Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 98938 пъти)

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Е, малко по-напред имаше редакторско уточнение, кое-какво-е, и е било за превеждане и са си го включили....
ОК.Приема се. Приемам, че някой истински руснак ще си покаже физиономията и снимките, и историята, и .т.н. , и ще очаква да ... "яде по-малко зло" само ако е доказано освидетествано луд на 2 поне комисии. Да, средния руснак е простичък, ама чак луд..... Поне да бяха казали, че името е променено, а то ... - матросовци.

П.П. Защо е фейк:
   1. Подобно нещо съм чел на оригинален руски. Не, не е грешка на преводача.
   2. Чел съм го във време, предиии ... не помня, бая години.
   3. Не ме интересува на кой е упражнението - разузнаване или конта разузнаване.
« Последна редакция: Oct 02, 2022, 12:06 от malin1 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

https://mobile.twitter.com/uamemesforces/status/1575841559320223744


От същите мемеджии:

"Путин, газ"

Путин пръднал и затова се получил големия разлив на газ. Конспирация е, че някакви тръби са дупчени през двадесет километра.

Не знам, какво така са се объркали да публикуват това. Всичко останало при тях е крайно негативно.


Украйна 1915
https://mobile.twitter.com/lantinian/status/1575394785094950914

А пък това го твитват същите полуидиоти, които искат да превземат Македония. Наричат я Северна Македония в синхрон с гърците и против българския интерес. Не на последно масто — в никакъв случай не желаят да ги пуснат в ЕС.

Но милеят за чуждите отечества.

А към автора на статията към 107 години по-късно. Нещо се е объркал чиляка. Не те на нас са дали, а ние на тях. Ние на тях сме дали държавност и религия. Ние сме взели антите в хунския съюз. И пак от нас получават независимост. Доброволно. Не са ни били, не са се молили, ние сме преценили, че им е време.
« Последна редакция: Oct 02, 2022, 10:40 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За протокола и аз знам, че нелегален означава таен, скрит. Не се наемам да казвам, от къде идва думата. Точно това е работата на езиковедите и със сигурност това е изследвана дума. Като глуповат човек, съм си мислел, че идва от глагола лежа. Имаше много стар виц по темата  — кому ниска, кому висока, на мен си ми е добра. И все пак наистина вярвах, че идва от неможене за лежане. Но четейки вашите неща, разбирам, колко далеч съм и се чувствам неловко.

Гога не збравяй, че и ти се броиш за интелигенция (аз не съм от тях как' Сийке).

Ще извиняваш Джет, но чак сега виждам цитираното, като разглеждам назад да видя, какво си бях набелязал за отговор. Пропуснал съм го около езиковия ви спор.

На теория всеки завършил вишу̀ се брои от интелигенцията. Но според мен се брои от нея само, докато го изучава. След това влиза в реалния живот.

Веднъж или дваж се е случвало да го призная. Не заслужавах да взема диплома. След трети курс рязко спрях да уча, спрях да ходя по лекции, спрях всичко. Съответно не трябваше да завършвам. Дипломирането ми е чудо, което едновременно приемам за срамно и съм удивен, как се е случило.

А по-лошото е, че всъщност изобщо нямах право да записвам по-високата степен на образование. Средното го избутах с нещо (ако добре помня) с 4,64, като и там имам няколко подарени оценки. След това на кандидатстудентския изпит се падна темата, която знаех най-добре, от твърде малкия брой теми, които знаех. И въпреки това изкарах нещо като 4,50. Влязох на второ класиране, защото най-добрите се изнесоха за София. Но дори така пак не трябваше да вляза, а влязох само защото имаше квота 50% за момчета. Ако нямаше квота, момичетата щяха да са към 90%.

Сиреч приемането ми, следването ми и завършването ми са белязани с хиляди щастливи съвпадения. През цялото си клечене във вишу̀то, осъзнавах отлично, че не съм за там и това добре си личеше на фона на хората около мен. Но пък и това беше късмет. Завалийте не бяха си поживяли, не бяха виждали нищо. И ме харесваха, а пък аз им развалях поведението.

Съответно и кариерата ми се разви плавно, точно, както и ученето. Непрекъснато попълвам някакви дупки. Но дупките се попълват временно, за кратко. Никъде не съм работил дори цели две години, като най-краткото ми е три месеца, като не напуснах по свое желание.

В последното ми решение на НОИ пише, че имам стаж 9 год. и 1 мес. Това означава, че съм работил през доста по-малко от половината време, което съм можел. За сравнение жена ми, която е по-малка от мен, има над 18 години.

А това ме поставя сред парийте, които не са част от никоя класа. Макар от време на време все пак да се числя към т. нар. средна класа. За средната класа съм писал, че не е еднородна, а механичен сбор на основата на доходи. Сиреч не е класа.

Интелигенция са също хората, които може да нямат образование, но четат много книги. Демек, наваксали са. И това не е вярно. Не чета чак толкова много. Предимно мързелувам.

Но пък чукча писател. Графоманията ми и дървената ми философия дават вид, че не съм глупав. Но, ако човек вникне в нещата, които пиша, ще установи моментално, че този човек определено не е в ред. Това някога ми беше гордост, докато не установих, че непримиромостта да се движиш рамки, носи само несгоди. Но това си е наркотик. Не можеш да спреш. Не можеш да се откажеш. Свободата, Санчо…
« Последна редакция: Oct 02, 2022, 09:22 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
...
Интелигенцията (че и буржоазията) е паразитна структура.
...

   Интелигенцията HE е паразитна структура.
Все пак движи прогреса на човечеството…

Паразити са. Живеят на гърба на този, който е достатъчно глупав да плаща. У нас няма меценати, затова тази работа я върши държавата и общините.

Нищо не създават, нищо не измислят, само си живуркат. Тези дето бутат обществото, науката и културата в действителност напред, не числят себе си към имагинертната интелигенция.

Много любим пример ми е онзи руски професор от еврейски произход, който доказал нещо там много сложно напълно безплатно, а в момента някакви получават десетки милиони, за да разберат аджеба, какво е направил. И пак не разбират.

   И на фона на религиозните уроди - попове,ходжи и равини,ти наричаш
представителите на интелигенцията паразити !



   Каква е ползата например от православните скотове ?  >:D

   Баламосват хората,правят ги психологически зависими; гледат да си
пълнят гушата,освен висока заплата,чукат и яки частпроми - сватби,
кръщенета,погребения и т.н.

   Пари и власт.  >:D

   
« Последна редакция: Oct 02, 2022, 09:23 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Караш ме да защитавам второто съсловие, което аз самия нападам. Църквата като организирана форма на религия за мен е нещо изживяло времето си. Но осъзнавам, че е същото като с ваксините. Има хора, които се нуждаят от патерица или си мислят, че се нуждаят. Нямам право да се опитвам да им я отнемам.

Затова междувпрочем харесвам повече мохамеданството. Там е хоризонтална структура. Има някакъв главен мюфтия. Но първо той е по-скоро администратор. И второ няма вселенски мюфтия. Ходжа става, който познава Корана и толкова. Това досущ прилича на раннохристиянските епископи.

Но без да искаш си посочил сам единствената полза от църквите. Това са таинствата бележещи кръговратни моменти от живота. Все още хората (и май ще е завинаги) имат нужда от ритуали и церемонии. Което пък отдавна (още през средновековието, а дори в античността, преди да има християнство) е превърнато в търговия. Сиреч реално вече не е тайнство, а показна форма за обществено положение.

=*=

Парите и/или властта^1 са голям гъдел. Те наистина са движеща сила, но не са движеща сила за обществото. Тук Ник нещо говореше за продължителността на живота. Не знам разбира ли се, но статистиката, изобщо измерванията може да са и са показател за промяна в стойности. Но те не показват фактически напредък поне в духовен план. А първо едно нещо не съществува и едва след това се проявява. С тази констатация дори материалистите трябва да са съгласни.

=*=

Може би искаш да кажеш, че интелигенцията за разлика например от църквата не е част от общата развала, наричана с латинското си наименование — корупция. Във философски смисъл, всички сме част от това. Всички живеем в материалния свят, а той е преходен.

Но всъщност интелигенцията наистина участва в играта и не е нужно да се измъквам със словестни постройки. Понеже са зависими хора, то те изпълняват поръчките (дори в буквален смисъл) на този, който ги направлява. Само, че не е едно и също да получиш поръчка да сглобиш два стола и да презапишеш обществените настроения. И пак, тези които в действителност и невидимо за съвременниците си избутват растежа на съзнанието, най-често не числят себе си към интелигенцията.

Има и изключения. Например споменавал съм, че много харесвам Румен Леонидов (страничката му е fakel.bg).


===
¹/ A парите са само едно от средствата за упражняване на власт.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
...
Все още хората (и май ще е завинаги) имат нужда от ритуали и церемонии
...

   Само тези,които са овце.



Аз не съм овца.
И се гордея с това.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Цитат
https://offnews.bg/nashite-avtori/ot-parvo-litce-vsichko-v-ruskata-armia-e-edin-goliam-falshifikat-786120.html

Това са пълни глупости.

Първо, за какви сачми ми говорят, като става въпрос за зареждане на АК?
Второ, ако приемем, че са куршуми, няма как да изпадат от гилзите, ако нарочно не ги напънеш сериозно и да ги измъкнеш. Няма как да са ръждясали, защото гилзите са месингови, а куршумите са обвити също в някаква подобна сплав.
Всичко това е за залъгване на идиоти.

Трето, от около вече двадесет години Русия усилено се въоръжава и трупа конвенционални оръжия. Ще обясняват, че нямало оръжия за войската ли?! Това е повече от смешно и нелепо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Руската армия от едно десетилетие не е въоражена с АК47. Модела мисля, че се казваше АК100 и май е нещо по подобие на М16. Но наистина е трудно да се повярва. Гилзите не изпадат просто ей тъй.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ами лъжи за хора, които и хал-хабер си нямат от оръжие, как работи и с какво стреля. Проста пропаганда, която даже не претендира и за капка достоверност.

И забележете, че в публикацията са вкарани всички митове и легенди за армията. Особено родната. Храната, спалните, издевателствата и всичко останало.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Хич и не са за учудване тия простотии. Ама кой ли ахмак ще повярва ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
А журналистите вече научиха за Лиман.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Какво са научили? Руснаците го предадоха на украинците още преди два дни.

=*=

Дълги години по BBC имаше едно предаване „Висока предавка“. Веднъж там бяха решили да изпитат социалистически автомобили. Бяха ги направили да са по-скапани, отколкото бяха. А те бяха достатъчно зле. Но проблема беше, че английските автомобили, френските, немските, италианските от същото време не бяха по-добри. Затова го бяха направили.

Тази статия е нещо подобно. И е много неграмотна. Нарекъл е манерките бутилки, а кубинките е кръстил ботуши. И там-натам глупости. Особено не можах да преживея онези злоумишлени клевети по повод на партенките. Точно за тия думи бих му подарил не един токат.

А и по твоята чуденка. Куршумите не ръждясват, защото не се правят от желязо. Правят се от медни сплави. Ако много стоят извън сандъците, наистина клеясват. Това културному се нарича патина. Но първо това не е ръжда и второ трябва да престоят наистина много. Но дори клеясъл куршум пак може да бъде изстрелян.

Да повторя, а ще и потретя, че всичко вътре е прекалено. Има подобни неща, но са оцветени гротесково.

Статията не е превод. Поднесена ни е, като написана от руснак роден 1989-та, музикант, живеещ в София. Няма причина да се страхува от репресии. Путин тук е никой. Може да си покаже лицето. Ако не е измислена личност, а това може да провери всеки със сметка в spybook, то доста се е олял.
« Последна редакция: Oct 02, 2022, 15:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Хич и не са за учудване тия простотии. Ама кой ли ахмак ще повярва ?
Не малко ще се вържат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Да, партенките...
Е, аз имам хубави спомени от тях. Както и че е по-добре да си с 45-ти номер кубинки ако носиш 42-ри, отколкото да си с 40-ти (не знам как се оправял оня, дето трябва да е обувал моите).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да, партенките...
Е, аз имам хубави спомени от тях.

Именно!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68704 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx