Автор Тема: Превод на Subiquity  (Прочетена 12935 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Превод на Subiquity
« Отговор #15 -: Apr 14, 2023, 08:32 »
...
Има и изключения от всичко това. CoreJS например. Всички го ползват, включително огромни корпорации, никой не финансира. Човека е сам и изнемогва. https://www.youtube.com/shorts/wDzFoAuNSdg
...

   Едва ли изнемогва,но ако наистина е така,не виждам проблем да си
намери високоплатена работа в някоя корпорация, и като странично
занимание ще продължи да го разработва.

   Иначе ... спира да го разработва ... и те така ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Превод на Subiquity
« Отговор #16 -: Apr 14, 2023, 08:42 »
Какво стана сега ? Одобриха ли го тоя превод, или още е "висящ" ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Превод на Subiquity
« Отговор #17 -: Apr 14, 2023, 10:56 »
...
Има и изключения от всичко това. CoreJS например. Всички го ползват, включително огромни корпорации, никой не финансира. Човека е сам и изнемогва. https://www.youtube.com/shorts/wDzFoAuNSdg
...

   Едва ли изнемогва,но ако наистина е така,не виждам проблем да си
намери високоплатена работа в някоя корпорация, и като странично
занимание ще продължи да го разработва.

   Иначе ... спира да го разработва ... и те така ...
Ами CoreJS е достатъчно да ти отнеме цялото време, за да поддържаш актуално. То си е за пълен работе ден. Иначе си прав, но за по-незначителни проекти. Върху това лежи в момента буквално цялата мрежа. Навсякъде е.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Превод на Subiquity
« Отговор #18 -: Apr 14, 2023, 11:05 »
Ремо, намерих къде се прави това одобрение.
Много е скрито.

Направих го. Надявам се, вече да е всичко наред.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Превод на Subiquity
« Отговор #19 -: Apr 14, 2023, 15:33 »

Има и изключения от всичко това. CoreJS например. Всички го ползват, включително огромни корпорации, никой не финансира. Човека е сам и изнемогва. https://www.youtube.com/shorts/wDzFoAuNSdg

Такива работи...

Много съм далеч от js и съвсем съзнателно. Затова например още не съм си написал някакви добавки за собствени нужди.

Направих грешката да започна да търся, какво е ЦореЖС в Github. Най-близко ми излезе това:

https://github.com/haspadarZ-padMensku/CoreJS-Interview

Говореше се някакви пълни тъпотии за някакви типове от данни и го зарязах. Реших да попитам търсачката.

Тогава ми излезе това:

Lesson from Core-JS: Beware hidden dependencies from indebted Russian developers

Някакъв смотльо търси под вола теле. Зарязах и това.

Но пък търсачката ми изплю и това:

https://github.com/zloirock/core-js

Осанна, най-после правилното нещо. Отново (и логично) не разбрах много за какво става въпрос. Полифилс и пропозали са думички, които съм чувал от устата на програмери и които нищо не ми говорят. Това са си някакви жабаскрипски глупости. Около тях имаше други думички като промиси, колекции, типизирани масиви, които вече нещо ми говорят. Почти мисля, че евентуално, може би, донякъде минимално схванах, най-вероятно не съвсем правилно, но за какво е въпросната библиотека.

Малко се изприщвам като чуя software и js в едно изречение.

И най-накрая стигнах и до тук:

https://github.com/zloirock/core-js/blob/master/docs/2023-02-14-so-whats-next.md

Като начало се почудих защо този руснак все още има сметка в Гитхуб. Повече от година има ембарго над тях. Правителството трябва да шибне една, хубава, многомилиардна глоба на М$, че не са закрили сметката му.

Оставяйки политиката настрана стигнах и до основния въпрос.

Този е поредния, който се жалва като примадона. Не си направих труд да го дочета.

Никой, нищо не дължи на този човек.

Опънатия сос е бизнес модел и този бизнес модел работи, доказано многократно. Но точно както всеки друг бизнес модел не дава гаранция на никого за нищо. Риска в бизнеса го носи само упражняващия бизнеса или, ако е подкупил някакви политици, може държавата да го понесе. Но, ако не си банкстер, няма, кой да вземе риска от теб.

Има общо два начина да изкарваш пари. Първия е някой да ти плати заплата, втория е да си плащаш сам заплатата. Тези два начина не зависят от наличието или не на опънат сос, съществуването програмни продукти и най-накрая изобретяването на електронните, изчислителни машини. Тези неща има или ги няма, не променят по никакъв начин правилата на бизнеса.

Ако не ставаш за търговец, работиш на заплата. Не се наемаш с непосилни неща.
« Последна редакция: Apr 14, 2023, 15:38 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Превод на Subiquity
« Отговор #20 -: Apr 14, 2023, 17:37 »
CoreJS осигурява съвместимост между различните версии на JS, защото там е пълна каша. Ползва се буквално навсякъде, дали като скрити зависимости към известни библиотеки или самостоятелно, няма значение. Никой не помага за разработката.
Не оставай с убеждението, че човека не знае, как се изкарват пари в тези среди. Но при положение, че всеки ти ползва творението, някак очакваш, че поне големите корпорации ще отделят някой и друг долар, така че спокойно да си продължиш с това, че и да можеш да наемеш още един-двама да помагат. Не го правят. А цели платформи лежат върху това.

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.