Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165585 пъти)

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1170 -: May 29, 2022, 15:51 »
А, сега като дойде евтинкия газ, цените на всичко ще паднат раиш'ли............
А, преди малко дойде и друга новина. Не е само газа, вече и за нефта - от ЕС съветват да не се приема нефта който идва с танкери, а само по тръбопровода. Това заради Унгария която получава нефт по тръбопровода Дружба, и България която трябвало да замести руския нефт с друг до 2024-а. Не знам дали у нас също има тръби за нефт. Но едва ли нефта от по-далечни места ще е по-евтин, а и за да не е от най-далечните трябва да се променят инсталациите в НХК. Така че и откъм горивата ще има повишение, да благодарим на ЕС за което.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1171 -: May 29, 2022, 17:26 »
Швабите можеше поне преди 10г. да построят един терминал да плашат руснаците и да искат още по-ниски цени, ама този номер само гърците го владеят.
Хърватска ще разширява вече съществуващия терминал.
Явно и за диверсификация на доставките нищо не разбират фрицовете, а и дружинната баба Меркел ги баламосваше всички тези години.
Вкараха си го сами с антиамериканска реторика, сега блеят жално. Същото стана и с шистовите газове в БГ, сега Путин се смее с новия замък в Сочи, а носовете на империалистите са натрити.
Сега швабите щяли да правят 6 терминала, а в Европа се готвили 400 проекта по темата- трябва да ги кръстят Михаля 1 и 2.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1172 -: May 29, 2022, 17:39 »
   За не знам кой път го пиша.

"Войната" между Русия и Украйна е конфликт,който тлее от десетилетия.
Просто в последните месеци ескалира.

   Откъде-накъде евроГейския съюз трябва да се намесва,да налага санкции и т.н. ?!?
Така се прецакват икономиките на всички страни членки !



А провокаторите - ЦРУ,кръгове в Белия дом и т.н. - да си ебат найката   >:D >:D >:D
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1173 -: May 29, 2022, 17:55 »
Щото вие сте следващите и Молдова, Грузия, Литва, Латвия, Естония, Полша. Финландия и Швеция взимат вече мерки, Казахстан опитаха вече дебелия.
Путкин си иска Варшавския договор обратно. Да знам, това ти носи оргазъм, ама някой друг път.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1174 -: May 29, 2022, 18:44 »
Джет, ако ние и изброените от теб държави сме следващите, значи файда никаква от мерките на Швеция и Финландия да влизат в НАТО. Литва, Латвия, Естония, Полша са си в НАТО, ако са следващите, значи НАТО няма да ги опази, така излиза, кел файда от НАТО за Швеция и Финландия.
При нас не обстрелваме руско население с гаубици, ракети и миномети с години. Нито пък в изброените от теб държави го правят.
« Последна редакция: May 29, 2022, 18:48 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1175 -: May 29, 2022, 22:07 »
Надявам се, някой ден да разбера, защо @jet е толкова надъхан срещу всичко руско, та чак и епитети им хвърля. Признавам, че съм леко предубеден към САЩ, но моето поне не избива леко на фанатизъм.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1176 -: May 30, 2022, 00:06 »
Ама леко, чак ти се е замъглило мозъчето.
Аз пък не разбирам какво се плюнчите по Русията - поне една причина не мога да намеря, а и вие не казвате. Ясно че спеца-а е от Симеоновската школа (служебна любов), на Ник родата е руска - кръвна любов, ама ти, най-вероятно жертва на партийна/родителско-учителска пропаганда?!
« Последна редакция: May 30, 2022, 00:08 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1177 -: May 30, 2022, 08:04 »

.. на Ник родата е руска - кръвна любов..

Инфото от МИ-6, предполагам.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1178 -: May 30, 2022, 08:38 »
Дори да ми се е замътило мозъчето, достатъчно съм живял, та да видя, какви ги върши световната полиция САЩ, където и да иде. След това е хаос, граждански войни и бедност. Не мога да се сетя за един-единствен пример, да се е случило нещо  хубаво. Поне дотолкова ми е ясен погледа.
А относно Русия... Ами какво за нея? Причините да нахлуе в Украйна са ясни. Казват ги ясно и почтени бивши американски военни или работили за някоя агенция.
Не видях да ги отричаш, въпреки, че се споменаха тук няколко пъти. Не видях да отричаш и какви ги вършат САЩ в Европа и региона. Значи си наясно. Не трябва да си с Русия, за да оцениш що-годе непредубедено ситуацията. И това е, @jet. Нито веднъж не съм казал, че симпатизирам на Русия или Путин. Но понеже говоря срещу САЩ и лицемерието на западния свят, явно си си втълпил нещо. Това не означава, че не се надявам Русия да спечели в Украйна и да постигне целите си там. Надявам се, да спечели. Защото алтернативата може и да е ядрен конфликт.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1179 -: May 30, 2022, 09:20 »
...
Ясно че спеца-а е от Симеоновската школа (служебна любов)
...

   Пич,ако бях от "Симеоновската школа",щях сега да съм голям баровец бе!
Я скивай какви величия е родила - Бойко Борисов,Валентин Моллов,
Иван Гешев,Емил Кюлев (е,той е малко труден за рисуване в момента...) и т.н.

Пак се объркА ...








P.S. Все си мисля,че някога си се опитвал на морето да сваляш някоя
рускиня,тя не ти е пуснала,и ... си ги намразил всички ...
« Последна редакция: May 30, 2022, 09:29 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1180 -: May 30, 2022, 15:33 »
Дори да ми се е замътило мозъчето, достатъчно съм живял, та да видя, какви ги върши световната полиция САЩ, където и да иде. След това е хаос, граждански войни и бедност. Не мога да се сетя за един-единствен пример, да се е случило нещо  хубаво. Поне дотолкова ми е ясен погледа.
А относно Русия... Ами какво за нея? Причините да нахлуе в Украйна са ясни. Казват ги ясно и почтени бивши американски военни или работили за някоя агенция.
Не видях да ги отричаш, въпреки, че се споменаха тук няколко пъти. Не видях да отричаш и какви ги вършат САЩ в Европа и региона. Значи си наясно. Не трябва да си с Русия, за да оцениш що-годе непредубедено ситуацията. И това е, @jet. Нито веднъж не съм казал, че симпатизирам на Русия или Путин. Но понеже говоря срещу САЩ и лицемерието на западния свят, явно си си втълпил нещо. Това не означава, че не се надявам Русия да спечели в Украйна и да постигне целите си там. Надявам се, да спечели. Защото алтернативата може и да е ядрен конфликт.

Ами нашия соц. се разпадна например - в чийто лайна живяхме.
Съградиха Запада, който пречи на всички диктатори (олигофрени и освободители).

Кой западен свят бе приятел - има поне 20 западни държави освен САЩ - на Путин все Западът му е виновен (че то и България е на запад и Албания, дори Мароко). Корея, Япония и Австралия/Нова Зенландия като гледам ги броят към Запада - до тук с географските познания. Това е някакво имагинерно чудовище дето искат да настигнат, ама не могат- пълни комплексари.

А тези почтени генерали къде бяха когато бяха генерали, ами лаят сега от мазето. Тези са като Шрьодер, за няколко кинта и майка си ще продадат.
Генерал да ми говори за политика, що не говори за неща които разбира и е професионалист там- като например каква чудесна е руската армия.

Путин ще спечели нещо в Украйна, но цената за Русия ще е жестока.

А какво точно правят украинците, дето са им дебели главите - че не искат обратно в затвора СССР. Май само вие в България го искате (бензина да ви е 1лев). Гласувайте за Копейкинците и ще стане, ама трябва да се откажете от магистралите и мерцедесите на запада - не може и двете.
След Путин пак ще дойде Медведев и ще стане още по-зле - и пак руснаците ще плащат. Путин ще го обявят за предател и вкарал държавата в катастрофа (като всички предишни държавни ръководители).

А точно българите да не говорят за лицемерие, че пак станахме световно известни (като в предишните световни войни - истината/историята винаги боли, колкото и историците да я пудрят).
« Последна редакция: May 30, 2022, 15:52 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1181 -: May 30, 2022, 16:08 »
@jet, не се прави моля те, че не знаеш, какво имам предвид, като казвам запада. ЕС е безгръбначно животно и ясно се видя, кой им диктува, какво да правят. На Канада също се диктува външната ѝ политика от САЩ. И какво остана от западния свят? Нова Зеландия? Твърде е далеч. Япония? Също. Австралия? Там положението е като при Канада.
Каквото направят онези баламурници, го прави цялото "цивилизовано" западно общество. Дори локдауните бяха в един ден в почти цяла Европа. Не е под команда всичко ли? Прогнило е навсякъде. А още повече се вижда, след като на власт дойдоха откачалките на демократите в САЩ. Един абсурд върху друг.

А на кой точно диктатор пречи  Запада? Че там е най-голямата диктатура. Облякла роклята на демокрация. Като че ли не виждаш, какво става.... Пак ли да ти давам за пример Трюдо? Или администрацията на Байдън, които директно и пред камери атакуват отделни личности с канали в YouTube, които имат по-голяма гледаемост от CNN или други подобни телевизии и са крайно критични към правителството и безумията им и призовават да се вземат мерки срещу такива и да се спрат.  Това ли е обратното на диктатурата? Цяло едно правителство е диктатора там. А да си чул, че наскоро направиха нещо, наречено Disinformation Governance Board, да се бори с дезинформацията? Само че познай, какво ще прави всъщност. Ще налага цензура. Пък големите медии, приятелски настроени към администрацията на  Байдън сипят доказани лъжи, но никой не ги обявява за дезинформация. Навсякъде където съм чел или гледал за това, правят аналогия с Министерството на истината. Знаеш от коя книга. Която впрочем също искат да баннат в училищните библиотеки, ако вече не са го направили. За диктатура ли ще си говорим?

Що САЩ не идат да наложат демокрация на ОАЕ?

И само да допълня. На никой истински диктатор не пречи запада. Налагат санкции и натиск, но диктатора си стои, а от всички тези санкции и мерки страда народа на въпросната държава. Махат го, едва когато им пречи на външната политика или интереси или искат да заграбят ресурсите им.

Eто  нещо интересно са меката на демокрацията. Оказва се, че основателите на държавата са били против нещото наречено демокрация.
И други интересни неща се чуват от този човек.
https://www.youtube.com/watch?v=6tq_VDp2CKo

Ето ти и по въпроса за организацията дето ще налага цензура. Ако си направиш труда да го изгледаш, ще чуеш, как наричат управлението на Байдън режим. Да ти напомня на нещо? Някъде след 70 секунда е.
https://www.youtube.com/watch?v=YiIMVN687N4
« Последна редакция: May 30, 2022, 16:45 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1182 -: May 30, 2022, 18:30 »
Македония да спре с антибългарската риторика и глупостите, като тая, че цар Самуил бил македонски цар, и да влиза, където си ще, ако ще и оттатък ЕС.
Аз имам усещането, че с изтъкването на "българския проблем" като пречка за ЕС, макетата всъщност отклоняват вниманието на обществото от вътрешните си проблеми към външни.

Ей това за Македония:

https://youtube.com/watch?v=2UnTaH4PDnw

Около 45-та минута.

За Македония днес е виновна… България. И докато не си поемем вината и не си я признаем, няма да мръднем и на милиметър.

=*=

Казвал съм много пъти нещо. Четвърт македонец съм и въпреки това мога с основание да се наричам македонофоб. Тая земя ни е доставяла големи количества нещастия във времената ни на съвместно съществуване. Втория след Баязид виновник за поробване на България е отново македонец и носи звучното прозвище Българоубиец. И много подобни неща.

От друга страна решаването на македонските, религиозни въпроси един път става причина дунавска България изобщо да бъде основана, втори път да започне Възраждането и да се освободим. Така, че освен нещастия на тези хора дължим някой друг принос.

А те всъщност изобщо не желаят тези части от историята и силно подозирам, че и не знаят за тях. Чували са за Санде и до там. Ама и след Сандето имат история, а и той е по-скоро гръкоман подобен на „неразумния юрод“, не е някакъв повод за гордост.

Всъщност от нас искат светите братя, които нашите професори така и така не признават за българи и искат Самуил — най-слабия цар дето сме имали. Подарявам им го. Нищо, че е бил управител на видинска област преди да тръгне да регентсва. Той и без това не е много българин. Майка му е арменска еврейка (което значи, че и той е еврейн) и името му дори е еврейско. За какво ни е този?

Братята му са дори по-големи тъпаци и от него. Цялата фамилия не стават. Добре, племенника му бил написал на някакъв камък, че се чувства българин. Него ще го интегрираме, ще му дадем пашапорт, другите да ги вземат.

Да ги взимат.
« Последна редакция: May 30, 2022, 18:35 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1183 -: May 30, 2022, 18:43 »
Не дължа нищо на никого. Ако някой е решил да ме пороби, направил го е, защото така е поискал. Ако е решил да ни помогне да се освободим, също го е направил поради някаква причина. Ако дам на някоя баба, седнала на тротоара да проси, пет лева, ще ми дължи ли нещо?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1184 -: May 30, 2022, 18:44 »
Що е маке, све е юнак !
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.