Автор Тема: бинарни пакети за програмата irssi  (Прочетена 1420 пъти)

penko_70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 68
    • Профил
Здравейте!

иска ми се да си направя жива линукс дистрибуция, съдържаща само конзолни програми. Намерих конзолен вариянт на Slax. харесва ми това, че е малък, чисто конзолен и има възможност да се модифицира, да се добяват пакети към него. към дистрото не е включен irc клиента irssi, а много ми се иска да го включа към него. проблема е, че не мога да си намеря напълно работещи бинарни пакети за тази програма. попадам на сорс код, който не мога да компилирам с лайв дистрото, твърде е орязано, за да може да се компилира нещо с него. освен пакет за irssi трябва да сложа и някоя библиотека, но не мога да намеря инфо за зависимостите на пакетите, ако такава изобщо съществува в слакуер дистрибуцията...

възможно е и да съществува пълен пакет, включващ и библиотеки към програмата, но може и да няма такова нещо. ако някой е инсталирал irssi от пакети, би ли ми посочил от къде и какви пакети да инсталирам,  за да може да тръгне програмата. само с пакета за irssi не върви
Активен

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: бинарни пакети за програмата irssi
« Отговор #1 -: Oct 28, 2009, 21:18 »
Виж на http://www.linuxpackages.net/. Slax-ът си е отсякъде Slackware, тъй че може да му сложиш tgz. Може направо от сайта на Slackware да го свалиш, ако изобщо съществува още. Всъщност Slackware има пакетна система със зависимости, тъй че ако си сложиш slapt-get, swaret или каквото са измислили напоследък вероятно ще се удовлетворят зависимостите, стига да знаеш Slax-a на коя версия на Слака е базиран.
Ма май се занимаваш с глупости.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Irssi под OpenBSD help!
Настройки на софтуер
Agent_SMITH 4 3420 Последна публикация Apr 11, 2005, 11:32
от n3c
User ID в irssi
Настройка на програми
UNIXman 10 2803 Последна публикация Apr 15, 2005, 08:23
от UNIXman