Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 71805 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Преекспонирали са мааалко причината да се местят тука, но очевидно не им харесва ковидиотизма.

П. П. И на канадците не им харесва:
https://www.facebook.com/CYBERARMY3301/videos/312622314214453/

В Холандия, Белгия, Франция, Германия, Италия и Австрия също има мащабни протести, но тука в БГ не щат да отразяват медиите. Вижда се краят на ковидарщината. Да видим в Гърция и Австрия къде ще си натикат глобите за отказ от ваксини, ще се повторя, но тия глоби ще отидат на майната си, въпрос на време е, и то тази година. Даже и американската икономика не би издържала на неработещ дребен бизнес и ковидиотски локдауни и глоби. Кой ще пълни бюджета? Няма да е фармацевтиката, или оръжейния тръст.
« Последна редакция: Jan 31, 2022, 18:46 от Nik123 »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Днес из новинарските сайтове опищяха орталъка, много ковид, много нещо, цяла БГ код "червено"..
Ами нека да е червено :)
« Последна редакция: Feb 01, 2022, 18:38 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А така, виното и мезето са приготвени.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Днес из новинарските сайтове опищяха орталъка, много ковид, много нещо, цяла БГ код "червено"..
Ами нека да е червено :)


Това идва доста тематично на Трифчо по нов стил.

Честито!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
В Холандия, Белгия, Франция, Германия, Италия и Австрия също има мащабни протести, но тука в БГ не щат да отразяват медиите. Вижда се краят на ковидарщината. Да видим в Гърция и Австрия къде ще си натикат глобите за отказ от ваксини, ще се повторя, но тия глоби ще отидат на майната си, въпрос на време е, и то тази година. Даже и американската икономика не би издържала на неработещ дребен бизнес и ковидиотски локдауни и глоби. Кой ще пълни бюджета? Няма да е фармацевтиката, или оръжейния тръст.
На американцитее не им трябва икономика. Бюджета могат да си го пълнят, като просто печатат пари. Напечатаха без да им мигне окото трилиони за тези две години пандемия. Не им трябва дребен бизнес. Според мен всичко това е с цел точно да се унищожи дребния бизнес и средната гласа, за да няма независими хора.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Оказва се,че трезвомислещи има дори и в ... САЩистан !

   Сенатор Рон Джонсън повече от година се опитва да осветли
проблемите със ваксинацията - запушване на кръвоносни съдове
(предпоставка за инфаркти и инсулти),всевъзможни възпаления на
вътрешни органи и мускули и т.н. и т.н.
Организира сбирки ,в които кани известни лекари, потвърждаващи
всички тези факти и опитващи се да дадат по-голяма гласност.
   Логично,лобитата на еврейските уроди (Пфайзер и сие),както и един
куп соросоиди изливат невероятна помия върху него,дори
го обвиняват в "кръстоносен поход срещу науката" !

https://edition.cnn.com/2021/05/07/politics/ron-johnson-vaccine-misinformation-fact-check/index.html

https://www.huffpost.com/entry/ron-johnson-covid-19-conspiracy_n_61f3129ae4b067cbfa1a7b7e

https://news.yahoo.com/ron-johnsons-anti-science-crusade-022428623.html



   Аз лично не съм съгласен с голяма част от възгледите на въпросния
Джонсън (той е десен консерватор),но по отношение на ковид19
е до голяма степен прав.









П.С. Да попитам про-ваксърите следното:
Професор Люк Монтание (Нобелов лауреат,един от най-добрите
микробиолози на всички времена) е против ковид ваксините.
И той ли е манипулатор и антинаучен пропагандист ?!?
« Последна редакция: Feb 02, 2022, 07:45 от spec1a »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил

...
П.С. Да попитам про-ваксърите следното:
Професор Люк Монтание (Нобелов лауреат,един от най-добрите
микробиолози на всички времена) е против ковид ваксините.
И той ли е манипулатор и антинаучен пропагандист ?!?

Винаги има начин да окаляш някого, гледах едно видео (тубата) където двама никому-неизвестни лекари го определят така:
Да, Нобелов лауреат, но вече е с деменция (и хихикат).
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Акаунта на д-р Robert Malone (изобретателят на mRNA ваксините) в Туитър е изтрит, разпространявал дезинформация, че ваксините на Файзър повече разболява отколкото лекува.
https://www.youtube.com/watch?v=-8ZGpLFH1l4
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Тази формулировка "дезинформация" е много удобна.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Очевидно, т.нар. "дълбока държава" (deep state) е факт.

   Недоумявам обаче защо толкова малко хора си дават сметка за това.
На моменти задкулисието е толкова видимо,че става кристално ясно
кои са истинските босове и кои - марионетките.

   Като че ли голяма част от хората са приспани...
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
От момента в който най-големите социални платформи блокираха акаунта на все още действащ президент на САЩ стана кристално ясно кой е по-силен.
Не че и преди това не е било видимо !
Какво пречи, например да сложиш надпис "считаме това за дезинформация", но да продължиш да го разпространяваш.
Обратното само потвърждава съмненията (и то напълно основателни) !
Това перифразирано звучи като "Вие сте глупави и ние ще ви казваме кое е истина и кое лъжа".

В съвременния свят без повечето/по-големите медии няма как да спечелиш никакъв изборен пост, такав е съвременния свят !
А компанията се управлява от собственик/ци - толкова !
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
В Англия са на път да махат задължителната ваксинация  за някои категории служители (заглавието е малко подвеждащо, представят го като факт, още не е ):
http://www.focus-news.net/news/2022/02/01/2931775/politico-angliya-se-otkaza-ot-zadalzhitelnata-vaksinatsiya-na-zdravnite-rabotnitsi.html

А в Чехия вече е факт, отказаха се от плановете да въвеждат задължителна игла:
https://dnes.dir.bg/svyat/novoto-cheshko-pravitelstvo-otmeni-zadalzhitelnata-vaksinatsiya

Но и Файзера не се отказва. Вече разработвали ваксини за деца до 5 години. Че и ежегодна ваксинация било по-добре, отколкото буустерни дози - това баш-директора, Алберт Бурла (затворих новинарските истории, не ми се рови пак за линка, във фокус-нюз беше, от 23 януари тази година).

Ха да видим Австрия и Гърция докога ще удържат натиска за задължителен файзер. Според мен, докато им изпонапуснат достатъчен брой полицаи, лекари, съдии, социални работници, приходна администрация.
Следващите месец-два ще са много интересни откъм "пандемичната обстановка".

Мярката с блокиране на акаунти в платформи като туитър, фейсбук и там подобни, за мен е глупост. Ако ми затрият акаунта за нещо, което съм написал, и нещото изглежда правдоподобно, това само ще насочи  още повече вниманието на другите към написаното. А ако взема пък, и си направя още 3-4 акаунта от други адреси, и пусна същото нещо, то ще се разпространи светкавично, защото вече ще е възбудило интереса на другите (абе ей-на, това изтриха, я да го разпространим, докато не са го изтрили пак, тука има нещо интересно).
Ако бях някое шефче по цензурата, бих правил, както казва Рей- оставям му го, ама отдолу с някакъв тежък надпис- "Считаме това за дезинформация, защото.." А може и тоя доктор Малоун да е написал нещо, което няма как да опровергаят, и се е подкрепил с доказателства, и последния ход е- да го изтрием отвсякъде.

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Винаги, от все сърце съм желаел да съм оптимист. Но истината е проста: в тях е ножа и хляба. Пробойната на теорията ти е, че за разпространението е отговорен spybook, twiter, Гългъл, telegram, signal, viber, batlenet,  ако искаш, коя да е платформа. Та можеш и хиляди пъти да публикуваш, няма кой да го остави на хората. Това е страничния ефект от концепцията на Гългъл да ти набутват съдържание, а не сам да си го достъпваш. И понеже 99% от потребителите се съгласиха да им се набутва съдържание, то технологии например като хранилка (rss/atom) са в силен упадък.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Да, не отричам за хляба и ножа, но ето виж какво става- докторът написал, изтрили му го, но ние разбрахме и се заинтересувахме, как? Някой е реагирал (клипа от линка на Джет не се е качил сам в нета), а вече са го гледали много хора ( и ние ). Да, ще го махнат и от тубата, да речем, после някой ще качи "изтриха го от туитър, изтриха го от тубата, ама на ви го сега в някой-си-сайт-точка-ком. И те така.. Но бъдещето ще покаже какво ще се случи с пандемиите, ковидите и файзерите.
Хайде наздраве от мен, аз ще сядам на червен ковид :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Може да изглеждам като теоретик на заговорите. Но да си чувал за неща като диверсия, контролирано изтичане на информация и търговски шпионаж? Всяко от трите е възможно обяснение. Дори може да е комбинация.

Публиката, ако иска нещо, го получава. Доста е важно ти да си този, който ѝ го дава.

А и то не става само с натиск. Трябва и някой, друг, оранжев зеленчук, кореноплодно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 78   Нагоре
« назад напред »