Автор Тема: Шрифтове на PCL за HP LaserJet  (Прочетена 16311 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Шрифтове на PCL за HP LaserJet
« Отговор #30 -: Oct 23, 2020, 17:49 »
Аз помня - Уин версията (ARJ и не само) беше само обложка на ДОС-овската версия със сите си ограничения 64К и 640К RAM за цялото приложение (за повече требеше ДОС екстендър), няма опции за смяна големината на буфера (смешни 64 или макс 640К RAM ограничения за ДОС приложение спрямо напр макс 1МБ буфер на Уин/Рар) та WinRar (още 16 битовата версия) изби рибата при ГУИ версиите (даже уби за съжаление добрия ACE), RAR освен това имаше и много опции дето другите после ги окрадоха - volume sizes (plus variable/auto size for FDD че и с чакане да смениш дискетата като се запълни), recovery record, composite archive (това последното е = първо tar после rar спрямо старите ДОСчета дето всеки файл поотделно - това много вдигаше компресията особ. при много ама малки файлове напр. уебсайт копие с телепорт-а /да не генерира всеки път наново речника за компресия - при 1000 х 1К файлчета и 250 b речник за файлче = 25%/). А и RAR поддържаше и останалите формати (поне за разархивиране) и само ZIP и Rar при архивиране а ARJ не можеше нищо другo освен ARJ да разархивира и.. защо да пазиш 100 архиватора като имаш един дето отваря всички формати и ако някой има проблем с RARове пращаш му ZIP. Освен това мен лично много ме кефеше че отваря JAR-ове и ISO-та и то без да ги монтира

та така... поне из нашия край
« Последна редакция: Oct 23, 2020, 18:01 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Шрифтове на PCL за HP LaserJet
« Отговор #31 -: Oct 23, 2020, 18:09 »
WINACE и аз го помня. Още бях с 98SE, един приятел ми го „продаде“. Прекрасен беше. Но така и не се наложи и някак естествено спрях да го ползвам. Почти нямаше за какво. Е за него вече мисля, че ми беше ритнат с крак. По принцип избягвах нещо, което не е безплатно от уважение към автора, но това беше изключение. Чудесна работа на немците.

Между другото почти никога не съм имал пиратски Windows. Не, че съм го плащал. Винаги ми е идвал с машината, но съм си имал лепенка, не е било гаражни изпълнения. Винаги съм си вземал маркови машини, макар на втора ръка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Шрифтове на PCL за HP LaserJet
« Отговор #32 -: Oct 23, 2020, 19:49 »
Ама друго си е BZ TGZ BZ2 GZ и разни други формати.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Шрифтове на PCL за HP LaserJet
« Отговор #33 -: Oct 23, 2020, 20:36 »
Аз и като седна на Windows ползвам tar. Ако на машината има WinRAR, то има tar. Ако няма, слагам 7zip portable и пак имам. Сигурно има tar като команда я в unxutils, я в подобен проект тип msys, ама не съм търсил. Oт там съм си взимал wget, grep и подобни.

По принцип съм избрал да слагам 7zip portable, защото там понякога ми се налага освен zip, за който има вградена поддръжка да попадам на rar. А единствената свободна програма с поддръжка на rar, която знам, е 7zip.

За собствени цели обаче си ползвам tar, защото е универсален. Какво, като няма компресия? Рядко ще ми се наложи да прекарам нещо през Internet и то на бавна връзка, като тази вкъщи. Трябва ми просто всичко да е събрано заедно, а точно затова е създаден tape archive.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Шрифтове на PCL за HP LaserJet
« Отговор #34 -: Oct 23, 2020, 21:01 »
tar и untar
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Шрифтове на PCL за HP LaserJet
« Отговор #35 -: Oct 23, 2020, 22:27 »

За собствени цели обаче си ползвам tar, защото е универсален. Какво, като няма компресия? Рядко ще ми се наложи да прекарам нещо през Internet и то на бавна връзка, като тази вкъщи. Трябва ми просто всичко да е събрано заедно, а точно затова е създаден tape archive.
под windows като му сложиш на tar опция -z или -j не прави ли компресирани архиви като си инсталирал gzip и bzip
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Шрифтове на PCL за HP LaserJet
« Отговор #36 -: Oct 23, 2020, 22:30 »
Не съм пробвал. Трябва да видя.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с HP LaserJet 4+
Хардуерни и софтуерни проблеми
mironcho 0 2132 Последна публикация Nov 06, 2002, 17:04
от mironcho
Star LaserJet 4 III
Хардуерни и софтуерни проблеми
niakoi 0 1926 Последна публикация Jan 25, 2004, 13:54
от niakoi
Проблем с HP Laserjet 1100A
Настройка на хардуер
keremidko 4 2866 Последна публикация May 02, 2005, 07:30
от keremidko
Hp laserjet 4 problem
Настройка на хардуер
Nikolavp 6 3257 Последна публикация Feb 06, 2007, 20:41
от neonic
Hp laserjet 1018
Настройка на хардуер
Orel 2 2541 Последна публикация Sep 07, 2007, 13:16
от triplek