Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67375 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
В тази тема имаше известен брой мнения. Те не са изтрити, а преместени в:

Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
И във Франция и Нова Зеландия почнаха да се събуждат.
А как го усуква канадският министър-председател, готов е за ЕС-парламента отвсякъде.
https://bntnews.bg/news/franciya-zabrani-konvoite-na-svobodata-1184841news.html
« Последна редакция: Feb 10, 2022, 12:12 от Nik123 »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Здравейте, хвърлих пак един поглед. Въздържах се досега от мнения. Доколото виждам сте много слабо информирани. А може би гледате филми без английски титри (сещайте се какво имам в предвид). Не се обаждам от  съображения за собствена безопастност, и да не закрият сайта. Давам ви подсказка - ВКонт.
« Последна редакция: Feb 13, 2022, 12:17 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Еми нали все пак е раздел " Хумор, сатира и забава ".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Зевсе, тук нямаме цензура или поне се опитвам. Ако имаш да казваш нещо, го кажи в прав текст. Това ВК поне на мен не ми говори нищо освен, Военен, телевизионен канал, който не знам съществува ли още.

И без това ни посещаваш рядко в последните години, затова да се възползваме и разпиши по-подробно. Всички ще се радваме или поне аз със сигурност да научим нещо ново.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
ВКонтакте. Изчетох безброй мнения на епидемиолози от цял свят, които цял живот с това се занимават. Медиите, и правителствата не ме интересуват. Ваксинацията е ефтаназия, и углавно престъпление. Ваксинацията е фашизъм. Гитлер отдыхает. Отдавна златният милиард не е актуален. Капитализмът е на път да убие човечеството. Няма да бъде пощаден и много едрият капитал. Ще останат няколко стотици хиляди хора за потдръжка на роботите, обслужващ персонал, и клоуни. Ако някой не им попречи. То и Хитлер трябваше да приема септември парада в Москва.
Преди 15 години хомеопатката ми каза, че ваксините убиват имунитета. Това дори не са ваксини. Преди повече от месец убиха немски учен, който е графеноа специалист, и откри графен във ваксините, и качи материал в тубата . Графенът е като бръснарски ножчета. Въпрос на време за всеки ваксиниран. Освен това убиват имунитета с всяка доза, докато един обикновен грип най накрая убива. Само диктатура на пролетариата, и социализъм - комунизъм ще спаси планетата. Капитализмът е равен на фашизъм. Няма го соц блокът, и заради него  сладък живот за запада. Не искам да споря с никого. Нито да убеждавам. В спора не се ражда истината. Най добре западните народи да ликвидират капитализмът.
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А-ха, най-после разбрах.

Но първо, малко извънтемие. Тая седмица нали много се шумя, че ще разкарат spybook от ЕС. На теория би трябвало да се радвам, защото bigtech е големия враг на свободата, информационната и програмната в частност. Но всяка забрана е форма на терор. По това ЕС не би бил с нищо различен от сатанисткият Роскомнадзор или Китайската стена. Забраните са за диктаторски режими. Но да не забравяме, че Костов искаше да направи същото, а раз-Бойко частично го въведе за хазарта. Така, че гнусни тирани имаме и тук. А принципно съм твърд противник на хазарта.

А и като ония лудите се хилех на себе си, че сега Metaspy ще го замени Тик-так и Байду, може ВКонтакте.ru за цвят. И какво сега ма'аме американци да ги наследят руснаци и китайци?!

Естестввено, през цялото време бях здраво стъпил на земята, много добре знам къде живея и знам, че е нищо повече от изнудване, подобно на много други преди това. Но пък нищо не ми пречеше да си правя мисловни игрички. На около петата минута ми омръзна.

=*=

Та обратно на темата. По-умерен съм от теб. Не смятам ваксинацията за фашизъм, макар да не я одобрявам. Но винаги съм смятал, че ако някой има нужда да се ваксинира, то той трябва да има тази възможност. Обаче задължителната ваксинация вече си е наци от всякъде.

Не смятам, че капитализма ще избие човечеството. Той е просто една система. Ако някой го стори, ще са хората. Големия проблем на капитализма¹ е концепцията, че човек за човека е вълк.

Как се оправя това? С регулации. Но с тях има не един, а цели два проблема. Първото е, че всяка регулация е форма на терор. Няма съвместимост между регулации и свобода. Второто и почти толкова важно е, че това е път без изход. Защото регулациите се налагат от вълците. Не може хищник да те защитава от хищници.

Пак ще спомена раз-Бойко. Ние го одобрявахме, защото се надявахме един престъпник да бори престъпниците. Какво се случи? Престъпността проникна абсолютно навсякъде. Престъплението стана норма.

Пак се отклоних. Моята теза просто беше, че няма значение, какъв точно е строя. Хората го изпълват със съдържание. Промяната на света (да не се затрие) минава през личната промяна. И точно това винаги съм твърдял.


===
¹/ Oт марксистка гледна точка, която по случайност споделям и е горе-долу единственото в него, което одобрявам.
« Последна редакция: Feb 13, 2022, 13:07 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Категорично съм против задължителната ваксинация и неведнъж
съм изказвал мнението си тук.

   Само,че, нали китайските ваксини са "класически" (в тях има
омаломощени ковид19 вируси) и коренно се различават от тези на
"Пфайзер" - които са на съвсем друг принцип.
   Разбира се,аз и китайска не бих си сложил,но да попитам:
не са ли поне една идея по-малко рискови ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Приемам за разумно и разбираемо всеки смятащ себе си за застрашен да се ваксинира.

Но проблема тук е, че вирусите мутират. Наличните ваксини дори да са имали някакъв ефект, то той от ден на ден се изпарява и е силно съмнително дали все още създават някакъв „имунитет“ срещу Корона.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Пак не искам да споря, но загубих 5 години да чета по руските форуми за Сталин. Защото от бабите, и дядовците от двете страни само хубави неща чувах, и в 90 те ми беше повече от странно. В руските форуми и сега е флейм, но примерно 80% са за Сталин, 20 % против. Преди примерно 15 години съотношението беше 65 срещу 35%. Информацията там е на база поредимно от спомените на бабите, дядовците, и някой много възрастен баща, или майка. Аз на професори, и учени от цял свят не вярвам. Вярвам на хората. А хората на тази планета не знаят историята. Те са неграмотни. Въобще не знаят на коя планета живеят, и за какво става дума.
Чърчил е казвал - няма по голям от Сталин, и всяка сутрин се моля за негово здраве. Взе страната с рало, и я остави с атомна бомба. После си променя мнението. Сталин казва - няма да командвате планетата с петродоларът. И му пращат Хрушчов да го убие. При Сталин всяка година са се увеличавали заплатите, а цените в магазинтте са намалявали. Трепел е бандитите. След Хрушчов всички соц ръководители са слуги на запада в голяма степен, заедно със Запада плюят Сталин, и всичко върви надолу, до логичната развръзка Горбачов-Елцин-Путин - който е една пешка на Запада, и капитализма - ВПК си стои, и иска да яде - трябва лошият Путин, и всякакъв театър.
Така, че хоратв не знаят историята, и животът си. Живеят в лъжа, и невежество. На академично ниво са невежи.
Демокрацията се възпитава. Не може свинете да са демократи. Капиталистическата демокрация изживя своя провал. Доказа го. Реална диктатура на пролетариата трябва, иначе капиталистите всичко ще унищожат в името на златните си кенефи. Те се интересуват само от себе си. Както ме учиха на запад. Могат да направят живота готин за всички, но се интересуват само от себе си. И сега избиват милиони. Показаха истинското си скрито лице. Дано не се влачи дълго тази цивилизационна агония. Дано всичко изгърми по бързо. I calling Revolution - https://www.youtube.com/watch?v=HbLT1Fb3LH4
Противно ми е човек да умира, още по противно ми е българин да умира. Затова писах.
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Света определено е забелязал възражането на сталинизма в Русия. А недолюбвания ти Путин е катализатора за това. Насърчава по всякакъв начин този процес и се припознава в сатрапа. Роскомнадзор не би бил възможен в страна, която не е от сталинистки тип.

И голямата хвалба — оставил страната с атомна бомба. Ако някой ще остава у нас ядрено оръжие, предпочитам, този човек да не се е раждал.

Нещо за историята. Никой не я познава. Няма кой да ти я каже. Знаем, само, каквото са ни казали. Нищо друго не знаем. А истината няма кой да я каже, защото никой не я знае.

И все пак това, че не знаем истината и никога няма да познаваме историята на вчерашния ден, не значи, че не можем да оценим това, видяно от всеки. И то е, че Сталин е бил чудовище. Не е бил ангел. Имал ли е причини? Нямал ли е? Това са второстепенни въпроси. Какъв звяр е, го е видял всеки негов съвременник. И това го казвам като българин, една от онези нации, които дължат съществуването си лично на Сталин. Ние сме му задължени за вечни времена, но това не го прави пример за подражание или за следване.

А революцията винаги води безброй жертви, съсипани съдби и разрушение. Трябва да внимаваме, какво си пожелаваме.

=*=

С тези думи не се опитвам да променям вижданията ти. Споделям своите. Затова са форумите. Ако за теб Сталин е положителен персонаж, то е напълно в правото ти да поддържаш това свое виждане. Но то има и тъмна страна. Трябва да приемеш тази тъмна страна, за да си в хармония със себе си. И разбира се да си наясно целта, кои точно средства оправдава.

Благодаря за включването!

Ако имаш още за споделяне, ще се радвам да го направиш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Сетих се интересен шрих. По сталиново време е имало ваксинации при това задължителни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
За ваксината всеки си решава сам, който иска- да се ваксинира, задължителното ваксиниране си е чист фашизъм, особено с някакви експериментални ваксини.
Относно видовете ваксини- ами, ако може да се вярва на нета, в Китай (с огромното им население) случаите са стотина на ден, понастоящем:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/china/
Там си пердашат на тяхната си ваксина, с омаломощения ковид. А във водещите държави на ЕС-ваксинирани основно с американските РНК, при по-малко население спрямо това на Китай, случаите на ден се измерват с доста по-големи числа:
Франция:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/france/
Германия:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/germany/
Това, според мен, доказва доста по-високата ефективност на "нормалните" ваксини с омаломощен ковид, пред РНК експериментите.
Линковете са случайни, просто написах в търсачката covid-19 daily cases и се хванах за първото, което вади резултати по държави. Най-долу ги има по дни и посочени източници.
При нас, в БГ, реално избор няма, на ваксина- първо имаше някакъв, астра, или файзер, после по медиите низвергнаха астра-та, и си върви кампанията за файзер. Тъй че желаещите да си слагат ваксини са натикани при файзер и съмнителната му "защита", за сметка на несъмнените му печалби.
Четох някъде, че френската фарма щяла да произвежда ваксина на принципа "омаломощен ковид", но не съм запазил линка.
Аз чакам да ми мине карантината, изкарах го ковида, ама още няколко дена трябва да си седя вкъщи и вече едва издържам  [_]3



Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това не говори точно нищо за ваксините. Във Франция и Германия (се предполага, че) има относителна демокарация, докато в КНР е откровен тоталитаризъм. Китайците могат и си позволяват да изолират всеки и всичко. Цели градове се затварят и военни крачат по улиците облечени като космонавти. Това тук трудно може да стане. Хората тук все още са свикнали да имат, макар минимална свобода.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Напротив, говори. Може и да не са напълно достоверни данните от нета, може да има грешка, дори и умишлено занижаване (или завишаване, според интереса) на данните за заболеваемост, но вирус, разпространяващ се по въздуха, няма как да го спреш с локдауни, маски и дистанции. Най-малкото има инкубационен период, през който ти симптоми за тая болест нямаш. Ефектът от затварянето и военните по улиците не е толкова голям, че да обуслови такава огромна разлика в заболеваемостта между китайците и ЕС. (П.П. като съотношение между болни и брой население- разликата е очеизвадно огромна).

П.П.П. И така и така се разписах, да добавя още нещо- китайско семейство от трима души, единият проявява симптоми и го затварят заедно с останалите двама у дома. Ами той разболява и тях. "Затварянките" нямат толкова положителен ефект, колкото им се приписва.
Изолацията има по-голям ефект, само ако всички проявили симптоми се затварят отделно от другите.. ама такъв тип изолация няма дори и в Китай.
« Последна редакция: Feb 13, 2022, 15:11 от Nik123 »
Активен
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 78   Нагоре
« назад напред »