Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 169017 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1395 -: Jul 04, 2022, 15:32 »
   Искате ли да ви светна как могат да се оправят нещата ?
Ама да не вземете да подскачате ...

Ето как:
Гешев може да се "разболее" или "да му се случи случка".
Пеевски и Доган също(туй пусто наднормено тегло...).
Ако някой от прокуратурата  вземе да се "отваря" ... ами известно е,
че България е първенец по инфаркти и инсулти ...

Арестуват Б.Б. ,този път по всички правила.
И се почва.  >:D






Въпроси ?

Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1396 -: Jul 04, 2022, 15:45 »
...
Всъщност отначало Кирчовите ми бяха симпатични, заради едно нещо, което обещаваха да направят- съдебната реформа.
Съгласи се, че
1. Ние гласуваме за народни представители и трябва да се събере мнозинство, което да гласува такива промени в законите, че да се случи това.
2. Демокрацията е бавно нещо - може поколения да минат преди да се случи желана промяна. Зависи и от избирателите, и от избраниците.
3. За да се направи това, трябва значително парламентарно мнозинство, което не се случи. Оказа се, както ще се оказва и в бъдеще, че някои от избраниците ни са подставени лица.
4. Единственото, което знаем със сигурност за Кирил Петков е, че не го е страх. Това той го доказа. Но че е човек без никакъв опит в държавно управление, би трябвало да е ясно на всеки, който е гласувал за него. В този смисъл, К. Петков би трябвало да е оправдал доверието на избирателите си. За някои от очакванията, те трябва да проявят търпение.
Цитат
Е, не само се осраха в опити да изтикат каскета,
Мисля, че с това законодателство и с този ВСС, министърът на правосъдието все пак прави това, което е възможно. (Тя не е от ПП.)
Цитат
ами и с нелепите си (и тотално незаконни- да го кажа направо) арести на Боко и компания, ги направиха герои.
Е, чак пък герои ... Нека и те да видят ареста отвътре.  :) Да не припомням колко хора минаха оттам без свястни (дори и с нагласени, изчезнали по-късно) доказателства.
Цитат
Заемите и цените също.
Цените щяха да се вдигнат след Ковида и финансовите инжекции за справяне с икономическата криза, породена от него. Войната, обаче, нямаше как да бъде предвидена и дори и да беше, няма как тя да не доведе до ситуацията в момента, независимо кой управлява.
Цитат
Толкоз надупени послушковци в България не е имало от 30 години.
Това спеца ли го твърди?  :) Аз не съм съгласен. Чета, обаче, едни неща, дето ги твърди Гамизов по адрес на Асен Василев и ... не знам. Ще видим. :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1397 -: Jul 04, 2022, 15:56 »
laskov:
Цитат
...
Цитат
Толкоз надупени послушковци в България не е имало от 30 години.
Това спеца ли го твърди?  :) Аз не съм съгласен.
...



   И какво като и спеца мисли така ?
Нима не е вярно ?

Можеш ли да опровергаеш нещо конкретно,написано от мен ?
Или само се надуваш.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1398 -: Jul 04, 2022, 16:27 »
От 1944г. комунетата системно избиваха и изгониха елита на нацията (вкл. политическия елит) - сега се берат плодовете. Какво друго да се роди освен каскети и зелени чорапи. Ако не е Гешев, ще е някой друг.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1399 -: Jul 04, 2022, 16:31 »
Демек елита на нацията е навънка по света, а тука е талаша ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1400 -: Jul 04, 2022, 16:51 »
От 1944г. комунетата системно избиваха и изгониха елита на нацията (вкл. политическия елит) - сега се берат плодовете. Какво друго да се роди освен каскети и зелени чорапи. Ако не е Гешев, ще е някой друг.

   Айде пак "комунетата" виновни ...

Нима в държави като Чехия и Словения е нямало "комунета"  ?!?

Я обясни защо в горепосочените държави,за разлика от България,
жизнения стандарт вече е почти колкото средноевропейския,
и скоро ще надминат Италия по този показател ?
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1401 -: Jul 04, 2022, 17:57 »
...
Всъщност отначало Кирчовите ми бяха симпатични, заради едно нещо, което обещаваха да направят- съдебната реформа.
Съгласи се, че
1. Ние гласуваме за народни представители и трябва да се събере мнозинство, което да гласува такива промени в законите, че да се случи това.
2. Демокрацията е бавно нещо - може поколения да минат преди да се случи желана промяна. Зависи и от избирателите, и от избраниците.
3. За да се направи това, трябва значително парламентарно мнозинство, което не се случи. Оказа се, както ще се оказва и в бъдеще, че някои от избраниците ни са подставени лица.
4. Единственото, което знаем със сигурност за Кирил Петков е, че не го е страх. Това той го доказа. Но че е човек без никакъв опит в държавно управление, би трябвало да е ясно на всеки, който е гласувал за него. В този смисъл, К. Петков би трябвало да е оправдал доверието на избирателите си. За някои от очакванията, те трябва да проявят търпение.
Цитат
Е, не само се осраха в опити да изтикат каскета,
Мисля, че с това законодателство и с този ВСС, министърът на правосъдието все пак прави това, което е възможно. (Тя не е от ПП.)
Цитат
ами и с нелепите си (и тотално незаконни- да го кажа направо) арести на Боко и компания, ги направиха герои.
Е, чак пък герои ... Нека и те да видят ареста отвътре.  :) Да не припомням колко хора минаха оттам без свястни (дори и с нагласени, изчезнали по-късно) доказателства.
Цитат
Заемите и цените също.
Цените щяха да се вдигнат след Ковида и финансовите инжекции за справяне с икономическата криза, породена от него. Войната, обаче, нямаше как да бъде предвидена и дори и да беше, няма как тя да не доведе до ситуацията в момента, независимо кой управлява.
Цитат
Толкоз надупени послушковци в България не е имало от 30 години.
Това спеца ли го твърди?  :) Аз не съм съгласен. Чета, обаче, едни неща, дето ги твърди Гамизов по адрес на Асен Василев и ... не знам. Ще видим. :)


Аз също го твърдя. Американците им казват да пръднат, те се наакват направо. Примери колкото искаш.
Хайде приятна вечер!
« Последна редакция: Jul 04, 2022, 18:00 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1402 -: Jul 04, 2022, 18:17 »
Изобщо не ме бърка, дали някой ще ме нарече комунист, русофил, австралопитек, че ми хлопа дъската,  тъпанар или каквото и да е. Зная едно. Ненавиждам сегашните управляващи  и то толкова, че ако имам възможност, бих и пуснал по един между очите на тез предатели. Няма да се замисля повечеот две секунди, преди да натисна спусъка.

Изобщо не ме интересува, кой се опитва да си налага интересите тук. Русия, Китай, Англия, САЩ или Мозамбик. Който мога, ще го гоня, ако сгази лука. Ма понеже не съм в такава позиция, чакам да ми кипнат лайната толкова, че да зарежа всичко, включително и живота си и да си накупя повечко муниции. Тогава ще видите,  колко са силни и управляващи, и бивши такива, и как ще се наакат, когато им стане ясно, че някой наистина им е вдигнал мерника.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1403 -: Jul 04, 2022, 18:22 »
Словения - неуспешен опит за колективизация 1949- 53г.,  от тогава е започнала и либерализацията на икономиката, тогава са отхлабили и границите към Италия и Австрия (по онова време Тошко е искал да сме 16 република на СССР).
Чехия - когато са правили чешката пролет 1968 сме им пратили танкове за да угодим на руснаците (тошо е искал 16-та република за втори път), ние вече развитото социалистическо общество сме градили.
Да сравняваш България с тях е нелепо.
Народния съд разчисти терена за светлото бъдеще. Всички партии са зачистени и са останали каскетите. Такъв съд не е имало ни в Чехия, ни в Словения. Не е имало и Белене.
Очаквате някакви управници да се появат от Марс ли?! Същото и за предприемачи и индустрилаци (все мръсни думички). Дори новия внос няма как да работи.
Гумен Речев, Жан Виденов и пр. са преподавателите на днешните политици/икономисти - на какво очаквате да ги научат. Стари к?ви в нов бардак.
Сметките за плащане са дългички.
« Последна редакция: Jul 04, 2022, 18:28 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1404 -: Jul 04, 2022, 20:42 »
Да, Румен Гечев и Жан Виденов (особено последния) имат огромно влияние и подготвят кадри.

А тия тука, "Америка за България", дето раздават парички, са приятели на България, въобще не коват кадри, на които всички в България в момента им сърбаме попарата:

https://glasove.com/na-fokus/kak-amerika-za-balgariya-dava-milioni-na-mrezha-ot-medii-i-npo-ta-koito-promotirat-prodalzhavame-promyanata-i-demokratichna-balgariya

От себе си ще добавя, че и курнелата е на същата американска хранилка, макар и индиректно- чрез оръжейния износ за Украйна. Уж нямаше такъв, ама Кирчо се изтърва- "Кирил Петков: Кабинет на Радев бързо ще върне "Газпром" и ще спре оръжието за Украйна"
Кой ще я пусне тая да продава нататък, ако не пее в американския хор?
Боковите правителства 10 и отгоре години кой ги поддържаше, комунисти ли, руснаци ли, ДС ли, разни кагебета, или американците? То се видя за какво- южни потоци, аец-ове и т.н. не ни трябват, щото са руски. А има ли, няма ли полза от тях за България- няма значение, САЩ ги решават тия неща.
Хайде  [_]3 на всички!
« Последна редакция: Jul 04, 2022, 21:10 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1405 -: Jul 04, 2022, 22:28 »
...
А тия тука, "Америка за България", дето раздават парички, са приятели на България, въобще не коват кадри, на които всички в България в момента им сърбаме попарата:

https://glasove.com/na-fokus/kak-amerika-za-balgariya-dava-milioni-na-mrezha-ot-medii-i-npo-ta-koito-promotirat-prodalzhavame-promyanata-i-demokratichna-balgariya
...

Дори и да е така - разликата е че едните ги дават официално а другите под масата - схващате ли разликата (явно има какво да крият)

П.П. Даже са попрекалили малко - напр. какво общо имат Телерик с политиката (требело е да копират креативно, ама прав беше там оня от видеото за функционалната неграмотност и пр. регионални проблеми)
"ХVIII. Фондация “Америка за България” финансира Академия “Телерик” с 930 хил. лв."
то иначе навсякъде има по един двама от противниковия отбор - и у БСПьето имаше, и Догансарай там един го усмъртиха доброзорно, даже Гъзраждане имаха там един-двама (да не кажем всичките без фюрера) ваксинирани ама не ги накара да връщат копейките после

та  питам аз - и отговор не чакам
къде е списъкът с копейките и там поименно на кой колко са давали
сал една мома се опита да го разгласи и... видяхме к'во стана

Хайде  [_]3 на всички!
« Последна редакция: Jul 04, 2022, 22:34 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1406 -: Jul 04, 2022, 22:36 »
А де? Къде е списъка? Момата какво разгласи, каквото й спуснаха- нещо като сайтовете ua - изстреля нещо и толкоз, щом го казва, значи е вярно  ;D
Наистина не чакай отговор.
 [_]3 [_]3

П.П. Не съм фен на аферата, но и там има добри попадения:

https://afera.bg/wp-content/uploads/2022/07/KIRIL5590.jpg
« Последна редакция: Jul 04, 2022, 22:47 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1407 -: Jul 05, 2022, 10:04 »
Айде на евтинкия бензинец и нафтичка.................и на евтинкия хлебец.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1408 -: Jul 05, 2022, 10:08 »
...
А тия тука, "Америка за България", дето раздават парички, са приятели на България, въобще не коват кадри, на които всички в България в момента им сърбаме попарата:

https://glasove.com/na-fokus/kak-amerika-za-balgariya-dava-milioni-na-mrezha-ot-medii-i-npo-ta-koito-promotirat-prodalzhavame-promyanata-i-demokratichna-balgariya
...

Дори и да е така - разликата е че едните ги дават официално а другите под масата - схващате ли разликата (явно има какво да крият)

П.П. Даже са попрекалили малко - напр. какво общо имат Телерик с политиката (требело е да копират креативно, ама прав беше там оня от видеото за функционалната неграмотност и пр. регионални проблеми)
"ХVIII. Фондация “Америка за България” финансира Академия “Телерик” с 930 хил. лв."
то иначе навсякъде има по един двама от противниковия отбор - и у БСПьето имаше, и Догансарай там един го усмъртиха доброзорно, даже Гъзраждане имаха там един-двама (да не кажем всичките без фюрера) ваксинирани ама не ги накара да връщат копейките после

та  питам аз - и отговор не чакам
къде е списъкът с копейките и там поименно на кой колко са давали
сал една мома се опита да го разгласи и... видяхме к'во стана

Хайде  [_]3 на всички!

   Eeeeeeee,най-после си призна,че харесваш "Америка за България",
"Отворено общество" и тем подобните уродливи соросоидни организации.
« Последна редакция: Jul 05, 2022, 10:29 от spec1a »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1409 -: Jul 05, 2022, 10:23 »
Тъй и тъй сме в извънтемие...

Колко е хубаво да знае човек... напр. кога ще има слънчеви или лунно затъмнение /разправят даже че на някой това им спечелило войната/ или кога и къде ще падне метеорит, на някой това им коства живота а на други им оправя кариерата  ::)

https://www.168chasa.bg/article/6306394
Активен