Автор Тема: Проблем - Нестартираща X среда (Fedora 17 64bit)  (Прочетена 644 пъти)

pecuna

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
  • Distribution: Fedora 17,Ubuntu 12.10
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
 Здравейте, драги съфорумници!
От преди няколко седмици се сблъсках с един проблем, който още не мога да разреша. Та имам инсталирана Fedora 17 64bit заедно с Windows 7 на лаптопа ми. Исках да направя така че при буут на Федората да не се стартира графичната среда, а да започва в конзолен режим и след това да си я стартирам ако ми потрябва със startx.
Проблемът се явява там, че бях добавял във grub.cfg операнд text Към кърнала , но явно и нещо друго бях направил, защото grub-а беше много счупен и отиваше директно в grub prompt при рестарт, та както и да е, успях да ги оправя - всичките кърнъли и уиндоуса се появиха, но Федората се дъни на фазата където трябва да ми покаже полето за логване на юзъра. След като зареди ОС-а и компютърът изпада в странно състояние,  показва осветен черен екран, не приема команди от клавиатурата, но индикаторът за харда примигва от време на време.
В рескию режим на кърнълите съответно не мога да стартирам Х средата - изписваше нещо за unnamed/unknown tty id , като нямам и tty-та които да използвам. Моля ви помагайте, че не ми се иска да преинсталирам - всичко ми е настроено на Гнома :( . Ако имате нужда от някой конфиг файл да показвам кажете. Благодаря предварително!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Имаш ли ssh сървър на Федората? Също така, каква е видеокартата и какви драйвъри ползва?

(Питам това второто, понеже ситуацията ми прилича на нещо, с което приятелят ми се беше борил тези дни, свързано с noveau.)
Активен

pecuna

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
  • Distribution: Fedora 17,Ubuntu 12.10
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Ами видеото е Ати 5145 и ползвам кмод пакета да ми тегли автоматично легаси драйверите за съответното ядро. С видеото мисля че вече поспрях да имам проблеми... то крайно време беше да разбера че само с тоя пакет и нещата си заспиват. :)
Мисля че нямам инсталиран ssh.
« Последна редакция: Mar 22, 2013, 18:05 от pecuna »
Активен

edmon

  • Гост
А променя ли нещо в сисинит-а за това дали да тръгва Х или не?
Активен

pecuna

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
  • Distribution: Fedora 17,Ubuntu 12.10
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Мисля че не съм бутал нищо там. Сега ще се опитам да намеря страниците, които четох преди седмици, за да локализирам по-точно дали съм бутал някъде другаде. Дано да успея, че мина време хич да не е.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с Fedora core 4 64bit
Настройка на програми
Herk 1 459 Последна публикация Jan 06, 2006, 21:09
от
инсталиране при 64bit архитектура
Настройка на програми
acider 6 2388 Последна публикация Jul 25, 2006, 19:00
от TraNcEmIter
Инсталиране на kbgoffice 1.8 на 64bit fc8
Настройка на програми
iskren 0 1215 Последна публикация Mar 15, 2008, 01:32
от iskren
64bit?
Идеи и мнения
PsYhLo 34 8230 Последна публикация Mar 30, 2008, 02:02
от crazydodo
Не работещ card reader под Fedora 12 64bit
Настройка на хардуер
njmaime 6 2440 Последна публикация Jun 07, 2010, 23:01
от njmaime