Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 198676 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1755 -: Aug 13, 2021, 21:45 »
Прочетох това тук:
https://www.flagman.bg/article/247401

За ковида иде реч. А сега, де? Подаряваме/продаваме 919 000 ваксини (сметнах ги с KCalc) и поръчваме 13 909 963 ваксини? Тъкмо 13 милиона отгоре? При все, че ясно се вижда- в БГ не се вързват на истерията, кой се ваксинирал-ваксинирал, и нещата отиват на "Е@ете си майката с тия ваксини"? Не сме ли го гледали същия сценарий вече:
https://www.dnes.bg/health/2010/01/18/syvetyt-na-evropa-shte-razsledva-szo-vyv-vryzka-s-a-n1n1.84335
?


П.П. Единственото хубаво в тая новина на бургаския флагман е, че австрийците ще правят истинска ваксина, с омаломощен ковид, а не като американците, англичаните и руснаците- генно инженерство. Само че, китайците това го направиха още миналата година.
« Последна редакция: Aug 13, 2021, 21:53 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1756 -: Aug 14, 2021, 00:06 »
Прочетох това тук:
https://www.flagman.bg/article/247401

За ковида иде реч. А сега, де? Подаряваме/продаваме 919 000 ваксини (сметнах ги с KCalc) и поръчваме 13 909 963 ваксини? Тъкмо 13 милиона отгоре? При все, че ясно се вижда- в БГ не се вързват на истерията, кой се ваксинирал-ваксинирал, и нещата отиват на "Е@ете си майката с тия ваксини"? Не сме ли го гледали същия сценарий вече:
https://www.dnes.bg/health/2010/01/18/syvetyt-na-evropa-shte-razsledva-szo-vyv-vryzka-s-a-n1n1.84335
?


П.П. Единственото хубаво в тая новина на бургаския флагман е, че австрийците ще правят истинска ваксина, с омаломощен ковид, а не като американците, англичаните и руснаците- генно инженерство. Само че, китайците това го направиха още миналата година.
Ако наистина сме поръчали толкова много ваксини, това означава само  едно - ще ни задължават да се "ваксинираме". Сега вече ще се лее кръв  :D
Поне от моя страна. А направя ли го, това означава, да хвана гората. А направя ли и това, единственото, което ми остава, е да тръгна след нещастниците, взели решението и сложили подписите и печатите под него. След това и шефчетата им, щото без тях нищо не се случва. Дано да стигна до последния, преди да ме гръмнат някъде.

Против грип не съм се ваксинирал и не помня, да съм го боледувал това някога. Набедения за пандемичен вирус не е по-опасен, нито по-заразен.
« Последна редакция: Aug 14, 2021, 00:09 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1757 -: Aug 14, 2021, 09:28 »
   Аз съм навит на направим група за натиск: да се спре с тези малоумия-маски,ваксини и т.н.
Ако докараме пред парламента наистина много хора и да са агресивно настроени
(като през януари 1997 г.),току виж управляващите клекнали ...
« Последна редакция: Aug 14, 2021, 09:35 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1758 -: Aug 14, 2021, 10:26 »
   Аз съм навит на направим група за натиск: да се спре с тези малоумия-маски,ваксини и т.н.
Ако докараме пред парламента наистина много хора и да са агресивно настроени
(като през януари 1997 г.),току виж управляващите клекнали ...
Аз съм навит да направим ударна група. Да проникнем в домовете на лошите нощем, да ги хванем за гушата и да им опрем стоманата до мекото. И да им заявим, че ако не променят политиката си, следващия път ще плъзнем острието. За този, който го е страх за живота му. Или ще му подпалим всички имоти, ако го е страх повече за имуществото му.

Става въпрос за живота ни и на  близките ни. Изобщо не мисля да се церемоня по този въпрос, нито да правя компромиси или да съм милостив.
« Последна редакция: Aug 14, 2021, 10:30 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1759 -: Aug 14, 2021, 10:57 »
А ей такава наглост, безочие и липса на каквото и да е приличие поне, може да ме накара да размажа  мутрата или да мина с ръба на обувката през пищяла на някого:

https://www.actualno.com/politics/doktor-tanja-andreeva-s-primer-az-govorja-za-detskata-smyrtnost-ot-gerb-se-smejat-snimka-news_1631084.html
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8796
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1760 -: Aug 14, 2021, 12:05 »
Аз съм навит да направим ударна група. Да проникнем в домовете на лошите нощем, да ги хванем за гушата и да им опрем стоманата до мекото. И да им заявим, че ако не променят политиката си, следващия път ще плъзнем острието. За този, който го е страх за живота му. Или ще му подпалим всички имоти, ако го е страх повече за имуществото му.

Става въпрос за живота ни и на  близките ни. Изобщо не мисля да се церемоня по този въпрос, нито да правя компромиси или да съм милостив.


Проблема е в това, че по този начин нищо няма да се постигне. И то не е само защото насилието поражда насилие. Ето насилието от страна на правителствата, те подтиква теб. Но нещата са далеч по-сериозни.

Истината е, че това е една от цените, които се плащат за това да си цивилизован. Каквото и правителство да изпратим, то ще продължава да прави същите неща по въпроса за този вирус. Ако случайно се опъва и поне не си дава вид, че прави нещо (това, в което раз-Бойко¹ беше майстор), то много лоши неща ще сполетят не само него, ами всички нас.

Едно е напълно ясно вече на почти всеки небредубеден и уплашен от болести. Тези мерки и всякакви други неизмислени още по никакъв начин няма да спрат този или който и да е друг вирус, бактерия или к~ъв ще да е вредител чак до полските мишки. Живота не може да бъде спрян. Но ние можем едновременно да се адаптиране (което не означава маски и ваксини) и да променим самия живот. И го правим постоянно, откакто ни има.

Както и да е, латино-американския сериал продължава и със затаен дъх очакваме следващите, безумни серии. Вчера си купих бира по 90 ст. в Лидъл.

Между другото ужасен магазин. Той и Кауфланд по време на пандемията са се превърнали в пълно отрицание на това, което бяха и което уж би трябвало да бъдат по време на пандемия. Вече никъде няма празни пространства, двама души не могат да се разминат. Тези магазизини са претъпкани със стока, много повече от приличното количество. В резултат на това и хигиената е пострадала страшно. Тези два магазина са най-мръсното нещо, което съм виждал след склад за въглища. Ако не се премахне минимум половината налична стока, няма никакъв вариант в тях да се поддържа дори минимална, някаква норма на чистота.

За липсата на каквито и да е отстояния между клиентите вече казах. За да е възможно клиентите да са отделечени един от друг, при тази ситуация, трябва да се допускат максимум двадесет човека вътре едновременно, като и това ми се вижда много. За Лидъл може би десет е лимита. Не бях влизал в тези магазини от година и четири месеца (от миналия април) и останах потресен. Никога повече не желая да вляза в тях дори да съм без маска. Австрийците от Шуорц ни вземат не за аборигени дори, с извинение за аборигените и маорите. За тях сме някакви кокошки в хале.


===

¹/ Използвам случая да благодаря отново на Джет за остроумното хрумване да нарече онзи човек раз-Бойко, макар аз да промених изписването, за да пасва на моя стил.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1761 -: Aug 14, 2021, 12:51 »
Въпросът е, каква цена сме готови  да платим за това, да сме цивилизовани. Не обичам насилието  и мисля също, че то води до още насилие. Но не се колебая да го използвам, когато реша. При мен е въпрос на решение. От гняв мога да ударя някого, но това е. След това спирам. Ако реша да употребя насилие, мога да стигна и до крайности. В повечето случаи бих удрял повече или нанасял повече вреди само за да дам урок. И точно поради тази причина бих употребил насилие срещу "елита" и  "ВИПа". Защото се самозабравят. Насилието ще постави обица на следващите, които ще искат да управляват и да се правят на спасители на нацията. Недосегаемостта ги направи не просто насилници. Недосегаемостта ги освободи от почти всякакви задръжки.  И това засяга няколко милиона души. Защо аз да имам задръжки? Народът е казал, каквото повикало, такова се обадило. Нямаше диалог, нямаше проучване, нямаше изследвания на медиците и всякакви други специалисти, нямаше анализи. Просто го направиха. При данни, които ясно показваха, че няма епидемия. Според нашите закони, според определението на СЗО и всякакви други. Нямаше. И въпреки това го направиха.  Тъй наречената епидемия им даде в ръцете безпрецедентна власт над хората. Властта корумпира. А абсолютната власт не само корумпира абсолютно. Тя е разрушителна. Незачитаща никакви ценности, традиции, разум, закони. Тя е като да дадеш в ръцете тояга с набити в единия край пирони на озверял за кръв варварин. Историята е показала, до какво се стига, когато имаш абсолютната власт в ръцете си. Бесилки, гилотина, набиване на кол, разпъване на кръст или на дибата. Аз ли трябва да се правя на цивилизован. Може, но когато насреща си имам хладен разум, данни, анализи, изследвания и тестове, положени усилия, за да се реши проблема, Нещо рационално. Тук няма такова нещо. Обявено е, че има епидемия и бам - ще в изатворим. Без никакво обоснование. За нашето здраве било. На практика, съсипват живота ни, бавно ни  убиват, убиват мечтите, убиват човешкото у хората - бавно. С какво това е по-различно от истрел в главата? И при това положение, защо аз трябва да се сдържам и да се правя на цивилизован?
Да си цивилизован означава как гледаш на света около теб, как го възприемаш, как изразяваш вътрешния си свят. Изкуството, музиката, способността да се насладиш на шума на вятъра в дърветата или на морските вълни. Да гледаш залеза и как се изменя светлината и цветовете, докато не постигнеш абсолютен покой и мир в душата си. Да благодариш за всяка една приятна емоция, всеки ден, за това, че те има. Да можеш да се усмихнеш на човека до теб, дори когато те боли или ти е криво за нещо, за да го ободриш. Да си радостен, когато можеш да даваш. Да слушаш, да чуваш, да разбираш. Това е да си зивилизован. Да си човешко същество.
Но е важно, когато се наложи, да посегнеш и към меча. Хората са го казали - искаш ли мир, готви се за война. Опитаха се да ни научат, че мира е даденост и че ние само трябва да тичаме и да ги избираме, за да е всичко наред. Но не. За мира, за живота, за всичко, което изброих ред и половина по-нагоре трябва да си готов да воюваш и ако е нужно, да проливаш кръв. А колебанието само удължава настоящето.
Готови ли сме да платим със собственото си изчезване, само за да сме цивилизовани. Мисля, че японците са разбирали чудесно това. Били са изключителни воини, но и надарени с фин усет за красивото и са се опитвали да го изразят и да се усъвършенстват в това. Еднакво способни с меча, но и с четката и мастилото.
« Последна редакция: Aug 14, 2021, 12:55 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1762 -: Aug 14, 2021, 13:26 »
Цитат spec1a:
" Аз съм навит на направим група за натиск: да се спре с тези малоумия-маски,ваксини и т.н.
Ако докараме пред парламента наистина много хора и да са агресивно настроени
(като през януари 1997 г.),току виж управляващите клекнали ..."

Тоя метод вече го овладяха, излизат неканени по средата бабикяновци, хаджигеновци и христоивановци и двойна кирия- хем изглеждат като внушителна партия на протеста, хем вкарват всичко пак в старото русло.

Според мен в пъти по-ефективно би било, ако всеки гражданин с достъп до интернет всеки ден да пише по 4-5 жалби (по ел. път) до всичките имейли на всичките органи на държавно управление и съдилища. И то в културен вид- "уважаеми г-н министър на нещо си, маската ми пречи да дишам, моля да отмените заповед еди си коя.."..
Имаше нещо подобно. Много адвокати бяха напускали в началото на тая режисирана истерия жалби в административния съд- София град срещу първата ковид-заповед. По имейл. Тогава ги отсвириха, че не било подписано с ел. подпис. А после врътнаха друг номер- пуснаха друга заповед и първата вече не беше актуална и няма какво да жалиш. Ама като се задръсти системата с жалби..Но не е пречка и на хартия- всеки един гражданин може да сътвори нещо подобно, щом има желание. Въпросът е, че такива разговори си ги водим 4-5 човека, а обществото буквално хърка зимен сън. Всеки чака някой друг да го оправи. И ни оправят де.

А ей такава наглост, безочие и липса на каквото и да е приличие поне, може да ме накара да размажа  мутрата или да мина с ръба на обувката през пищяла на някого:

https://www.actualno.com/politics/doktor-tanja-andreeva-s-primer-az-govorja-za-detskata-smyrtnost-ot-gerb-se-smejat-snimka-news_1631084.html

И в дружески смях противните иБриков и безпарДончев. Отвратителни типове.
« Последна редакция: Aug 14, 2021, 13:40 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1763 -: Aug 14, 2021, 15:05 »
Според мен в пъти по-ефективно би било, ако всеки гражданин с достъп до интернет всеки ден да пише по 4-5 жалби (по ел. път) до всичките имейли на всичките органи на държавно управление и съдилища. И то в културен вид- "уважаеми г-н министър на нещо си, маската ми пречи да дишам, моля да отмените заповед еди си коя.."..
Тогава ще удвоят държавната администрация щото "работата е нарастнала" и пак ще платиш сметката. А и чиновниците ще открият как да правят филтри в мейла да отиват в кошчето (електронния вариант на Деловодството).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1764 -: Aug 14, 2021, 15:28 »
Според мен в пъти по-ефективно би било, ако всеки гражданин с достъп до интернет всеки ден да пише по 4-5 жалби (по ел. път) до всичките имейли на всичките органи на държавно управление и съдилища. И то в културен вид- "уважаеми г-н министър на нещо си, маската ми пречи да дишам, моля да отмените заповед еди си коя.."..
Тогава ще удвоят държавната администрация щото "работата е нарастнала" и пак ще платиш сметката. А и чиновниците ще открият как да правят филтри в мейла да отиват в кошчето (електронния вариант на Деловодството).
Филтриране, но тези неща не бяха ли с входящ номер? Не ти ли връщат писмо с този номер, ако пуснеш жалба?
Имам идея за Дружество с идеална цел по този повод  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1765 -: Aug 14, 2021, 15:58 »
* The release of Debian 11 "bullseye" is underway! #ReleasingDebianBullseye
* The Stable Release Managers have approved bullseye as Debian 11 and accepted it onto their support. The release files are signed and back with FTP masters!
* Say hello to bookworm: FTPMasters have created the next testing distribution, codename bookworm, as a copy of bullseye. It will get its first updates from the unstable suite in a few days time when the release cycle begins all over again #ReleasingDebianBullseye
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8796
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1766 -: Aug 14, 2021, 16:04 »
Ето го този гнусар:

Тома Биков пред „Обществен Контрол“

Само оправих кавичките, че тия май ползват M$ Word.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1767 -: Aug 14, 2021, 17:47 »
Ето го този гнусар:

Тома Биков пред „Обществен Контрол“

Само оправих кавичките, че тия май ползват M$ Word.
Този е много, ама много тъп. Десет годишно дете може да го вкара на кучето в дирника. "Целият политически елит" ? Детенцето сигурно ще го пита, защо г-н Биков се причислявате към политическият елит на България? Кои други г-н Биков са също в този елит?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1768 -: Aug 14, 2021, 17:53 »
Според мен в пъти по-ефективно би било, ако всеки гражданин с достъп до интернет всеки ден да пише по 4-5 жалби (по ел. път) до всичките имейли на всичките органи на държавно управление и съдилища. И то в културен вид- "уважаеми г-н министър на нещо си, маската ми пречи да дишам, моля да отмените заповед еди си коя.."..
Тогава ще удвоят държавната администрация щото "работата е нарастнала" и пак ще платиш сметката. А и чиновниците ще открият как да правят филтри в мейла да отиват в кошчето (електронния вариант на Деловодството).
Филтриране, но тези неща не бяха ли с входящ номер? Не ти ли връщат писмо с този номер, ако пуснеш жалба?
Имам идея за Дружество с идеална цел по този повод  :D

Точно, че ги завеждат. Което не пречи, разбира се, в един момент да слагат филтри. Ама ако освен по нета им го пуснеш и на хартия? Даже и да ги късат директно хартиите, не е с един клик като в мейла. А липсата на обратна информация (входящ номер) ти дава повод да пишеш пак, че и на по-горестоящ административен орган, с копие от първата жалба ;)

П.п. Не е толкова лесно да удвоят държавната администрация, нито бързо- само един нов щат да изготвят, ще мине поне кръгла година. Играл съм в такова хоро.. а през това време..
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1769 -: Aug 14, 2021, 18:12 »
А така и така си приказваме на тая тема ковидиотската, има един голям плюс от това- държавната администрация започна да работи с ел. подписи и по имейл. И това е необратимо, дори Гражданския процесуален кодекс промениха- някои дела вече се завеждат само чрез имейл и КЕП. Да, системата е отвратително бъгава, тежка и непрактична (за пример- в старата платформа на Имотния регистър правех справка за лице с два клика, с новата им платформа ми трябват поне 7-8), освен, че е правена за майкрософтски софтуер, но бъговете малко по малко ги изчистват. И връщане назад няма.
Активен