Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70672 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #645 -: Apr 06, 2022, 12:04 »
То няма ли контрол, мародерите нямат спиране маа ми стара.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #646 -: Apr 06, 2022, 12:35 »
Мадам . а най-хубавите фотографии стават от сателит.. ако знаете само какви камери имат последните модели (е не са чак Джеймс Уеб ама пак пада голямо намаляване и замъгляване за цивилни цели)

https://e-vestnik.bg/35662/nyu-york-tayms-satelitni-snimki-pokazvat-che-telata-sa-lezhali-v-bucha-ot-sedmitsi-vapreki-tvardeniata-na-rusia/

П.П. Навремето Горби имаше повече акъл, още като гръмна Чернобил и му беше ясно че няма смисъл да се крие всичко щото вече всички си имат сателити ..което и в мини сериала беше много добре отиграно,.. а тия сегашните го карат явно на принципа Чукча писател, Чукча не читател
..и що ли си мислят, че всички ще им се вържат на нескопосания сценарий.

   Не мога да разбера вас,Хамериканофилите; само мИнджев и Бакалов признавате и нищо друго !?!
Те са,викате,святата истина,пътя,живота и т.н.

Поне веднъж цитирайте някоя обективна и независима медия,мааму стара !
« Последна редакция: Apr 06, 2022, 12:37 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #647 -: Apr 06, 2022, 13:25 »
   Междувременно,кирчо-кокорчовите педали се гласят да ни набутат
с още няколко милиарда $ за още боклуци Ф16.
   На фона на сериозната икономическа криза и повишаващите се цени,
правителството пак ще пълни гушата на САЩистански дерибеи !

Да не говорим,че се забавя и доставката на вече поръчаните (и платени)
изтребители с близо година,нима няма клаузи за обезщетение при забавяне !



Май наистина ще трябва да свалим тези проамерикански мастии  >:D
Протести до дупка !
« Последна редакция: Apr 06, 2022, 13:27 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #648 -: Apr 06, 2022, 13:39 »
Протести ли?! Кютек трябва.
Ходих постоянно да протестирам против Борисов, а той заедно с онези от ГЕРБ се присмиваха и казваха, че няма да отстъпят и да си подадат оставките. С протести не става. Защо мислиш, че тези ще го направят? Видя ли, какво се случи с протестите в Канада? Военно положение и силови мерки. И не е само там.
Отдавна приключих с мирните протести, с мирния подход, с наведената глава. Вече пречи ли ми нещо, ако  ми е по силите, го изривам, без да мисля и секунда. Ако се опъва, хващам инструмента. Всичко останало е загуба на време.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #649 -: Apr 06, 2022, 20:52 »
Кирчовците наистина вече изтърваха коня. Гледах новините,  тия олигофрени от ДъБъ-то искали да гоним Митрофанова, Кокорчо пък се цепи, че ако ЕС вземел решение, ще сме спирали вноса на руски газ и петрол. Машалла бе, аферим, ЕС да решава вместо нас за нас. Наакаха се чак от дупене пред американците. Тия цървули и да изядат камъните, ще се изнесат бързо- единия в Канада, другия в някое НПО, третия ще си гледа частния бизнес и т.н., ами ние? Дъртака ще ни праща евтин газ с корабите? Бензина двойно нагоре? Ще слушаме тъпотиите на някакви от ЕС- да караме по-малко колите си, че да не подкрепяме руската икономика?  Да пищим до скъсване за инсценировката в Буча и да се завиваме с украински знамеца? Да сменяме имена на площади и улици за кефа на някой си, който мачкаше наше население там? Добре, че Орбан спечели в Унгария и там има здрав разум, със сигурност ще наложат вето на такива планове за нефтено и газово ембарго - за да се вземе такова решение, е необходимо единодушие, за щастие не стигат само урсулчета и макрони. Повтарям се, но както са тръгнали, наистина ще върнат Борисов.
« Последна редакция: Apr 06, 2022, 20:58 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #650 -: Apr 07, 2022, 08:20 »
Тьотката била нарекла Кирето — „чиновник“. Оня го взел много навътре, ударил го на чест и ще да я гони. Между другото ние втори път правим нещо, което друг не прави. Това е да отзовем нашия си посланник за консултации. На дипломатически език това означава обявяване на война.

Това с тези нефтове и газове ми е малко странно. До оня ден ни казваха, че ако вземем азерски вместо руски газ, щяло да ни стъпи едва ли не на половина. А от вчера разправят, че ще ни е с една трета нагоре спрямо руския. Нещо не схващам как се получи така. Нещо много лъжат тия енергийни „експерти“.

А относно Унгария, тя няма море. До нея руски газ и нефт могат да стигнат само опосредствено. Газа стига през украинските тръби, но те скоро ще секнат. Петрола не знам, как стига до тях, но сто процента и той ще секне. Орбан ще остане с пръст в устата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #651 -: Apr 07, 2022, 08:38 »
Всично с тия газове и нефтове са игри, мамата им стара. Пък тьотката явно е нагла, и не ги бръсне нашите за нищо. Само разузнават тука рашъните и влачат всяка нужна информация.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #652 -: Apr 07, 2022, 09:20 »
И да навлезем леко в сферата на..
Възможните отговори

А от друга страна
Търси се истинският
« Последна редакция: Apr 07, 2022, 09:28 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #653 -: Apr 07, 2022, 10:35 »
Ремо, Борисов така съветваше съратниците си, като се чудеха, какво да правят с някой неудобен. Да го осмеем, да го направим за смях пред всички.
Аргументи ли нямаш, та правиш същото? Ако ще Водим някакъв разговор, поне да е смислен. Неещата са сериозни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #654 -: Apr 07, 2022, 11:20 »
Ремо, Борисов така съветваше съратниците си, като се чудеха, какво да правят с някой неудобен. Да го осмеем, да го направим за смях пред всички.
Аргументи ли нямаш, та правиш същото? Ако ще Водим някакъв разговор, поне да е смислен. Неещата са сериозни.

На мен много лошо впечатление ми направи, че на митинга вчера се вееха и руски знамена. Нали уж Копейкин иска неутралитет? Защо се веят руски знамена?

Самата теза за неутралност ме дразни. Не трябва да сме неутрални, а всеки ден да работим за мир.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #655 -: Apr 07, 2022, 11:57 »
Което пък ме подсети за Путин и неговата денацификация. Факт е, че не е възможно да денацифицира Украйна. Украинците приемат нацизма като естествена част от техния национален идеал и като противоборство на Русия. Докато има украинци, ще има нацисти.

Реално всеки патриотизъм, национализъм и така нататък „родолюбства“ е нищо друго от зле прикрита форма на нацизъм.

Което ме връща пък на статията. Украйна не е филе и не е невинна. Ако Русия е котка, то Украйна е плъх, при това крастав.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #656 -: Apr 07, 2022, 12:06 »
Тия украинци ли са най-големите фашаги ? Егати и хората дето са.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #657 -: Apr 07, 2022, 12:45 »
Гога, не зная, защо сравняваш патриотизма и родолюбието с нацизъм. От това много лесно може да се стигне до разни меко казано либерални идеи и да си  не просто толерантен към чуждото, но и да го прегърнеш. И къде отива в тогава собствената ти идентичност, културата ти, като какъв се определяш? Като всякакъв или иначе казано никакъв? За какво би се борил тогава? Как би намерил хора, които да се застъпят за теб? Как би намерил хора, които да вярват в нещо и да вървят напред заедно за постигането му? Патриотизма, родолюбието и всички тези зачатъци на нацизъм, както ти ги наричаш, обединяват хората. Нацизъм не е да обичаш родината и културата си. Тя е да наказваш другите за техните. За това, което са. Така се претопяват нации. Да не сме нацисти, да сме толерантни. Виж, какво става в Германия. От един клас само едно дете е с местен произход. И така е почти навсякъде. Щото да не се покажели нацисти, отиват в другата крайност. Впрочем и нацизма и прекаленото родолюбие, което си е фанатизъм, са крайности. А те винаги трябва да се избягват.
« Последна редакция: Apr 08, 2022, 08:21 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #658 -: Apr 07, 2022, 17:47 »
Ами аз съм си либерал и определено искам изкореняването на национализма.

Нека има традиции, не съм срещу това. Нека всички сме различни. Това му е хубавото на света.

Но дори в твоя коментар си проличава основният проблем на родолюбството. Трябва да се обединявам срещу някого и трябва да търся защита от някого.

Не желая нито да нападам, нито да ме нападат. Не искам да играя тази игра. Св. Петър казва — ни елин, ни скит… Има предвид, че всички сме хора и всички сме Негови чада. Не трябва да се делим.

Ама онзи имал чалма и не ядял по една седмица задади Байрям, а другия бил жълт и много обичал сушени скакалци. За мен това не е от значение и искам да намирам общото с тях, а не различното. А, ако съм по-куражлия, сигурно бих опитал скакалеца. Е, изхвърлих се. Чак това няма да сторя.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #659 -: Apr 08, 2022, 08:29 »
Говориш за идеален свят, където хората ги е грижа един за друг. В такъв свят и аз не искам държавни граници. Обаче не живеем в такъв свят. В Париж има квартали, където не смееш да влезеш, ако си бял. В Германия мюсюлманите настояват германците да се съобразяват с религията им и искат направо промяна на законите.

Виждаш също, как се създава конфликт - да, създава се - хората започват да се изнасят от там, ние, добрите и цивилизовани жители на планетата сме толерантни и загрижени ( в което няма нищо лошо ) и започваме да приемаме бежанците. Само дето, бежанците се оказват почти изключително млади мъже. Което е най-малко подозрително. И семената на раздорите и бъдещи конфликти са заложени. Ей толкова лесно е да сееш хаос. В такава среда патриотизма и родолюбието са задължителни, а не пречки. Според мен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4554 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2291 106089 Последна публикация Apr 23, 2024, 18:21
от Nik123