Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 198719 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #720 -: Jul 20, 2020, 10:10 »
   Ако Доган придобие АЕЦ(което е много малко вероятно да стане)
,ще се вдигне страшен скандал. Това имах предвид.

Доган придоби съвсем законно на цената на един нов автомобил най-голямата ТЕЦ в страната и не стана никакъв скандал. Към нея се сдоби с частно пристанище и не стана никакъв скандал.

И за да е още по-забавно. В момента тази ТЕЦ от няколко години се преобразува в газова. Хитрягата даже няма да плаща въглеродни квоти. А и суровината скоро ще му е осигурена. Амекриканците може да спрат потока, но нашите тръби ги сложиха още миналото лято. Суровина за Доган ще има.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #721 -: Jul 20, 2020, 10:21 »
Май Мейк пусна тук една снимка на откраднати бази. Ако не е той, му се извинявам. Тая тема расте главоломно и трудно се ориентирам вече.

Ето малко по повода:

https://afera.bg/%d1%81%d0%bb%d0%b5%d0%b4-%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%be-%d0%b3%d0%be-%d1%85%d0%b0%d0%ba%d0%bd%d0%b0%d1%85%d0%b0-%d0%bc%d0%b2%d1%80-%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%be%d0%bf%d0%b8%d1%82%d0%b2%d0%b0/

Тия наистина са много аналогови. Малко става, като в един от най-любимите ми филми за всички времена. В него Сандра Бълок беше млада, прекрасна, а аз девствен чикибоец в киното. Не бе, не съм бил чекии в киното, ама за след това си мълча. И през целия филм някакви мафиоти я преследваха заради една дискета. През цялото време се питах, защо не презаписва на нова дискета и защо лошите не се сещат за същото.

Няколко години по-късно вече имаше широко Интернет и по нашите ширини. Разбрах, че не съм бил единствения, който си задава този въпрос.

МВР живеят в началото на деветдесетте. Щели да си откупват базата. А какво им гарантира, че пича няма да си остави копие? И какво стана, че държавата не преговаряла с престъпници? Или това важи само за щатите? Или и за щатите не важи, а аз съм гледал твърде много филми.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #722 -: Jul 20, 2020, 10:29 »
   Ако Доган придобие АЕЦ(което е много малко вероятно да стане)
,ще се вдигне страшен скандал. Това имах предвид.

Доган придоби съвсем законно на цената на един нов автомобил най-голямата ТЕЦ в страната и не стана никакъв скандал. Към нея се сдоби с частно пристанище и не стана никакъв скандал.

И за да е още по-забавно. В момента тази ТЕЦ от няколко години се преобразува в газова. Хитрягата даже няма да плаща въглеродни квоти. А и суровината скоро ще му е осигурена. Амекриканците може да спрат потока, но нашите тръби ги сложиха още миналото лято. Суровина за Доган ще има.

   Е как да е нямало протести за "частното пристанище",нали
Христо Иванов ходи там,блъскаха го полицаи,после имаше
групи във фейса,които се организираха и плажуваха и т.н.
   По отношение на АЕЦ -а: все пак има сериозна разлика между
ТЕЦ и АЕЦ, едно е да гръмне топлоелектроцентрала и съвсем
друго - ядрена. Рисковете са коренно различни.
Няма как капута Доган да придобие АЕЦ,ще започнат много сериозни
протести , ще опищят целия Европейски съюз и "величието" Доган
ще капитулира.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #723 -: Jul 20, 2020, 10:53 »
Още като видях онази снимка, започнах да се чудя, дали този е същия от Nra. После без да съм го отхвърлил категорично, започнах да се чудя, дали би могло да е съвпадение с протестите против властите у нас. Забележете, че Гешев има право до някъде с изказването си, защото това са протести против всички власти (даже и против четвъртата).

Макар разбира се да не съм съгласен с термина анархо-либерал. Либералната идеология по името си е мирна идеология. Анархизма е войнстващ.  Като цели си приличат, но са несъвместими като вода и олио. А и анархизма не иска непременно всеобхватна просвета, което е основата на либерализма.

Та докато се чудех, колко точно е възможно да е съвпадение, започнах да се питам и кой би платил за подобно нещо. Демократичната партия в САЩ очевидно обича да плаща за такива неща и после да хвърля вината на руснаците. Хитро. Но ние сме прекалено ниска топка за тях. Значи е по-скоро някой местен.

Прокопиев не  е. Няма интерес в това. Цветан Василев е сам и изолиран. В последните си две интервюта за TV1 и Дачков, само дето не се разрева в ефир. Едвам се одържа. Единствения все още мощен и много ядосан е Божков.

Мисля си ги тия дни тия работи, ама нямам нищо конкретно. Просто претеглям варианти. Тия дни научавам, че били пуснали клипче от спалнята на вила „Калина“. Източника се оказва Веселина Томова. Затичвам се натам да видя филмчето. И там попадам на статията, която пуснах по-нагоре.

Оказа се, че дъртата истеричка е писала поне десетина статии (трудно да се нарекат статии и дори дописки, ама нали е медия) по повода. И какво видях в едната:

https://afera.bg/%d1%85%d0%b0%d0%ba%d0%bd%d0%b0%d1%85%d0%b0-%d0%b1%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b4%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%bc%d0%b2%d1%80-%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%b8%d1%81%d0%b8%d1%8f-%d0%bf%d0%be/

Цитат
Да не пропусна г-н Цветомир Стефанов Найденов, който в периода 2011-15 г. продаваше голяма част от кредитните карти на верифицираните потребители в efbet.

В една от другите дописки има обвинение към Гешев, че е събирал рекет от... казина.

Този ми ти кракер е доста навътре с хазартния бизнес. Освен това повечето му послания са с просташки език, но има и едно по-дълго на доста чист и спретнат.

Колко точно е възможно да си добър кракер и да си хазартно зависим едновременно? Звучи като порок, който би те вкарал в затвора или гроба, далеч преди да удариш 7-8 институции.

И така изведнъж се оказва, че май-май съм имал право. Божков е платил на някой, който най-вероятно даже не е българин, за да не го хванат. А сега от негово име се гаври с държавата.

Има и още нещо забележително. Тези неща са подписани като Кюлев. Колко от вас помнят борчагата Кюлев? Може и да си го спомните, може и да не, но той беше от аверите на черепчето. Твърде много случайни съвпадения и косвени признаци има, за да си мисля, че не бълнувам и това е действие на Васо Черепа.

Между другото за едновременен удар срещу няколко институции се изисква внимателна подготовка и координирани действия, за да не се усетят навреме и да ги спрат. Което може би значи, че кракера далеч не е бил само един. Най-вероятно е добре сработена група.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #724 -: Jul 20, 2020, 11:00 »

   Е как да е нямало протести за "частното пристанище",нали
Христо Иванов ходи там,блъскаха го полицаи,после имаше
групи във фейса,които се организираха и плажуваха и т.н.
   По отношение на АЕЦ -а: все пак има сериозна разлика между
ТЕЦ и АЕЦ, едно е да гръмне топлоелектроцентрала и съвсем
друго - ядрена. Рисковете са коренно различни.
Няма как капута Доган да придобие АЕЦ,ще започнат много сериозни
протести , ще опищят целия Европейски съюз и "величието" Доган
ще капитулира.

Това е друго пристанище, яхтено, за да могат руски бандюги да му ходят на гости, без да преминават държавни граници. Между другото по време на протеста май имаше някаква руска шматка там. Даваха кадри от високо, където се виждаше на пристана яхта, която поне на око струва най-малко 10 милиона долара. Не се знае Доган или Пеевски да има такава. Имал е гости от север по същото време.

Пристанището, за което аз говорех е във Варна, огромно е и през него можеш да вкараш всичко от наркотици до самолетоносач без никой да разбере. Между другото Лукойл има подобно пристанище до сами летните сараи на Доган. Много е удобно. Хем да може да идват партньорите на теферич, в същото време в съседство да се разтоварва или товари стоката.

И защо реши, че ЕК или друг орган на ЕС ще каже нещо за частния АЕЦ на Доган? Няма той лично да го спира и пуска. За тая работа си има професионалисти. Атомната енергия е регулирана строго в световен мащаб. Има си агенция за целта. И тя е независима от ЕС, САЩ, РФ, КНР и който да е. Даже от време на време влизат в конфликти с всяка от изброените.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #725 -: Jul 20, 2020, 11:08 »
Забравих, посланията имат дробна отметка „Бъдете смели“. Някъде да сте я виждали?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #726 -: Jul 20, 2020, 15:57 »
Доган като си вземе АЕЦ-а, ще му събира кинтите от тока, а ще остави държавата да се грижи за отпадъците и доставката на горивото - така се прави. "Нашите" фирми на входа и на изхода на държавното. За какво иначе е тои напън за Белене - да ти направят евтин ток ли?!
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #727 -: Jul 20, 2020, 16:08 »
Доган като си вземе АЕЦ-а, ще му събира кинтите от тока, а ще остави държавата да се грижи за отпадъците и доставката на горивото - така се прави. "Нашите" фирми на входа и на изхода на държавното. За какво иначе е тои напън за Белене - да ти направят евтин ток ли?!

Държавна тайна е, че точно поради тази причина АЕЦ „Козлодуй“ е в зверска загуба. Вкарват им гориво на завишени цени, изкупуват им тока на понижени и за да е всичко наред, назначават парашутисти на космически заплати. Ако този АЕЦ беше частен, отдавна да е фалирал и ликвидиран.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #728 -: Jul 20, 2020, 16:09 »
   Абе хора,кой,кога и къде е говорил за приватизация на АЕЦ ?
Все пак става дума за милиарди.
И кой ще позволи на наглия турчин да придобие такива активи ?
Освен всичко друго,АЕЦ Козлодуй е обект,пряко касаещ
националната сигурност.
И,не на последно място: АЕЦ Козлодуй не е ТЕЦ Варна ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #729 -: Jul 20, 2020, 16:10 »
Нямат далавера да го приватизират. Иначе Ковачки ще изгуби стотици милиони всяка година.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #730 -: Jul 20, 2020, 16:14 »
Доган като си вземе АЕЦ-а, ще му събира кинтите от тока, а ще остави държавата да се грижи за отпадъците и доставката на горивото - така се прави. "Нашите" фирми на входа и на изхода на държавното. За какво иначе е тои напън за Белене - да ти направят евтин ток ли?!
 
Държавна тайна е, че точно поради тази причина АЕЦ „Козлодуй“ е в зверска загуба. Вкарват им гориво на завишени цени, изкупуват им тока на понижени и за да е всичко наред, назначават парашутисти на космически заплати. Ако този АЕЦ беше частен, отдавна да е фалирал и ликвидиран.

    А има ли поне някакви косвени данни,подкрепящи тази теза ?
Че АЕЦ „Козлодуй“ е на загуба !?!
Нали има официлни счетоводни отчети.
И би трябвало да се заверяват от одиторски фирми от ранга на
ПрайсУотърхаус,Делойт и други подобни ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #731 -: Jul 20, 2020, 16:18 »
... да се заверяват от одиторски фирми от ранга на
ПрайсУотърхаус,Делойт и други подобни ...

Това не бяха ли тия същите дето заверяваха на Лемън Брадърс?

Без майтап, но от 2008-ма насам, никой, никакво доверие няма в тези компании, след всички глупости, в които са замесени. Проявиха се и у нас покрай КТБ.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #732 -: Jul 20, 2020, 16:25 »
... да се заверяват от одиторски фирми от ранга на
ПрайсУотърхаус,Делойт и други подобни ...

Това не бяха ли тия същите дето заверяваха на Лемън Брадърс?

Без майтап, но от 2008-ма насам, никой, никакво доверие няма в тези компании, след всички глупости, в които са замесени. Проявиха се и у нас покрай КТБ.

   При Лемън Брадърс всъщност нямаше някакви гигантски
манипулации при заверките,системно подвеждане и т.н.
Такива имаше при Енрон, но тогава изгърмя много голяма
одиторска фирма: Артур Андерсен.
   Би трябвало да помниш това.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #733 -: Jul 20, 2020, 16:34 »
Прав си, точно в онзи случай изгърмя вярата в т.нар. рейтингови агенции, които и до ден днешен продължават по незнайна причина да съществуват.

Имиджа на одиторските компании се сриваше постепенно при множество по-малки скандали, сред които е и споменатата КТБ.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #734 -: Jul 20, 2020, 16:38 »
Сега се сещам, че все пак и тогава имаха участие. Обаче беше йезуитско. Тогава просто не завериха отчетите на Голдман Сакс, Сити и др. големи банки. Те най-вероятно и до днес нямат заверени отчети за онези периоди. Няма как да имат.
« Последна редакция: Jul 20, 2020, 16:40 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear