Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165584 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1080 -: May 17, 2022, 11:24 »
Всички подбираме факти, които пасват на възгледите ни. Казах го веднъж тук. Човешка черта е. По-скоро ние е набито, докато сме били малки. Получаваме майчини ласки и одобрение, само ако постъпваме "правилно". Ако говорим правилните неща. Ако сме добри деца. Превръща се в модел на поведение и мислене. Да търсим одобрение, с надеждата да получим  внимание. И го прилагаме и към себе си. Лицемерна работа, ма какво да правиш  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1081 -: May 17, 2022, 11:27 »
Всички подбираме факти, които пасват на възгледите ни. Казах го веднъж тук. Човешка черта е. По-скоро ние е набито, докато сме били малки. Получаваме майчини ласки и одобрение, само ако постъпваме "правилно". Ако говорим правилните неща. Ако сме добри деца. Превръща се в модел на поведение и мислене. Да търсим одобрение, с надеждата да получим  внимание. И го прилагаме и към себе си. Лицемерна работа, ма какво да правиш  ;D

   Кажи го това на верующите във форума.
Да не ги споменавам поименно ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1082 -: May 17, 2022, 14:54 »
Пак казвам, това неговото не са възгледи а обяснява как работят нещата. Обяснява и китайците (що не могат да измислят неща) и евреите (как са си изпълнили предназначението и не е трябвало да правят държава, а да се смесят с останалите нации - ама те не), неграта и расите (сега щяха да го разпънат на кръст, ако беше жив), болестите, растенията, животните, парите, преражданията, лидерите, соц-а, фашизма (забележи умрял е 1925г.), обяснява религиите, енергиите, педалите, дори плешивите, йерархиите над нас и под нас.
Тесла е разбирал от токове, затова каквото го е видял го е направил (до толкова до колкото е разбрал какво е видял).
Имало е карта от 1841г. как ще изглежда точно светът след ПСВ, ВСВ, както и след третата световна война (Миролюба Бенатова е правила предаване даже за това), ама картата е свалена от мрежата. На територията на Източна Европа пише "Поле за политически, икономичесски и социални  експерименти" (т.е. Соц.-а), Щайнер обяснява и защо и как са направени тези карти и ги има някъде из лекциите му.
Обяснява за Космоса (например ядрото на комети и какво има вътре) без още да имало космонавтика.
« Последна редакция: May 17, 2022, 15:05 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1083 -: May 17, 2022, 16:38 »
   Ако говорим за китайците,достатъчно са изобретили: компаса,барута,
хартията,книгопечатането и т.н.
   В момента са май най-напред с квантовите компютри и квантовите
комуникационни технологии.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1084 -: May 17, 2022, 16:41 »
...
На територията на Източна Европа пише "Поле за политически, икономичесски и социални  експерименти"

Е то половин източна европа преля у западна - или като се изнесът там вече не е износ експеримент а на краен резилтат  :P

А кога приключва тоя експеримент? А нещо там за другия експеримент с брекзита нема ли? Те и на Ванга много неща и слагат в устата пост мортем (най-вече едни трибуквени агенции и даже не се усещат че по тоя начин сами се осветяват, щото много едностранно приписват и само каквото им отърва ..и напр. нищо за надписите по боеприпасите /напр. за тия новите губици/ дето поляците вече пишат 'за Катин' а холандците 'за МН17')

Edit: Наште можеха барем да дадът един лък, две стрели там 2-3 копия съответно с надписи "за Бат Баян" , "за Бат Кий"  а и нишан да турат вътре да ни върнат вече златото на Кубрат  :o

Та да разбираме че и Тесла е чел от тия записи... то тогава излиза че най-напред е Джони (Аатансов) - направил си компютър(а) и без да е чел, та кой е по-добър тогаз - тоз дето чел (по-скоро преписвал) или тоз дет сам се сетил?

П.П. И какво пише за плешивите, че то всички вървим натам? И там оня бившия вратар дето си присажда коса, сега брои ли се за плешив или не?
« Последна редакция: May 17, 2022, 18:28 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1085 -: May 17, 2022, 16:49 »
   По отношение на религиите:
Едва ли мога да кажа нещо ново,но все пак:

   При първобитните:
1.Астрални култове:  Богове на Слънцето,на Луната и т.н.
2.Анималистични култове:  обожествявани са силни животни - най-вече хищници.

   В по-ново време:
1. Хора с необичайни способности - напр. Исус и неговите факирски
изпълнения, повечето не са виждали такива неща ...
2. Хора с харизма и/или обикновени тарикати - напр. Рон Хабърд.

   Ако някой се сети нещо,което съм изпуснал,да добави ...
« Последна редакция: May 17, 2022, 16:53 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1086 -: May 17, 2022, 18:49 »
А нашио чиляк с теслъта къде е в тая "картинка" - по-близо до Щайнер или до Ванга?
Щото той освен четежи има и работещи машинки даже.
..и там оня великия филм - къде цел  кораб го изчезва(т)

До ни един от двамата. В най-добрия случай, той е визионер. Казвам в добрия, защото според мен този човек е просто медицински луд.

Не е изобретил нищо и няма някакви необикновени способности. Това, което притежава в повече, е единствено късмет.

Виж ти - никога не е късно човек да стане за рез... да научи нещо ново
https://hellolanguage.ru/na-kakom-yazike/na-kakom-yazyke-govorila-vanga/
Кстати, Ванга говорила исключительно на своем родном языке, югославском. Правда, в связи с тем, что женщина была слепа, она также владела основами языка слепых (благодаря букварю Брайля).

Днес това звучи като жлъчна, противобългарска пропаганда с марка Русия. Какъвто противобългаризъм може да избълва руснак, никой друг не може, включително ние самите.

Тяхната тактика е обратна на македонската. Онези казват — това е наше, а не ваше, взимаме си парцалките. А руснаците са директни — нищо не е ваше. Не го заслужавате, защото сте жалки.

Но в един друг свят това можеше да е истина. Ако Румъния и България под натиск на Сталин не се бяха отказали да се влеят в Югославия, можехме да имаме един малък ЕС, преди да го има самия ЕС. И можеше този малък ЕС да си съществува още, а да не свършва кърваво. И можеше българо-македонските отношения също да са по-цивилизовани, а не ние да сме крайно нетолерантни, а те да скандират — видиш ли бугарин, убии го, он е татарин.

А бе как па навремето сите "учители" за били се мъже а па напоследък са се бабички?

Ами защото до преди по-малко от сто години жените не са имали никакви права. И все още не много по-южно от нас, продължава да е така.

Но специално в българския случай не е точно така. Тук бабите винаги са били на почит.

а некой от третия пол нема ли? или още го чекаме?

По скоро по изключение.

Нека не бъда разбиран грешно. Аз съм напълно за тези хора да имат всяко едно право, което имат хетеросексуалните. Това включва, но не се изчерпва само до брак¹ и право на осиновяване.

Но това е психична болест. Разпространена болест е, стига от над 20% от населението в свободните държави, до два при дикатурите. Но това не е лечима болест и лудница не помага. Пробвано е.

Психичното здраве не е нещо, с което много хора могат да се похвалят. И аз не мога. Но то е особено важно, ако ще развиваш способности. Затова педерастите и лесбийките, не, че имат някакъв проблем, но нямат разположението за това.

Както казва Спеца — и аз искам негърски, ама имам, каквото имам. Това имам, с него ръчкам.

за Акаша и духовните учители - за тия ли иде реч?

В тая статия не са разбрали добре, за какво става въпрос.

Учените в последните тридесетина години теоретизират върху един проблем. И той е, как се раждат вселените? Трябва да има някакъв пренос на информация да речем през черните дупки, а такъв няма.

И така раждат термина — информационно поле.

Същите обаче са познати в окултизма от много отдавна и се наричат — торсионни полета.

А за да е съвсем весело, това е нещо, за което индийците говорят от десет хиляди години и го наричат… правилно позна — Акаша.

Всичко, което става на планетата (и не само, къде да е) се записва там и нещо не може да стане, ако не е било записано първо там. Това е онова, за което говори Тимнев в едно интервю дето съм ви пускал. Ние си представяме времето като нищо извиращо в миналото, протичащо в настоящето и отиващо в бъдещето. Обаче е точно обратното събитийния свят се заражда в бъдещето (информационното поле), пронизва настоящето и отива в миналато, където е просто едно бунище, няма нищо.

Малко повече ще говоря за това, когато спомена Щайнер.

 
===

¹/ Eвевнтуално с някакъв евангелистки като заместник на църковния, който така или иначе е непризнат, важи само гражданския.
« Последна редакция: May 17, 2022, 18:54 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1087 -: May 17, 2022, 19:40 »
   Иначе,има много сбъднати предсказания от писатели-фантасти:
Жул Верн - видеоразговорите от всяка точка на света,Хърбърт Уелс -
за появата на АЕЦ, Артър Кларк - за комуникационните сателити, и т.н.

Не работи по този начин. Той не е предвиждал, какви технологии ще се появяват, а какво ще се случва със самата планета и жителите ѝ.

Всъщност повечето още не се е случило, защото някои неща са за далечно бъдеще.

Ще пиша по-подробно в отделно мнение.

…не казва
нищо за кланетата на урода Борис-Михаил.

Борис не е и мой любимец. Трудно цар може да ми е симпатичен, пък този съвсем.

Но постави се на негово място. Идва Дънов и ти казва, че трябва да направиш този народ християнски, иначе и ти, и народа ти сте обречени завинаги.

Да де, ама в тоя народ има хора твърдо държащи на старата си религия, като това включва членове на семейството ти.

А на всичкото отгоре, ти си просто един неграмотен, средновековен монарх, който не знае нищо и не разбира от нищо, освен от въртене на меч и рязане на тикви.

И станала тя, каквато станала. Но бъди спокоен. Закона за кармата не е отменян и Борис ще си я изкупва. Всъщност вече е започнал.

   Исус,та Исус !
Дори да допуснем,че писаното в еврейските парцали е вярно,това
не го прави някакъв свръхчовек.

Правилно. Не е човек. Бог е.

   Пак ли трябва да го пиша: не е възкръсвал,просто защото не е умирал.

В по-общ план е вярно. Никой от нас, никога не умира. Живота е вечен с малки изключения.

   Някои индийски факири могат повече от него.
Хималайските йоги са на много по-високо ниво.

А дали? Да речем, че може и да могат да ходят по вода. Могат ли да нахранят хиляди с две риби? Могат ли да карат слепи да проглеждат?

А да вдигнат мъртви от гроба, могат ли?

Всъщност това за Лазар е малко по-различно (пак от Щайнер го знаем) и съм го писал, но ако се наложи, ще го пиша отново.


доп.
===

Севрюкова много ловко подбира факти,които пасват на нейните възгледи
и игнорира другите.

Не знам конкретно, за какво става въпрос. И мислех да напиша, че голямата заблуда на днешния човек не е невежеството му, а фактите. Фактите нито са имали, нито ще имат значение. Но това щеше да ти дойде в повече, а мен да ме вкара в обяснителен режим, защо фактите са нещо нищожно. Затова за сега няма да го споделям.
« Последна редакция: May 17, 2022, 19:48 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1088 -: May 17, 2022, 19:54 »
… дори плешивите…

Аз като виден плешо да питам за това. Не съм го срещал. И за педалите не съм. Знам, че по днешни разбирания го водят ксенофоб, но не знаех, че е писал нещо за педерастията. В началото на миналия век тя е била разпространена по-скоро сред висшето общество.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1089 -: May 17, 2022, 20:01 »
   Ако говорим за китайците,достатъчно са изобретили: компаса,барута,
хартията,книгопечатането и т.н.

Тези неща реално ги е измислил… дявола. Отново по Щайнер :P

Тук Джет има предвид начина, по който работи мозъка на китайците — чрез копиране.

Но, както ние на запад много добре знаем, чрез копиране може да се твори и се твори непрестанно. А те са по-добри от нас в това и ще ни задминат.

То, ако не беше копирането, реално нямаше да можем да измислим почти нищо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1090 -: May 17, 2022, 20:05 »
Плешивината - това е неправилно възпитание от дете.
Цитат
то тогава излиза че най-напред е Джони (Аатансов) - направил си компютър(а) и без да е чел, та кой е по-добър тогаз
Разбира се, че и той е чел от там (най-вероятно не си е признал). Знанието ни се дава и то когато му е дошло времето. Нали не си мислите, че ние сме се пръкнали от едни маймуни и или са ни донесли щъркелите и сме върха на йерархията. Както има по-низши видове от нас, така има и по-висши. Няма как всичко да се развива с еднакво темпо.

За педалите, Гога трябва да си стигнал вече до Азурите.
« Последна редакция: May 17, 2022, 20:21 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1091 -: May 17, 2022, 21:21 »
Цитат
   Някои индийски факири могат повече от него.
Хималайските йоги са на много по-високо ниво.

А дали? Да речем, че може и да могат да ходят по вода. Могат ли да нахранят хиляди с две риби? Могат ли да карат слепи да проглеждат?

А да вдигнат мъртви от гроба, могат ли?


А да създадат вселената могат ли? Гогата питаше че още учените се чудят как е създадена вселената... Ами процесът на създаването описано в дебелите ведически книги. Обаче Богът създава не само една (нашата)  вселена а безчислено множество вселени, след това те се унищожавт/умират и после пак се създават отново. Някъде даже бях пуснал картинка тук.


Колкото до магиите/свръхестествените неща/чудесата/йога_сидхите... То това са неща дълбоко заложени в този свят.. Заложени по подобие както е заложено електричеството. Незнам защо трябва да ни учудват.
« Последна редакция: May 17, 2022, 21:42 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1092 -: May 17, 2022, 21:39 »
…холандците 'за МН17'…

Ако ще пишат това по бомбите си, трябва да ги хвърлят по Украйна, а не по Русия. И не е зле да премислят втори път преди да стрелят по Русия. Щото и така са си под морето да не вземат съвсем да потънат. Вярно е, че руснаците за подобен грях ще платят доста, но тях главата не ги слуша и ще го направят без да мислят.

Наште можеха барем да дадът един лък, две стрели там 2-3 копия съответно с надписи "за Бат Баян" , "за Бат Кий"  а и нишан да турат вътре да ни върнат вече златото на Кубрат  :o

Нямаме причини да пишем точно това по бомбите си. По времето на тези Русия не е съществувала. Ако ще пишем нещо, то може да „за Волжка България“ или „за Балхара“. Но пък онова е трябвало да се случи, а и опосредствано ни се извиняват, като два пъти ни освобождават, втория път от нас самите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1093 -: May 17, 2022, 21:57 »
Плешивината - това е неправилно възпитание от дете.

Напълно възможно. Майка ми много работеше, прибираше се късно, не можеше да се занимава с мен. Реално съм се възпитавал сам. Започнах да оплешивявам на двадесет, но на двадесет и три косата ми взе да капе на кичури. Има логика.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1094 -: May 18, 2022, 08:26 »
Гога.. а бе ти на колко се ожени (да видим дали няма и друга логика:P
това в рамките на шегата - разбира се

Ами...  щом като: нещата са дълбоко заложени в този свят.. Заложени по подобие както е заложено електричеството. тогава значи и 20% гейове и т.п. е заложено, като електричеството и т.н. - свиквайте  :P


и по другия въпрос:
Shells in Ukraine,used by Ukraine. Wraak voor MH17 is written in dutch. It means " Revenge for MH17"

Another Ukrainian artillery shell with a personalized message for their Russian 'guests'...
"For Katyn 1940", refers to the Katyn massacre, when 22,000 Poles were murdered by the Soviets after the Nazi-Soviet invasion of Poland.

П.П. А тоя въпрос остана отворен - тия с присадките сега водят ли се плешиви или не (за перуките няма какво да говорим - отдолу са си плешиви)
П.П.П. Отдолу - има се предвид под перуката  :P (ей замалко да забравя за тия 20 % ей - остарявам)

П.П.П.П. И сега сюблимния въпрос - А бе какво казват там йогите и т.п. експерти: размерът на паламарката има ли там значение.. или марката?
« Последна редакция: May 18, 2022, 08:37 от remotexx »
Активен