Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Надолу

Автор Тема: Фереджета в ... Конгреса !  (Прочетена 43387 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5279
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #150 -: Jun 27, 2019, 08:53 »
Не знам при вас как е, ама от няколко дена мейлера на форума не изпраща разните му там информационни мейлове. А може и само при мене да е кахъра.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #151 -: Jun 27, 2019, 09:46 »
Вероятно правят нещо. Аз пък не мога да влизам в портала. Казва ми грешно име или парола. Исках да оставя коментар под мнение в новината за ЦЕРН. Бисквитките ми за ЛЗБ са включени точно заради портала, защото по принцип във форума не са необходими. Той замърсява url-тата и така може да си те проследява и без бисквитки.

=*=

Лунар, винаги сме писали на всякакви теми и това е причината да има не един и двама сърдити. И ако за материалистите темата за Антихриста не е важна, то останалите ни вълнува от 2 000 год.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #152 -: Jun 28, 2019, 21:56 »
Където има герой има антагонист. Героя в случая е Христос. Човек независимо дали вярва в Него, Той е дошъл и е направил нещо хубаво за света. Злини са вършени от негово име и то неизброими. Но тях са ги вършили хора, а не Той.

В евангелието на Йоан, по-скоро в откровението му, което не е част от евангелието, има доста описателен разказ, че на Земята ще дойде негов антипод. Ще е пратеник на сатаната. Та тогава ще се види, кои ще останат верни Нему и кои ще изберат злото. От този разказ се вадят някакви заключение, че тази случка ще се случи след 2 000 год. Сиреч трябва да е днес. Но света все още не е готов за нея. Там ясно се казва, че света трябва да е разделен.

Днес повечето хора са като теб. Не са избрали страна. Аз и за себе си не мога да го твърдя. Казвам, че съм християнин, но това е удобно в демократична и европейска страна, където никой не ме гони за нищо и живея презадоволен живот, както всички европейци. Не съм сигурен, че ако бъда изправен пред изпитания, мъчения и др., че ще остана верен.

Мистиците от по-ново време твърдят, че до този момент има още около 300-400 год. Разбира се, никой не знае със сигурност. Може да настъпи и по-рано, може и по-късно.

   Ебаси,писанията ти са като на 70+ годишен религиозен фанатик.

"Злини са вършени от негово име и то неизброими. Но тях са ги вършили хора, а не Той."
Аууууу,да не би да се накърни авторитета на евреина Йешуах !
   Всъщност,колкото и да не ти харесва това,злините винаги водят да
натрупването на лоша карма,в случая:и върху християнството като цяло.

"Та тогава ще се види, кои ще останат верни Нему и кои ще изберат злото."
Аз като гледам ръководствата на всички църкви са избрали злото.

Ако не е тайна,к'ъф е тоя "Йоан" ?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #153 -: Jun 28, 2019, 22:33 »
Христианството, но казано така, аз разбирам самата религия. Организираната религия, църквата, Ватикана, православната и каквито още има нацвъкани. Обаче няма нещо такова като колективна отговорност. Всеки сам ще си опере пешкира за деянията си. Или пък не. Зависи, колко се е покаял. На теория...  :)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #154 -: Jun 29, 2019, 09:13 »
   Ебаси,писанията ти са като на 70+ годишен религиозен фанатик.

Ако бях фанатик, щях да правя клади, да изготвям бомби, да точа ятагани или нещо такова. Аз непрекъснато говоря за свобода. Последната ми тема е за свобода.

"Злини са вършени от негово име и то неизброими. Но тях са ги вършили хора, а не Той."
Аууууу,да не би да се накърни авторитета на евреина Йешуах !
   Всъщност,колкото и да не ти харесва това,злините винаги водят да
натрупването на лоша карма,в случая:и върху християнството като цяло.

Дори за невярващ е същото като да кажеш „италианеца или  флорентинеца Леонардо“. Разбира се за нематериалист сравнение между двамата не може да има.

Материалист или не, „християнството“ не е живо същество, че да носи карма. А и точно закона за кармата казва, че плащаш за собствените си дела и добри, и лоши. Не плащаш за дядо си, не плащаш за баща си. Може да носиш срама им, но не да плащаш грешките им.


"Та тогава ще се види, кои ще останат верни Нему и кои ще изберат злото."
Аз като гледам ръководствата на всички църкви са избрали злото.

Винаги съм държал, че при положение, че Христос не е оставял църква след себе си (обратното, строшава една), то от първия си ден те няма как да служат на Него. Винаги са служили на злото. Макар, че според гностиците (демек имали лично преживяване с Него) злото е скритата Божия любов.

Ако не е тайна,к'ъф е тоя "Йоан" ?

Зависи кой питаш. Част от църковните апологети твърдят, че е някакъв късен (след векове) поп тип археепископ, който бил чул някакви легенди и ги записал. Други (много по-малко) твърдят, че това е ученика Му. Ако питаш Щайнер, той е ученика, но е същото лице с Лазар. Онзи Лазар дето Му казал да стане.

Пак според Щайнер, Йоан (Лазар) никъде в евангелието си не казва името на божията майка. За него Мария е сестра ѝ (която останалите знаем като св. Ана, която не вярвала, че ще зачене). А самата божия майка се казвала София. София знаем, че от гръцки значи мъдрост, но по щайнеровото виждане това е „Божията премъдрост“.

=*=

Което ми напомня друга тема. Споменавал съм я. Много е сбъркан тоя Балкански полуостров. Нашата столица носи гръцко име, а гръцката столица носи името на тракийска богиня. А и почитат Санде Македонски. Това е същото като ние да пре-е-евъзнасяме Баязид.

Голям торлю-гювеч сме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #155 -: Jun 29, 2019, 10:51 »
Христианството, но казано така, аз разбирам самата религия. Организираната религия, църквата, Ватикана, православната и каквито още има нацвъкани. Обаче няма нещо такова като колективна отговорност. Всеки сам ще си опере пешкира за деянията си. Или пък не. Зависи, колко се е покаял. На теория...  :)

   Там е работата,че с покаяние не може да се изчисти лоша карма.
Самото изчистване е със медитативни техники,бавно е,и изисква
много силна воля (все пак,трябва да се води аскетичен живот).
   По отношение на колективната карма:
Според езотерици,извършващите тежки престъпления в името на
дадена религия е много вероятно да се преродят в хора от семейства
изповядващи същата религия,и съответно го отнасят ...
Като пример: кръстоносци,убили мюсюлмани,се прераждат пак като
християни,и после биват убити от мюсюлмани (например при някой
атентат,извършен от джихадисти...)
Това обяснява достатъчно добре случващото се в последните години
в Европа и САЩистан...
Съответно мюсюлманите,убивали християни,се прераждат пак като
мюсюлмани и биват убити ...
Надявам се,че го обясних достатъчно добре.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #156 -: Jun 29, 2019, 11:04 »
go_fire:
Цитат
Което ми напомня друга тема. Споменавал съм я. Много е сбъркан тоя Балкански полуостров. Нашата столица носи гръцко име, а гръцката столица носи името на тракийска богиня. А и почитат Санде Македонски. Това е същото като ние да пре-е-евъзнасяме Баязид.

   Че е сбъркан,сбъркан е,но Атина-Палада не е ли гръцка богиня ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #157 -: Jun 29, 2019, 11:07 »
...
Това обяснява достатъчно добре случващото се в последните години
в Европа и САЩистан...
Съответно мюсюлманите,убивали християни,се прераждат пак като
мюсюлмани и биват убити ...
Надявам се,че го обясних достатъчно добре.

Европа последните 500 години води колониална политика, която изпива всички ресурси на повече от половината свят. Някой трябва да е голям наивник да си мисли, че това няма да се плати. Унищожаваш живота на някой и си мислиш, че той няма да дойде при теб да унищожи твоя. По-голяма глупост трудно се измисля.

САЩ има не много по-различна политика, но я води едва от 200 години. Докато в Европа, казвам петстотин, ама тия неща се случват от Рим насам. И там почти всички публични разстрели и гадости се вършат от психопати. Което отново не е изненада. Техните управници са особено големи психопати, няма как и населението да не се зарази.

п.п. Не е гъркиня. Реално почти няма гръцки богове. Май само Зевс. Ама и за него не съм сигурен дали не е по-стар.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #158 -: Jun 29, 2019, 11:24 »
go_fire:
Цитат
Европа последните 500 години води колониална политика, която изпива всички ресурси на повече от половината свят. Някой трябва да е голям наивник да си мисли, че това няма да се плати. Унищожаваш живота на някой и си мислиш, че той няма да дойде при теб да унищожи твоя. По-голяма глупост трудно се измисля.

САЩ има не много по-различна политика, но я води едва от 200 години. Докато в Европа, казвам петстотин, ама тия неща се случват от Рим насам. И там почти всички публични разстрели и гадости се вършат от психопати. Което отново не е изненада. Техните управници са особено големи психопати, няма как и населението да не се зарази.

   Това е така,но понеже сме писали на тази тема многократно,реших
да не го включвам,за да не прозвучи банално.
« Последна редакция: Jun 29, 2019, 14:27 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #159 -: Jun 29, 2019, 16:48 »
Не вярвам, че кармата е неотменима. В един свят, в който властва математиката и суровите закони може би кармата ще е сила. Обаче не така стоят нещата. Казано е, че ако се покаеш, грефовете ти ще бъдат простени. Ма истинско разкаяние за грешките, не пост и молитва. С медитация може би ще постигнеш вътрешен мир или равновесие, но до там.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #160 -: Jun 29, 2019, 16:54 »
Не вярвам, че кармата е неотменима. В един свят, в който властва математиката и суровите закони може би кармата ще е сила. Обаче не така стоят нещата. Казано е, че ако се покаеш, грефовете ти ще бъдат простени. Ма истинско разкаяние за грешките, не пост и молитва. С медитация може би ще постигнеш вътрешен мир или равновесие, но до там.

Абсолютно съгласен. И се е случвало. И не веднъж. Но, както сам намекваш, това изобщо не е лесно нещо. Ако го можехме (включвам себе си), то света щеше да е много по-добро място.

Обратното. Повечето хора не са лоши по принцип. Но да вземем за пример нашия събеседник Спец. Той не желае зло, иска добро. Но наред с това иска отмъщение. Дали ще е на църква, дали ще е на екстремистки настроени мохамедани, дали трето. Няма значение. Това ни вкарва в безкраен низ от вендета, която се засилва, а не утихва.

Тъй, че покаянието и прошката са може би най-трудното за един човек. Дори този човек да отстъпва седалката си в трамвая, да не си хвърля фасовете, да не се мисли за Шумахер и т.н.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #161 -: Jun 29, 2019, 18:17 »
go_fire:
Цитат
Което ми напомня друга тема. Споменавал съм я. Много е сбъркан тоя Балкански полуостров. Нашата столица носи гръцко име, а гръцката столица носи името на тракийска богиня. А и почитат Санде Македонски. Това е същото като ние да пре-е-евъзнасяме Баязид.

   Че е сбъркан,сбъркан е,но Атина-Палада не е ли гръцка богиня ?
тя, че е гръцка, гръцка е, ама таква е станала в последстиве  :P самото и име даже (както и Олимп, Зевс и пр.) както и др. топоними нямат обяснение на гръцки, а както знаем гърците са пришълци - дошли бая късничко на балканския п-ов, където са си живели от край време ...местните хора. Така че люлката на нашата цивлизация е на балканите (8-10 хил. г.) ...че даже и първите хора много преди това (макар и нецивилизовани) - де го сега чирпанлията (да извади още некой зъб с корените на дедо си на... 8 - 8.5 милиона г.)

БЪЛГАРСКАТА АТИНА
ГРЪЦКИ БОГ ЛИ Е ЗЕВС?


ЧИИ СА НАЙ-ДРЕВНИТЕ БАЛКАНСКИ ТОПОНИМИ И ХИДРОНИМИ?

и колко още са окрали... но по-късно се научили барем да сменят имената
https://www.bulgarkamagazine.com/%D0%B1%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D1%8A%D1%89%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE/


и понеже някои (тъдява всички знаем кои) ще поискат и потвърждение - ако може и нотариално заверено, ама каво да направя сега като тогава още е нямало нотариуси  ???

"Държавата" на Платон
Все пак "великата гръцка цивилизация" е повлияла на Рим и на западна Европа. Това е началото на книгата:

"- Вчера слизах с Главкон, сина на Аристон, в Пирея, за да се поклоня на богинята и в същото време да видя как ще отпразнуват празника, който провеждаха за първи път. Според мене церемонията беше изпълнена така хубаво и благо-пристойно от месните жители, както я изпълняваха самите траки. След като се помолихме и видяхме всичко, ние се върнахме в Атина."

Богинята за която върви реч е Бендида, тракийска богиня. Книгата е издадена 380 год. пр. н. е.
И какво излиза: че около 380г.пр.н.е. гърците за първи път започват да честват тракийската богиня, която естествено са си присвоили по късно! А иначе ние сме диви варвари и т.н.

П.П. богоравните
http://sparotok.blogspot.com/2019/07/blog-post_11.html

« Последна редакция: Jul 12, 2019, 08:20 от remotexx »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #162 -: Jun 29, 2019, 21:54 »
Не вярвам, че кармата е неотменима. В един свят, в който властва математиката и суровите закони може би кармата ще е сила. Обаче не така стоят нещата. Казано е, че ако се покаеш, грефовете ти ще бъдат простени. Ма истинско разкаяние за грешките, не пост и молитва. С медитация може би ще постигнеш вътрешен мир или равновесие, но до там.

Тук ще дам моето търкуване на кармата, разкаянието и прошката, ще опитам да дам и разбираеми примери.

Значи, първо едно уточнение, най-често под карма (закон за причина и следствие) се разбира възмездие за минали извършени деяния. Това добре, има обаче и същото нещо, но насочено към бъдещето - бъдеща карма/съдба.
Тук е едната степен на свобода спрямо кармата, с мислите, думите и действията си ние сами създаваме бъдеща карма (и така имаме свобода какво ще получим в бъдеще). Няма пълна предопределеност  8)

Друго важно нещо е да се отговори на въпроса, дали въобще може един човек да изплати сам цялата си карма. И според мен отговора на 99 % е не - не може. Например, Хитлер който е отговорен за смъртта на десетки милиони колко пъти може да умре за да изкупи тази си карма и сами можете да си намерите много други подобни примери.

Тук някой друг (много по-висш) тярбва да поеме/изкупи тази карма, иначе ще се наруши равновесието в света. Знае се кой е взел на себе си греховете (голяма част, тези които хората не могат сами да изплатят). И целта е хората да имат възможност да продължат да се учат и да напредват  :o

Да се поучи някой от грешките си може да стане основно по два начина:
1.Да упорства в решението и действията си и така след време ще получи съответната реакция и тогава евентуално може би ще разбере закона  :P и ще направи нов избор или пък ще продължи по стария начин, но и последствията ще стават все по-тежки  >:D

2.Да успее да разбере закона преди действието и да си спести страданията като не върши това което не иска да му се случи на него  >:D (тук се крие една част от мъдростта, не знанието или интелекта).

И стигаме до "разкаянието" ако то е истинско и искрено значи урока е научен (чрез страдание или разбиране или по-малко от двете), но урока е научен и следователно някаква част от още "неизплатените дългове" може да бъде простена и така да се продължи напред.
Тоест "прошката" следва "разкаянието", не виждам как може да бъде по друг начин  ::)
Другата прошка може да бъде само по благодат, като дар  :o

За пълнота ще спомена че има и едни други сили които могат да поемат част от кармата на една "предимно зла" душа, но цената за тази услуга е прекалено висока (личния дълг се увеличава неимоверно  >:D).
« Последна редакция: Jun 29, 2019, 22:00 от ray »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #163 -: Jun 30, 2019, 09:35 »
   С разкаяние и прошка не може да се изчисти лошата карма.
Не разбирам защо се оставяте да ви влияят еврейските религии.
Мога да дам много примери,ето един красноречив:
Наркобарона Пабло Ескобар не само се е разкаял,но е и дарил
милиони долари за благотворителност - хранил е бедните,строял
им е къщи и т.н.
   И как свърши той ?
Убиха го като куче.На 44 години ...
Надявам се ,че илюстрирах проблема достатъчно добре.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #164 -: Jun 30, 2019, 10:31 »
Що не и пример с Иво Карамански, и той кат Пабло. Няма да има тежест ли...
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Нагоре
« назад напред »