Автор Тема: IP камера VIVOTEK  (Прочетена 1065 пъти)

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
IP камера VIVOTEK
« -: Sep 15, 2011, 14:16 »
Здравейте,
DDNS на камерата има настройка за hostname, username и password. Интересува ме главно какви POST данни праща камерата към хоста за да запише новия IP адрес? Интересува ме главно името на променливите за потребител, парола и IP адрес на самата камера, която тя праща към провайдера.

За съжаление нямам камерата налична към момента да снифна трафика за да разбера, та за това питам ако някой знае да сподели :)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: IP камера VIVOTEK
« Отговор #1 -: Sep 15, 2011, 17:41 »
Не знам специално за тази камера, ама по принцип DDNS client-а праща тия данни, с които си се регистрирал там на сайта им, за избрания от теб под-домейн. Тях сетваш, когато го инсталираш и настройваш.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: IP камера VIVOTEK
« Отговор #2 -: Sep 15, 2011, 21:11 »
Идеята е, че има custom ddns и искам да си ми праща към мой сървър ама никъде не пише как праща заявкта с GET или POST и какви са променливите, а настройка за тях няма :) Както и да е де, че пусна един tcpdump и ще видя кво щъка от Ip-то. Само да ми дойде една тестова камера тия дни :)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: IP камера VIVOTEK
« Отговор #3 -: Sep 16, 2011, 06:57 »
Разбирам. Ами и аз се зачудих, каква е логиката - камера с DDNS ? А то имало защо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.