ServerAlias *.domain.name

Извън това обаче имаш и SSL, а сертификата на какъв CN е издаден е божа работа - може и да стане, може и да почне да реве като се опиташ да отвориш http://www.domain.name.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Zentyal 3.2! Едно много добро и ценово ефективно решение за файлов сървър, рутер
Идеи и мнения
backinblack 2 2356 Последна публикация Nov 13, 2015, 17:27
от backinblack