Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18   Надолу

Автор Тема: Откога свободният софтуер започна така яко да се вбоклучава?  (Прочетена 65047 пъти)

tyuio

  • Гост
Цитат
Значи и ти ползваш всеки ден Windows. Така че като цяло и твоят отговор не се брой а и каза че имаш виртуалка с windows на която си пускаш youtube когато ти трябва.
това ако не е извъртане, чети бе малоумник. Човека ползва гнаш аз ползвам флаш за линукс и има едно исо дето ще го пече за сестра си а това че на работа ползва уин не е негов избор.  общо взето маи ползва флаш смо шото аз го каврам да пуска неща дето не тръгват на гнаш.
« Последна редакция: Dec 22, 2009, 22:59 от tyuio »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
tyuio недей така, човека е добронамерен, просто пита.

По между другото поздравление за работа ти. Този хостинг го забелязах преди половин година и се замислям да сменя ICN с него. 


Броя си се и още как. В този портал минавам за един от малкото фанатици. Сгрешил си на виртуалката е elive, защото обичам е17, а това му е най-доброто дистро (пробвал съм поне 10).

На работа не може да се каже, че ползвам точно М$ Шиндош. Реално ползваме няколко строго специализирани програми, дето е все тая на какво се търкалят. Доста са различни от средностатистическите им приложения. Всъщност единственото общо е, че не мога да пействам с тръкалцето на мишонко. Пък и не аз съм го избрал, но пък ми дава пълното основание да си плюя бозата, колкото сърце мъжко юнашко даде.

И още една разлика. Аз мисля, че ГНУ/Линукс си е много добре, ама отива на много зле и сред причините за това са точно неща като тези дето си изредил като пулса и втория груб. Не по-малко виновни са и изродите от фрее десктоп дето опитват заедно с новелци да съсипят докрай екса. И още, и още, и още ....
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
Мерси за поздравленията.

За мен проблемите с Линукса са точно тези който изброих и те не са от скоро за някой от тях обратната съвместимост на конфизите ми е известно поне от няколко години че го има като проблем но никой не го забелязва.

Мен ме притеснява и тенденцията бъговете да се бавят с няколко месеца преди да се фикснат при това за неща за който е ясно как се оправят.

Разбира се това са примери от Убунту ползвам и съм ползвал Дебиан и там нещата са много по-различни за съжеление с новият производствен цикъл имам съмнение че и тази дистрибуция ще тръгне по наклонената плоскост а аз лично и симпатизирам много.
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Няма да стане. Пакетажния цех е огромен и няма да се позволи такова нещо. По- скоро вече ще имаме по-добри версии на Убунту TLS. Действително разбирам, какво плаши много потребители. Аз също се нервя, като при някакво обновление ми се счупи нещо. Ето и аз три дена седях без основната си инсталация, защото се счупи екса и то от водача на същата нВидиа. Колко пъти съм се заричал да не го слагам, ама вградения е много зле, затова си позволявам това предателство на СС.

С всички тези промени през последните две години, потребителите се надяваме, че е нещо като Революция 2.0 на ГНУ/Линукс, но по-старите потребители роптаем, защото ни взимат играчката или я променят до неузнаваемост. С времето ще видим правилно ли е било. За сега за нас е бедствие.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

tyuio

  • Гост
да бе това с бъговете пък хич не е верно най вероятно не си се занимавал с тов. Ето ти статистика. за ИЕ докладвам проблем със сигурността който се води критичен и опасен са им трянва ли над 200 дни са пуснат пач а за подобен същата година на лисицат са трябвали 9 дни
Аз съм абониран за бъг мейл листата на алфите на убунту и да ти кажа понякога получавам по около 200 писма на ден и да ти кажа докато излезе стабилния колко проблеми са оправени просто нямам думи това  изказване е не компетентно и не професионално. Като се има в предвид че и дебиан и убунти в повечето случаи пакетират а не пишат програми това е диста работа. а щом си на дебиан знаеш че програмите създадени от тях като апт-гет са едни от най съвършенните в света на линукс
« Последна редакция: Dec 22, 2009, 23:33 от tyuio »
Активен

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
да бе това с бъговете пък хич не е верно най вероятно не си се занимавал с тов. Ето ти статистика. за ИЕ докладвам проблем със сигурността който се води критичен и опасен са им трянва ли над 200 дни са пуснат пач а за подобен същата година на лисицат са трябвали 9 дни
Аз съм абониран за бъг мейл листата на алфите на убунту и да ти кажа понякога получавам по около 200 писма на ден и да ти кажа докато излезе стабилния колко проблеми са оправени просто нямам думи това  изказване е не компетентно и не професионално. Като се има в предвид че и дебиан и убунти в повечето случаи пакетират а не пишат програми това е диста работа. а щом си на дебиан знаеш че програмите създадени от тях като апт-гет са едни от най съвършенните в света на линукс

Ами сигурно за някой неща е така но въпроса е че се сбълсках с два бъга по-нагоре съм дал линкове и двата са отворени около март месец а сега по мой данни сме декември при това края кажи речи 9-10 месеца не са фикснати и скоро няма да бъдат фикснати за щастие единият не ми е критичен а другият е критичен но оправен в upstream та си го компилирах сам.

Иначе спор няма .deb пакетите са нещо съвършенно и лично на мен много ми допадат и ги предпочитам пред rpm базирани дистрибуции макар че доста дълго време съм ползвал fedora.
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни

tyuio

  • Гост
браво, ето ти вече си решил единия а можеби дори споделил.
Активен

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
Аз че съм споделил решението споделил съм го. Но това според мен не е точно решение поне не е решение в Ubuntu. За другият бъг също има workaround който ползвам но все пак. Важен е принципа. Поне аз гледам когато мога да помагам на хората в обществото на отвореният код защото знам колко често на мен ми помагат някакви такива хора който даже няма да разберат че са ми помогнали. Това разбира се е едно от предимствата на отвореният код. Но също така понякога се явава и недостатък.
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни

tyuio

  • Гост
идеализна е лоша черта според някой обаче ако я имаш в сърцето а не само в главата нещата стават сами. все пак както казва Ницше ние сме само моста от животното към свръх-човека. Няма идеални неща но както се казва идеалното пречи на хубавото :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Особено като се има на предвид че аз поне софтуер за линукс за издаване на фактури незнам.

Да не говорим за свестен счетоводен софтуер и други подобни.

хвърли едно око: http://bambooinvoice.org/
ценна програмка за фактури, уеб базирана- ЛАМП
стигаш си фактурите от всякъде. Даже един младеж нашенец е участвал с превода на български

PS В къщи съм уиндовс фрее. Жена ми също джитка под Дебиан
В предишната фирма бях също уин фрее, в текущата съм принуден да го ползвам.
Работния ми ден минава в сессии не терминални сървъри (в2к3) и има бъгове още неоправени вече 6 години- ти ми приказваш за няколко месечни в линукс
« Последна редакция: Dec 23, 2009, 04:13 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Ако ще плюем 2003 и аз съм насреща  [_]3 Да е решен пробема Че при кратно 4 дори и ГБ свободно място на системния дял 2003 пищи - няма място на диска?
От самото пръкване на 2003 си стои....
Активен

cleric

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
  • Distribution: FreeBSD@home, Ubuntu@Laptop
  • Window Manager: Fluxbox, Gnome
    • Профил
Аз съм до голяма степен съгласен с нарастващото недоволство от сбозването на голяма част от opensource-а.
Обаче тук има уловка. Помните ли "течееее всичко тече, времето няма бряг и ни влече - няма как."
С други думи промяната всъщност е константа. Останалото би било ненормално. И чисто психологически хората не обичат промяната. И аз като представител на човешката раса, мразейки промяната, за да запазя статуквото на "IT JUST WORK" - започнах да ползвам FreeBSD. Истинска музика за любителите на конзолната политика. Ако наистина имаш ядове с Linux - пробвай BSD. В крайна сметка за краен USER разлика няма. Bash-а си е BASH, KDE-то си е KDE, FluxBox-а си е Fluxbox XMMS-а си е XMMS.
За performance - дума няма да отварям. Но стига толкова, че любителите на Linux, ще решат, че се заяждам (не е така - напротив - в момента пиша от едно Hardy).

kldload linux.ko / GL  >:D  \m/
Активен

FreeBSD for Life :)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Не в каменната ера!Нещо друго:
Защо,всички,които се оплаквате не се откажете в един момент да ползвате Линукс?Нали има много недостатъци?
Хайде да ви видя.Не се надявам на отговори,но си задайте въпроса.

Отговор:

Цитат
„Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да получат временна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.“

Бенджамин Франклин

 ;)
« Последна редакция: Dec 23, 2009, 14:45 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
Не в каменната ера!Нещо друго:
Защо,всички,които се оплаквате не се откажете в един момент да ползвате Линукс?Нали има много недостатъци?
Хайде да ви видя.Не се надявам на отговори,но си задайте въпроса.

Отговор:

Цитат
„Онези, които са готови да се откажат от своята основна свобода, за да получат временна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.“

Бенджамин Франклин

 ;)

Защото трябва да сме луди принципно :) Аз без линукса си не мога да живея и се надявам да не ми се налага доста често да ползвам Windows.
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18   Нагоре
« назад напред »