Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Надолу

Автор Тема: Филми, които ни вдъхновяват ♥  (Прочетена 51663 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #75 -: Apr 29, 2022, 08:15 »
Въргала има филм, който се казва точно така.

Това е музиката към филма:

https://www.youtube.com/watch?v=GD4JRJDnhIk

Така наречения soundtrack.

Въргала го снимаше има-няма 15 години, заложи си апартамента, загуби го, а накрая и филма беше финансов провал.

Доколкото съм гледал някакви кадри от него, става въпрос за терористична атака в някаква болница.

=*=

Този сериал се появи малко по-късно. Не знам и доколко е свързан с Въргала, но опртеделено сюжета му няма общо. Гледал съм няколко серии и там се опитват „автентично“ да предадат времената на партизанското движение у нас.

Ако има връзка между сериала и филма, тя е, че и в двата хумора не струва по всеобщо мнение.

Този сериал е сниман от TV7 (телевизията на Цветан Василев) и може би е негов опит да помогне на прочутия ни артист, който точно в онзи момент го е докарал до просешка тояга, заради мечтата си да снима филм.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #76 -: Apr 29, 2022, 18:13 »
Колеги, ударете едно рамо... мъча се да се сетя един филм на Въргалчето и се си мислех че е този - ама (по мои бая отдавнашни спомени) не беше сериал и беше за/след падането на желязната завеса
https://www.youtube.com/watch?v=5GPwUduiMJg
а па тая простотийка е 15 серии и е за преди това явно...

Да не търсиш "Пантуди" - 1993 година?
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B8

Има го във вибокса, но там май режат айпи-адресите извън бг пространството, поне мен с Тор не ме пускаше вътре  по едно време :
https://www.vbox7.com/play:c229084a2e#

Мдаааа.. сега пробвах през Тор - "Видеото, което се опитвате да отворите, не е достъпно от вашата територия" .. иначе с моето си БГ айпи няма проблем.

Трябва да направиш някаква врътка с БГ айпи, или да го потърсиш в някой друг сайт.


П.П.П. Ей го, в друг сайт, виж дали ще ти го отвори и дали е този, който търсиш:

https://videa.hu/videok/film-animacio/1993-KztWXIKZQMSi5VHp

Не щеше да го отваря през випиена на операта, но го отвори с Тор. Изгледах минута-две, започва с "С участието на Владо Въргала" ..
« Последна редакция: Apr 29, 2022, 18:33 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #77 -: Apr 29, 2022, 18:58 »
Споменавал съм преди, че миналата година бях станал почитател на KDRAMA. Не съм я разлюбил съвсем, нямам време да я гледам. Но по принцип през годините съм гледал доста неща в жбоха.

С две думи, поддържан е (почти) от ytdl и ytdlp. Ето демонстрация:

Код
GeSHi (Bash):
  1. devuan@devuan:~$ torsocks youtube-dl -g https://www.vbox7.com/play:c229084a2e
  2. https://media10.vbox7.com/sl/drTTm502NXcOnK2Fi-ThHw/1651438800/c2/c229084a2e/c229084a2e_480.mp4?lrv=1

Сиреч точно в този случай можеш директно да поддадеш адреса на mpv и ще го гледаш.

Трябва да се има предвид, че тези директни адреси на видеото са временни. Ако изпълните същата команда е вероятно да получите друг резултат. По емпирични наблюдения се задържа около 24 часа.

В случая може да се гледа директно, защото (не посетих страницата) това сто процента е видео качено преди края на месец май осемнадесетта година, дали не беше двадесет и осми. Тогава направиха иновация в стил youtube. Ако сега беше качено, вместо адрес:

Цитат
https://media10.vbox7.com/sl/drTTm502NXcOnK2Fi-ThHw/1651438800/c2/c229084a2e/c229084a2e_480.mp4?lrv=1


Щеше да се получи адрес такъв:

Цитат
https://media10.vbox7.com/sl/drTTm502NXcOnK2Fi-ThHw/1651438800/c2/c229084a2e/c229084a2e.mpd?lrv=1


И тогава трябваше ръчно да си го допишете така:

Цитат
https://media10.vbox7.com/sl/drTTm502NXcOnK2Fi-ThHw/1651438800/c2/c229084a2e/c229084a2e_480.mp4


Това 480 е желаното качество. Например 720 се гледа през tor, но накъсва. какво точно качество има налично, е описано във въпросния mpd. Ако го поттеглите или направо отворите в текстов редактор, там са изброени.

Понеже ytdl не е обновен в частта с vbox7, аз съм си направил елементрарно скриптче да ми ги прави тези неща и да ми пуска.

Не мога да направя скрипта без участието на ytdl, защото не се чете текстов отговор, а js, който генерира json. Проверявал съм.

=*=

Алтернативен начин е да се ползва:

https://vbox7-mp3.info/

Той работи с изключен js (в повечето случаи) и е за предпочитане да се ползва без js, най-малкото да си спести човек рекламите.

Успех!

доп.
===

Забравих нещо. Понеже този клип е стар, при него не можеш да си избереш качество. С каквото е качен, такова е.
« Последна редакция: Apr 29, 2022, 19:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #78 -: Apr 30, 2022, 09:45 »
благодаря на всички - аз го намерих, оказа се забутан из оня с многото серии и труден за откриване
значи филмът който търсех НЕ е "Шменти Капели: Легендата" 15 серии е само първи сезон ами е този

Операция "Шменти Капели"
https://www.youtube.com/watch?v=3MiI7YX25pA
https://www.youtube.com/watch?v=K1GDOC8sdX4

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #79 -: May 13, 2022, 11:18 »
Първо смятах да ви занимая с:

Играч първи, приготви се

Това е филм описващ, какво Цуки си представя под трудно преводимото нещо, което аз сега ще нарека — Вътрешност.

Филма е от осемнадесетта година, сиреч преди Цуки да представи „новото“ нещо, което сме виждали в Second Live¹ или дори още по-назад в играта за ДОС — Цивилизация.

Когато Цуки представи нещото, почти шеговито реших, че ще го кръсти „Вселена“, след по-малко от седмица се разбра, че почти съм уцелил. Още тогава знаех, че не може да е, каквото предполагам, най-малкото, защото има такова филмово студио.

Но в този филм не се чувствах удобно. Това е филм правен за играещи игри. И Цуки е прав (макар не това да е имал предвид) — игрите съграждат свое измерение. Днес игрите са повече от филмите и историите разказани в тях, скоро ще задминат историите разказани в литературата.

Единствения герой, който разпознах във филма, беше Горо и то щото сме се разбивали на ръчките да играем Mortal Combat, а към края на хилядолетието излезе и филм, който успешно взе парите ни, на тези, които сме изхарчили безобразно много жетони по машинки за игра, познати днес като аркадни.

Естествено познах и колата от „Завръщане в бъдещето“, и Space Invenders. И това е горе-долу всичко, което ми бе познато в този филм. Имаше и някакво автомобилно състезание, което много приличаше на неща, които съм виждал децата ми да играят преди години на телефончетата си. Но там бяха под формата на „скачай и бягай“, а не на безумна надревара с коли и камиони.

Мнителността ми на „стар“ привърженик на софтуерната свобода, ме караше непрестанно да влизам в конфликт със себе си, как така главния лош не е създателя на „платформата“, а нещо невероятно, той е мъдреца. За справка, за този мъдрец истинската реалия е непостижим блян, точно толкова е мъдър.

Някак си още не мога да приема, че във филма се възхваляват fanboy, като са противопоставени на haters. Въпросния fanboy никак не мязаше на фенче, беше си чист nerd. Мразльото и той не беше мразльо, ами костюмиран меринджей. Някак си непрестанното променяне на понятия в този филм, много ме дразнеше.

Да беше реклама на Fashion days, някак можех да го приема. Целта на въпросната компания е да осмислят съществуването на празноглави кукли, различно от това да са дръжка за хуй на същите онези костюмари, а в по-лошия случай на пласьори на наркотици.

Сега като си помисля, фенче в мъжкия свят е същото като мармаладка в женския. Безмозъчно млекопитаещо.

И въпреки, че пича се опитваха да го изкарат много начетен и умен, то същия стори непростима грешка. Веднага щом пипна малко сухо, отиде и поръча много скъпа играчка от главните злосторници. Мамка му! Отдолу в прав текст пишеше, че се получава лично от тях. Ще научат самоличността ти. Но дори този надпис беше ненужен. В момента, когато се протегна (това е жест за поръчване), съзнанието ми крещеше — ЗАЩО-О-О-О-О-О-О-О!

Естествено причината беше… главната мадама във филма да му направи виртуално фелацио, от което той май свърши наистина. Самата главна мадама във вирталния си образ приличаше на кръстоска между жаба и онези синичките от оня филм на Камерен, че не се сещам ни как се казваше, ни тия, какви бяха. Сещате се — враждебна планета, нашите управляват аватари по начин подобен на „Матрицата“. Уф! Точно „Аватар“ се казваше.

На живо героинята беше ниско, трътлесто кюфте. Имаше и хубавици — една, ама беше лоша.

Самата играчка беше безумна. Все едно е взета от Хари Потър, където всичко ти причинява² гадене, сърбежи, болежки, но имаше култов статус като например „Разновкусовите бонбонки“.

Та се оказа, че просто не съм компетентен да говоря за този филм. Той не е моето нещо. Spybook не е моето нещо.

Разбира се, това го каза човек, който се беше заклел никога през живота си една стотинка да не дава за телефония, а вчера лично, доброволно и по своя идея отиде в „Техно-нещо-си“, започна да плямпа на продавача за друго „Техно-нещо-си“ и след порой от резили лично се изръси за китайски умнофон, който веднага след като му зареди батерията, пак лично му сложи Spybook и дори активира сметката без при това да пита собственика ѝ, какви са данните, знаеше ги на изуст, докато самия собственик май не ги знаеше наистина.

=*=

Поради всички тези причини, реших, че няма да е това филма. И потърсих друг, по-нов, с някой от любимите ми актьори. И се върнах на добрия, стар, български зет — Том Ханкс.

Finch

Интересно, че се води филм на Отхапаните, има го в края на филма, има го и в рекламата му. Но никаква тяхна реклама няма вътре.

За който не го е гледал, ще се опитам да не подсказвам сюжета, но все пак ще опиша обстановката, за да има, какво да пиша.

И ще се окаже, че за него ще кажа по-малко, отколкото за другия.

А двата имат нещо общо. Общото е, че са близкото, след апокалиптично бъдеще.

Само, че първия е грандоманско излишество, а втория измамен „минимализъм“. Интересно е, че говоря за такива филми, точно в деня, когато се изпраащат дванадесетокласниците.

Онзи е грандомански, защото (по някаква книга е, макар да не се споменава) тамошния виртуално-реален spybook е съставен от цели планети, пет-шест от които, са показани във филма. Сега се сетих, че беше представена и планета „Doom“, която обаче по нищо не мязаше на досовските doom-ове, hexen-и, heretic-и и quake-ве, които сме играли. Явно има някакви нови, които не познаваме. Сегашните деца имат други игри под същите имена.

Финч пък от своя страна се опитваше да ни заблуди, че е малък. Участва един актьор, двама озвучители, трима статисти в една, единствена сцена, десетина кукловоди и това е всичко.

Но не се заблужавайте! За да изглежда всичко малко, всъщност са работили стотици аниматори (изредени са в надписите), за да постигнат ефект, че гледаш нещо истинско, докато абсолютно всичко е снимано на син екран. И точно защото няма дори секунда, която да не е на син екран, показва, колко велик актьор е Ханкс. Единствените реални обекти са един камион (Куматцо?, какво става???), една каравана, един стол, плажен чадър, дюшек и топка за тенис на корт. Разбира се — всички те също са богато обработвани.

Почвам да ми е неприятно, че компютрите станаха толкова мощни. Вече освен Дисни, никой не помни, какво е това да правиш костюми, грим, декори, сцени, осветление и т.н. Боята, чука и пироните са непонятни днес неща в Холивуд. Ако беше така при снимките на първите „Междузвездни войни“, Хан Соло никога нямаше да придобие култов статут.

Та това е филма. Планетата е разрушена, единици оцелели се опитват да останат живи още малко. В края тамън си помислих, че искат да прецакат атмосферата на пълна обреченост, когато се оказа, че озона не е точно като сливенски кашкавал³ и взе, че свърши, някои неща свършиха буквално. Но почти успяха да унищожат обречеността. Вляха малко надежда за щастлив край.

Докато в другия филм тезата беше, че света е свършил, просто не се забелязва, тук тезата е, че света не е свършил, просто трябва да се постараем да го разберем.

Приятно гледане!



===
¹/ Дето голямата новина беше, че един човек купи виртуален остров за седемдесет хиляди долара, нечувана сума за онова време;
²/ В най-добрия случай, когато не е директно смърт;
³/ По-точно рева̀не, просто си правех закачка с реплика от филма и препратка към напълно незаслужено, неколко споменатиете Fashion days.
« Последна редакция: May 13, 2022, 11:53 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #80 -: May 17, 2022, 01:43 »
предполагам рева̀не-то e реванѐ (че инак нещо не разбирам за к'во ривът)
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #81 -: May 23, 2022, 21:32 »
Чак да ме вдъхнови не, но ми хареса:
https://www.imdb.com/title/tt5397194/
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #82 -: May 24, 2022, 12:00 »
Игрите, ако се играят от по-възрастни е бягство от реалността.
Като видях, как живеят в контейнери  и в каква мизерия, не се учудих, че всички са там вътре - в "играта". Ако целият свят е подобен на този, нищо чудно също, че целият свят е вътре и там си уреждат срещи, правят бизнес и се забавляват.

И като заговорих за това, се сетих, че скоро четох някакъв анализ, че нещата се тикат точно натам. Имотния балон се разду по едно и също време в половината свят. И не е случайно. Има организации пряко замесени в това. А крайния резултат е, че хората ще останат без домове, защото не могат да си  ги позволят. Някой  ще намери евтино решение, използвайки контейнерите, които така или иначе са толкова много и никой няма да използва за нищо, щото вече движението на стоки и суровини се чупи, а нищо чудно да се счупи и окончателно. Защото движението в тези обеми беше предназначено за нас. За нашата консумация. Елита няма да има нужда от такива обеми търговия, а веднъж осигурили окончателно нуждите си и установили условията, няма да имат нужда и от бизнес. А иначе, контролът над правителства и икономики. Ние ще бъдем просто една маса хора, които нямат нищо и няма и да имат, защото никой няма до го произвежда за нас. Ще разчитаме изцяло на помощи, а контейнерите стават на прекрасни домове.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #83 -: May 24, 2022, 12:33 »
   Като заговорихме за бягство от реалността...

Дават се милиони $ за ... виртуални имоти !
В т.нар. "мета-вселена".

   Май се опитват да ни гласят за следното: виртуални срещи,
виртуални забавления,въобще - виртуален живот.
И разчитат,че няма да ни пука от това,че живеем зле.

Ама не са познали  >:D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #84 -: May 24, 2022, 13:24 »
Ами не са.
Аз няма да живея в такъв свят и предпочитам да умра, ако ще е така. Стигне ли се до там, ще гледам да завлека колкото мога от тези с мен. Може това да го превърна в "игра". Шутър... Ще си измисля куестове и мисии, крайни срокове и бонус нива. Намирам си оръжие и амуниции и започвам  :D
« Последна редакция: May 24, 2022, 13:26 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #85 -: May 31, 2022, 07:35 »
и един от категорията "жени"  :P
The Names of Love (2010) - Le nom des gens (original title)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #86 -: Jun 14, 2022, 07:13 »
India Sweets and Spices

За първи път индийски филм да ми хареса - бай индиец малко на бай българан ми замяза
А и малката незнайно как ми напомни за една друга мацка - оная убавата жена

П.П. А бе някой знае ли що темата е у коша... тъй я зафанахме, или...
(не трябваше ли да е у... Живота, вселената и някакви други глупости)
И що па коша е у "Хумор, сатира и забава" - ама то пък... по-добре тъй отколкото "Хумор, сатира и забава" да е у коша ;D
« Последна редакция: Jun 14, 2022, 07:18 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #87 -: Jun 14, 2022, 08:04 »
Разделите ги е създавал или агента, или Владсън, не знам точно. Темата е в коша, защото създавам всичките си теми директно в коша по светлия пример на Бак 2 файл, както го беше кръстил Порчето. Темата е майтап и провокирана точно от теб, защото все изравяш разни, хитри филми. Пък то взе, че си стана доста приятна темичка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #88 -: Jun 14, 2022, 10:17 »
Какво е ytdlp?
Предимства и недостатъци спрямо youtube-dl ?
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #89 -: Jun 14, 2022, 21:27 »
Ytdlp e едно от разклоненията на Ytdl. Предимството му е в това, че се развива (поддържа повече неща за теглене и възможности, например потегляне на коментари от тубата). Недостатъка му е циганията. Работата е там, че иска да е модерно. А това значи да вкарат неща като таблици на Аски и цветове. Така ytdlp изглежда като къснодосовско приложение. Шарено, ама грозно шарено, точно тип цигания.

Последните версии (последната година) на mpv поддържат ytdlp (аз правя мека връзка на Девуан), затова команди като:

Код
GeSHi (Bash):
  1. mpv https://www.vbox7.com/play:c229084a2e

са напълно възможни, но без --ytdl-format и другите неща. И както казах за нови клипове не работят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Нагоре
« назад напред »