Автор Тема: Въпрос свързан с правата на директории и файлове  (Прочетена 1205 пъти)

Astronomy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Здравейте имам следния въпрос.
Инсталирах на локалната машина един CMS -Jomlla за да разработя на спокойствие, сега дойде времето да го кача на хостинг сървара, но имам проблем с правата на директориите и файловете. Още в самото начало трябваше да ги направя 777, направих ги но рекурсивно и сега всички директории и файлове са с права 777. Въпроса ми е има ли начин и как да сменя отново рекурсивно но само правата на директориите на 755 и отделно след това правата на файловете с 644? Големия проблем в случая е че всички общо са около 2000 файла на брой и ако го правя един по един ще отнеме доста време. Дано съм обяснил правилно за какво иде реч.

Благодаря за вниманието, ако някой ми помогне.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
find . -type f -exec chmod 644 {} \;
find . -type d -exec chmod 755 {} \;
Активен

0x2B|~0x2B

Astronomy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Благодаря за съвета, но нещо немога да се справя. Предполагам, че този код трябва да сложа в конзолата?  Извинявам се ама съм доста начинаещ в Линукс.
Активен

shoshon

  • Гост
Ами правилно предполагаш. :) Има ли друг проблем, освен предполагането :)
Ако предполагаш, че само ако го напишеш ще стане, обаче имаш грешка с предполагането. Просто Ромео е предположил, че текущата директория за конзолата (pwd) ти е предполагаемото CMS. Ако предположим, че то се намира в директория /var/www/cms, тогава вместо точка пишеш предполагам знаеш какво. :)

И да не забравя - това само при предположение, че имаш права в-у /var/www/cms, ако нямаш - предполагам че трябва да влезеш като root.
Успех!
« Последна редакция: Sep 17, 2009, 22:32 от shoshon »
Активен

Astronomy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Най-сърдечно благодаря и на двама ви за помощта! Всичко стана за секунди. Пак благодаря!   :) :) :)
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Научи името на CMS-a си! Joomla, а не Jomlla.
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...