Автор Тема: Прозрачна защитна стена изцяло от линукс дистрибуция  (Прочетена 1349 пъти)

ivterbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
В момента използвам Untangle, но тази система е доста тромава и кошмарно скъпа за да огранича 15тина човека.
Моля за компетентно мнение, може ли с линукс дистрибуция да се направи подобно лимитиране като всичко това бъде прозрачно за потребителите.
Трябва да лимитирам torrents, skype, icq (L7), сваляне на определен тип файлове и т.н.

Препоръчайте как може да стане най-лесно това нещо, без да се налага много четене.
Благодаря ви.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Без четене и експериментиране става като хванеш някой да ти го направи!

Друго добро решение е pfSense. Има доста писано из нета на БГ и англичански. Настройва се като прост рутер с уеб панел. Има и клипчета в тубата.
Активен

ivterbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Без четене и експериментиране става като хванеш някой да ти го направи!

Друго добро решение е pfSense. Има доста писано из нета на БГ и англичански. Настройва се като прост рутер с уеб панел. Има и клипчета в тубата.

pfSense е ок, но странно защо на нито една от 3те машини които имам не се инсталира коректно - или не се инсталира до край, или се инсталира, но не зарежда.
Би ли препоръчал готови решения на базата на pfSense, които могат да се закупят и само да се настройва ?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Имаше някакви дъна, а на сайта имат и база за съпортван хардуер, а дори и на български имаше някакъв блок на който беше обяснено достатъчно просто и ясно как да го инсталираш на Аlis

http://blog.stefcho.eu/?p=306

http://nedelchev.net/firewall-with-pfsense

« Последна редакция: Mar 11, 2014, 18:30 от backinblack »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А Ве ББ, на туй това пф мое ли му се тури противовирус? Ако мое, направо ще си цар. Че имам тука една, мани-мани.

п.п. Уф, че съм прост. Тя втората статия започва с таблица, където ясно е указано, че не ста'а.
« Последна редакция: Mar 11, 2014, 20:54 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Demayl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: XUbuntu,FreeBSD
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
    • WWW
Активен

savago

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
  • Distribution: mainly OpenBSD,FreeBSD
    • Профил
Възможно е да се добави антивирус и да се сканира в реално време трафика на пфсенсето,но се прави на ръка и се иска пълна инсталация на хард.
Най лесно/бързо което може да се направи е да псунеш прозрачно прокси и да филтрираш на него,като всичко друго е  забранено или пренасочено към проксито.
Активен