Автор Тема: Проблем с pppoe под centos5  (Прочетена 551 пъти)

fasko123

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Проблем с pppoe под centos5
« -: Sep 08, 2007, 04:10 »
Така...за да не се получат излишни въпроси ще обясна надълго... Засича ми мрежовата карта, MAC Address-а е точният, имам pppoe пакетите инсталирани и с нагласен pppoe.conf. Знам си аccname i servicename, направил съм DNSTYPE=SERVER... И продължава и продължава да ми излиза тфа скапано съобщенийце: adsl-status: Link is down (can't read pppoe PID file /var/run/pppoe-adsl.pid.pppoe)
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Проблем с pppoe под centos5
« Отговор #1 -: Sep 08, 2007, 15:45 »
Това ми прилича на проблем с правата. Ако искаш постни някакви логове + файла pppoe.conf + файла където са описани интерфейсите + изхода от следните команди преди и след опит за свързване ifconfig и route. Виж какви са правата на въпросния файл от който не може да чете и ако трябва ръчно ги оправи и виж и ако трябва кажи какво става.

Още един въпрос - в крайна сметка имаш ли интернет при това положение или не? Питам те това, т.к. ти се оплакваш, че ти излиза съобщение за някакъв проблем, но аз не разбрах дали интернета ти бачка при това положение.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
about PPPoE
Настройка на програми
fonzi 0 2612 Последна публикация May 12, 2002, 15:31
от fonzi
pppoe
Настройка на програми
nulll 0 2114 Последна публикация Oct 08, 2002, 14:09
от nulll
Проблем с pppoe
Настройка на програми
empty 6 3102 Последна публикация Jan 20, 2004, 13:15
от
Проблем с pppoe
Настройка на програми
empty 12 4259 Последна публикация Feb 15, 2004, 15:42
от empty
PPPoE
Настройка на програми
growchie 2 2195 Последна публикация Feb 17, 2004, 23:37
от