Автор Тема: Убунто линукс на лап топ с ниска характеристика  (Прочетена 6334 пъти)

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
@aaaaaa   XFCE има превод на български. Може да не е преведена всяка една думичка, но по-голямата част от нещата ги има.
На едни компютър при мен има инсталирана Mandriva 2010 Spring с XFCE и съм доста доволен, защото на CD-то имаше почти всичко, което ми трябваше и не се наложиха много донастройки (ако някой има интерес, ето и линк към iso-то - цък).
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Може да пробваш и LXDE, много удобна, лека и функционална. Аз я предпочитам и преди я ползвах по-често и от КДЕ  ;)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Моят съвет е да не пипаш стабилният Debian. Gnome 2.22 e по- лека от новите xfce, каквото и да пише по сайтовете. Щом работи не го пипай, а като му свалят поддръжката, тогава ще мислиш. А можеш да си работиш и без поддръжка. Не е ясно след 2г. дали и компютъра ще е здрав.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Ще си поиграя с този компютър и ще видя. Ще проуча какви са вариантите съвременна дистрибуция да се ползва на тази машина пък било то и с по - лека десктоп среда или прозоречен мениджър.

Цитат
Gnome 2.22 e по- лека от новите xfce, каквото и да пише по сайтовете.
Чудя се какво толкова промениха по тоя GNOME, че да има такава разлика между 2.30 и 2.22.
« Последна редакция: Oct 17, 2010, 23:59 от aaaaaa »
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3403
    • Профил
Дали Убунто линукс ще работи по добре от уиндоус xp home на лап топ с:
512 рам
60 хард
видео на 128мб
1.5 процесор

Що не му купиш рам. Рам може да се добавя (или сменя) на лаптопи.

Нищо дргуго не ти е проблем. и процесора не е.
Не знам за убунто ама на единият от десктопите дето работя е Centos5.3 с кде 3.x, 512 Mb  и процесор 866 Mhz  и напълно ме задоволява за десктоп работа. Не виждам нещо чак пък толкова да ми пречи.

А пък за филми ти е идеален процесора (и видео картата става) . Mplayer-а с FFmpeg's libavcodec е отвратително лек.

« Последна редакция: Oct 18, 2010, 01:04 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Напълно подкрепям @NAKA за KDE 3.5.Оня ден пробвах Debian Lenny KDE всичко върви перфектно.Особенно филмите с Kaffeine просто чудеса.А машината ми е АМД 1.85 Рам 512 МБ и Видео 256 МБ.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Човека си има работеща система с Gnome 2.22. KDE 3.5 действително е малко по- леко, но разликите не са големи. От друга страна при Gnome много по- малко неща могат да се объркат при работа на некомпетентни хора. Затова аз лично предпочитам Gnome за административна работа. KDE имам само на компютъра с който аз работя и особено при работа с офиса също усещам неудобство в сравнение с Gnome.
« Последна редакция: Oct 18, 2010, 09:59 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

DarkAmor

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Амм само искам да разбера играта World Of Warcraft как мога да я подкарам под Linux Ubuntu на DELL INSIPIRON 4 ядрен на 2.13 GHzZ 3 GB RAM видео карта ATI RADEON 3D .. ако може помогнете!!
Благодаря предварително!
« Последна редакция: May 15, 2011, 15:24 от DarkAmor »
Активен

niki69

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
  • Distribution: JULinux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Разгледайте този линк направен е точно за лаптоп и е много лек пробвал съм го и аз бих го сложил ама ся имам друг проблем ето и линка .http://bodhilinux.com/
Активен

ТВ ремонти компютри линукс WIFI