Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 194703 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1185 -: Jan 20, 2021, 13:13 »
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7759095/

безплатна е статията, нали 'знаеш какво е имунна система' и 'как функционираме', може и да ти е интересна
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1186 -: Jan 20, 2021, 14:15 »
виждам колко са те обучили, предвид идиотиите които пишеш
Няма как да видиш, защото няма как да знаеш.
Не си виждал, да ме поздравяват лекари, че не съм сбъркал нито веднъж, като съм обяснявал на неспециалисти, за продуктите, които компанията разпространяваше. Не си ги чувал, да ме питат двама или трима от тях, къде съм завършил и какво. Не си бил свидетел, как са ми благодаряли хора, които съм съветвал да идат при определен лекар, за да им постави диагноза, та да не се влачат повече по болници и никой да не им казва, какво им е. Не си виждал изражението в очите на тези, на които съм помогнал, когато сме се сбогували.

Каквото и да зная,е достатъчно, че да хвана противоречията и откровените лъжи в изказванията, с които ни обясняват, колко страшно е всичко


И да те питам нещо. Според теб, ако софианец иде в болницата и се оплаче, че се задъхва и не му стига въздух, дали ще проверят, дали е заради най-замърсения въздух, който дишаме или ще му лепнат директно, че е хванал вируса? Или може би ще го тестват дори?

Едни и същи симптоми могат да се предизвикат от различни неща. В момента обаче няма различни неща. Има само ковид
« Последна редакция: Jan 20, 2021, 14:24 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1187 -: Jan 20, 2021, 14:43 »
твърдиш,че ваксините предизвикват аутизъм! А и бисери като това:

Цитат
Всъщност, действието на ваксините не е потвърдено до ден днешен.

Цитат
как ще разбереш, дали е било благодарение на ваксинациите или благодарение на подобрените условия на живот, на хигиена, по-разнообразната  и достатъчно храна

на докторите дето ти стискали ръката, каза ли им ги тея работи? кажи ми, какви изводи мога да си направя за познанията ти базирайки се на това, което пишеш?
« Последна редакция: Jan 20, 2021, 14:52 от lunarvalley »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1188 -: Jan 20, 2021, 14:53 »
Цитат
И да те питам нещо. Според теб, ако софианец иде в болницата и се оплаче, че се задъхва и не му стига въздух, дали ще проверят, дали е заради най-замърсения въздух, който дишаме или ще му лепнат директно, че е хванал вируса? Или може би ще го тестват дори?

в една нормална държава ще го тестват за ковид
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1189 -: Jan 20, 2021, 15:05 »
Цитат
И да те питам нещо. Според теб, ако софианец иде в болницата и се оплаче, че се задъхва и не му стига въздух, дали ще проверят, дали е заради най-замърсения въздух, който дишаме или ще му лепнат директно, че е хванал вируса? Или може би ще го тестват дори?

в една нормална държава ще го тестват за ковид
Нали! Първо е вируса, после всичко друго.
А да си чул да се споменава, че от сърдечно-съдови заболявания са измрели повече хора отколкото през всички войни в човешката история? Да си чул да се вдига шум за това? Дори да приемем, че всичко, което се говори по основните медии е истина и се води война с опасен вирус. Фактът, че едного се раздухва, а за другото нито дума не се обелва е достатъчне, човек най-малко да се замисли.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1190 -: Jan 20, 2021, 15:08 »
твърдиш,че ваксините предизвикват аутизъм! А и бисери като това:

Цитат
Всъщност, действието на ваксините не е потвърдено до ден днешен.

Цитат
как ще разбереш, дали е било благодарение на ваксинациите или благодарение на подобрените условия на живот, на хигиена, по-разнообразната  и достатъчно храна

на докторите дето ти стискали ръката, каза ли им ги тея работи? кажи ми, какви изводи мога да си направя за познанията ти базирайки се на това, което пишеш?
Изводи можеш да си направиш, каквито искаш. Само ти дадох пример, за две неща, които могат да доведат да едни и същи симптоми.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1191 -: Jan 20, 2021, 15:12 »
Цитат
А да си чул да се споменава, че от сърдечно-съдови заболявания са измрели повече хора отколкото през всички войни в човешката история? Да си чул да се вдига шум за това? Дори да приемем, че всичко, което се говори по основните медии е истина и се води война с опасен вирус. Фактът, че едного се раздухва, а за другото нито дума не се обелва е достатъчне, човек най-малко да се замисли.

Да чул съм за нарастващият брой сърдечно-съдови заболявания. Но факт е, че в момента има пандемия и естествено, че ще тестват пациента за това ако има съмнение.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1192 -: Jan 20, 2021, 16:33 »
може ли всеки всезнайко да сподели какво образование има?

И тук ми идва на акъла един виц. :D

Цитат
Човек без образование е нищо. А човек с диплома - дипломирано нищо.
----
Всички може да дрънкат глупости. И най-учените глави също понякога дрънкат глупости и си противоречат.
« Последна редакция: Jan 20, 2021, 16:40 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1193 -: Jan 20, 2021, 17:34 »
Цитат
А да си чул да се споменава, че от сърдечно-съдови заболявания са измрели повече хора отколкото през всички войни в човешката история? Да си чул да се вдига шум за това? Дори да приемем, че всичко, което се говори по основните медии е истина и се води война с опасен вирус. Фактът, че едного се раздухва, а за другото нито дума не се обелва е достатъчне, човек най-малко да се замисли.

Да чул съм за нарастващият брой сърдечно-съдови заболявания. Но факт е, че в момента има пандемия и естествено, че ще тестват пациента за това ако има съмнение.
Ами спомни си също така, че в началото от СЗО бяха казали, че това не е пандемия. Същото се потвърждаваше и от собствените им критерии за това, какво е пандемия. Нито броя на заразените, нито процента на смъртните случаи бяха повод да се обяви пандемия. Все още не са. Обаче медиите раздухаха думичката, правителствата се хванаха на хорото едновременно и сякаш по команда и се започна. И тук, в нашата родина си имаме критерии за това, що е пандемия. Не се е стигнало до там, но въпреки това за друго не се говори.
Не зная, за какви факти говориш. Ако си спомняш също, у нас обявиха, че са открили точно двама души с вируса и обявиха извънредно положение. Това е толкова идиотско, толкова в страни от нормалното, разумното и обоснованото, че не просто намирисва, а вони. Ако беше пандемия, ако наистина имаше реална опасност, нямаше нещастниците от парламента да си решат, че парламентарната сграда не е обществена такава и затова не попада под ограничителните мерки и следователно няма нужда да носят маски. И го направиха едва като се разшумя, защо не са с маски на лицата. Ако имаше реална опасност и пандемията беше истинска, Тиквон нямаше да си покаже носа навън, а той не спря да обикаля. Ако имаше истинска опасно и пандемия, онзи сенатор на САЩ нямаше да си празнува рождения ден заедно с двадесетина други на голяма кръгла маса, на по четиридесет сантиметра един от друг, без маски, в затворено помещение.

Това са фактите и те се разминават много с туй, което ни дрънкат от телевизора.
« Последна редакция: Jan 20, 2021, 17:35 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1194 -: Jan 20, 2021, 18:05 »
За ваксините не знам, ама, както е тръгнало, форумът ще ми докара аутизъм...
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1195 -: Jan 20, 2021, 18:09 »
Цитат
Ако си спомняш също, у нас обявиха, че са открили точно двама души с вируса и обявиха извънредно положение. Това е толкова идиотско, толкова в страни от нормалното, разумното и обоснованото, че не просто намирисва, а вони.

ако още в началото се бяха взели строги мерки, за да се изолират случаите, въобще нямаше да се стигне до тук. Но трябваше да стане повсеместно по света. А не сульо и пульо да си ходят на екскурзии, ски, и квото там им скимне, пък на останалите -- майната им.

Цитат
Тиквон нямаше да си покаже носа навън, а той не спря да обикаля
викаш понеже Той ходел без маска, значи няма нужда.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1196 -: Jan 20, 2021, 20:23 »
Няма да взема страна, само ще отбележа, че всеки си получава според "акъла си", каквото и да си мисли/вярва и да убеждава и обижда другите  >:D
Най-лоши са тези които разправят лъжи на хората, а самите те постъпват по съвсем друг начин.

ПС: за нивото на образованието ясно говори факта, че според скорошни изследвания около 50 % от учениците са "функционално неграмотни" (могат да четат и пишат, но не разбират написаното). За какво им е тогава че могат да четат ?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1197 -: Jan 21, 2021, 17:35 »
Не обичам да споря, нито се опитвам да убеждавам някого в нещо. Споделям мислите си, наблюденията си и изводите си. Картиката просто не ми се връзва
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1198 -: Jan 22, 2021, 12:48 »
   Опитват се да ни баламосват все по-нагло:
Някакви еврогейски тарикати (и пригласящи им български миндили)
обявиха,че заради "новият" щам на вируса трябва да се носят  други
маски (по-скъпи ,естествено - по около 3 евро парчето).
   Абе що не го духат...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1199 -: Jan 22, 2021, 15:17 »
Преди време говорихме за кулинария. Радио „Дарик“ навършиха 28 години и решиха да ознаменуват празника си именно с това:

https://darikradio.bg/podcast.html#showId=394

Има и за кухнята през древността. А който предпочита картинка, има видеа на канала им в тубата (резервния, защото главния им го откраднаха преди година, и така и не си го възстановиха).

Иначе кулинарната тема е много подходяща за това всеядно радио. Даже на следващия ден (сиреч днес) по йезуитски се похвалиха, че Радосвет Радев (собственика) никога не им бил казвал, какво да говорят. И как не, като всяко едно нещо в това радио е платено. Ако искаш да кажеш нещо там си плащаш. Видно е от километри. Не го и крият. То по закон май нямат право да крият, кой плаща.

Иначе новата година започва за тях така, както бяха първите им години. Сиреч копират БНР. Не са само новините и спортното им шоу, което преди се казваше Гонг. Това да имаш новини на всеки час и да правиш „Спорт и музика“ отдавна не впечатлява.

От седмица разкриха регионални центрове в Търново и Враца, към отдавна съществуващия в Пловдив. А преди дни стартираха нещо, което се казва „Нови хоризонти“ и изобщо не е версия на „Нощен хоризонт“. В случая са си позволили да ползват името „хоризонти“, защото удобно така се казва, фондацията, която го плаща.

Изтеклата година за тях пък бе бурна. Тогава следваше раздяла с групата на чисто новичката, чекиска телевизия, която все още не бе официализирана като такава, а само на местните, бандитски муцини. От това се родиха порталите dnews и dsport. Имат право на тези имена, понеже са Дарик, пък и искат да са цифрови (digital). Но разбира се, няма как първата асоциация на всеки (особено за dsport) да не е „Диема“. Малки, мръсни номерца, какво да правиш.

Което ме подсети, че годината за тях започна и като един от водещите им на сутрешния блок, започна паралелно, магазинно-политическо, следобедно предаване в същата чекиска тѝлѝвизия. Ще видим и този странен мутант, колко ще продължи. „Новите“ не си поплюват.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear