Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16   Надолу

Автор Тема: Фереджета в ... Конгреса !  (Прочетена 42830 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #165 -: Jun 30, 2019, 10:47 »
Що не и пример с Иво Карамански, и той кат Пабло. Няма да има тежест ли...

   Нямаш проблем.
Иво Карамански също е бил много "ларж",раздавал е пари наляво и
надясно ,давал е сериозни суми за благотворителност...
   Застрелян е от свой братовчед,доколкото знам.
« Последна редакция: Jun 30, 2019, 10:52 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #166 -: Jun 30, 2019, 11:18 »
Иво Карамански никога не се е разкайвал. Същото важи и за Илия Павлов. За Поли Пантев. За всеки. Дори за живите като Маджо, Трактора и Галеви. Всички тия и още много други са завършени чудовища, съдейки от книгите на адаша Стоев.

Нарочно не споменавам Васил Илиев. За него пише с топлота, а и той изяжда дървото твърде скоро. Май приживе не е успял да направи особено големи бели. И на него май няма записано нито едно убийство или друга жестокост. Основно май се е занимавал с рекет.

Не съм разглеждал подробно историята на Пабло Ескобар. За него знам също, че е бил чудовище и е нямал нищо човечно. Радвам се, че в края на живота си е започнал да се променя. Другото, което е широко известно за него е как свършва. А свършва като всеки мафиот. Предава работодателя си и си плаща за това. Понякога такива случки могат и да минат метър. Но това няма как да стане, ако работодателя ти е ЦРУ и става въпрос за милиони нарко-долари. Все пак това е най-важното перо на ЦРУ и те много държат на него.

Тук виждам известна прилика между него и местните бандити. Тукашните непокорни, които не се избиха помежду си, ги избиха шестаците. Останаха само верните, като повечето с изключение на Боко и Маджо минаха в дълбока нелегалност и най-вероятно се занимават с международна контрабанда по горещи точки. Има и разлика. ЦРУ се отчита на държавата си за всеки цент и всяко свое действие, като получава нареждания пак от там за следващите си стъпки. Тукашните шестаци работят на частно. И всъщност те казват, какво да се случва, а не на тях да им нареждат. Модела е обърнат.

Има и друга разлика. ЦРУ правят неизброими престъпления всеки ден в името на добруването на 200-300 млн. американци. Същото правят и други големи служби като Ми 6, ФСБ, Мосад. Правят го и по-малките служби, като разликата е, че действат локално, нямат сили за глобални действия.

Нашите шестаци бивайки частници правят точно обратното. Унищожават живота на пет милиона българи за своето благополучие. Точно вчера говореха, че до средата на века вече ще сме 4, като половината ще са от други етнически групи. Разбира се, това не значи, че на шестаците ще им се размине. Но засега си живеят в тяхната си заблуда.




Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #167 -: Jun 30, 2019, 11:22 »
Къде отидохте до Пабло и Иво :D
Ей го попа в Нови Хан, дето приютява хора в затруднение. Някой от колегите му да сте чули да казва нещо добро за него? Няма и да чуете, защото следва въпроса, а аз защо не правя същото. И колегата му, ако е честен пред себе си и пред Господ, в който се кълне и уж вярва, ще трябва да признае, че така му е по-лесно, че ще трябва средствата и усилията да идат при други, не в дома му или в стопанисваното параклисче. Има ли лоша карма за това, че не правиш добро, когато можеш, а се обръщаш на другата страна, все едно нищо не си видял и чул?

Впрочем, не вярвам в кармата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #168 -: Jun 30, 2019, 11:30 »
Аз съм много голям почитател на дядо Иван. Хора като него, Касиян и още няколко по-неизвестни ме карат да вярвам, че не всичко е изгнило в религиите. Може да са малко, но има свети хора.

Призовавам всеки, които има възможност да дари нещо на дома. Може да са сто лева, но за тях това ще е като да сте им дали хиляди. Бил съм многократно в нужда и знам, какво значи някой да ти даде нещо (не е задължително дори да е материално), което за него не е нищо. А този дом всеки ден се бори да не е в бедствие.

Ако сираците не са ваша кауза има много други от които да избирате. Например в столицата има фондация, която се грижи за ранени животни. Спомням си пролетта имаха много работа покрай бурите. Много птички бяха останали без гнездата си и родителите си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #169 -: Jun 30, 2019, 13:06 »
Къде отидохте до Пабло и Иво :D
Ей го попа в Нови Хан, дето приютява хора в затруднение. Някой от колегите му да сте чули да казва нещо добро за него? Няма и да чуете, защото следва въпроса, а аз защо не правя същото. И колегата му, ако е честен пред себе си и пред Господ, в който се кълне и уж вярва, ще трябва да признае, че така му е по-лесно, че ще трябва средствата и усилията да идат при други, не в дома му или в стопанисваното параклисче. Има ли лоша карма за това, че не правиш добро, когато можеш, а се обръщаш на другата страна, все едно нищо не си видял и чул?

Впрочем, не вярвам в кармата.

   Ако е вярно това за Иван от Нови Хан - евала !
Обаче идеала на почти всички православни скотове е Ники Лимузината
от Пловдив (пардон,митрополит Николай) - Audi Q7,BMW 5,"Rolex" ...
Друго си е да "благославя" ръка с часовник за 15000 евро ...

« Последна редакция: Jun 30, 2019, 15:25 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #170 -: Jun 30, 2019, 16:25 »
Има храмове, които изкарват страшно много от туристите. Ма много. Десетки хиляди на месец и не говоря за Рилски манастир или същия ранг. Но не съм видял да помагат. Това са тикива в провинцията, където хората и нямат работа и нормални доходи, ако имат изобщо някакви. И говоря за елементарни неща. Знаетели, каква църква съм видял да помага на хора, дето не могат да си платят сметките? Една секта. Сектанти носят храна на крака по къщите. Православните църкви, които могат да си го позволят, а и много повече, не правят нищо. Изключенията се споменаха вече. А това са средства от дарения и търговия със свещи и разни други неща. Не ги вадят от джоба си. Ма те не мислят така. Все едно в устата им бъркаш.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #171 -: Jul 01, 2019, 12:05 »
// off-topic

https://news.bg/comments/noviyat-bolshevizam-na-gugal.html

Докато някои спорят има ли бяла врана или всички са само черни  8), едни други действат в една друга посока ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #172 -: Jul 01, 2019, 14:33 »
Е, това са стари неща. Както е написано и в статията, който е бил на власт винаги се е стремял да надене хомот на средствата за информация. Компютрите и мрежите ни дадоха свобода на информацията, но са способни също така да я филтрират и цензурират. А с идването на изкуствения интелект, тази възможност нараства хилядократно. Всищо е старо, просто мащабите са различни. Че в едно семейство родителите крият неща от децата си, а децата правят и те същото.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #173 -: Jul 01, 2019, 21:03 »
Когато Спец. даде връзка от български източник ме присви сърце. Имало е защо.

Преди да прочета, кой е автора (напълно ми е непознат), не можех да схвана, що за лунатизъм е това. Но по този въпрос на края.

С статията се твърди, че Гългъл са „крайно леви“, защото защитават идеята за равенство между половете и равенство между расите. Намеква се и за права на педерастите, макар да не е казано. Намека е, че мъжете днес можели да раждат, което разбира се не е възможно дори, ако си сменят пола. Вариантите с някаква изкуствена матка дори да станат успешни, ще са си все така изкуствени.

Към тоя момент, все още не знам, че по-късно ще се говори за Ленин и Сталин. Автора вероятно не знае, че Сталин може да е чудовище от мащаба на Хитлер, Чингис Хан, Цезар, Александър Македонски и други сатрапи, но не е крайно ляв. Точно Сталин погребва износа на революция и с негово съгласие се сформират няколко нации, с което си спечелва прозвището „баща на народите“. И пак той сключва с Рузвелт договор познат като „Заем-наем“, какъвто сключва и Великобритания. Този човек не е по-ляв от Франсоа Оланд.

За да съм напълно ясен. Крайно ляв значи комунист.

Ленин е комунист, Сталин не е. А Гългъл в условия на комунизъм или поне социализъм нямаше да съществуват. Гългъл не са леви. Те не са дори социал-демократи, най-„дясното“ ляво, което съществува. Това е все едно да кажеш, че има цар либерал. Ох. Забравих, че се намираме в страна, където има десни синдикати и монарси републиканци.

По-късно автора ще нарече Гългъл: левичари. Тук все още съм в шок, недочел статията. И пак за значението на думите. Левичар е наскоро напомнения ни Че Гевара.  Сиреч това е въоръжен човек готов да се бие за левите идеи. Левичар е не повече и не по-малко от ляв революционер. Гългъл нямат оръжие и със сигурност не биха воювали за строи в който няма да съществуват.

Причината автора да нарича Гългъл крайно леви, а след това дори левичари е, че те са поддръжници на Демократичната партия на САЩ. И преди съм коментирал, че тази партия не е лява. Левите партии произлизат от ниските слоеве на обществото и защитават интересите им. Тази партия не прави нищо подобно. Никога не е правила нещо такова. И произхода ѝ е в американския елит, а не в долните класи. Тази партия е демократична. Бори се за демокрация.

Демократите са по-леви от републиканците, но по-десни от либералите. Ако някой попита защо са по-десни от либералите, отговора е прост. По-десни са, защото либералите не биха воювали за демокрация. САЩ подпали половината свят в името на демокрацията. Либералите са пацифисти. В САЩ пацифисти няма и не е имало никога. Либералите не си служат с лъжа, демократите го правят. Крайните средства в името на постигането на целта, не могат да ги поставят по никакъв начин в центъра.

Повода за статията е, че Гългъл се опитват да направят всичко, за да не спечели Тръмп. Автора забравя, че този мач вече е игран. Гългъл и Spybook опитаха веднъж и се провалиха. Ако Тръмп загуби, няма да е заради Гългъл.

Не е оправдание, но не е и чудно, че Гългъл е срещу Тръмп и републиканците като цяло. Ако ти си рожба на пост-модерното общество, то един консерватор реакционист може да ти бъде само враг. Гългъл са рожба на свободния пазар, Тръмп иска да го унищожи и доста добре се справя. Сиреч за Гългъл това е въпрос на живот и смърт. Гългъл не може да оживее, ако трябва да оперира само на американския пазар. Колкото и последния да е голям, това не е целия свят.

Следва една бърза спекулация за Великден. От поне десет години съм само спорадичен потребител на тази търсачка, но не съм забелязал това да е така. Поздравяват за всякакви празници.

И изобщо се учудвам, че тази търсачка все още има пазарен дял. Ако аз не я използвам по идеологически причини, то и хората без идеал за свобода, не би трябвало да я харесват. Първия голям удар беше правото да бъдеш забравен. Забавното е, че това не е право, а проклятие и трябва да си много глупав сам да си го причиниш, мислейки, че си много хитър цензор. Но персонализираното търсене е това, което я направи неизползваема. А от както от няколко години включиха и ИИ, стана направо нетърпима.

От друга страна ми е мъчно за тях и ги съжалявам. Те са поставени в разкрачено положение. От една страна са принудени да играят на страната на злото, защото така им казват акционерите им, сиреч собствениците. От друга при все повече цензура, шпионство законови (демек изкуствени) ограничения, те губят жизнената си среда.

Много показателно беше едно от последните им нашумели дела. Те вкараха http 2 поради шпионски подбуди. И пак те бяха принудени да продължат развитието му, но вече като Пъргав. Пъргав е все още шпионски протокол, какъвто е предшественика му.
Но има важна разлика. Той е направен да се бори с цензурата и го прави успешно. Пъргав можеш да го спреш, но не можеш да промениш съдържанието му. При все, че пакетите имат компрометирана сигурност, те все пак показват среден пръст на всеки хоп до целта си.

Да се върна на статията. Най-после автора изплюва камъчето и споменава двете имена на кръвожадни демони от близкото име. Но ги споменава как?

Ленин и Сталин се провалили?

В какво? Били се провалили в пропагандата. Това е така, защото от запад е можело да се просмуква пропаганда през желязната завеса. Това е смешно. Ако това е критерия за всемирно зло, то те наистина са се провалили. Защото в обратна посока след шестдесетте години беше невъзможно да се просмуква пропаганда. Така изглежда запада е по-голямо зло от изтока. Но не това иска да ни каже автора. Нали?

И ИЗОБЩО, какво се опитва да каже, знае само той и болния му мозък.

Под статията намерих отговора на въпроса си. Разбрах защо този сбъркан човек пише и защо го публикуват.



За автора:

„Член на Младежки консервативен клуб.“

Колко точно е младеж, след като има две магистърски степени? Трябва да е на най-малко 25 год. Не отричам да е бил младеж някога. А младеж и консерватор в едно изречение е оксиморон. Май все пак трябва да отрека, че е бил млад.


„Секретар е на "Един завет" - клуб на потомците на офицерския корпус на Царство България.“

Сиреч фашист.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #174 -: Jul 01, 2019, 21:46 »
   Чета и не вярвам на очите си !

go_fire:
Цитат
Намеква се и за права на педepастите
...

   Евала,брато. Най-после започна да наричаш нещата с
техните истински имена !
   Обаче сега ще ти скочи на бой дистанционното ;D


Цитат
Причината автора да нарича Гългъл крайно леви, а след това дори левичари е, че те са поддръжници на Демократичната партия на САЩ. И преди съм коментирал, че тази партия не е лява.

   Така е,тази партия е по-скоро центристка.


   Обаче не си напълно прав за връзката между полит.убеждения и
социалния статус. Маркс и Ленин никога не са били бедни,
принадлежали са към средната класа.Енгелс всъщност е бил много
богат,направо тузар ...




Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #175 -: Jul 01, 2019, 21:52 »
Ако трябва да си говорим за България и за нашето правителство, преди години имаше една статия за фирмите, които правят луди пари, произвеждайки софтуер за хакване на отдалечени машини, следене, подслушване, каквото се сетите. Всичко може да се прави с това и то със същата лекота, все едно си отваряш клиента и си проверяваш пощата. Скъп софтуер. Та в статията маше една карта на света със оцветени държавите, за които авторите бяха намерили информация, че са клиенти на тази фирма - за другите такива фирмички не бяха правили проучвания. Е, познайте! Нашата държава също беше сред тези клиенти. И едва ли е, за да подслушва и следи американците империалисти, лудите руснаци или алчните китайци.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #176 -: Jul 01, 2019, 22:02 »
Да не забравяме, че Серго Брин е рашка и в мозъчето са му заболтени Сталин и Ленин. Сега остава да разпрая и че не пие.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #177 -: Jul 01, 2019, 22:04 »
Ако трябва да си говорим за България и за нашето правителство, преди години имаше една статия за фирмите, които правят луди пари, произвеждайки софтуер за хакване на отдалечени машини, следене, подслушване, каквото се сетите. Всичко може да се прави с това и то със същата лекота, все едно си отваряш клиента и си проверяваш пощата. Скъп софтуер. Та в статията маше една карта на света със оцветени държавите, за които авторите бяха намерили информация, че са клиенти на тази фирма - за другите такива фирмички не бяха правили проучвания. Е, познайте! Нашата държава също беше сред тези клиенти. И едва ли е, за да подслушва и следи американците империалисти, лудите руснаци или алчните китайци.

   И аз това си го спомням,софтуера беше качен на сървъри в
някакво министерство (май на транспорта !),имаше разследвания
на журналисти,питаха на много места,и се оказа,че
никой нищо не знае ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #178 -: Jul 01, 2019, 23:21 »
Ти, ако имаш такова нещо, за да подслушваш съседите си и какви ги вършат, ще си признаеш ли?  ;D
И аз ще отричам до последно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #179 -: Jul 01, 2019, 23:50 »
   Чета и не вярвам на очите си !

go_fire:
Цитат
Намеква се и за права на педepастите
...

   Евала,брато. Най-после започна да наричаш нещата с
техните истински имена !
   Обаче сега ще ти скочи на бой дистанционното ;D
 ...

Винаги съм се стремял да казвам нещата с истинските им имена. Какъв либерал ще съм, ако лъжа?

Специално за педерастите, бих използвал думата gay евентуално и само във физическо присъствие на педераст. Бих го направил само, защото евентуално той (и с право) може да си помисли, че думата има отрицателен оттенък. Но например за мен думата българин има много по-отрицателно значение. Педераста за мен е един психично болен човек и заслужава съчувствие. Той се е родил такъв или е станал такъв в резултат на насилие. Той заслужава да се грижа за него и да полагам всички усилия да се чувства част от обществото. Докато българина прави всичко съзнателно. Той няма оправдание.

Не мога да реша за себе си дали съм за правото им да се женят или против. От една страна брака е връзка между мъж и жена с цел оставяне на поколение. Очевидно педерастите не могат да изпълнят тази функция.

От друга за мен брака е нещо несъществено. Някакво парче хартия. То по никакъв начин не променя отношението ми с партньора ми или отговорността към децата ми. Закона не може да ме спре или накара да направя, каквото и да било. Това е доброволен акт.

От трета страна има невероятно много хора (включително половинката ми), които имат безгранично отношение към бракосъчетанието. Не мога да ги разбера, но не мога да отрека, че ги има. Ако избера за водещ този мотив (очевидно е най-важен в демократична обстановка), то трябва да одобрявам узаконяването на връзки между педерасти.

Може би все пак собственото ми отношение на нищожност на институцията не ми дава да избера позиция по въпроса.

Дистанционното е хетеросексуален. Ако тръгне да ме бие, то няма как да не успее. Батко ми е. На батко няма да се съпротивлявам.

Ленин е бил дворянин. Любовника на Маркс е бил син на индустриален магнат. Това е така. Но говорим за друго време. През деветнадесети век е било нещо немислимо да си син на работник и да си грамотен. Ти нямаш право да ходиш на училище. Единственото ти право е да носиш кофите в мините на баща ти, който пък и това право няма. Той е роб. Няма как работниците сами да изложат доктрината си.

Но революциите в крайна сметка ги правят те. Днес е два века по-късно и работници не съществуват даже в Китай. Всеки щрака някакви копчета и дърпа някакви ръчки, като и това е на път да изчезне. Никой не работи. И съответно левите партии са в упадък. Няма кой да гласува за тях. Затова се хванаха за правата на малцинствата. Което е добре. И тези хора имат нужда от защита.

=*=

Шпионските програми дето ги беше купило нашето правителство бяха пълна скръб. Те можеха да послужат при физически достъп до конкретен човек. Но не стават за всички едновременно и отдалечено. Тъй, че нашите шестаци за поредно са жив зян и за оплакване. Никой не би им доверил истински играчки.

Не е лишено от логика, че са били качени в министерството на транспорта. Същите отговарят и за ИКТ. Това са тези изхарчили два милиарда за ел. управление.

Иначе разследването беше на обичайните заподозрени от „Бивол“. Ако не са те, няма кой да каже истината, за каквото и да било у нас.

=*=

Сергей Брин не е руснак. Да не бъркам, ама май беше с украински произход. Ама и с руски да е, пак не е руснак. Трябва да си живял в Русия и да си търпял цялата гнусна диктатура, че да си такъв. А той не е ходил даже в Москва. Той е американец. Израснал е в САЩ, учил е там, там живее. Живее в Нови Йорк. Това е баш центъра на света. Няма нищо руско в него.

Само за информация след 2011 год. не може да се твърди, че Сергей Брин и Лари Пейдж са собственици на Гългъл. Тогава бъдещите азбукари излязоха на борсата и станаха публична компания. От тогава са в ръцете на т. нар. „финансови капиталисти“, които притежават и всичко останало в света. Сега въпроса е, дали „финансовия капитал“ е подчинен на ЦРУ или обратното. Специално за мен това не е въпрос. ЦРУ е треторазряден играч в твърде сложна игра. Само преди шест години „финасовите“ капиталисти ни демонстрираха, че могат да правят, каквото им скимне.

И последното не е нещо кой знае какво. Това са хора търговци. Не може да му кажеш нещо на търговец. Той казва на теб, какво да бъде.

п.п. 4096 ти наистина ли би подслушвал съседите си? Не мога да си представя нещо по-долно и подло. Всеки човек си има безбройно много собствени проблеми, че да се меси на другите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16   Нагоре
« назад напред »