Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 198644 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8794
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2160 -: Nov 16, 2021, 11:33 »
Това малко като с, когато „Бърд“ написа, че Асен Василев има „отвъдморски“ сметки. Тогава разправях на моите хора, че не съществува милионер, който да няма такива. Тук е същата работа. Асен не е пренасял наркотици с този човек. Управлявал е парите му. Законно ли е? Законно е. Морално ли е? Според Асен е било. Според нас очевидно е друго, но той може просто да каже, че не е знаел. И дори може действително да не е знаел.

Както и да ги кръщаваме тези двамата, те са най-образованите управници, които сме имали и задълго ще останат такива, ако не завинаги. Над „Харвард“ просто няма. Следващото е някакъв галактически университет на гущерите, ако щете.

Това е качествена промяна. Не щем простака Боко, на ви училите глави.

Проводници ли са на американски интереси? Може би, а може би не. Някак си, около две и десета поради незнайни за мен причини, ЦРУ реши да ни върне на Путин. Не знам защо. Ама наистина не знам. Та в момента ЦРУ е само наблюдател, но не активно действащо лице. Ако да бе така, ни „Турски поток“, ни АЕЦ Белене щяха да се случат.

Забележете, че за „Турски поток“ те първа има да плащаме глоби, когато „Газпром“ започне да го пълни на повече от половината. Друг е въпроса, че „либерализацията“ на газа е като тази на тока. Никаква либерализация не е.

« Последна редакция: Nov 16, 2021, 11:36 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8794
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2161 -: Nov 16, 2021, 11:44 »
Между другото те са втората ми най-грешна прогноза, която съм правил. Първата беше за Кобурга. Не мислех, че този човек ще влезе в парламента. Не очаквах и един процент да има. Той взе над половината. Гонеше 60% и само ЦИК, и няколко други монархически партии му попречиха.

Точно тогава разбрах, че с народа ми не сме на една вълна. Или аз съм побъркан, или нещо му има на този народ. Първото можеше да е освидетествано, но бягам надалеч от психиатри ;)

Сега на тези им давах между 8-11%, колкото взеха „Атака“ и ББЦ на първо явяване. Социолозите им даваха още пет отгоре. Накрая се оказа, че и този път лъжат като дърти, „малцинствени елементи“ и дори минаха ГЕРБ.

Другите „протесни“ партии от първата минута говореха за канибализъм, но аз смятах това за истерия и нереалност. Е, оказа се, че политиците са прави, а аз греша жестоко.

И още нещо. Проверявайки резултатите (някъде половин процент не е преброен, което няма да промени нищо), се оказа, че любимия ми кандидат за кмет — Готи е последен. Обожавах кампанията му за столицата. Ама май и там беше последен. Готи беше това, което новата ми „любимка“ Луна не беше. Само дето последните му интервюта, които слушах, вече звучи като политик. Жалко!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2162 -: Nov 16, 2021, 14:24 »
Това малко като с, когато „Бърд“ написа, че Асен Василев има „отвъдморски“ сметки. Тогава разправях на моите хора, че не съществува милионер, който да няма такива. Тук е същата работа. Асен не е пренасял наркотици с този човек. Управлявал е парите му. Законно ли е? Законно е. Морално ли е? Според Асен е било. Според нас очевидно е друго, но той може просто да каже, че не е знаел. И дори може действително да не е знаел.

Както и да ги кръщаваме тези двамата, те са най-образованите управници, които сме имали и задълго ще останат такива, ако не завинаги. Над „Харвард“ просто няма. Следващото е някакъв галактически университет на гущерите, ако щете.

Това е качествена промяна. Не щем простака Боко, на ви училите глави.

Проводници ли са на американски интереси? Може би, а може би не. Някак си, около две и десета поради незнайни за мен причини, ЦРУ реши да ни върне на Путин. Не знам защо. Ама наистина не знам. Та в момента ЦРУ е само наблюдател, но не активно действащо лице. Ако да бе така, ни „Турски поток“, ни АЕЦ Белене щяха да се случат.

Забележете, че за „Турски поток“ те първа има да плащаме глоби, когато „Газпром“ започне да го пълни на повече от половината. Друг е въпроса, че „либерализацията“ на газа е като тази на тока. Никаква либерализация не е.

   Ами ти така ще оправдаеш финансистите и счетоводителите на
колумбийските наркобарони !?!
   По твоята логика !?!

   Между другото,май са погнали Хърсев (да обяснявам ли кой е той)
задето е въртял (част от) кинтите на Ружа Игнатова.
И квичи като настъпана пишка ...

---

   Естествемо, че Кирчо и Кокорчо са проводници на Хамерикански интереси.
Това  е очевидно и за имбецилите.

---

   По отношение на "гоУемата работа"  „Харвард“ :
И преди съм го писал: бившият президент Джордж Буш - джуниър също е
завършил „Харвард“  ,има IQ 91 (т.е. под средното).
И това не се отрича дори и в САЩистан

Или тати е шарил бецален "където трябва"
или...

« Последна редакция: Nov 16, 2021, 14:35 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2163 -: Nov 16, 2021, 14:49 »
   По отношение на "престижните" САЩистански
университети могат да се кажат още мноооооооого неща.

   Има случаи на добри спортисти (това не означава,че са и умни)
да бъдат приемани в баровски университети и то трудни специалности,
само защото са ... добри спортисти !
   Основно баскетболисти.
Те това не го разбирам - 2-метров,як,но тъп като слонски гъз го приемат
в Харвард или Принстън (или други подобни) !
« Последна редакция: Nov 16, 2021, 15:01 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8794
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2164 -: Nov 16, 2021, 15:09 »
Не оправдавам Асен Василев. Аз не бих прал нарко-пари. Ама чакай!

До преди девет месеца имахме наркопласьор от първо лице на третия най-висок пост в държавата!

И другата тъжна истина е, че не-мръсни пари почти няма. Ако се занимаваш с финанси, е много малко възможно да не работиш с мръсни пари. Част от професията :(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2165 -: Nov 16, 2021, 15:18 »
Друго казваш си е Международните Отношения в Масква.
Който и да дойде на власт (дори Радев да ви стане премиер), пак ще свири по американската свирка, както и Бойко купи не европейските самолети, това е положението.
А на Кирчо тате е агентче от ДС ама 100% - колко хора през соца си ходиха в Канада да си пишат трудовете и да си правят изследвания. Те за да те пратят в братска соц. страна, трябваше да си се клел, лизал и проучван (само за най-верни другари), камо ли за капиталистическа страна.
Гога, ако тати беше приел правата вяра, сега можеше и ти да си харвардец, пък макар и баскетболист.
Това, че си завършил Хардвард ти вдига акциите, ама колко СЕО-та, CFO-та от Харвард си видял да са само баскетболисти. Те и на Стоичков му дадоха в СУ-то някакви титли, ама какво от това.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8794
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2166 -: Nov 16, 2021, 15:30 »
Ще те изненадам ли, ако ти кажа, че моя пастрок беше партиен секретар?

Знаеш ли, какво стана?

Изхвърлиха го от партията на девети ноември. Не съм объркал датата. На девети, а не на десети стана.

Умря от алкохолизъм. Лека му пръст!

А това стана точно защото смяташе това за вяра. Тия дето не бяха заблудени като него, малко след тая дата се занимаваха с неща, които мен би ме било срам и гнус да правя.

Така, че в действителност съм признателен за идеализма на този човек. Така аз не си оцапах ръцете. Пък нека съм завършил в гр. Свищов с клизма. Поне знам, че съм там, до дето стигат възможностите ми.

Но все пак и бръшляна хич не е лошо растение, пък нека е плевел :P

п.п. Не. Сериозно. Наистина не им завиждам. Успели са някак. Тяхно си е. Аз си имам свой живот;

п.п.п. Дали ще са добри управници? Дано не съм прав, но се съмнявам доста. Дано аз не познавам властовата обстановка и да греша. Засега изгледите са нищо да не се промени. Не, че съм вярвал да е възможна промяна. Но, ако не друго, то поне ще се прави по западному. Източните, ориенталски похвати са омръзнали на всички.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2167 -: Nov 16, 2021, 17:16 »
100 дни ли бяха, 800 дни ли бяха, по аналогия, ще видим.
Нали хамериканците командват, ако след 100/800 дни няма напредък, 101% ДС ще е виновна  ;D

А за правата вяра..

https://glasove.com/categories/novini/news/enchev-posyvetva-koritarov-da-prieme-islyama

Само да вметна, че Толстой не е приемал исляма, това е същата простотия, като тази, която един бивш президент изцепи пред парламента, че Левски бил казал "Който ни освободи, той и ще ни пороби".
Хайде наздраве, колеги  [_]3
« Последна редакция: Nov 16, 2021, 17:21 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2168 -: Nov 16, 2021, 18:39 »
100 дни ли бяха, 800 дни ли бяха, по аналогия, ще видим.
Нали хамериканците командват, ако след 100/800 дни няма напредък, 101% ДС ще е виновна  ;D

А за правата вяра..

https://glasove.com/categories/novini/news/enchev-posyvetva-koritarov-da-prieme-islyama

Само да вметна, че Толстой не е приемал исляма, това е същата простотия, като тази, която един бивш президент изцепи пред парламента, че Левски бил казал "Който ни освободи, той и ще ни пороби".
Хайде наздраве, колеги  [_]3
Велизар Пенков Енчев е дипломат, университетски преподавател, журналист и бивш офицер от външното разузнаване.
Служи в Първо главно управление на Държавна сигурност от 1985 до 1989 г. и в Националната разузнавателна служба от 1990 до 1996 г.

Георги Стоянов Коритаров е български журналист. Смятан е от някои за представител на качествената и сериозна журналистика.
По време на следването си става сътрудник на Държавна сигурност (ДС) под псевдонима Алберт.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2169 -: Nov 16, 2021, 18:58 »
Е, и? Ще рече, ДС командва всичко и сега, нали?

П.П. Цитат: "Смятан е от някои за представител на качествената и сериозна журналистика."

А от някои е смятан за турска подлога.

П.П. П. И хайде, така и така се разписах, какъв е проблемът, че Велизар Петков Енчев е работил за Първо главно управление на ДС - да речем, тука проблема е според политическите тенденции, мръсен комунист, доносник, и т.н. Но къде е проблемът, че е е работил за НРС от 1990 до 1996? Вече демокрация, нямаме нужда от разузнаване? Западните партньори са ни достатъчни?

И затова написах в по-горния си пост "Наздраве", защото по тия въпроси никога няма да има една страна, нито в този форум, нито в която и да било и където и да било дискусия.  [_]3
« Последна редакция: Nov 16, 2021, 19:09 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2170 -: Nov 16, 2021, 19:10 »
Е, и? Ще рече, ДС командва всичко и сега, нали?

П.П. Цитат: "Смятан е от някои за представител на качествената и сериозна журналистика."

А от някои е смятан за турска подлога.

П.П. П. И хайде, така и така се разписах, какъв е проблемът, че Велизар Петков Енчев е работил за Първо главно управление на ДС - да речем, тука проблема е според политическите тенденции, мръсен комунист, доносник, и т.н. Но къде е проблемът, че е е работил за НРС от 1990 до 1996? Вече демокрация, нямаме нужда от разузнаване? Западните партньори са ни достатъчни?
Ти каза "вече" нали нямало ДС-та вече в Нова България всички били измряли и изчезнали, край на цитата. Само в забавачката ти няма ДС.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2171 -: Nov 16, 2021, 19:12 »
А в твоята забавачка всичко е комунизъм, ДС и така нататък. Аз съм порастнал отдавна.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2172 -: Nov 17, 2021, 10:00 »
   AAAAAAAA,реактивен,май те настъпих по някой мазол,а.



   Ти така и не успя да опровергаеш написаното от мен за Харвард и
другите "елитни" университети.Само се опитваше да иронизираш.

   Кое точно не е вярно,посочи.

   Очевидно,тъпи синчета на богати татковци влизат в Харвард и
подобните по "втория начин" (как да го кажа по друг начин),че и завършват !
   Откровено тъпия Джордж Буш - джуниър ( IQ 91 -. под средното),
е завършил Харвард и Йейл (в единия бакалавърска степен,,в другия магистратура).

   Kое не е вярно ?




   Егати университетите,егати пародията !
« Последна редакция: Nov 17, 2021, 10:03 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8794
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2173 -: Nov 17, 2021, 10:11 »
Спец., че е вярно, вярно е. Навсякъде по света богатите са по-„равни“ от другите. В любимите ти КНР и РФ е същото.

Само дето това не се отнася за Кирил & Асен™. Техните родители не са от висшето общество, а Асен например хич не мяза на баскетболист.

Вярно е, че бащата на Кирил е бил разведка¹. Но той е бил разведка на НРБ. В Канада е бил никой. Нещо повече, естеството на работата му изисква да е никой.






===
¹/ Приемам на доверие, защото вярвам, че Джет е проверил тази информация. От него я научих и звучи логично.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2174 -: Nov 17, 2021, 10:15 »
...
Който и да дойде на власт (дори Радев да ви стане премиер), пак ще свири по американската свирка, както и Бойко купи не европейските самолети, това е положението.
...

   Не бъди толкова сигурен.
Фидел Кастро направи преврат в Куба през 1959 г. и повече от половин
век показваше среден пръст на "великите" САЩистан.
   Куба е малка държава,с малки въоръжени сили, и само на 100 -на
километра от Флорида. ЦРУ за това време нищо не успяха да направят.
Над 100 опита да убият Кастро и ... нищо !
   ЦРУ се осраха тотално.
Ами Кенеди ? Щеше да прави десант (!) и  ... пак нищо .
Да обяснявам ли как свърши президента Кенеди ?


   Има вероятност,макар и малка, в България да дойде читав управник и да покаже на
САЩистанските мастии къде им е мястото  >:D
« Последна редакция: Nov 17, 2021, 10:17 от spec1a »
Активен