Автор Тема: Междуличностни спорове?  (Прочетена 11737 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #30 -: Jan 03, 2009, 18:00 »
Да, на всичките да ви еба майката писна ми от вашите простотии. Сега някой по-кадърен цензор да се погрижи за чистотата на изказа тука, защото аз съм безпомощен и онеправдан.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #31 -: Jan 03, 2009, 18:01 »
gate3way, ще трябва да почакаш една седмица, от Чистота чистят кошчетата в петък :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #32 -: Jan 03, 2009, 18:05 »
Тука май са Волф, Дитц или някаква такава четирибуквена мафия. Не знам дали само петък хвърлят контейнерите ама и на тях да им еба майката щото около тях е някаква кочина.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Emooo

  • Гост
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #33 -: Jan 03, 2009, 18:11 »
Стига псувайте във форума бе даеба майка му даеба. Има лични събощения за тая работа.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #34 -: Jan 03, 2009, 19:22 »
Хора, хора... абсент ли пихте по празниците? Дрогирахте ли се? Какво ви се случи? Каква е тази отврат? Защото аз си пих добрата старомодна греяна ракия с медец, хапвах си свинско, баница и кисело зеле на корем, забавлявах се и пет пари не давах за нищо друго, освен за пълно физическо и психическо блаженство. А вие тук през това време сте заизглеждали все едно единственият смисъл на живота ви е вашият онлайн образ. Поне да беше нещо смислено, а то... Знаете, че на сървъра не му е нужна непременно активност, за да седи включен :) Сигурен съм, че това не е единственият смисъл на живота ви, ама погледнете се отстрани - жалка картина. Видях мнения, които са писани дори на връх Нова Година. Как е възможно въобще някой да се занимава с тези безсмислия, камо ли по тези хубави празници и баш на връх Нова Година?... На мен не ми се занимава даже да преценя имат ли място тези ви писания тук (дори и в кошчето), а вие сте се загнездили тук да спорите всеки със собственото си радио. Живейте си живота, защото по някое време всички ще умрем. Днес се гледаме по форумите, утре се гледаме по некролозите... И тогава ще е все едно на кой пишката му е по-голяма. Аз избирам да се радвам на всеки слънчев лъч, прегърнал приятелите до себе си, вместо да се карам с тях кого точно огрява лъчът. Мир вам [_]3 ;)

P.S.: Надявам се никой да не се сърди, че въобще не се заех и няма да се заема по никакъв начин нито с тази тема, нито с другата подобна й. Гледайте си сеира на собствената си безсмисленост в тези две теми.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Emooo

  • Гост
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #35 -: Jan 03, 2009, 20:20 »
Като четох поста на нетер и си мислех.. Тоя форум има нужда от емотикон като този  [_]3 но за греяна ракия, червено вино, кисело зеле, свинско, сватба и такива.


П.П. А да и за баница... за къде без емотикон за баница.
« Последна редакция: Jan 03, 2009, 20:24 от Emooo »
Активен

Gaara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: E17
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #36 -: Jan 03, 2009, 21:20 »
Стига псувайте във форума бе даеба майка му даеба. Има лични събощения за тая работа.

Голям си.... няма спор  ;D

Интересен е факта, че всеки има право на мнение, било то позитвно или негативно, но рицаря на днешният ден.... е той е уникален. Не знам дали поради липса на речников запас, тежко детство или лоша среда, но единственото нещо, което се набива на очи е слаб характер и стари, но изтръкани обиди. Е да, това беше характерно за средновековието, където образованието е било кът, но в днешно време да се защитаваш или да нападаш без да имаш аргументи, а само с някакви епитети.... жалка работа. Да, хубаво е болното подсъзнание да възприема, че каузата е чистото име на Линукс, но дали проблема не е в душевен спазъм и мания за ораторство от името на по-слабите.... не знам.

Да си призная, че от доста време спрях да пиша в линукс форума (знам, че не е загуба) поради няколко причини:
- огромно количество псевдо-рицари
- огромно количество безсмислени коментари и мнения
- огромно количество професори
- огромна неграмотност

Причината, поради която все още влизам и чета, е само една, а именно постовета на хора като neter, gateway, vladsun и tarator (макар и малко по-нравоучителен да му е стила).

Извода от целият ми опит за изказ е само един: Нивото на форума спада и все по-малко свестни хора пишат тук. Вместо да си чешем езиците, защо не направим нещо полезно... било то помощ или опътване на някой....

Всичко най-свежо от мен :)
Активен

Last night, Darth Vader came down from planet Vulcan and told me that if you don't install Debian, he'd melt your brain.

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #37 -: Jan 03, 2009, 22:54 »
Но например в темата за безжичните рутери никой не даде никакви числа. Някой бил тествал едно, друг бил чул второ за някакви си телевизори и други подобни клюки. Аз бях единствения, който даде числа -- над 10MB/s за .11n рутер. Къде са числата на tarball, например. :)

tarator,
Баце ти с тия рутери състезаваш ли се че гониш кой знае какви цифри?Ако се състезаваш вземи си някоя пистова машина от висок клас поне.И не говори глупости,защото никога не съм казвал,че draftn рутерите не струват.Ако случайно не знаеш това draftn все още не е окончателната версия на стандарта,а самите устройства де факто не предлагат нещо кой знае колко повече от стандартните рутери.Струва ли си парите n ruter след като реално получаваш нещо като бета версия на n стандарта?Казах вече,че бъфалото е оптимален вариант за домашна мрежа и толкова.Няма нужда да се цитират цифри още повече,че в родната България всеки доставчик си е бам башка.Един на pppoe друг на не знам какво си,трети на adsl и т.н.ако аз кажа едни цифри и някой друг не ги постигне после ще каже-еййй тоя ме излъга този рутер не става и за чеп за зеле.Затова УМИШЛЕНО се въздържам от цифри.Още повече,че моят доставчик е гола вода.Опитвам да ориентирам човека кой рутер би издържал на всякакви натоварвания.За мен това е една невероятна машина и толкова.Който има може да потвърди.И не ми говори за това дето е в ш....та Америка,защото всеки знае разликите в стандарта на живот,както и разликата в качеството на интернета дори.Така,че не ми сравнявай несравними неща.Колкото до телевизорите си поддържам тезата,че fullhd резолюция на 32"tv е глупост.
mikis,
купи ли рутера?(Бъфало или нещо друго).Гледам в сайта на вносителя свършили бройките-май някой ме е преварил ;) ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

jazz_man

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
  • Distribution: CentOS 5.2
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #38 -: Jan 04, 2009, 00:06 »
От всичко казано до тук,предлагам темата да бъде преместена в кошчето.   
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #39 -: Jan 04, 2009, 00:10 »
tarball, ами рутерите ги използвам за трансфер на данни. Ти за какво ги използваш? :)

Всяка нощ един от лаптопите ми си прави бакъп през безжичната мрежа, трансферира някъде между 10 и 20GB. Определено има разлика дали е вързан към .11g или .11n рутера (щото аз имам два). Не знам ти какво повече очакваш да предлагат, повече от тройно по-висока скорост мен лично ме устройва напълн. .11n рутер струва под $100 и определено си струва. Не говорим за числа за връзка в интернет, а за връзка в локална мрежа -- между два компютъра в безжичната мрежа или един на безжичната и един на обикновен етернет. Кажи кое от двете ще мериш и ще дам и моите числа.

За телевизорите... Какво разбираш под fullhd резолюция, 1080p? Защото има много 32" телевизори, които я поддържат. Дадох ти връзка към един на Амазон, който я подържа. Технически проблем за поддръжката пък няма никакъв, 30" ми монитор поддържа 2560x1600 което е доста повече от 1080p.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

my_shadow

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #40 -: Jan 04, 2009, 03:39 »
Само да отбележа, че като чета тоя форум виждам следното.

Много можещи и знаещи линуксаджии се късат да се джафкат един друг.
Зарязали сте linux-bg.org, и никой не пише вътре.
Като влезе някой нов като мене и пита нещо или никой не му отговаря или ги изкарвате пълен идиот и човека съжалява че въобще ви е попитал нещо.

На какво се дължи това? Умни и интелигентни хора, някой с дипломи от по 6 кв. м. се джафкате като трактористи. Какъв е този феномен бе хора?

Ще имате ли желание да ми отговорите или ще изям и аз майните?
Поздрави
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #41 -: Jan 04, 2009, 11:06 »
Умни и интелигентни хора, някой с дипломи от по 6 кв. м. се джафкате като трактористи. Какъв е този феномен бе хора?
Така е в научните среди.
Иначе общността явно има нужда от нов сайт с читави админи и модератори.

Жалко. Помня времената, когато тук беше едно от най-приятните места за писане в българския Интернет.

Моят съвет към сегашните собственици (или каквито са там) на linux-bg.org е да потърсят начин да го продадат. Сайт с такива претенции и с такава важност не може да е странично занимание.
Активен

Slevin_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #42 -: Jan 04, 2009, 12:09 »
Slevin_, ти си свикнал да се аргументираш без числа, а? :) Очевидно е, че не се движиш в научните среди :) И защо аз трябва да свърша работата, да не би аз да съм твърдял, че .11n рутерите не струват? :) Къде са аргументите на tarball? :)
Казах ти, аргументите който си дал са явно достатъчни за презентациите и научните конференции където се подвизаваш.
Дали са били с тематика 801.11 n и колко са съдържателни е друг въпрос.

Похвали се сега, колко са ти цитиранията...

Цитат на: tarator
tarball, ами рутерите ги използвам за трансфер на данни. Ти за какво ги използваш?
Всяка нощ един от лаптопите ми си прави бакъп през безжичната мрежа, трансферира някъде между 10 и 20GB.
Щом поверяваш на лаптоп през безжична мрежа (особенно с рутер сапунерка) да ти прави бекъп, явно финансовата криза вече е засегнала научната ви катедра.
Цитат на: tarator
А тук в този фурум извършвам много важна и приятна функция. Ръчкам ви и не ви оставям да попаднете в блатото на самодоволството :)
Хе-хе, ами продължавай с пълна пара, щом казваш че ти е приятно. 
Между впрочем там ти е явно силата, не я пропилявай щом се имаш за вездесъщ.
Аз ще се радвам когато мога на участията ти, а и така ще спестиш поне малко присъствието си в научните дела.



Активен

"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен" А. Айнщайн

lunarvalleys

  • Гост
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #43 -: Jan 04, 2009, 12:31 »
без да имам предвид конкретно някого, ще ви кажа и моето скромно мнение>

Толкова псевдо-спецове, комплексари и пишкомерци, колкото у линукс-бг отдавна не бях виждал.. :D
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #44 -: Jan 04, 2009, 13:36 »
lunar, защо пък само тук? Те са/сме навсякъде. Просто на хората им писна вече и изперкаха тотално. Това е цената на развитието, хората просто са изтощени :( От една страна на работа те правят на маймуна, като се върнеш искаш да си починеш - тв и пц те залива с реклами и лай.., имаш си 2 идио4ета у дома, които са фешън и се водят по акъла на маркетингови тигри, да им промиват мозъка... Няма такова време като сегашното, в което хората да са били толкова безмилостно експлоатирани, психически...преди май е било повече физически и са оцелели ;D ;D Пък и като наизкачат някакви учени, които работят за човешкия напредък, лол кой ли го вярва, а всъщност пребиват "ненужни" хора за пари и да могат да живеят в дървени колибки с 4х4 камиони XXL lifestyle, ти става едно мило и хубаво да ги слушаш... но да не чопля повече, на него толкова му е акъла :D
Активен