Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70843 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #600 -: Mar 30, 2022, 17:37 »
Че и другите кораби, разните му танкери, карго, риболовни или пасажерски ще трябва да го мислят това с мините.
Хм! Някак се сещам, защо САЩ започнаха война с Виетнам. Теорията, че американците са потопили Лузитания, за да се включат в ПСВ има не малко поддръжници. И се питам, дали няма да стане някакъв "инцидент", който да даде повод за намеса на НАТО в Украйна.


Ох, не с Виетнам. Нещо ги  оплетох двете. То и повода за Виетнам е една плетеница...
« Последна редакция: Mar 30, 2022, 17:44 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #601 -: Mar 30, 2022, 20:24 »
П.С. ЪЪЪ,кашик,не мога да си обясня защо си Хамериканофил ?

А, вероятно, имаш обяснение защо е японофил или русофил и прекалената фил-ия ти е странна? Не може ли просто един човек да изпитва симпатии към некои ей така, необяснимо?


Мога да разкажа случка с мен, която би обяснила защо трябва да мразя циганите, но поради някаква причина аз не ги мразя (но не ги и филя).
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #602 -: Mar 30, 2022, 21:16 »
Украинското посолство избухнало с предложение- да сменяме имената на улиците, където са руското посолство и руските консулства, с имена "Свободна Украйна" и подобни.  Баси наглостта, тия от украинския "Десен сектор" нацапаха паметника на нашите опълченци в Болград, ограничиха там използването на българския език, късаха български знамена там, в Украйна, приехме им бежанците тук, че и  част от нашия скъсан бюджет отива за издръжката им, оня ден надраскали със символите на нацисткия батальон "Азов" Поморие, правят си демонстрации, а сега изнагляха и мозък да ръсят, улици да преименуваме за техен кеф, а нашите дриШльовци мълчат. че и разни  като Цицин в качеството си на свободни еврогейове писали такива писма в софийския общински съвет.
« Последна редакция: Mar 30, 2022, 21:17 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #603 -: Mar 30, 2022, 21:38 »
Ами за такова нещо павета по главите им ще хвърчат. Изобщо не ми пука, ако ще пукна тимберицата на такъв.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #604 -: Mar 31, 2022, 08:04 »
А пък Путин го били заблудили генералите раиш'ли.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #605 -: Mar 31, 2022, 09:28 »
Идеята не е нова. Страни като Полша, САЩ, Канада още преди месец прекръстиха улици, на които се намират руски посолства и консулства с имена като „Бандера“ и „Свобода за Украйна“.

А вчера в ООН американците най-нагло обвиниха руснаците, че създали продоволствена криза. Руския посланник им е отговорил почти това, което аз бих им казал — те дърпаха Зеленски за уя да дразни Путин, те наложиха безогледни, невиждани дори през Студената война санкции и сега Русия е виновна за продоволствената криза.

=*=

Имаше въпрос към мен. Защо толкоз много обич, една жена не ми ли стига? Ами може и да стига. Определям се за „фил“ на народи, от които ние лично сме видели много добро (като Русия или Германия), народи, в които съм видял уникални черти, което не изключва вече цитираните, народи, които са способни (според мен) някога да поведат човечеството към по-добро.

Последното е само надежда, досега почти не се е случвало.

Има народи, които са ми определено неприятни. Не виждам дори една, тяхна хубава черта. Такива не крия, че са ми гърците, французите и англичаните. Особено от последните почти мога да си призная, че ме е страх, което ефективно ме превръща в англофоб. С последното се боря да го преодолея. Страха е най-лошия съветник, мога да го нарека най-големия грях, макар да не е в списъка с греховете.

Има народи към които не тая особена симпатия, но нямам и причина да не ги харесвам. Такива са повечето. Например индийците и китайците са ми безразлични. Имат огромна история, вероятно имат и някакво бъдеще, в настоящето се представят горе-долу. Но не мога да открия нещо, за което много да ги харесвам или нещо, за което да са ми особено неприятни.

=*=

За американците на теб лично съм ти отговарял към сто пъти на този въпрос. Но сега ще те изненадам. През по-голямата част от живота си бях американофоб. Израстнах зад желязната завеса и американците бяха насочили ядрено оръжие към дома ми. После падна пустата завеса и не стана много по-добре. От американците виждахме как нападат Ирак (през деветдесет и първа), а по-късно и Югославия, като през цялото време не спряха да сеят терор в Ю. Америка.

И към нас не бяха особено добрички. Назначаваха ни корумпета, които разрушаваха страната ни. Организираха ни хиперинфлация, която направи всеки българин просяк. Едно добро ни сториха и това беше паричния съвет (познат като валутен борд). Ама май сами не вярваха, че ще сме горе-долу единствената страна, дето тази идея ще проработи. Например в Аржентина (харесвам аржентинците и не е заради Че) свърши с бягство на президента от покрива на президентството, докато го гонеха да го колят с брадви.

Можеш ли да се досетиш, какво промени мнението ми?
« Последна редакция: Mar 31, 2022, 09:30 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #606 -: Mar 31, 2022, 12:07 »
...
И към нас не бяха особено добрички. Назначаваха ни корумпета, които разрушаваха страната ни.Организираха ни хиперинфлация, която направи всеки българин просяк
...

   Еееееееее,най-после призна очевидното !
Остава да назовеш и името на Основния организатор - гнусния Сорос.






   Може би не разбра напълно правилно написаното от мен.
Причинно-следствените връзки са очевидни: САЩистански уроди
(сенилния Байдън,сенатори,конгресмени и сенчести кукловоди)
притискат евроГейските мастии (урсули,макрони и други подобни)
да въвеждат санкции срещу Русия. Което пък води до значително
повишаване на цените на основни стоки -> пада стандарта на живот...
   Накратко: действията на управляващите в САЩистан водят до
значително понижаване на нашия стандарт на живот(вкл. и твоят).
Нали си икономист,трябва това да ти е ясно.

И при тези обстоятелства ти уважаваш уродливите кравари !



Ето как стоят нещата от гледната точка на независим наблюдател:
Две бивши съветски републики (Русия и Украйна) се джафкат,
укрофашистите тормозят рускоезичното население (основно в Донецк
и Луганск), руснаците им го връщат ...
От какъв зор  евроГейския  съюз трябва да се намесва !?!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #607 -: Apr 01, 2022, 10:12 »
Преди три дни в парламента отново обсъждаха предоставяне на военна помощ за Украйна. Ще излъжа, ген. Атанасов ли беше. Но някой каза от трибуната, че ако сме видели да бият някой на улицата, какво ще направим. И отговора беше, ще помогнем.

Обаче отговора на този въпрос е, че ще връчим нож на бития, за да може да заколя насилника. Това дали е правилното? Да превърнем „жертвата“ в насилник на свой ред. Жертва е в кавички не случайно. Щом има война, значи всички са виновни. Няма невинни. За да се стигне до нея, нещо генерално се е объркало и в двете страни.

Но продължавайки с алегорията на ген. Атанасов. Ако двама се бият на улицата, какво е правилното поведение? Не е да даваме оръжие на единия. То е да ги разтървем. Не знаем защо се бият, но е сигурно, че ще има пострадали.

Но второто е възможно единствено, ако преценим, че силите ни са повече от на двамата биещи се заедно. Иначе е невъзможно да ги спрем.

А всъщност, какво е законното нещо? Да викнем полиция. Тя е единствения опълномощен да действа в подобна ситуация.

И продължаваме да не знаем причината. Ако бития е изнасилил дъщерята на побойника, няма ли по-скоро да помогнем на втория?

Не е наша работа. Нито сме достатъчно силни да се намесим, нито някой ни е давал правомощия за това.

=*=

Продължавам с подсказките. Всичко, което си изредил като грехове (и тези, които аз съм дал) не са направени от обикновения американец. Те са направени от политиците им. Аз не разправям ли, че политиката е най-голямото зло измисляно някога?

И Сорос та Сорос. Ако погледнеш капиталите на този човек, той е много малка пионка в цялата игра. Незначителен е. Видим е. Но не решава той нещата. Той е само лице. Все едно като излезе Юксел Кадриев да каже, че олиото е станало 12 лв., той да го е направил, а не картела в маслодайната промишленост.
« Последна редакция: Apr 01, 2022, 10:14 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #608 -: Apr 01, 2022, 12:29 »
...
Продължавам с подсказките. Всичко, което си изредил като грехове (и тези, които аз съм дал) не са направени от обикновения американец. Те са направени от политиците им. Аз не разправям ли, че политиката е най-голямото зло измисляно някога?
...

   Ами именно обикновените американци са непосредствените извършители
на престъпленията.Именно те натискат спусъка на автоматите,бомбардират
с бомби и напалм невинни хора и т.н.
   Ако обикновените американци са истински представители на вида хомо сапиенс
(имам предвид следващи принципите на хуманизма) нямаше да изпълняват такива
заповеди,щяха да казват на заповядващите фатмаци:   ЕБЕТЕ СИ МАЙКАТА
и нямаше да стрелят,бомбардират и т.н.
   И какво,ще бъдат изправени пред военен съд ли ?
Имат много опции: могат да емигрират в някоя по-читава държава,да се
направят на луди и т.н. и т.н.



Е,какво всъщност представляват обикновените американци ?!?
« Последна редакция: Apr 01, 2022, 12:32 от spec1a »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #609 -: Apr 03, 2022, 20:30 »
То по тая логика.. значи викаш колега обикновените руснаци са виновни за войната... той вовата им викал НЕ та не ма те го отебали..

Ами именно обикновените руснаци са непосредствените извършители
на престъпленията.Именно те натискат спусъка на автоматите,бомбардират
с бомби и напалм невинни хора и т.н.
   Ако обикновените руснаци са истински представители на вида хомо сапиенс
(имам предвид следващи принципите на хуманизма) нямаше да изпълняват такива
заповеди,щяха да казват на заповядващите фатмаци:   ЕБЕТЕ СИ МАЙКАТА
и нямаше да стрелят,бомбардират и т.н.
   И какво,ще бъдат изправени пред военен съд ли ?
Имат много опции: могат да емигрират в някоя по-читава държава,да се
направят на луди и т.н. и т.н.

Е,какво всъщност представляват обикновените руснаци ???
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #610 -: Apr 03, 2022, 23:23 »
Обикновените руснаци, които получават едни пари от държавата (трохи от продажбата на газа), но понеже знаят, че не ги заслужават, боготворят този, който им ги дава и му позволяват да си прави каквото си иска...

Ама аз за друго дойдох. Лора Крумова каза виц: След като гледал Оскарите, Зеленски се обадил на Уил Смит и му казал: "Да знаеш само путин какви ги говори за жена ти! ..."
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #611 -: Apr 03, 2022, 23:45 »
Гледах я, случайно... Та азовците и многото други като тях използвали типично украински символи, които се внушавало, че са ала неквите. Повярвах, доверчив съм си, че момче пуснато от затвора и попаднало в ръцете на "Азов" става човек - справка с Вапцаров, тоя дето е от Банско.


Интерсното е, че на 99% от снимките с "бракувани" руски танкове, куполите ги няма. Голема реклама.



Не разбрах само журналистите кво толкова дъвчат - наште военни са вундеркинди, което е известно на целия свят (и вся осальная сволач) и затова ще им дадат веднага, на мига, новата обещана техника, ако само дадат наште остарели зенитки на братския украински народ. През времето докато се случва това, те ще стрелят с прашки по квото могат, а ако не могат - "да го духат бедните" както се казваше във филма.
« Последна редакция: Apr 04, 2022, 00:00 от malin1 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #613 -: Apr 04, 2022, 08:10 »
A ве нали украинската „армия“ беше освободила, де що има около Киев и всеки ден го рапортуват бодро? Как така се появи нова Сребреница?

Тия боклуци Зеленски и Кличко заслужават много шибане от много резняци.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #614 -: Apr 04, 2022, 08:42 »
   Ами именно обикновените американци са непосредствените извършители
на престъпленията.Именно те натискат спусъка на автоматите,бомбардират
с бомби и напалм невинни хора и т.н.

Прав си, че непосредствените извършители не са политиците. Това е така. Но забравяш, че народа (кой да е народ) много лесно се лъже. Казва му се например — този Садам е ужасен човек, отивате и го трепете. И вярват.

На теб не ти ли се е искало например да претрепеш Ердоган? На мен много пъти ми е идвало на акъл след негови изцепки, въпреки, че знам, че са празни заплахи и Ердоган е най-доброто, което може да ни се случи. И въпреки това ми се е искало много пъти да накълцам тоя гнусен тъпанар.

Защо? Защото в училище са ни казали, че турците са лоши и са ни поробвали.

=*=

Единия проблем на руснаците е, че преди да пратят тези осемнадесет годишни момчета, не им бяха казали, че украинците са лоши хора. И нямат никакъв мерак да ги бият. Докато на украинците от тридесет години им се обяснява, какви зли торбалани са това руснаците и те много смело се хвърлят в боя.

Когато имаш подавящо предимство от едната страна и безразсъдна смелост от другата, това е много добра рецепта за касапница.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4568 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2291 106440 Последна публикация Apr 23, 2024, 18:21
от Nik123