Автор Тема: Тая крива нива  (Прочетена 10817 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Тая крива нива
« Отговор #30 -: May 30, 2013, 20:08 »
От СЕМ ми отговориха.  8) Накратко, казват ми да се обърна към КРС (комисията за регулиране на съобщенията), защото според закона това било тяхна работа.  ;D
Само комисии и бюрокрация в тая "държава".   :-\
Активен

Без правила няма игра

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Тая крива нива
« Отговор #31 -: Jun 10, 2013, 09:45 »
Пуснах сигнал и на КРС преди седмица, но засега няма отговор. Предполагам, че няма и да има.  ::)

Нация техническа...
Активен

Без правила няма игра

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Тая крива нива
« Отговор #32 -: Jun 22, 2013, 07:32 »
Така, ето го и отговора от КРС.  ^-^

Цитат
УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ...,

В КРС на електронната поща info@crc.bg е постъпило Ваше запитване относно формата на излъчваните програми от български телевизии. Във връзка с това, Ви информирам за следното:
С  развитието си телевизионната индустрия се предоставя възможност за излъчване на програми със стандартна резолюция (SDTV) и/или висока разделителна способност (HDTV). Условията, целящи високо ниво на детайл и качество, както и „кристална картина” на образа, налага програмите да се излъчват в широкоекранния формат 16/9 и/или с изображение в панорамен формат 16/9. Проблемът с качеството на картината, видно от Вашето писмо, се дължи на несъответствието между формата, в който е заснет и предоставен излъчвания материал от доставчика на медийна услуга, характеристиките на телевизионния приемник и зададените настройки от оператора на мрежата (кабелна, сателитна, IP или ефирна).
КРС регулира и контролира осъществяването на електронни съобщения в съответствие със Закона за електронните съобщения по отношение на ефективното и без смущения използване на радиочестотния спектър.
Изложеното в настоящото писмо е експертно становище, изготвено въз основа на действащата нормативна уредба, и не следва да се приема или тълкува по никакъв начин като становище на КРС.

С уважение,

Георги Колев
началник отдел „Радиоразпръскване”

На мен ми прилича на преливане от пусто в празно.  :D А на вас?
Активен

Без правила няма игра

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Тая крива нива
« Отговор #33 -: Jun 22, 2013, 15:23 »
Напротив! На мен ми прилича на добре свършена работа :D
Следващият път, когато понечиш да им пишеш, ще се сетиш за този уникален отговор и просто ще се откажеш...

После се чудим защо държавата ни е в това положение - положението е "dafuq".
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Тая крива нива
« Отговор #34 -: Jul 13, 2013, 09:35 »
Много бих се радвал да е така, но за 1ви път чувам такова нещо.

Малка поправка, от 1 юли, не юни. :)

ЦЪК  [_]3

Златко, какво стана с това - вече сме средата на юли. Според мен няма никаква промяна в нивото на звука на рекламите - гърмят си, както и преди.
Активен

User13

  • Гост
Re: Тая крива нива
« Отговор #35 -: Jul 13, 2013, 12:03 »
Битивитата ги намалиха.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Тая крива нива
« Отговор #37 -: Jan 30, 2014, 20:09 »
Аллах акбар, БНТ1 пуснаха WSS!  :D  [_]3

Не вярвам да е моя кабелен оператор, но фактът е налице - картината е в правилната форма. :)

БНТ Свят и Бтв още нямат WSS.  :-X
Активен

Без правила няма игра