Свързани събития

  • FOSS.IN: Dec 15, 2010 - Dec 17, 2010

Автор Тема: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India  (Прочетена 7130 пъти)

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Цитат
FOSS.IN is one of the world’s largest Free and Open Source Software (FOSS) events, held annually in India. The event is highly focussed on FOSS development and contribution. Over the years, it has attracted thousands of participants, and the speaker roster reads like a “Who’s Who” of FOSS contributors from across the world.

FOSS.IN is a non-commercial event organised and run entirely by FOSS community volunteers. It does not represent the interests of any commercial entity.

За повече информация: http://foss.in/
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #1 -: Sep 25, 2010, 13:25 »
Първо, това не е заяждане, искам да се знае :)

А сега по същество - какъв е смъсъла да се пуска новина за някаква конференция, която се провежда на майната си в Индия? Нито някой ще отиде, нито нищо...
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #2 -: Sep 25, 2010, 15:13 »
Първо, това не е заяждане, искам да се знае :)

А сега по същество - какъв е смъсъла да се пуска новина за някаква конференция, която се провежда на майната си в Индия? Нито някой ще отиде, нито нищо...

Добре де, не спориш ако е за америка. Но щом пише Индия Китай Русия Япония, какво не може ли :) може пък да има желаещи
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

Mitaka

  • Гост
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #3 -: Sep 25, 2010, 17:30 »
Първо, това не е заяждане, искам да се знае :)

А сега по същество - какъв е смъсъла да се пуска новина за някаква конференция, която се провежда на майната си в Индия? Нито някой ще отиде, нито нищо...

Добре де, не спориш ако е за америка. Но щом пише Индия Китай Русия Япония, какво не може ли :) може пък да има желаещи

И в Америка да е - все тая.
Аз веднъж съм се лъгал да ходя на такова нещо и втори път няма да направя тая грешка.
Имаше 8 човека, сигурно некъпани и небръснати от месеци, и единия ми се представи с някакъв nickname, и беше много учуден как можело да не го знам кой е. Репликата беше нещо от сорта на "Е, как може да не ме знаеш кой съм бе?". Един друг пък се учуди как можело да не знам кой бил някой си Бого Шопов.... До тук с опен/инстал фестовете, и самозваните световно неизвестни звезди, които са известни само на себе си :)
Та, на тоя въпросния фест, който беше мисля че 2004-та в ПУ се задържах точно 7 минути - достатъчно да видя за какви спецове ства въпрос. После - що не се ползвал Линукс... ми и при мен да дойде някой "спец", който понамирисва на пот от 20-тина метра, и вместо с името си да се представи с нещо от сорта на alabala_portokala, просто няма да го приема на сериозно. А в интерес на истината тогава бях отишъл да видя дали някой не става за админ във фирмата, където работех. Е, нямаше такъв...
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #4 -: Sep 25, 2010, 19:13 »
Първо, това не е заяждане, искам да се знае :)

А сега по същество - какъв е смъсъла да се пуска новина за някаква конференция, която се провежда на майната си в Индия? Нито някой ще отиде, нито нищо...

Добре де, не спориш ако е за америка. Но щом пише Индия Китай Русия Япония, какво не може ли :) може пък да има желаещи
Роко, независимо къде са, е много безсмислено да се обявяват, особено в сто теми, кито се смесват с техническите. Имам чуството че автора постове ли колекционира, какво ли....
Освен това ти сигурно имаш добра заплата за да си поемеш пътя до Бангалор, хотел, дневни и т.н. :)

П.П. Баси, този форум затъва все повече....
Активен

0x2B|~0x2B

Mitaka

  • Гост
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #5 -: Sep 25, 2010, 19:41 »
Да, и дано нивото на тези изяви по света да не е същото като тук.
Както и посещаемостта да е по-висока :)

Аз съм човек, за който са много важни първите впечатления от всяко едно нещо... а първите ми впечатления от посещението на подобно събитие бяха, че на него присъстваха само организаторите, които се изказваха в стил "Ти знайш ли ма кой съм аз бе? Как не бе? Аааа... не може да не си чувал за мене...", и "Ти знайш ли, че познавам Бат Пешо Хакера"... и "що да се къпя, като мога да мириша?"

п.с.
Да, въпроснното лице, което така и не запомних ми говореше на БЕ, въпреки, че ме виждаше за пръв път в живота си...
Активен

dvasilev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
  • Distribution: Kubuntu, Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #6 -: Sep 25, 2010, 20:52 »
@Mitaka: Фактът, че слагаш под общ знаменател фест и конференция, изчерпва твоето участие по темата.

@romeo_ninov: Това вече бе дъвкано. Като не може до оцениш усилията, които полагат другите, може поне да не действаш демотивиращо.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #7 -: Sep 25, 2010, 23:25 »
@romeo_ninov: Това вече бе дъвкано. Като не може до оцениш усилията, които полагат другите, може поне да не действаш демотивиращо.
Мите, ако реалността действа демотивиращо то трябва да се направят усилия тя да се промени (или поне нещо от нея)! Освен това отричащото действие също може да бъде мотивиращо (Фауст)
Активен

0x2B|~0x2B

dvasilev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
  • Distribution: Kubuntu, Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #8 -: Sep 26, 2010, 11:17 »
Мите, ако реалността действа демотивиращо то трябва да се направят усилия тя да се промени (или поне нещо от нея)!
В тази връзка ми беше предишният коментар. Явно безуспешно.  :(
Активен

bop_bop_mara

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #9 -: Sep 26, 2010, 14:38 »
//оффтопик
Хъм, странно, аз явно съм имала късмета на инстал фестовете във ФМИ да идват хора без претенцията "аз съм еди си кой", а при това някои от тях с пълното право да я имат :) Иначе знам за какво говорите, има някои индивиди, дето като вземат сертификат за Линукс някакъв си, се имат за голяяямата работа, пък после един Гръб с два харда не могат да оправят и едни индекси на базата данни да сложат  >:( Относно тая работа с никовете - някъде бях чела преди време, че, ако искаш да си IT гуру, трябва да си ползваш собственото име, а не ника. Представянето с ник е по-скоро между другото, например като се срещна с някой от форума е добре, освен с имената, да се представим и с никовете, тъй като участваме в една и съща "общност".
Иначе, докато върви дискусията за това дали да се публикуват такива теми или не, в настройките на акаунтите мисля, че може да се зададе игнориране на някои форуми, можете да го използвате :)  [_]3
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #10 -: Sep 26, 2010, 19:32 »
//оффтопик
Хъм, странно, аз явно съм имала късмета на инстал фестовете във ФМИ да идват хора без претенцията "аз съм еди си кой", а при това някои от тях с пълното право да я имат :) Иначе знам за какво говорите, има някои индивиди, дето като вземат сертификат за Линукс някакъв си, се имат за голяяямата работа, пък после един Гръб с два харда не могат да оправят и едни индекси на базата данни да сложат  >:( Относно тая работа с никовете - някъде бях чела преди време, че, ако искаш да си IT гуру, трябва да си ползваш собственото име, а не ника. Представянето с ник е по-скоро между другото, например като се срещна с някой от форума е добре, освен с имената, да се представим и с никовете, тъй като участваме в една и съща "общност".
Иначе, докато върви дискусията за това дали да се публикуват такива теми или не, в настройките на акаунтите мисля, че може да се зададе игнориране на някои форуми, можете да го използвате :)  [_]3
Не иде реч за това дали да ги гледам или не а за това има ли въобще смисъл да се публикуват такива неща. Колко хора от форума ще отидат в Бангалор или Сиатъл? Колко от тези конференции (виж коментар на Mitaka) ще са полезни на присъстващите? Колко от тях освен гръмкото име ще имат и покритие от гледна точка на знания и опит?
Не би ли било много по-смислено да се публикуват материалите от вече минали конференции за да може човек да прочете, да се запознае, да разшири знанията си. Което е и целта на всеки (мисля) форум
Моите уважения към мениджърския екип зад форума, но се поставя каруцата пред коня
А за бирата - ако минаваш през Прага се обади да пием по една :)
Активен

0x2B|~0x2B

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Free & Open Source Software, December 15 - 17 2010, Banqalore, India
« Отговор #11 -: Sep 26, 2010, 23:37 »
Много добра идея е да се постват paper-ите и презентациите от въпросните събития между другото.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon