Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 72786 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6228
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #900 -: Apr 29, 2022, 10:46 »
Не са нахални украинците у нас. Нагли са.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5308
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #901 -: Apr 29, 2022, 11:18 »
Еми сигурно.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3132
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #902 -: Apr 29, 2022, 15:59 »
A честито.. демократичния газ щял да ни излиза 40% по-скъп от диктаторския руски. Що ли ми се струва, че и демократичния всъщност ще е руски, само завъртян през няколко посредника, както за поляците и украинците? Немците ще плащат в рубли, нашите лизачи пак най-наведените.
Време е да си ходят.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3885
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #903 -: Apr 29, 2022, 16:51 »
   И от САЩистан напират "да помогнат" на Европа с танкери с втечнен газ.
И разбира се,безумно скъп ...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3132
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #904 -: Apr 29, 2022, 18:41 »
Тук-таме из сураттефтера почнали да летят призиви за протест на трети май в София, така ми каза познат, заради горивата и против оръжия за Украйна.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8813
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #905 -: Apr 29, 2022, 19:09 »
A честито.. демократичния газ щял да ни излиза 40% по-скъп от диктаторския руски.

На всичкото отгоре се оказа, че газа извличан с воден удар, не стига, че унищожава мястото, от където е извлечен, ами е още по-мръсен и от получавания конвенционално.

Трябва да побързаме със зелената сделка. Едно от добрите решения на ПППП беше това за батериите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5308
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #906 -: Apr 29, 2022, 19:57 »
То с тия войни оръжия тоци горива политики, работата става "мамата си тракала".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #907 -: Apr 30, 2022, 02:49 »
Ха да видим дали наистина ген. Герасимов ще цъфне в Украйна (Изиум) за да поеме командването, както се говори.
Това ще покаже дори на русофилчетата: че войната е топ приоритет на Путин, че войната не върви надобре до тук, че генералите/командирите не стават за нищо и трябва да се намеси. Всичко друго е пропаганда.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6228
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #908 -: Apr 30, 2022, 08:28 »
Така, както си се изказал, все едно всички русофили са за война.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3132
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #909 -: Apr 30, 2022, 09:39 »
Като си говорим за войната.. Има го на много места, но тук беше с цялото изявление, с видео:
https://www.dnevnik.bg/politika/2022/04/27/4340669_asen_vasilev_poziciiata_na_radev_za_orujie_za_ukraina/

Много коментирано изявление, във всякакви сайтове, и в коментари обръщат внимание на нещо, което отначало не ми беше направило впечатление - цитирам:
".."Позицията да се преструваме, че в тази война няма агресор, не работи. Ние не търсим конфликт, ние не търсим война, но когато тя дойде на нашия праг, ще я посрещнем и ще отблъснем агресора. И това трябва да ясно на абсолютно всеки агресор, независимо кой е той. Мачът, в който някой се опитва да ни казва какво да правим, да ни насилва, да ни изнудва, приключи", заяви той..."
 Последното изречение от цитата е направо ташак. Обаче- защо "когато тя (войната) дойде на нашия праг", а не "ако"? Някой ни подготвя за следващото прокси?
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3885
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #910 -: Apr 30, 2022, 09:41 »
...
Трябва да побързаме със зелената сделка. Едно от добрите решения на ПППП беше това за батериите.

   Как ли пък не !
   Би ли ти харесало да плащаш по 80 ст/квтч (сега дневната тарифа е 20 ст/квтч).
По толкова (че понякога и повече) плащат в Германия ,където "зелените" педали са
се разпищолили до невероятна степен; ще спират скоро всички АЕЦ, и пълнят
гушата със субсидии на всички собственици на всевъзможни ВЕИ паркове.
   Все още ВЕИ -тата (и особено батериите за съхранение) са абсурдно скъпи,
нека паднат до поносими нива,а ...
   Аз не съм съгласен от моите данъци да пълнят гушата на Цветелина Бориславова,
Иво Прокопиев  и тем подобни боклуци.

Горепосочените да го духат   >:D >:D >:D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8813
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #911 -: Apr 30, 2022, 14:19 »
Първо да кажа нещо, което много пъти съм казвал, но да повторя пак. Миролюбив съм. Ако бях роден по-рано и по̀ западно, щях да съм хипи, може би.

Но дори да не бях пацифист, отново бих приел тази война за грешка. Огромна грешка.

Смятам, че Путин е глупак, че я започна. Мисля, че имаше мирни начини да избие чивиите от украинските глави.

Смятам, че американците го изиграха втори път след мегдана да започне това безумие.

…че войната е топ приоритет на Путин, че войната не върви надобре до тук, че генералите/командирите не стават за нищо и трябва да се намеси. Всичко друго е пропаганда.

Това, което виждам аз, е една разпадаща се Украйна и една руска войска, която бавно и методично я овладява или поне нейната източна част, а също така не оставя западната на спокойствие.

Лошото е, че най-големия ми кошмар е на път да се изпълни. А той е великополския шовинизъм да се овенчае с огромен успех. Вече сме виждали, до какво води безграничен и необятен шовинизъм в центъра на Европа или по-точно броени километри по-западно от Варшава.

п.п. И не на последно място, леко се разстройвам от съдбата на Украйна, макар украинците да са си виновни за трагедията, която им се случва, а скоро най-вероятно и на нас. Все пак това е от по-почитаните васали във Велика България, а и ние им даваме държавност. Следи от българско присъствие все още има на терирорията им. Чувствам ги близки.
« Последна редакция: Apr 30, 2022, 14:32 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8813
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #912 -: Apr 30, 2022, 14:37 »
  Аз не съм съгласен от моите данъци да пълнят гушата на Цветелина Бориславова,
Иво Прокопиев  и тем подобни боклуци.

В момента плащаш на същите изроди в добавка на Ковачки и още по-голяма измет.

Каквото и да става, какъвто и строй да се възцари, винаги говедата ще са отгоре, а мен, теб, всеки обикновен човек ще ни клецат. Така е от пещерите насам и ще е така докато съществува политика, най-голямото зло случвало се на човечеството.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6228
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #913 -: Apr 30, 2022, 15:16 »
Според мен войната в момента в Украйна не е грешка. Казвал съм защо, макар и не за да поясня предното изречение. Русия нямаше да позволи НАТОвска държава и евентуални американски ( които ще се водят на НАТО ) бази на минути ракетен полет от Москва. При никакви обстоятелства. А това беше на път да стане. Милиардите наляти от САЩ в укрепване, модернизиране и обучение на украинската армия, лабораториите там, за които няма как да не са знаели  от Кремъл, геноцидът на Украинското правителство над етническите руснаци в Украйна ( Донецка ). Но главно залитането на Украйна и основно корумпираното до крайност правителство там на запад и към НАТО. Ако се беше случило, ако официално и там се установяха натовски бази, може би третата световна ни беше в кърпа вързана. А това е далеч, далеч по-лошо развитие на нещата. В момента има шанс това да се размине.

Бях пацифист. Но отдавна не съм. С надежда за мир, можеш да подходиш към хора, с които можеш да говориш. Да водиш диалог, да обменяте идеи, мнения, гледни точки и да търсите допирни такива. За да решите общ проблем, конфликт или каквото има за решаване помежду ви. Когато не те слушат, говориш си сам, не отстъпват, се налага твърдост. За съжаление, така стоят нещата в съвременния свят. А хората са все по-малко обърнати един към друг. Всеки гледа собствения си интерес и не пита, дали с това не пречин на някого.
« Последна редакция: Apr 30, 2022, 15:18 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8813
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #914 -: Apr 30, 2022, 15:31 »
Точно това ми се иска да е пътя — диалог. Да се разберат, без да се бият. Та това са два, братски народа. Ние и македонците си приличаме по-малко от тях и руснаците.

Тъпото е, че американските ракети в бивши, съветски републики като тези в Прибалтика или Украйна, не биха имали никакъв ефект. В Русия от четиридесет години съществува една система, която наричат с невинното „Периметър“. Но от НАТО са дали много по-точно описание — Бъдния ден. Ако бъде задействана, едновременно за всички, времето приключва, но не по начина, който си е представял Фукояма.

Та ПРО в Украйна няма особен смисъл. Нямам идея дали Цар бомба е в системата, но само тя е достатъчна от планетата да остане единствено прак и астереоди.
« Последна редакция: Apr 30, 2022, 15:33 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4687 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2326 112060 Последна публикация May 05, 2024, 21:50
от 4096bits