Автор Тема: Рендъринг едновременно на много машини..?  (Прочетена 4994 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Не зная, защо толкова се е съсредоточил в железата. В България, ако искаш да правиш 3D и, ако искаш да си върнеш инвестицията и да можеш да си позволиш да инвестираш по-нататък, за да не изоставаш, трябва да познаваш достатъчно хора, за да имаш поръчки. Да имаш връзки с една дума.

Вместо да гледа по сайтове може просто да отиде при Хаос Груп и да ги пита. Едни от най-добрите ( ако не и най-добрите ) са му в задния двор, той рови по форуми.
Освен това има тенденции да се преминава към облачни услуги. Как ще се конкурира с тях? Хората говорят вече за рендеринг в реално време. По-добре да направи проучване накъде вървят нещата, преди да прави проучване, за какви железа да си хвърли парите.
« Последна редакция: Jan 21, 2018, 06:46 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Добре е да се знае, че когато нещата опират до 3D, по-важно е да имаш по-мощна видекарта с повече ядра, а още по-добре колкото може повече видеокарти в един комп, докато при рендериране на видео е по-важно да имаш мощен процесор.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Още от време оно имаше варианти дори да си наемеш време или на фрейм беше, вече не помня. Стотарка/на .... нещо си. Сега не зная цените. Има варианти за рендване, За такова нещо не си ли сигурен в пазара... Да не говорим и за това, че ти му казваш на клиента една цена, той ти вика много ми е, а вече си му смъкнал петдесет процента от нормалното за да не го стреснеш. Не обичат да плащат тук. Имам достатъчно примери с познати. В Германия за какви посредствени неща съм виждал да дават петдесет хиляди евра. Не, че съм виждал, щото аз не съм имал контакт нито с изпълнителя или поръчителя, но са ми показвали.

Та общо взето ти излиза през носа това. Единствения вариант е да са трима, четирима души, за да може да смогват навреме. А и да не говорим, че ще е нелегално, защото софтуера няма да е купен, но тук това някак още върви, колкото и да е странно. Докато не настъпиш някой по-голям от теб и не ти прати онез, да те проверяват. Правят го за часовникарски ателиета, какво остава за това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не зная, защо толкова се е съсредоточил в железата. В България, ако искаш да правиш 3D и, ако искаш да си върнеш инвестицията и да можеш да си позволиш да инвестираш по-нататък, за да не изоставаш, трябва да познаваш достатъчно хора, за да имаш поръчки. Да имаш връзки с една дума.

Вместо да гледа по сайтове може просто да отиде при Хаос Груп и да ги пита. Едни от най-добрите ( ако не и най-добрите ) са му в задния двор, той рови по форуми.
Освен това има тенденции да се преминава към облачни услуги. Как ще се конкурира с тях? Хората говорят вече за рендеринг в реално време. По-добре да направи проучване накъде вървят нещата, преди да прави проучване, за какви железа да си хвърли парите.


Цял ден се чудя дали да ти отговоря. Едно. че ББ се е разписал в темата. Второ, че н2н издадоха нов. култов епизод.

И все пак… Отново си говорите на различни планети. Ти говориш, какво трябва да е, след като си станал професионалист. Те от своя страна още бутат да стигнат до този момент.    С една дума — бързаш! Има време и за това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5288
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
И последно колко ще са тия "много" машини, дето ще се ползват едновременно деа ?

2, 5, 10, 20, 50 ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

linman

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
И последно колко ще са тия "много" машини, дето ще се ползват едновременно деа ?

2, 5, 10, 20, 50 ?
Преди около година един от лицензите на V-RAY започваше от 35 (или 30) възела пък възела дали е с 2 или 4 сокета всеки с 8/12/16 ядра на сокет е друга бира.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5288
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Е то тоя юзер така и не каза, колко машини аджеба ще работят по туй насраното рендване.

Питах го и на колко години е, ама не евава да каже. Че каято му гледам темите, не знам какво да си мисля.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Ти вярваш ли, че ще купи лиценз за v-ray? Аз силно се съмнявам. Поне за това да си закупи обаче. Да уважи труда на бългалчетата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.