Автор Тема: Проблем с DELL VOSTRO 1510  (Прочетена 3173 пъти)

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Проблем с DELL VOSTRO 1510
« -: Jul 19, 2011, 12:59 »
От няколко дни имам проблем с лаптопа.Като го включа и като почне да зарежда се появяват някакви много странни цветове на Дисплея.Първо са сини петна после преминават в сив утенък и накрая даже се появява и розово,ОС-ма се зарежда,Кубунту 11.04,но след около 5 минути картината замръзва и се налага рестарт.След това го закачих за външен монитор и го направих той да е основен монитор през nvidia-settings.С външна видео карта съм GeForce 8400M GS.Рестартирах лаптопа и пак се появиха петната при зареждане,но Кубунту се стартира и пак 5 минути работи нормално и картината замръзна.Направих и скрийншот с настройките в nvidia-settings.Та въпроса ми е къде може да е проблема във видео картата или в хард диска?
Исках да премахна външната видео карта,за да го стартирам с тази която е на дъното,но не откривам информация как да го направя.След това отидох на сайта на DELL изтеглих сервизното ръководство,но и в него има инфо за всичко друго,но не и за премахване на външна видео карта.
Ще съм много благодарен на някой знаещ да ми даде инфо или някакви напътствия как да процедирам от тук нататък.
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Проблем с DELL VOSTRO 1510
« Отговор #1 -: Jul 19, 2011, 15:10 »
Според инфото ти - май наистина е видеокарта.
Но въпросът е дали е хардуерен (кофти) или софтуерен (по-малко кофти) проблем  :-[
При мен дисплея също се побъркваше, но се оказа от гадния compiz 0.9.4 и като върнах стария 0.8.7 - спряха артефактите.
С друго дистро пробва ли дали дава същите щуротии ?
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Проблем с DELL VOSTRO 1510
« Отговор #2 -: Jul 19, 2011, 16:37 »
Да ти кажа аз Compiz отдавна не инсталирам.Направих една друга проба.Качих на флашка SLITAZ и го стартирах и всичко върви перфектно без да се появяват тези цветни петна.Инсталирах си видео драйвър и пуснах онлайн телевизия през VLC работи перфектно на цял екран.Също така от youtube пуснах видео 1080р и то също работи без засечки на цял екран.И аз клонях,че проблема идва от картата,обаче след тоя SLITAZ не знам вече какво да мисля,защото той се зарежда с опцията CopytoRAM и май РАМ-а не играе роля в тоя случай,ама не съм сигурен де само предполагам,че не ползва РАМ-а.
Този пост го написах през SLITAZ-а.
« Последна редакция: Jul 19, 2011, 16:39 от radoshow »
Активен

h_paskalev

  • Гост
Re: Проблем с DELL VOSTRO 1510
« Отговор #3 -: Jul 20, 2011, 14:26 »
Всъщност "Copy to RAM" използва RAM -a, както наименованието подсказва.
Ако искаш да изключиш паметта и твърдия диск като причини тествай ги с инструменти като memtest и mhdd.
Опитай и да отвориш нещо от твърдия диск в Slitaz(филм, песен, каквото и да е).
Ако всичко е ок, навярно имаш софтуерен проблем.
Имах подобен проблем под Debian Squeeze... Оказа се, че твърдия диск е причината, но при теб може и да е софтуерен проблем(което e добра новина). Успех!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Лаптопи dell
Идеи и мнения
Hapkoc 21 14627 Последна публикация Jul 29, 2011, 15:52
от ЗибелтБг
RQ: Драйвери за Dell Vostro 1015 Linux Ubuntu 9.10
Настройка на хардуер
vankataloz 39 10030 Последна публикация Apr 15, 2010, 19:20
от vankataloz
Проблем при инсталация на УБУНТУ на DELL Optiplex SX 270
Десктопи
radoshow 9 7445 Последна публикация Oct 09, 2010, 16:49
от radoshow
Проблем с аудио в Кубунту 10.04 на Dell Vostro 1510
Настройка на хардуер
radoshow 3 2975 Последна публикация Nov 16, 2010, 14:09
от cybercop
DELL Vostro 3300
Лаптопи
beer2beer 9 12555 Последна публикация Jun 17, 2020, 22:30
от Naka