Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 198632 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1245 -: Feb 08, 2021, 12:08 »
Забеляза ли, че този във видеото казва, че противогазите ги изпитвали с https://bg.wikipedia.org/wiki/Циклохексан

Която молекула на циклохексана е много, много по-малка от един вирус. Колко е голяма - 6 въглеродни и 12 водородни атома. А един вирус е съставен от хиляди атоми (ако не и повече)......
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1246 -: Feb 09, 2021, 00:14 »
Понеже тия дни Ремо ме попита относно заговорите около извънземните.

Този „филм“:

https://youtube.com/watch?v=PeWKX8-a7Y8

Съдържа почти всичко, до което съм се докосвал по темата.

Но и преди казвах. Това ми звучат като клюки. Може да има истина, може и да няма, но не влиза в моите интереси. Работа с извънземни нямам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1247 -: Feb 09, 2021, 08:15 »
ААА споко ще му намерят цаката и на (почти) задължителното ваксиниране. Те даже вече почти са я намерили ... Понеже им се наложи защото най добрата ваксинация е като ги изкараш, да де ама един PCR тест за антитела е евтин и много точен а пък компаниите искат възвръщаемост плюс (яка) печалба. Аз отначало мислех че ще наблегнат на това че една ваксина вероятно (ще) защитата срещу повече варианти на вируса /щото квото си карал защитава само срещу квото си карал/ ама първо че това обяснения е много научно, второ че вероятно са тествали варианти върху различни таргет групи и (ИИ, data scientists или там к'вото ползват) им е казало че тоя подход е невървежен, а пък и те вече изтърваха духа от бутилката и пресата/борсата/конкуренцията раздуха че ефективността на ваксините спада при новите варианти на вируса. Предполагам затова се спряха на варианта Имунизационен картон/паспорт, и бабите по селата даже знаят, някой даже още си пазят тия картони още от бай Тошево време. Искаш да летиш, дай картона, искаш с рейс или влак или с градски транспорт, давай картона и те тава е - няма спасениени няма значение че си го карал и имаш антитела - ходи се разправяй с вогони ако си нямаш работа.

Даже май всяка година ще трябва се слага тазгодишната ваксина.... ама може и ежемесечно да го направят, ми така се няма само на жените да им идва всеки месец
https://www.pinterest.com/pin/188729040604470753/
« Последна редакция: Feb 09, 2021, 08:30 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1248 -: Feb 09, 2021, 09:14 »
И кой ти каза, че пи-си-ара е точен? При идеални условия е точен до 80%. При не чак толкова квалифициран персонал и добри условия, спада до тридесет. Но приемайки идеалните условия, означава двама на всеки десет с грешна проба. Това е всичко, но не точно.

Освен това докторите от доста време ни разправят, че това с антителата нищо не значи. Бързо могат да изчезнат, а и да не изчезнат, пак можеш да се заразиш от друг щам или дори същия.

Тоя вирус е мечтата на химическите концерни. Нищо не се знае със сигурност, може да те лови често и е широко рекламиран, без те да дават стотинка за това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1249 -: Feb 09, 2021, 09:37 »
Да, антителата не гарантират, че няма да се заразиш. Заразяваш се, но имунният отговор на тялото ти, ще е по-бърз, отколкото среща с непознат вирус. А от това в каква форма е тялото ти (строго индивидуално) зависи дали имунният отговор, който генерира ще успее да овладее заразата. Никой и нищо не ти гарантира, че няма да развиеш симптоми и усложнения.
Ваксината прибавя оръжия в арсенала на тялото ти да реагира адекватно и бързо на заразата. Това от гледна точка на индивида.
От гледна точка на масата от хора сваля брой заразени, брой разболели се, брой умрели... Едни такива незначителни неща...
Искаш да летиш, дай картона, искаш с рейс или влак или с градски транспорт, давай картона и те тава е - няма спасениени няма значение че си го карал и имаш антитела - ходи се разправяй с вогони ако си нямаш работа.
Да, вероятно за в бъдеще ваксинираните (с коя от ваксините? преди колко време?) ще имат по-лесен достъп до пътуване, събития (от доста време за концерти се натиска да се издават поименни билети, та там индустрията ще прегърне тази идея с радост) и т.н. PCR-ът едва ли ще го отхвърлят като вариант. Може си правиш тест през ден-два, може да се ваксинираш, когато, някой ден, се появят достатъчно количество ваксини за всички. Дори в момента никой не го ебе имаш ли ваксина или не - трябва да седиш в карантина.
Даже май всяка година ще трябва се слага тазгодишната ваксина...
Ама само през май месец ли?
Тазгодишната ваксина... Как ги измисляте тия неща!?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1250 -: Feb 09, 2021, 09:44 »
Казаха ни още в началото, че това не е грип, но е вирус от вида на грипа. Имунитета не е траен и трябва всяка година ваксина, точно, както с грипа.

А да. И в PCR-ът няма нищо евтино. Познавам хора (няколко), които имаха пари да идат в Гърция на море, защото са със стабилни доходи, но не им се даваха 120 лв. и не ги дадоха. Отидоха на нашето черноморие. А какво да говорим за хора с 650 лв. заплата или по-малко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1251 -: Feb 09, 2021, 09:57 »
   Аааааааа,ето къде е "заровено кучето"  >:D
Пфайзер,Байер,ГлаксоСмит-не-знам-кво-си и другите подобни уродливи корпорации
натискат за ваксиниране всяка година,за да имат повече приходи.

Бе що не си ебат майката  >:D >:D >:D
« Последна редакция: Feb 09, 2021, 09:59 от spec1a »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1252 -: Feb 09, 2021, 10:14 »
Ами ваксината на рашъните ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1253 -: Feb 09, 2021, 10:27 »
   Аз нямам абсолютно никакво намерение да се ваксинирам.
Повечето здравомислещи хора - също.

   Ако властта наложи насилствено ваксинация,да не вземе да се случи
нещо подобно на Френска революция  >:D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1254 -: Feb 09, 2021, 10:51 »
 ;D
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1255 -: Feb 09, 2021, 11:34 »
 ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1256 -: Feb 09, 2021, 17:36 »
   Ако властта наложи насилствено ваксинация,да не вземе да се случи
нещо подобно на Френска революция  >:D

Никакъв шанс. Малкото „толупи“, които не искат да се ваксинират, ще корумпират доктори. Останалите ще търсят връзки да се ваксинират с предимство. То вече го правят де.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1257 -: Feb 09, 2021, 17:56 »
Всички погрешно наричат това ваксина. Но няма нищо общо с ваксините. Препарата е съвсем друг, внася информаця в клетката и я кара да произвежда определен вид протеин. Това е намеса директно във физиологията на тялото. Някой правил ли е дългосрочни изпитания, какво се случва след това? Не е. Трябва да си луд, да вкараш това в тялото си. Но понеже го наричат ваксина, а около ваксините витае мита, че решават проблемите със заразите, се променя изцяло и погледа върху въпросното нещо. Препарат е, не ваксина. Не изпитан достатъчно. Който мисли, че няколко месеца са достатъчни, за да се изпита нещото и си го вкара в тялото, за мен е завършен идиот или с тотално промит мозък. Може би двете означават едно и също.

Казали това, казали онова! Някой да подложи на тестове тъй наречените ваксини, за да се увери, че са това, за което се представят? Не. Всичко се приема за чиста монета. Най-малкото е подозрително и човек трябва поне да се замисли
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1258 -: Feb 09, 2021, 19:17 »
Едва ли някой приема всичко за чиста монета. Рискове си има. Лично аз смятам обаче, че при ваксините има повече ползи отколкото евентуални теоретични поражения.
Параноята винаги е полезна до някаква здравословна граница. За теб, може би, страхът от бъдещи негативни ефекти да е по-голям от нормалното. Но всекидневно поемаме рискове за да продължим да живем в краткосрочен план - ядем индустриално произведена храна, пием, пушим, шофираме до работа и обратно, дишаме въздух...
Имаш си някаква своя позиция, пробвай да я защитаваш с аргументи, а не с директни обиди.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1259 -: Feb 09, 2021, 19:35 »
Всички погрешно наричат това ваксина. Но няма нищо общо с ваксините. Препарата е съвсем друг, внася информаця в клетката и я кара да произвежда определен вид протеин.

Хе-хе, ето кой не е запознат с последните тези на противоваксинаторите. Оказа се, че в САЩ било имало закон, който протежира ваксините. Отпускат се публични средства за тях и се поемат на бюджетна издръжка всички застрахователни искове за щети. Ето защо всичко живо (включително „инжекционната виагра“) се бутат да се запишат като ваксини.

Но реално погледнато, това, което са направили Файзър е същото като ваксините и хомеопатията. Позовава се на същата логика.


Едва ли някой приема всичко за чиста монета. Рискове си има. Лично аз смятам обаче, че при ваксините има повече ползи отколкото евентуални теоретични поражения.

Ами не. Някои хора¹ приемаме ваксините и хомеопатията буквално за патерица, която е безнадеждно закъсняло да бъде изхвърлена.




===
¹/ E, добре не познавам друг освен себе си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear